Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Pozdrav svima. 

 

Evo i ja da predstavim svoj auto. U pitanju je Fiat Bravo 2008 1.6 mjet (120). Uzet na jednom placu u Bg-u, dao sam Stila u zamenu i doplatio za Brava.. Oprema je cini mi se Emotion, ali nema tempomat(?), ima digitalnu klimu, grejace sedista, fabricki tamna stakla pozadi, parking senzore napred i nazad, hill holder, blue&me, komande na volanu, naslon za ruku, 16ice, neku kao malu navigaciju na bordu, mada to jos nisam izvalio..

 

Na satu je 140.000, uvezen je iz Nemacke, kacio sam ga i na dijagnostiku istu kilometrazu je izbacio, e sad da li je tacno ili ne, ko ce ga znati..

Uradjen veliki servis, izmenjano sve sto se tice toga, ostao je jos mozda nosac motora ali otom potom, za sada nema nekih vibracija, videcemo kako ce biti. Sve u svemu po meni velika razlika u odnosu na Stila, doduse i dalje je to fakticki Stilo samo sredjeniji i mladji.

Ostale su jos zimske gume za mesec dana, i to bi bilo to za ovu godinu sto se tice ulaganja u njega.

Ono sto sam provalio skoro je da mu ne radi CD player, tj kada ubacim CD ono zuji/krci, pokusa nesto i izbaci cd, moracu oterati da neko to pogleda.

 

Imam par pitanja valjda ce neko znati da mi dogovori.

 

1. Kada sinhronizujem telefon sa autom preko blue&me, ucita mi imenik, mogu da zovem ljude, ali ne mogu npr da pustam pesme preko telefona ? Da li je uopste to i moguce ?

2. Imam usb dole kod upaljaca, kada ubacim flesku nista se ne desava. Da li mora da bude nekako formatirana ili to ne funkcionise tako, nisam bas skontao, doduse nisam ni stigao da se zanimam oko toga.

 

Hvala.

 

Bice jos slika, kada ga operem, nista nisam stigao. 

Al evo za pocetak.

 

 

IMG-20161007-WA0004.jpegIMG-20161007-WA0002.jpeg

IMG_20161007_172926.jpgIMG_20161007_172710.jpg

 

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazu da su ga na tockovima dovezli e sad ko ce im verovati. Ovo sam ja stavio tablice da bih se dogegao do opstine da registrujem, inace su bile u gepeku.

I meni se svidja boja, nisam ih vidjao po gradu u ovoj boji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čim ima tablice, došao je na točkovima, a ovo jesu eksportne tablice

Kad iz D ide na kamionu, onda stiže bez istih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro je znati, nisam bio bas upucen.

Jos nesto sam zaboravio da pitam, ugradnja tempomata da li je moguca? Znam da je na stila moglo i da se ugradjivalo ko ludo..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

super izgleda nouva Bravo,odlicna motorizacija ,a malo po malo resavas probleme u hodu,a tempomat se verovatno moze ugraditi,mozda ima i izvucena instalacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Za ovu godinu planiram gume i mozda da ocistim, egr, map, maf. Mozda je malo trom na niskim obrtajima, pa radi preventive ne bi bilo lose da se ocisti sve. 

Elem, izbacuje mi gresku p2084 neki senzor temperature na DPF-u, ne znam koliko to moze spreciti DPF da se regenerise..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 10/9/2016 at 0:27 PM, dekirs said:

1. Kada sinhronizujem telefon sa autom preko blue&me, ucita mi imenik, mogu da zovem ljude, ali ne mogu npr da pustam pesme preko telefona ? Da li je uopste to i moguce ?

2. Imam usb dole kod upaljaca, kada ubacim flesku nista se ne desava. Da li mora da bude nekako formatirana ili to ne funkcionise tako, nisam bas skontao, doduse nisam ni stigao da se zanimam oko toga.

 

 

1. Nije moguce pustanje preko telefona

2. Trebalo bi odmah da radi, meni bar odmah radi, napravio 2 foldera, stavio pesme, i radi...jedino ako ti USB nije u nekom FAT ili tako nekom formatu koji ovom ne odgovara...probaj drugi usb neki

 

Ps - grejanje sedista? To je divno :) 

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uspeo sam juce da pustim preko usb-a, mnogo kul stvar :) 

Elem, grejanje sedista radi instant bukvalno posle 30 sekundi greje kao ludo.

Najjace su reakcije onih koji prvi put sednu a ja im zagrejem zadnjicu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad spomenu poklopac.. Nisu mogli gluplje to da naprave, pa na stilu je bolje nego na bravu.. cudno stvarno :D

Elem, jel zna neko koja je procedura za ugradnju led svetla u farove i koliko to kosta okvirno ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam da mi je tabla drugacija nego kod ostalih ovo godiste. Vidim da je ovaj displej na tabli podeljen ovim linijama, gledao sam neke slike po netu vecina njih nema te linije, nego onako klasicno kao na stilu..

Jel moguce da su stavili drugu ili je to fabricki za taj model 2008? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kul, jedino sto mi ta navi ne sljaka nesto kada gurnem usb.. Ovaj obican usb sa pesmama radi, ne znam sta bi moglo da bude..

 

Pisao sam u drugim temama, u planu je dpf,egr off i neki blagi remap.. Kupio sam i 4 zimke jos samo da stignu iz Bosne :D

Ugradio i led za 50 evropskih, nisam nesto odusevljen iskreno, mislio sam da ce bolje sijati al dobro sta je tu je.

Ostaje mi jos pozicija da se stavi led ( izgleda ciganski sa zutim i belim ) i svetlo na tablicama, jedino sto mi ostaje su maglenke mada mi se iskreno ne baca jos 50e za njih.. Kada bi mogla samo neka bela halogena da se nadje bio bih zadovoljan.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije losa ideja, al i to je oko 35e zanimacije xD Pitacu glupo pitanje, dal bi xenon bolje sijao od led kao kratko? Ne znam zasto al cini mi se kao dosta slabije nego sto sam ocekivao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolje sija od led-a, naravno, pa svi stavljaju xenone, samo mora to neko lepo da odradi, fokus, zizna tacka...Tu je bitan kvalitet projektora i samih xenon sijalica...

Pogledaj temu:

Prodaja i ugradnja Xenona, parking senzora

Tu imas realan, uporedan test xenona i led sijalica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bar ovo sto sam ja gledao, LED nikako ne mogu da pariraju dobrom xenon setu.

Bravo je, kao i ostali Fiati, poznat po ocajnim projektorima, pogotovo na polovnjacima, pa treba i to proveriti. Sada vrlo pristupacna varijanta je Morimoto Mini H1 bixenon.

Slazem se sa kolegom i prethodnim komentarom, da se LED izbace sa srednjih. Pitanje bi kako bi to radilo posao i u maglenkama (posto je i to bitno sem estetike), jer je za maglu bolja sto toplija boja (sa manje Kelvina u odnosu na ove trenutno moderne).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel hoce neko da kupi h1 led set ? Hahah xD Nista videcu ovaj set da prodam i uzmem xenon valjda ce biti bolji.
Ovo za maglenke je tacno mada opet ta estetika..

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update: 

Za skoro mesec dana predjeno oko 1500km, za sada sam zadovoljan. Ima par sitnica da se jos srede ali polako, dok se malo finansijski oporavim.

Pre par dana izbacen dpf zatvoren egr i cipovan, ne nesto preterano mnogo.. Iskreno nisam ni bio za remap u pocetku ali ajde kad vec dajem pare..

Kupljene 4 zimske savine s3 treba samo jedan dan da ih montiram.

 

Potrosnja je aj da kazes manja od stila, ali jos uvek ga testiram, stiskam, nisam ustalio nacin voznje..

 

Javi se po koji cvrcak tu i tamo, ali deluje da je manje vise sve cvrsto unutra. Ono sto mi se svidja je zvuk zatvaranja vrata vozacevih i suvozacevih.. Odusevljen sam kako se lako zatvaraju i deluju onako po zvuku bar masivno ko sto kaze onaj Leskovcanin :D

Zadnja i nisu, vidi se da su dosta laksa, kao da su plasticna.

 

Dosta sam bio na autoputu ovih dana, tih je, ali ima i dosta sumova posebno na desnoj strani od vetra. Pri brzini od 150-160, deluje dosta cvrsto i stabilno, podnosi lako tu brzinu.

 

U planu imam jos da sredim motorice klime, vidim da je neki crkao, popravim cd player, i da vidim plocice zasto skripe mada ne bih to menjao s obzirom da imaju dosta mesa.

 

Jos jedna stvar koja me nervira je nekada sto zna da vergla duze, e sad dal je i akumulator pri kraju ili se ja istripujem ili mozda nesto drugo, praticu ovih dana pa cu videti.

Sve u svemu prezadovoljan sam Bravom, dosta je ocuvan, motor po meni sjajan i dosta mirniji od 1.9, menjac tu i tamo ne bas precizan, ali veliki mi je plus sto ima 6 brzina doduse. :D

 

IMG_20161103_123032.jpgIMG_20161103_135757.jpgIMG_20161104_135505.jpgIMG_20161105_155143.jpg

 

Nikako da ga operem i slikam posle kupanja :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...