Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

14 minutes ago, dekirs said:

Ko je pa kupio polovnjaka sa dobrim akumulatorom ? :D
 

Meni trajao skoro 5god aku sa kojim je došao auto:D

 

A sad se pa prodaje taj isti auto sa novim akumulatorom.... tako da....

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiva tema. Lepo si se izborio sa nestrucnim majstorima :)

A za remap ako si se javio Pittatore/Mladenke tandemu na pravom si mestu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pohvale za Galfer-a, odlicno koci, nema skripanja sto je bitno. Svaka preporuka za te plocice i diskove.

Posle zezanja sa mapom vracena je fabricka i ugasen egr kako treba. Nazalost prethodnih godinu dana je egr sve vreme radio ali dobro sta je tu je. Razocarenje u Dejana iz SC je jos vise pojacano kada sam skapirao da na fabrickoj mapi auto ide bolje, nema onog prepunjavanja i seckanja na potapanju gasa itd.. U nizim obrtajima nista nisam izgubio, mozda malo preko 3000rpm ali toliko zanemarljivo da za sada ne razmisljam o cipu i nisam se smorio a mislio sam da hocu posle vracanja na fabriku..

Verujem da uz coveka koji zna ovaj auto moze fino da se sredi i da ide bolje nego sto sada ide, ali neka prodje neko vreme za sada mi je super.

Sledece ulaganje su 17ice koje su pocele da se pojavljuju na KP sve vise, tako da ce moje Conti PremiumContact 5 ( 205/55/16) na prodaju. Dve su losije dve nove uzete prosle god, pa ako nekoga zanima neka pise. 

Trazim zadnji brisac, ona plastika gde se srafi mi je pukla, jel ima to negde po prodavnicama ili moram da se cimam po otpadima ? 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko tu izadje gasenje EGR+DPF? I gde ljudi rade, ostavi neki kontakt, naravno ako nije problem.

Licno mi Emotion 17'' bolje idu uz obican Bravo, a Sport 17'' su lepse felne ali uz odgovarajucu ostalu "pratnju" na autu.

Za zadnji brisac ako ne mozes da saniras i juris ceo, jeftinije ces naravno proci sa polovnim... Ako bas hoces taj za Bravo, nov je zara :) , u AP je bio preko 5000 din doduse iz originala, verujem da je tu negde sa cenom i kod ovlascenih. 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mladenke/pitatore su gasili egr dpf i vratili fabriku, izaslo me 80e.. Inace sve pohvale za momke i preporuka..
Slazem se 17 emotion ce posluziti, meni se svidja kako izgleda sa njima a i mogu da se nadju za 150e..
Ako je stvarno 5500 onda cu pojutiti neki sa otpada :D Mnogo para za jedan brisac..


Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8. 8. 2017 at 1:47 PM, dekirs said:

@MS PK Naravno pao mi kamen sa srca :D

Slazem se za cip, ali jbg uvek ono nesto.. Tesko je generalno utvrditi sta se moglo desiti posebno na polovnjaku, od hiljadu razloga na kraju dodje i taj da je cip mozda uzrok..
Videcu jedan dan, da ga oteram na valjke pa da uradim logove sada da vidim kako izgleda. Ako nesto ne bude kako valja, verovatno cu vratiti fabricku mapu.

ja sam na P307 Hdi prošlom isto čipovao, ukidao dpf, egr i na kraju videh samo koliko sam štete učinio zbog svega toga. Prvo sam primetijo da motor brže radi, posle vidim glasniji na dpf-u( majstor je eliminisao parametre za regeneraciju dpf-a i samo izbušijo 3 rupe kroz njega fizički jer kaže da bi kroz praznu cev ili potpuno ispraznjen Dpf, nastao bi problem overboosta ili prepunjavanja turbine šta bi joj skratilo njen vek trajanja). Posle primetim i da sama turbina pišti kao blentava, pre toga nije toliko glasno, jer je povečao bare na njoj, pritisak turbine sa čipovanjem. Da ne govorim koliko brzo je nova sklopka sa novim zamajcem ( iznos nove sa radom 500 €) postala opet tvrda u samo 6.000 km, čak se teže i fizički šaltalo menjačem, jer taj brži rad motora napravio je neko veče opterečenje na mjenjač motora i sa tim i na šaltanje. Primetijo sam i promjene uvezi Egr-a. Egr ima funkciju stvaranja veće ekonomije dometa vožnje i da kod ledenog motora kad su plinovi dizela najštetniji da jih tad napravi malo čistijim. Tako da kod zatvorenog Egr-a sam primetijo da kad spustim nogu sa papučice gasa u vožnji, i motor počinje da koči, a kod normalno otvorenog Egr-a ( neblindiranog) motor pre nije toliko kočijo kao sad i to je ona razlika zbog koje se pravi ta razlika u dometu vožnje. Tu funkciju Egr-a stručno je malo teže obrazložiti jer je i malo komplikovano za shvatiti a mogu taj članak i naći na jednom stranom forumu gde je prava funkcija Egr-a lepo obrazložena.

Tako da na kraju sam otišao nazad majstoru i tražijo da se vrati originalna tvornička mapa i samo od njega tražijo da u toj mapi proba izvaditi parametre za regeneraciju Dpf-ja. Kad je to odradijo onda sam opet bijo zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nista novo.

Ugradio sam xenon umesto led-a, nisam nesto preterano zadovoljan tako da ce farovi uskoro na sredjivanje kod yuhice.

Ulje mi je curkalo na hladnjaku ulja, to je reseno kod Gorana sada nema nikvakvih curkanja i masnoce. 

U planu su 17" ali moram da prodam gume prvo ( kupujte :D ) i moram da sredim klimu. Leva strana stalno toplo duva, i pocelo je nesto da bruji kada pojacam do kraja. Ako neko ima nekog jeftinog/proverenog majstora za digitalnu klimu i te motorice a da nije Sale iz Zarkova neka pise.

Mali servis je za 5kkm taman pred more, usput jos ako treba da se zameni nesto mada to je to.

Uglavnom pali, radi, ide.. Penzionerski.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje 17'' juris?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...