Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

On 8/9/2017 at 0:05 AM, dekirs said:

Verovatno ima jer se znaju ali to je tako svuda manje vise. Splet okolnosti me naterao da pristanem na tako nesto i to sto majstor ide na odmor tj otisao je pa sam imao samo 3 dana da sve izvedem.

Samo da je dobar turbo ostalo nece biti toliki problem jer manje vise slicno bi me izaslo i u TS.

 

Zujao mi je i turbo na stilu posle zamene uzet od TS, tako da verujem da je to normalno. Kapiram da delovi milimetra izazivaju taj zvuk..

 

Sto se tice cipa, sve sam blizi odluci da vratim sve na fabriku jer 20ks nije vredno 400e po meni. Videcu na valjcima kakvo je stanje sada..

 

ko je tebi radio remap na autu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nista.. Cip je radjen u novembru. Tada sam gasio egr i dpf..
Izbacio je skoro fabrickih 120ks na prvom merenju.
Danas sam bio kod majstora i dalje ne moze da nadje odakle piskavi zvuk potice, on misli na dihtung izduvne..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To vec da.
A to kao celofan, dve opcije, izduvna grana da se pritegne malo ili svrati do Bate da ti proveri pletenicu. Meni se pletenica tako cula. Mozes i sam, rukom zatvoris auspuh na kratko, pa cujes jel se cuje napred.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bingodalton Stezao danas i dalje isto.. Videcu za pletenicu, hvala na savetu. 

Mada ja sve mislim da je dihtung. Ono sto me brine je to sto se pre remonta nije culo uopste.. Kako sad odjednom -.-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desi se da se potrefi. Meni se cuo dihtung, ali to se bas bas cuje, skripanje uzasno. Posle par meseci i zamene dihtunga (pre toga samo dotegnut) poceo drugi zvuk. Verovatno se malo razvali pletenica od cimanja i eto zvuka. Od pletenice se cuo bas na pritisku, kao da turbina zvizdi, ali nije ona. Ne znam jesi iz NS pa odes do Bate, proveri on to za minut sve komplet.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam, iz Bg sam..Pa i meni skripi, najvise cujem u leru kada stiskam gas i prva, druga, posle se i ne cuje toliko..

E sad, jebada je verovatno sto mora usisna da se skida a na ovom 1.6 je to zeznuto kao i na 2.0... Nisam pametan.

 

Edit: Ima i garezi tamo gde se steze usisna...

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

remontovana turbina ce uvek da zvizdi islajfao je neko previse zidove kucista turbine zato zvizdi..,nov turbo kosta puta 3 od remontovanog pitas li se zasto?

koje ulje ti sipas u auto i koliko cesto ga menjas,remontovana turbina moze da se cuje vrlo lako jer su zidovi kucista turbine previse islajfani itd... samo me zanima sta je sa geometrijom turbine servisirane i ciji je centralni sklop ubacen unutra???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okej, zvizduk turba je jedno i to ocekujem svakako od remontovane turbine, ovo je nesto totalno drugacije kao sto kolega gore rece isti zvuk kao da neko duva u papiric od bombone..

Sad je total 5w-30 u njemu, ulje menjam na 8 do 10 hiljada. 

Sto se tice turbine kako je radjena, koji su delovi itd to stvarno ne znam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je izduvna grana onda mora da se skida turbo i ravna kod cubike, to je zajebancija, a ako ima garezi oko izduvne grane verovatno je do nje, mada bi to svaki iole krsten majstor morao brzo provaliti. Nekada se izgrbave majstori za dihtung koji treba da se menja svaki put kada se skida turbina, mrzi ih, zaborave, nema na stanju, cini im se dobar, stagod, posle ako bude zajebancije jbg. Mrzi me da trazim unazad mislim da je kod tebe navodno menjan, a cak iako je malo kriva izduvna, ako nije skripalo pre remonta ne bi smelo ni posle sa novim dihtungom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije menjao jer je navodno rekao da ne treba da se menja, ja sam rekao okej ako ti tako mislis, zato ce sad da skida turbo za dzabe i izgubiti ceo dan. 

Ako je dihtung naravno platicu dihtung, sve ostalo ce da ide na njega jer jbg, pogresno je procenio. Samo on mi je rekao da nije skidao izduvnu, jer valjda na 1.6 ne mora  ili sam ja to pogresno shvatio..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto...

Mislim pricam malo napamet, ne znam konkretno za 1.6mjet, ali je takva situacija na 1.9mjet (turbo je u komadu sa izduvnom), neka je i zajebao majstor zbog lenjosti ili lose procene (klasika), ali opet mu svaka cast ako ce pojesti govno i o svom trosku ponovo odraditi posao. Mnogi su jaki na prici, slabi na delu. Ako je kod tebe iz dva dela, a mislim da jeste, mozda ima neki drugi dihtung/spoj izmedju turba i izduvne, tu bih negde trazio krivca (problem).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa prosvirao jer se rastavljao i sastavljao.
Zato i kazu da ga treba menjati svaki put. Deformise se kako se stegne, nakon toga se drugacije deformise i eto ti.

 

Ali rekoh ti, cuo bi zvuk mnogo jako, toliko da to para usi i da te strah da vozis. Kao kad zaskripi jako kais.

Proveri i pletenicu, iako se meni cula na visokim obrtajima, kad bas nabije pritisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sredjena izduvna, riknuo dihtung ( kako se sve potrefi -.- ). 

Naravno to nije kraj sada se sledeci problem pojavio. Na jacim obrtajima u leru iz dela motora se cuje kao da nesto melje, ameri bi rekli grinding noise. U principu je zvuk kao da se neki metal melje ili jako vibrira.. E sad, na nizim nije toliko prisutan, tek kada se stisne preko 2000 je tu taj zvuk. Sve se nesto plasim da nije proletelo od turba i pojebalo sve, ali za sada lepo ide i ne trosi ulje koliko sam primetio, niti dimi itd..

Jbt, a tacno sam ga hvalio kako je odlican i sve, bukvalno 2 dana posle toga krenu sva sra*a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada svi pisu sta su radili da napisem i ja.

Dihtung koji je majstor prethodni radio je prosvirao opet, onaj mali izmedju turba i izduvne pametni majstor je napunio diht masom i naravno da je riknulo posle 2 nedelje.

Oterao sam auto kod Gorana da se sredi sve. Isti dan su ljudi sredili auto i resili se jos nekih zvukova oko motora i jos jednom im se zahvaljujem.

Ujedno uradjene i zadnje plocice, diskovi i sajle rucne. 

Poslednjih nedelju, dve sam primetio da mi trese oko 100kmh kada ubrzavam, stavljene zimske gume i balansirano sve i dalje je to ostalo. Danas kod Gorana zamenjena desna poluosovina, krst se raspao koji je vec menjan pre 10000km, tada sam trebao da zamenim celu osovinu jer mi je par ljudi reklo da mora cela ali na ubedjivanje majstora da samo treba krst zameniti i da je solja dobra tako i uradim. Isti problem sam i na stilu imao, doduse nije docekao zamenu osovine :)

Jos jedna vrlo bitna stvar koja je nestala je onaj famozni klik-klak zvuk, tako da ako neko ima slican problem a sigurno ima posto sam se ja patio sa tim na Stilu i sada na Bravu 99% je desna poluosovina. Donji nosac sam promenio i taj zvuk je ostao ali nakon zamene osovine nema nicega, utegnut je kao pracka. Zamenjena i desna spona, centriran trap, mnooogo dobar osecaj bez ikakvih zvukova, deluje mnogo cvrsce i pouzdanije.

 

Auto pregledan, ostaju mi jos prednje plocice, diskovi i kociono ulje. Diskovi i plocice su dobri imaju mesa, ali kako su mi rekli spaljeni su, ja sam ga pre godinu dana kupio sa skripanjem prilikom kocenja i to se samo povecavalo.. Videcu dal ce ATE ili Galfer ici napred. Posle duzeg vremena i svih sranja sa turbom i ostalim glupostima konacno mogu da sednem u auto i da uzivam, mozda ima jos po koja sitnica da se odradi ali za sada je sve u najboljem redu, pu pu pu da ga ne ureknem opet. 

Cena poluosovine ako nekome treba info, je 14000, spona oko 2500, ruke 1500..

Diskovi i plocice ( Valeo ) sa sajlama i rukama su bili 12000, meni su ovo odlicne cene s obzirom da sam neke stvari placao skuplje kod majstora koji nema pojma mogu slobodno da kazem. 

Pre par dana je i registrovan, tako da dosta od mene za ovih par meseci, bice samo sipaj i vozi :D

Elem, preporuka za Henex na Cukarickoj padini, dobio sam prilikom registracije solju, miris za kola i neku karticu poput AMSS za dzabe, sa kojom imam -5 dinara po litru na Lukolil pumpama. :thumbup:

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...