Jump to content
FAS Goran
dellas

Samouslužne perionice - lokacije/iskustva

Recommended Posts

Postoji li neka perionica (ne samousluzna), gde bi mogli da iskoriste moje sredstvo za pranje?

Nakupovao sam razna sredstva iz Gyeon palete proizvoda, izmedju ostalog odlicno sredstvo za pranje Bathe.

Sve to sa namerom da ja sam perem auto (da kupim power washer + foam cannon), ali ipak ne ide da perem auto na ulici (trotoaru) u G Vucica... da ne popijem kaznu/prijavu...
 

Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmes kompresor na baterije, napunis vodom i odvezes auto u neki hlad :D 

Mislim u lidlu da je bilo, nije nesto preterano jaka ali vrsi posao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da postoje takva resenja, mislio sam da za power washer mora konstantan dovod vode pod pritiskom.

 

Nije losa ideja, odem u neku nedodjiju, da me ne kazne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/30/2020 at 7:46 AM, totti said:

Ajd' nam samo objasni tvoje razmišljanje... kod tih je em jeftinije nego da sam pereš, em ga bolje operu, ali ti kod njih ideš samo kad te mrzi da se sam zaebavaš sa pranjem? emoji848.png

emoji3.png

Ne znam šta ti nije jasno. Sam operem sa 2 žetona na Košutnjaku za 100 dinara, još jedan žeton za usisavanje (kad ima potrebe) i tamo uglavnom idem u periodu april - oktobar.

Zimi najčešće kad se spustim do mojih na Miljakovac tamo u perionici operu auto. Jb* ne bih baš da mi se mrznu prsti u zimskom periodu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sasvim zadovoljavajuće da se manji auto opere spolja šamponom, voskom i ispere vodom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel vi kada voskirate prvo isperete , pa vosak pa opet isperete?

 

znaci:

1. Pranje onim praskom pod pritiskom

2. ispiranje

3. Voskiranje

4. opet ispiranje “mekom” vodom

 

ili preskacete 2. isporanje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako za 100 dinara operes leba ti. Jedino Smarta ako peres :D

Pritom kod Filmskog grada ti treba 4 zetona za sampon koliko je uzasna hemija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dekirs lagano :rolleyes: iskoristim onaj happy hour od 21h uveče do 7h ujutru pa imaš 30 sekundi duže nego obično i s jednim žetonom lepo mogu da ga šamponiram, nemam zamerki na loš šampon. Drugi žeton za vosak i ispiranje. Posle preparkiram pa jelenskom krpom prebrišem, malo parfema naprskam onda gume s onim sprejom i to je to. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko ima objašnjenje? Pokušaću da objasnim...

Juče operem auto na puške, običan program pranje + ispiranje. Bez brisanja auta uključim brisače da odrade par puta i maknu vodu sa šoferke. Tako i ostavim auto preko noći.

Noćas/jutros padala kiša. Ulazim u auto i vidim da se kapljice zadržale samo tamo gde metlice ne dohvataju. Tamo gde su juče odradile - suvo. Kao da sam ponovo uključio brisače, a nisam

 

Ima li nekog objašnjenja za ovo? Jedino što mi pada na pamet je da je u hemiji bilo voska ili nekog sredstva za odbijanje vode, pa su brisači to lepo naneli na šoferku. Ili su neki umešali prste

 

20200818_082944.thumb.jpg.5af62a82fbd698ef32d51f2b3341da80.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjena slika, skinut TT potpis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan operem auto u Mecatoru i posle pranja na cetkama slucajno primetim da fali zadnji brisac? Prijavim to i lik ode nazad i vraca se sa ''gomilom'' brisača i pita koji je moj? Auuu reko,ko zna koliko njih nije odma ni primetilo da im fali brisač niti znaju gde im je otpao. Inace izbegavam ova mašinska pranja,uvek sve ručno,ali su taj dan svi u blizini radili do 17h i nisam imao gde.

 

2021-03-29_16_41_34.jpg 2021-03-29_16_41_11.jpg 2021-03-29_16_37_32.jpg

 

Edited by Ivan
Sredjene slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni odvalili desni retrovizor. Zakacilo se crevo oko retrovizora a traka gura kola ne staje, pomerise se cela kola u stranu i puce nesto. Ja sedim unutra, od pene ne vidim nista. Zaustavila se traka, ide radnik, cujem namesta retrovizor i pise mi na staklu preko pene OK i nastavljamo

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovo sam isao na cetke zbog klinca, cekali zenu u stop shop-u a on zapeo i ajde da mu ucinim inace cetke nikad u zivotu. Dok ne dodje leto idem na puske kad nema guzve , ispuskiram, istrljam pa opet puskiram :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, tamo gde je Kijin servis. Ranije je bila tu dobra perionica, 2 lika prala super automobile a ima vec vise od godinu dana, ako ne i dve da je LaserJet perionica.

Cena je ista kao i kod ovih u Vjeterniku, samo sto moras imati sitno. 

 

Ta kod piramide bolje osusi auto, jedino nema to pranje odozdo, koje sad i ne treba, al ajd. 

Cini mi se da auto izadje cistiji iz perionice kod piramide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te laserjet su mi super jer su beskontaktne i nema grebanja kao sa cetkama. 

I dobro dodju na brzinu samo spolja, tipa ako idem do BG i nazad ili negde ap gde se gomila buba zalepi, ovo taman skine. I osusi na kraju.

 

Da odem na puske, samo bude mokar posle i lepi se prasina opet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...