Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

@Markobgd Jel ovo trapadzija u Zarkovu ? Vodovodska ulica cini mi se.

 

Pa i meni cudno da toliko stvari ima da se zameni, a tipa 3 ili 4 majstora su mi rekla da je sve dobro. Plus stvarno nista ne osecam u voznji na rupama. Jedini zvuk je taj kada cimam volan dok stojim u mestu, osim toga nista. Videcu do Lakija da odem oko pola 5, 5 da i oni pogledaju..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste, Neša u Vodovodskoj.

 

A što se elemenata trapa tiče, znaš da sam ja kod trojice bio i svi rekli nema ništa za zamenu a onda se ispostavilo da su i viljuške i spone loše. Isto ništa lupalo nije već je na onom mrazu počelo da "žvaće" a onda nakon zamene viljuški počela spona da lupka....

Prekontroliši svakako još negde

E da, što bre cimaš volan levo desno:D

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesa je dobar majstor. Bar mi je par ljudi reklo za njega, a nije nesto ni skup.

 

Videcu jos kod Lakija u Zarkovu danas, ako oni budu stigli da pogledaju i to je to. Dok ne cujem neki zvuk na rupama, neravninama, ivicnjacima necu nista ni dirati :D 

Od muke Mare.. Od muke ga cimam :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/28/2016 at 10:46 PM, dekirs said:

Nije losa ideja, al i to je oko 35e zanimacije xD Pitacu glupo pitanje, dal bi xenon bolje sijao od led kao kratko? Ne znam zasto al cini mi se kao dosta slabije nego sto sam ocekivao..

 

Stavi led u duga svetla, (takodje su h1),u maglenke idu druge sijalice,  h11. Tako sam ja uradio, a u glavno svetlo ksenon, i pozicije led canbus, da se ne razlikuje boja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U maglenke sam stavio led 30w i sluze mi i kao dnevna svetla, a povezao sam ih i na poseban prekidac u kabini, da bi mogla posebno da se pale, samo ona. Za to mora da se izvedu zice iz motormog dela, tj  sa releja koji su u motoru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradjen juce mali servis, sipao sam Shell 5w40, nisam neku veliku razliku primetio u radu, mozda malo mirnije ali to je verovatno zbog novog ulja..

Razmisljao sam se dal 5w30 ili 5w40 ali na kraju sam drugu varijantu jer nema dpf, tj izvadio sam ga :D

Onaj zvuk sto mi se pojavio na kvacilu, se javlja samo kada se motor zagreje, kada tek sednem u kola nema tog zvuka.. Majstor rece zamajac (?), jer npr kada se pritisne malo kvacilo cuje se i onaj klok, klok zvuk. Doduse, meni se to culo i na stilu nekako mi do izgleda normalno.

Inace ne trese, ne lupa, kada se gasi bez kvacila isto je miran. Polovan auto ko svaki polovan, ali za sada sam miran :D

Osim toga, nema nista trebao bih neke brisace da kupim pa ako ima neko preporuku neka napise? 

 

Za ovih 10ak hiljada predjenih  sam zadovoljan, mozda trosi malo vise ali to je zbog cipa i moje teze noge jer mi je uzivanje svaki put kad stisnem gas :) Inace npr brzinu od 160 na autoputu podnosi bez problema u 6oj isto imam taj osecaj ubrzanja, sto je dosta dobro.

Jos planiram pre mora tempomat da ugradim i odradim servis klime, tj pregled da vidim da li treba da se dopuni..

Conti gume drze odlicno, nema proklizavanja bas sam ih testirao, cena jeste veca ali kvalitet je odlican.

 

Evo i 3 random slike. Debeli se slikao posle Panamere, pa se kurci. :D

 

IMG_20170223_144433[1].jpgIMG_20170408_201042[2].jpgIMG_20170417_162403[1].jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je to ulje, znam više ljudi koje isto sipaju i u 1.9 MJet 16v (isto nema DPF). I kod mene je isti taj Shell. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcemo kako ce se pokazati, proslo je bilo total 5w30 nije nista potrosio. Nadam se da nece ni ovo, mada kapiram ako je motor okej onda ne bi trebalo.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, dekirs said:

Osim toga, nema nista trebao bih neke brisace da kupim pa ako ima neko preporuku neka napise? 

 

 

Predlazem ti da ne uzimas jeftine brisace jer na kraju ispadnu skuplji.

Bez 800-1000 dinara po komadu nema brisaca. Ja sam ja punta uzeo champion i bio zadovoljan bukvalno 3-4 godine, kako su prvi put obrisali, tako su brisali i posle 2 godine, i kada je kvalitet poceo da opada (sneg/kisa/led/sunce) oni su brisali vrlo dobro...

 

Ja sada planiram uzimati bosch AeroTwin...oko 1800 mi treba za oba

 

Takodje, 99% sam siguran da cu i ja sledeci put Shell Ultra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da naravno, u svakom slucaju bih uzeo poznatiju marku.. Uzimao sam ranije one u tempu ali brzo prestanu da brisu kako treba..
Placao sam Shell 780 din po litri ako nekome nesto znaci :)
Jedino sto mi je onako bas cudno je cena filttera za vazduh 1500 din o.O

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako hoces dobar filter, a ne neki bofluk za male pare, nemoj da se cudis ;) . Ako si citao forum, video si slucajeve npr. zastopanih filtera goriva kada su ih rasekli.

Ne znam gde si uzimao ulje, Helix Ultra si imao kod Auto Mike sa 10% popusta, na kanticu od 4l izadje oko 680 din.

Ne znam sada, on je ranije drzao i Champion gumice brisaca (zamenis samo njih, solidan kvalitet, a izadje bas povoljno). A ova cena za Bosch AeroTwin koju navodite mi je prosto neverovatna, kada sam ranije gledao za Stildzu bilo je vise nego duplo skuplje po komadu.

Sta si stavljao od filtera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nije, kada sam stavljao Savu kod Gileta u kemoimpexu, vidim da imaju bosch aero te brisace i imali su samo kraci za mene i cena je bila oko 800 dinara...pa pretpostavljam da je ovaj na vozacevoj strani 1000-1100-1200 dinara. Dakle za 1800-2000 oba

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

Uzeo sam u auto miki na tvoju preporuku ulje i filtere. Na sajtu je radi vise onaj link za 10 posto popusta a ja sam zaboravio da pitam u radnji da li daju i dalje. Morao dam 5x1L da uzmem, jer su im nestale kantice.. :D
Filter je Filtron i to je jedna ogromna okrugla filtercina, verujem da Milutin ima isti takav.
Ta cena za brisace je po meni odlicna, jer sam i neke no name placao tipa 600/700 din po komadu u tempu prosle god..da07f8831ee224009a40f479d8b20a3c.jpg

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na koliko je cipnut?
Sto se tice majstora sto su ti spomenuli trap I zamajac skoro sigurno su u pravu, ali u smislu da je to uzrok tih prvih simptoma, ali moze to tako da gura verovatno jos desetine hiljada km.



Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
Na koliko je cipnut?
Sto se tice majstora sto su ti spomenuli trap I zamajac skoro sigurno su u pravu, ali u smislu da je to uzrok tih prvih simptoma, ali moze to tako da gura verovatno jos desetine hiljada km.



Sent from my KIW-L21 using Tapatalk




Na 140, nisam nesto mnogo trazio, jer nema potrebe.. Mogu da slikam papir iz safe chip-a.
Trap, sta znam samo taj jedan lik je rekao da treba da se menja, dok su druga dvojica trapadzija i mehanicar rekli da ne treba nista da se dira..
Ma za zamajac neka potraje jos 2,3 god ( 30ak,40 hiljada) i ja sam zadovoljan, skupice se pare za menjazu.. Sada nemam lupanja i ostalo, samo taj zvuk kada je ugasen auto i kada se stiska kvacilo..

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okaci grafik kada budes mogao, zanima me kako izgleda kriva snage pre I posle.
Fascinantan je taj motor, na nizim rpm vuce kao da je 2.0, tek preko recimo 3000rpm se vidi da je 1.6.
Jel ti falilo snage ili si cipnuo jer ti se moze :D

P.s. I na koliko njutna je izasao, posto on vec ima u startu 320 kao neki dvolitras

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites


Evo ih, mislim da 1.6 ima oko 300nm..
A cip sam radio kad sam zatvarao egr i cupao dpf.. Iskreno isao je dobro i bez cipa, ali ajde kad sam vec isao do Ns uradio sam i cip :D
Mozda nisam ni trebao jer ga stiskam sad vise nego sto bi trebalo pa hoce i da potrosi goriva :D
Tacno tako, do 3000rpm vuce ko poludeo ali bukvalno, posle 3500 vec krece da umire :De2ac29ea9dbfc6cc28be402a12a64a1d.jpgef14f2b7aa0e557a0994eaeb9c3f2e52.jpg

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, vagenovac said:

Fascinantan je taj motor, na nizim rpm vuce kao da je 2.0

Obrnuo si, MultiJet 2.0 vuce kao da je 1.6 :stuart: .

Korektno se Bravac drzao i pre radova. Po fabrici taj 1.6 ima 120KS@4000rpm i 300Nm@1500rpm.

Mada koji god stock grafik da gledam max torque mu je oko 2500rpm. Sto mi je mnogo realnije nego ono u bunaru, navedeno u specifikaciji.

Neko pomenu fabrickih 320Nm, mozda ste se prebacili za projektovano opterecenje za (po zlu cuveni :)) GM-ov M32 sestobrzinac koji je isao upravo i na 1.6 MultiJet Bravo. 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican je do 3000-3500rpm, trebaju dobre gume da ne bi proklizavao :D 

Posle toga je mrtvak, tu verovatno Milutinov bravac jede malu decu :D 

Iskreno bolji mi je menjac bio na stilu, ali dobro sta sad. Nekada me toliko iznervira da bih polomio rucicu..

Kada sam radio cip Dejan nije nesto bio srecan kada sam mu rekao blagi remap, valjda je navikao da cipuje kola do maksimuma.. Ali stvarno nema potrebe, bar za moj ukus i fabricki je dobro isao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preporuka za brisace : Bosch Aero Eco- placeni jesenas 1400 dinara komplet za Cromu (610mm+430mm) ako se ne varam. Brisu odlicno.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, dekirs said:

Ali stvarno nema potrebe, bar za moj ukus i fabricki je dobro isao..

Lepo je uvek imati rezervu snage, ali na nasim putevima sve teze moze da se iskoristi sve to. Iskakanje iz zbunja, kamere, presretaci, o kvalitetu puteva da ne govorimo. Menjam ili repariram stabilizatore na 20, max 30k km i to sa 16'' tockovima. A maksimalno izbegavam i neravnine a kamoli rupe i sta reci na temu nasih puteva. Cak i matorog UniJeta sve teze imam gde da razvucem kao covek.

Jesi li po kupovini menjao ulje u menjacu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...