Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

To tako vozimo mi u Batajnici

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabrovaio sam i da se auspuh slaze sa folijama.:D

 

Inace, zimske felne su extra, u komsiluku imam isto ovako crnu samo SW, sa istim felnama, i izgleda super.

 

 

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi onda ispade cela 159 dziberska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fali auspuh i sa druge strane da to izgleda kako treba. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

To znam, cekam da nalete povoljno original lonci sa 2.4, necu nikakvog pirketa i protocne lonce, cevi, cunke...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Sava said:

To znam, cekam da nalete povoljno original lonci sa 2.4, necu nikakvog pirketa i protocne lonce, cevi, cunke...

 

Svaki solidan polovan (original) ce da nadzivi bilo koji iz nase maleprivrede.

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
To nesto na moj racun?  

Sto na tvoj mislio sam na celu bataju, posto nas ima dzibera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto sam nedavno ugradio senzor za svetla, a na 159 taj senzor nema funkciju posto nema dnevna, resio sam da se pozabavim tim pitanjem. 

 

Postoji jedan mali uredjaj napravljen u Staroj pazovi koji radi tako kad se ugase poziciona svetla, on daje struju na halogenu sijalicu koju ja zelim ali na 40% snage tek nakon sto alternator krene da puni. 

 

Prvobitna zamisao je bila vezati na duga halogena svetla, ali sam odustao zato sto imam bi-xenon projektore i samim tim bih remetio rad klapnica.

 

Preostalo je da se nakacim na maglenke i uspeno je zavrsena operacija :)

 

Sada senzor odlucuje kada su oborena svetla ukljucena, a kada ih senzor iskljuci, maglenke rade na 40% snage.

IMG_0209.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bingo, mislis da ce saobracajci da prave problem ako im na primer kazem da je dole duplo vlakno i ako mu pritom demonstriram da se sama pale kada ugasim oborena i pozicije? Ja mislim da nece zato sto sada dnevna svetla na novijim kolima svetle svuda po braniku i niko ne zna jel to fabricki ili budzeno.

Aleksa, 20e je uredjaj, nije puno posla treba mozda sat vremena posla, al ako imas jednog strucnog oko sebe
Vidi na proko.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ugradjuju ti u Pazovi ili samo prodaju?

 

Jel ti pozadi sija nesto, dok ovo radi?

 

Ja isto imam bi xenon, i ovo mi se cini kao jedino normlano resenje, da ne pravim cirkus sa led-ovima.:D

 

EDIT: ja nemam senzor za svetla, jel menja to nesto? osim sto rucno moram paliti pozicije i oborena?

Edited by aleksa_indjija

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Sava said:

Bingo, mislis da ce saobracajci da prave problem ako im na primer kazem da je dole duplo vlakno i ako mu pritom demonstriram da se sama pale kada ugasim oborena i pozicije? Ja mislim da nece zato sto sada dnevna svetla na novijim kolima svetle svuda po braniku i niko ne zna jel to fabricki ili budzeno.

Aleksa, 20e je uredjaj, nije puno posla treba mozda sat vremena posla, al ako imas jednog strucnog oko sebe emoji851.png
Vidi na proko.rs

 

Trebalo bi da je ok, da, 0.25m visine minimum i sirina izmedju to ispunjava.

Mislim da su izbacili ono za povrsinu svetala i njihovu jacinu.

 

Ja kad bih ugradjivao dnevna (a vidis, dao si mi ideju da bih mogao), recimo taj automat bih stavio na maglenke, ali uz dugme u kabini da ga iskljucim totalno :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, aleksa_indjija said:

Jel ugradjuju ti u Pazovi ili samo prodaju?

 

Jel ti pozadi sija nesto, dok ovo radi?

 

Ja isto imam bi xenon, i ovo mi se cini kao jedino normlano resenje, da ne pravim cirkus sa led-ovima.:D

 

EDIT: ja nemam senzor za svetla, jel menja to nesto? osim sto rucno moram paliti pozicije i oborena?

 

Samo prodaje.

Ne sija nista pozadi, a tako i treba da bude :)

Ne menja nista sto nemas senzor, kad je na nuli svetle dnevna po tvom izboru sa 40% snage (moraju da budu halogena, ne LED, xenon..) a kad prebacis na poziciju ili oboreno, ugase se dnevna. 

10 hours ago, Bingodalton said:

Ja kad bih ugradjivao dnevna (a vidis, dao si mi ideju da bih mogao), recimo taj automat bih stavio na maglenke, ali uz dugme u kabini da ga iskljucim totalno :) 

Postoji i zica na uredjaju koja sluzi da napravis prekidac, ali mrzelo me da dovlacim to do kabine, a realno ne znam sto bi ih gasio, kad svejedno na kontaktu ne svetle, tek kad se upali auto...

Edited by Sava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar upgrade. Ne bi trebali da te smaraju za maglenke, pogotovo sto mozes da kazes da je to tako fabricki, a i bas to sto kazes, gomila novih kola danas ima u braniku dnevno svetlo.

 

Bilo bi jos lepse kad bi mogao neki LED da ide dole, ali kazes da ne moze, steta.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala

U svakom slucaju i da moze Led ili xenon, mislim da bi ostao pri halogenim sijalicama posto jedino tako imaju svrhu kad je magla..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Npr kad noću vrebaš neku ili kad drndaš negde na zabačenom mestu, a hladno je, pa mora da radi auto
Sa svetlima upadaš u oči


Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...