Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Sada pogledam skinuo mi opet istu kolicinu vode. Zadnji put sam dolio pre 15 dana isto je bilo kao i sad a pre toga sam letos dolio. Oba puta sam dolivao antifriz nekih 1.5dl, sada sam uzeo destilovanu i dolio isto toliko.

Ne znam dal je ovo normalno ili negde pusta, trosi vodu sta vec ? 

I vidim da u vodi ima nekih zelenih sranja nije skroz cista O.o

20180120_142036.jpg

20180120_144831.jpg

Edited by dekirs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekao da je normalno (nije da sam strucnjak). Ja sam zamenio u maju skroz, i kad sam proveravao pre jedno mesec dana, bila je tu gde treba, niej se pomerila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa de moz da bude normalno :D mozda slini na nekoj selni a ne vidi se tek tako a mozda te zeza onaj "hladnjak egr-a " ili kako se vec zove pa pusta po malo u auspuh
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nivo ne sme da mrda, proveri vodove i ono sra*e od kucista hladnjaka EGR koje je na 1.6 plasticno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislio sam da je normalno kad je skinuo pre 15 dana jer aj kao proslo je nekoliko meseci :D 

Jedino ako su morali da pomeraju nesto da bi dosli do hladnjaka ulja pre neki dan kada sam to sredjivao. 

Kapiram da je sad jebeno naci gde curka.. -.- 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Usisna grana? Mozda i to uzeti u obzir. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilično teško rekao bih ali bi trebalo da može ako je pukotina na spoljašnjem zidu. Ne znam koliko se često dešava da pukne unutrašnji zid ka usisnim kanalima pa da ne može da se vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nadam se da nije ona.. Dosta para je ulozeno vec smorio bih se da moram i to, a ako vec dam pare onda ga moram zadrzati 3,4 god..
Videcemo ovih dana sta je.
Nesto sam u tripu da kada je cackano oko hladnjaka ulja, jer se uklapa u taj period..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je usisna , spolja kao i meni sto je bilo, dobila leak vidi se ali vestim okom i pod lampom. Zavisi koliko je ostecenje. 

Meni je bilo mizerno, ali nisam hteo da bijem glavu. 

Jedan kolega sa arcs je to resio nekim aditivom/zaptivacem i vozi tako jako dugo bez problema. 

Takodje, nivo vode moze varirati blago i od toga da li si ostavio grejanje ukljuceno ili ne u trenutku gasenja.

Podji od sitnica..al najbolje nek ti neko podigne kola pa gledajte :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam siguran da ikakve veze ima "ostavljanje" grejanja pri zaustavljanju motora. Sisteme je pun i luftiran bez "džepova" gde može da ode tečnost na ovaj ili onaj način. 

Normalno je da nivo varira za malo u odnosu na temperaturu motora ali zanemarljivo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nikakve veze sa grejanjem. Kod novijih automobila mali hladnjak je uvek vruć. Grejanje reguliše klapna koja propušta vazduh preko tog hladnjaka (grejača) i tako šalje ugrejan vazduh dalje u kabinu. 

Curenje je povezano sa prethodnim problemom. Ili nije dovoljno ozračen sistem, pa je naknadno povukao antifriz ili kaplje negde na šelnama koje su skidane kada su ti rešili problem sa hladnjakom ulja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...