Jump to content

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

FAS Euroauto Goran Vlada
dellas

Samouslužne perionice - lokacije/iskustva

Recommended Posts

Posted (edited)

Zasto nigde u BG-u nema samousluzna perionica sa aktivnom penom?! 

U NS-u ih ima bar 5-6..

@dekirs na Padini je ocaj..

Dobra je ta nova perionica na Kosutnjaku, imas dzabe parfem, krpe, sjaj za gume itd.. Ali prljavstinu sa felni nisam uspeo da skinem samo puskom..

A za ovu, ka Zelezniku, mislis "Baza" sa desne strane posle Steco point-a? Oni su relativno ok.. 

Moracu da probam i tu u Vodovodskoj za 500 :D

Edited by Danilo1

Mislim da ona na kosi kod Idee ima jedan boks sa aktivnom penom.

Ali sve je to đoka u odnosu na kofu i sunđer.

2 hours ago, Danilo1 said:

Zasto nigde u BG-u nema samousluzna perionica sa aktivnom penom?! 

U NS-u ih ima bar 5-6..

@dekirs na Padini je ocaj..

Dobra je ta nova perionica na Kosutnjaku, imas dzabe parfem, krpe, sjaj za gume itd.. Ali prljavstinu sa felni nisam uspeo da skinem samo puskom..

A za ovu, ka Zelezniku, mislis "Baza" sa desne strane posle Steco point-a? Oni su relativno ok.. 

Moracu da probam i tu u Vodovodskoj za 500 :D

Da, ne znam zasto sam je nazvao Slonce, hahahha :D 

Npr oni imaju biiip hemiju za felne naprskas pre nego sto ubacis zetone, skida bas bas dobro.

Steco je isto imao dobru hemiju jedno vreme al cini mi se kao da su se pokvarili. 

U toj perionici za 500 din dobijes pranje i usisavanje.. Decko ga opere bas fino. 

Posted (edited)

Od hemije perionice 100 %  koriste deterdžent za sudove Fairy ili jeftiniji Merix,pa ovi što peru klime razblažuju ono čudo za pranje rerne Axel. Ne znam šta vam neodgovara ova perionica kod FMP sasvim korektna dužina pranja 

Edited by dach@

Posted (edited)
7 hours ago, Mix74 said:

@AxicMogu samo da ti potvrdim.Perionica je odlična.Pored levo su dva mesta za usisavanje, a preko puta dve česme sa nekim parfemom i sjajem za gume.Imaju njihove sunđere i jelenske krpe.Nema gužve, nije tesno, ma sjajno.

E jedino me interesuje to podno pranje.Kako uopšte izgleda takav box?

Eto vidiš za krpe i česmu nisam ni znao, samo na brzaka oprao sa 2 žetona i ni prebrisao kad sam bio prvi put.Za podno pranje vidi u onoj kod Lidla, poslednji iliti treći box skroz desno je sa tim podnim pranjem, ima neka rešetka ispod i tu su valjda prskalice koje odozdo operu pod.

@dach@ video sam kad su menjali tu hemiju za pranje. Najlonski dzak od 15-ak - 20 kg ubaci unutar neke male kao cisternice. Koliko sam uspeo da vidim to zgleda kao recimo loptice za stoni tenis koje kad ubaci u taj tank, verovatno od toplote vode rastopi u belu tečnost kojom peremo automobile.

Edited by Axic

Posted (edited)
On 29.7.2019. at 10:58 AM, Mix74 said:

@AxicMogu samo da ti potvrdim.Perionica je odlična.Pored levo su dva mesta za usisavanje, a preko puta dve česme sa nekim parfemom i sjajem za gume.Imaju njihove sunđere i jelenske krpe.Nema gužve, nije tesno, ma sjajno.

E jedino me interesuje to podno pranje.Kako uopšte izgleda takav box?

Nisam prvi put primetio a verujem ni ti da ispred svakog boxa ima ova boca sa tečnošću za insekte. Naprskao preko farova,maske, branika i šoferke pa posle krenuo sa pranjem i stvarno je skinulo sve.

IMG-1969ddf544fc3a29d7ba05440899b920-V.thumb.jpg.02d1fa21b8b8ec8f2036b3a16a148813.jpg

Posle se preparkirao tamo do one česme, našao krpe, gume za brisanje, sunđere,tečnost za pranje stakla iznutra, sve to stoji na onim metalnim kućištima kod česme.Naprskao gume sjajem pa onda i tapacire i pod onom mirišljavom tečnošću, naravno to se dodatno ne naplaćuje tako da sve pohvale od mene za perionicu. E da žeton je 50 dinara i 120 sekundi traje pranje sa jednim žetonom mada mislim da smo već pisali.

IMG-a8b4e548ee4af0c9a0142897d2d16541-V.thumb.jpg.f6c361dbe86125654f70f1b1e051c43a.jpg

Edited by Axic

@AxicMa da. Perionica je stvarno dobra. Meni, na žalost, ta tečnost za bube nije ništa pomogla. Tamo gde parkiram preko dana, kod tazbine imaju neke bubice na parkingu koje urnišu. Te bubice, ostavljaju neke žute mrlje po karoseriji. Pretežno sa gornje strane, tako da sam dva puta prelazio auto sa penom i tim sredstvom i nisam uspeo da skinem. Na kraju, pošto sam usisao unutrašnjost, stao sam sa strane i sa krpom i sredstvom za suvo pranje koje sam kupio u Lavu, počeo malo po malo da skidam te mrlje. Ne da se teško skida nego...Otego sam... Da ne kažem šta. Tako da mi preselo i parfimisanje i sjaj. I evo sad opet imam isto i sutra idem ponovo tamo na pranje. Spremam se za Grčku pa da ga upristojim. I tačno je da felne baš nešto neće lepo da se operu. Poneću neku četku.