Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

On 11/6/2016 at 0:53 AM, dekirs said:

Obicno bude kad je hladnije malo, mada nema pravila nekad i upali normalno..

 

Tako je i meni ponekad bas duze verglao dok jednog jutra nije hteo uopste da upali - crkao je akumulator, sa novim pali mnogo brze....posle sam video da na starom fali dosta tecnosti.....tako da prvo proveri akumulator pa onda sve ostalo......i lepo izgleda bravo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da je, al cekacu da crkne skroz pa cu onda novi da pazarim. Npr kada odem na posao i posle 8 sati upalim on upali fino, al kada npr dodjem kuci pa sutra dan krenem vec malo teze.
Hvala, meni je svaki bravo lep :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Update :D

 

Danas zamenjen krst poluosovine, tresao mi kada ubrzavam a i sinoc mi se javio cudan problem na autoputu pri 110 i 120 krenuo da se trese ceo auto dok nisam dodao malo gas.. Gledao danas gume, sve su balansirane, na trapu je dobar bar ljudi nisu videli nista osim tog krsta.

Za sada ne trese na ubrzavanju, za ovo drugo cu videti za par dana kad ga isteram duze na autoput.

 

Elem, kao sto spomenuh kupljene 4 save eskimo s3+, doterane iz Bosne 140e me izasle.

 

Bravic lepo ide, jedino sto mi ostaje je akumulator koji je na izdisaju. Provereno je punjenje tako da je alternator okej. Sada je dilema koji akumulator uzeti koliko para dati..

 

Jedan motoric klime mi je crkao bio sam kod Saleta u Zarkovu, trazi 90e da skine i zameni, iskreno mnogo para znam da je posao ali neka to stoji za sada..

 

Za sada nemam nekih ulaganja i to me raduje jos taj akumulator da resim i to je to. Mnogo se brzo prlja ova boja ne znam na koji fazon, ali to me uzasno nervira. Kada se opere auto izgleda kao iz salona :D

 

Potrosnja kombinovana je oko 6.5l na 100 km, bar ono sto pise na bordu. Negde 50-50 je autoput - grad, nisam jos uvek merio do cepa. 

 

Sve u svemu zadovoljan sam Bravom, valjda ce da me slusa jos dugo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, dekirs said:

Bravic lepo ide, jedino sto mi ostaje je akumulator koji je na izdisaju. Provereno je punjenje tako da je alternator okej. Sada je dilema koji akumulator uzeti koliko para dati..

 

Ako planiras da ga zadrzis neki duzi period, onda se otvori za neki bolji akumulator. :-)

 

7 hours ago, dekirs said:

Jedan motoric klime mi je crkao bio sam kod Saleta u Zarkovu, trazi 90e da skine i zameni, iskreno mnogo para znam da je posao ali neka to stoji za sada..

 

Je l' znas koji motoric je u problemu? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bingodalton samo krst, koliko mi rekose solja je okej.. Za sada ne trese videcemo kako ce biti..
@skile86 Izgleda da ce biti varta ili exide :D
Ne znam koji je, nikako da provalim, sale isto nije mogao ali mi rece kao treba im bukvalno 15ak min da utvrde koji je.. Jer kad je resetovao klimu sa desne strane su brojevi ostali na 01 a ostali se vratili na 00...
verovatno me pitas, jer su neki dostupni bez placanja majstora ? :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ti ne radi na klimi? Dijagnostika ce ti reci koji ne radi. :-)

Pokusao sam jednom da skinem motoric i nikad vise.

Taj posao mi je za majstora, nego mi tih 90e zvuci mnogo pa me zanimalo koji je motoric u problemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video dva prstena su imala lufta, a jedan je malo napukao, bio je za zamenu.. Ma da nadam se da jeste samo on, 4500 u kit komercu.. Dva tipa imaju jedan jeftiniji jedan skuplji, meni je naravno zapao skuplji xD

Edit: Nisam ni sam siguran koji je a jos ga nisam na dijagnostiku kacio.. 90e sa motoricem i rukama ako ga oni popravljaju a 110e ako je nov.. Ja koliko sam ga skontao neke moze da zameni i bez skidanja table za koje inace majstori skidaju..
Pravo da ti kazem kad je rekao 90e nisam ni slusao vise, reko sacekace to jos dugo xD
Levo duva desno duva, gore duva, dole isto. E sad, otvara lepo za vazduh spolja ne znam koji jos ima ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeh danas vartu silver 63ah, auto pali kao mina.. Elem prvo sto sam se namucio da izvadim stari akumulator a posle i da stavim novi, psovao sam i fiat i italiju i sebe.
Sve vratih na mesto ali ona plus klema sto ima kutijicu, koliko god stezao sraf ono je i dalje labavo.. Sve izgleda kao da je leglo na svoje mesto. Jel imao neko slican problem i kako ga je resio, treba mi savet bojim se da tako labava klema ne napravi biiip..
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha, al ne mogu da verujem da nece lepo da nalegne bas sam se smorio. Inace u njemu je bio aku od 60Ah, sa ovom vartom sam dobio i 10 konja vise sigurno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zima zima e pa sta je.. Malo da osvezim temu sa zimskim slikama :D

 

Elem, vozio sam po najvecem kijametu, svaki dan, dobro se ponasaju ove Savine zimske, mozda malo losije na mokrom, ali po snegu su odlicne. Da kucnem u drvo, nisam proklizao niti se zaglavio nigde, a svaki dan se vozi.

 

Lepo pali na minusu, vozimo se nekih 5,6 hiljada vec, nemam nikakvih zamerki. Za sada lepo sluzi. 

 

IMG_20170103_055519.jpgIMG_20170103_055540.jpgIMG_20170111_063338.jpgIMG_20170112_020803.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sava je fantasticna guma, samo je treba skidati na vreme, jer hoce toplo vreme da je skida samo tako jer je premekana

 

On 12/4/2016 at 4:22 PM, dekirs said:

Elem prvo sto sam se namucio da izvadim stari akumulator a posle i da stavim novi, psovao sam i fiat i italiju i sebe.
 

 

Sto? Zato sto si morao da skidas onaj lim izmedju stranice i prednjeg dela? :) da bi izvadio aku treba ti 10-ka, 13-ka i 15-ka, lepo su smislili zaista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da prvo sam probao bez skidanja tog dela, pa vuci udri cimaj, i onda skidaj taj lim... I to sve ispred radnje po hladnoci :D
Da da super je sava i na stilu mi se lepo pokazala, samo sto ti kazes brzo se trosi na toplom. Taman za prolece tvoje felne i nove letnje gume :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E imam ti i dve gume pirelli cinturato, dobices ih na poklon :D 2 su bile lose i poklonio sam ih...
Tako da uzmes 2 nove za napred i miran si :) eto vidis, ustedeo sam ti 2 gume :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update:

 

Primetio sam skoro da mi se pojavio zvuk u volanu kada stojim u leru sa upaljenim autom i cimam brzo volan levo desno. U voznji ne vuce nigde, ne lupa, volan i na minimalni pomeraj pomera i tocak.

Ali djavo mi ne da mira pa ajde reko da odem da vidim sta i kako.

Odem danas prvo kod "svog" majstora. Pogleda ga, drmne volan, gledao oko tockova ja namotavao pun levi i desni, kaze ovo ti je do letve nesto ali nemoj da diras, kao elektricna je letva, nemas nikakve druge simptome.. Reko dobro aj.

Ne budem lenj, setim se da je Marko kod njega u temi hvalio trapadzije kod plavog mosta. Okrenem ih, kazu dodjite da pogledamo moze biti svasta. Odletim tamo za 15 min, udjem unutra u deo gde je za centriranje trapa. Majstor kaze drmaj, ja drmam i kaze ovako..

Trebaju da se zamene viljuske obe, leva je gora od desne, ona mora sigurno al kao treba i desna. Dalje, krajevi spona isto, jer sve kao ima lufta. Kaze kao letva ti je dobra, solje dobre al ovo kao mora. Krene on da racuna koliko bi to kostalo kaze sve cirka 13 soma.

Viljuske su po 3000, spone 900, reglaza 1600 i ostatak su ruke. Kao to je jos i sa popustom od 1500 din. Bio sam sa caletom, on je silazio u kanal sa majstorom, ovaj mu pokazivao pajser metodom da ima lufta u svemu gore navedenom.

Ispricasmo se malo sa majstorom i kao cucemo se da vidimo sta i kako. Vozeci do kuce sam gadjao svaku rupu i saht ne bi li me ubedilo da je stvarno sve to otislo, ali nigde da cvili, lupne, zatrese, povuce. Nista.

Da napomenem opet da je trap centriran skoro i da je pregledano tada sve i receno mi da je trap odlican.

 

Setim se servisa Vulco kod hipodroma gde sam radio reglazu za stila ne budem lenj pa odem i tamo. Covek se spusti, podigne auto, spusti auto, gura tockove, gleda dole, gleda, kaze sve ti je ovo dobro. Viljuske su fabricka ugradnja, valjda su nitnovane (?), nema nigde lufta. Jos sam ga 5 puta pitao da sve dobro pregleda. Onako polu zbunjen dam coveku za pivo i odem kuci.

Totalno sam zbunjen, sta raditi i kako. Videcu sutra da odem do Lakija u Zarkovo, ili mozda do Gorana na Altini ako on ima vremena da baci pogled, ali neverovatno mi da jedan covek kaze menjaj ceo trap dok drugi kaze da je sve okej. Ajde da zanemarim ovog kada sam centrirao trap pre mesec i kusur dana koji je isto rekao da je sve dobro.

Jel ima neko neki savet, sugestiju ?

 

Ono sto sam primetio je da se potrosnja dosta smanjila ovih dana kako je ugrejalo, neka dizu cene goriva sad koliko hoce :D

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam po meni ti najbolje poznaješ taj auto ako ga voziš svaki dan, nemoguće da sve to treba da se menja a da trap nije prolupao narodski rečeno...

Ali za svaki slučaj još kod nekog viđenijeg majstora ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...