Jump to content
FAS Goran
dellas

Samouslužne perionice - lokacije/iskustva

Recommended Posts

Zasto nigde u BG-u nema samousluzna perionica sa aktivnom penom?! 

U NS-u ih ima bar 5-6..

 

@dekirs na Padini je ocaj..

Dobra je ta nova perionica na Kosutnjaku, imas dzabe parfem, krpe, sjaj za gume itd.. Ali prljavstinu sa felni nisam uspeo da skinem samo puskom..

 

A za ovu, ka Zelezniku, mislis "Baza" sa desne strane posle Steco point-a? Oni su relativno ok.. 

 

Moracu da probam i tu u Vodovodskoj za 500 :D

Edited by Danilo1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ona na kosi kod Idee ima jedan boks sa aktivnom penom.

 

Ali sve je to đoka u odnosu na kofu i sunđer.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Danilo1 said:

Zasto nigde u BG-u nema samousluzna perionica sa aktivnom penom?! 

U NS-u ih ima bar 5-6..

 

@dekirs na Padini je ocaj..

Dobra je ta nova perionica na Kosutnjaku, imas dzabe parfem, krpe, sjaj za gume itd.. Ali prljavstinu sa felni nisam uspeo da skinem samo puskom..

 

A za ovu, ka Zelezniku, mislis "Baza" sa desne strane posle Steco point-a? Oni su relativno ok.. 

 

Moracu da probam i tu u Vodovodskoj za 500 :D

Da, ne znam zasto sam je nazvao Slonce, hahahha :D 

Npr oni imaju biiip hemiju za felne naprskas pre nego sto ubacis zetone, skida bas bas dobro.

 

Steco je isto imao dobru hemiju jedno vreme al cini mi se kao da su se pokvarili. 

 

U toj perionici za 500 din dobijes pranje i usisavanje.. Decko ga opere bas fino. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Od hemije perionice 100 %  koriste deterdžent za sudove Fairy ili jeftiniji Merix,pa ovi što peru klime razblažuju ono čudo za pranje rerne Axel. Ne znam šta vam neodgovara ova perionica kod FMP sasvim korektna dužina pranja 

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Mix74 said:

@AxicMogu samo da ti potvrdim.Perionica je odlična.Pored levo su dva mesta za usisavanje, a preko puta dve česme sa nekim parfemom i sjajem za gume.Imaju njihove sunđere i jelenske krpe.Nema gužve, nije tesno, ma sjajno.

E jedino me interesuje to podno pranje.Kako uopšte izgleda takav box?

Eto vidiš za krpe i česmu nisam ni znao, samo na brzaka oprao sa 2 žetona i ni prebrisao kad sam bio prvi put.Za podno pranje vidi u onoj kod Lidla, poslednji iliti treći box skroz desno je sa tim podnim pranjem, ima neka rešetka ispod i tu su valjda prskalice koje odozdo operu pod.

 

@dach@ video sam kad su menjali tu hemiju za pranje. Najlonski dzak od 15-ak - 20 kg ubaci unutar neke male kao cisternice. Koliko sam uspeo da vidim to zgleda kao recimo loptice za stoni tenis koje kad ubaci u taj tank, verovatno od toplote vode rastopi u belu tečnost kojom peremo automobile.

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 29.7.2019. at 10:58 AM, Mix74 said:

@AxicMogu samo da ti potvrdim.Perionica je odlična.Pored levo su dva mesta za usisavanje, a preko puta dve česme sa nekim parfemom i sjajem za gume.Imaju njihove sunđere i jelenske krpe.Nema gužve, nije tesno, ma sjajno.

E jedino me interesuje to podno pranje.Kako uopšte izgleda takav box?

Nisam prvi put primetio a verujem ni ti da ispred svakog boxa ima ova boca sa tečnošću za insekte. Naprskao preko farova,maske, branika i šoferke pa posle krenuo sa pranjem i stvarno je skinulo sve.

IMG-1969ddf544fc3a29d7ba05440899b920-V.thumb.jpg.02d1fa21b8b8ec8f2036b3a16a148813.jpg

 

Posle se preparkirao tamo do one česme, našao krpe, gume za brisanje, sunđere,tečnost za pranje stakla iznutra, sve to stoji na onim metalnim kućištima kod česme.Naprskao gume sjajem pa onda i tapacire i pod onom mirišljavom tečnošću, naravno to se dodatno ne naplaćuje tako da sve pohvale od mene za perionicu. E da žeton je 50 dinara i 120 sekundi traje pranje sa jednim žetonom mada mislim da smo već pisali.

IMG-a8b4e548ee4af0c9a0142897d2d16541-V.thumb.jpg.f6c361dbe86125654f70f1b1e051c43a.jpg

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

@AxicMa da. Perionica je stvarno dobra. Meni, na žalost, ta tečnost za bube nije ništa pomogla. Tamo gde parkiram preko dana, kod tazbine imaju neke bubice na parkingu koje urnišu. Te bubice, ostavljaju neke žute mrlje po karoseriji. Pretežno sa gornje strane, tako da sam dva puta prelazio auto sa penom i tim sredstvom i nisam uspeo da skinem. Na kraju, pošto sam usisao unutrašnjost, stao sam sa strane i sa krpom i sredstvom za suvo pranje koje sam kupio u Lavu, počeo malo po malo da skidam te mrlje. Ne da se teško skida nego...Otego sam... Da ne kažem šta. Tako da mi preselo i parfimisanje i sjaj. I evo sad opet imam isto i sutra idem ponovo tamo na pranje. Spremam se za Grčku pa da ga upristojim. I tačno je da felne baš nešto neće lepo da se operu. Poneću neku četku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovaj zimski period, a i letnji, mogu reći da je BAZA u Vodovodskoj 166 odlična, zimi je čak topla voda na puškama, dobri usisivači, dobar pritisak, dobra hemija, imaju i jedan aparat za parfemisanje kola sa 3 mirisa, za insekte tečnost u svakom boksu, svoje krpe i silikonski skidač vode sa vozila, a i tečnost za sjaj guma. Ja uvek idem tamo. Imate i da popijete kafu, sok za jedan žeton....zadovoljan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isto, Baza odlicna. Mada poslednji put mi se desilo da lose opere auto. Dal je hemija bila losija ili se prljavstina zalepila mnogo nemam pojma, al znam da sam sa drugom komentarisao da se skoro nista nije skinulo.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kada je ovako vreme ja prvo isprskam auto sa penom, da popusti malo to blato što se zalepilo, pa onda u drugom krugu pod pritiskom operem, zatim vosak, pa ispiranje. Ja grandišu operem, ali stvarno operem sa jedno 3-4 žetona kada je musav u fulu

 



 

Edited by neshaoct
pismo Foruma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro sam diskutovao sa nekim da onaj ko otvori perionicu na Ibarskoj (Žarkovo, Bele vode, Cerak) da će ozbiljne pare da napravi. Ne računajući pumpu, jedine su te na Belim V, tamo kod pumpe na Vidikovcu i to je to, taj deo nije pokriven perionicom uopšte. Ja gledam od sebe, kada krenem negde, ne prolazi mi se kroz Vidikovac jer je uvek gužva, a preko magistrale moram da idem ili na Vode ili skroz dole do Padine i plus je u suprotnom smeru :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ti smeta na gaspromu u žarkovu? Sledeca je knez petrol ali iz suprotnog pravca

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Pluto said:

Skoro sam diskutovao sa nekim da onaj ko otvori perionicu na Ibarskoj (Žarkovo, Bele vode, Cerak) da će ozbiljne pare da napravi. Ne računajući pumpu, jedine su te na Belim V, tamo kod pumpe na Vidikovcu i to je to, taj deo nije pokriven perionicom uopšte. Ja gledam od sebe, kada krenem negde, ne prolazi mi se kroz Vidikovac jer je uvek gužva, a preko magistrale moram da idem ili na Vode ili skroz dole do Padine i plus je u suprotnom smeru :D 

Spomenuo sam već Slonče perionica kod restorana Filmski grad, 50 dinara žeton 120 sekundi kad je happy hour od 21h do 07h,krpe, parfemi, usisivači, sprej za gume, aparat za parfemisanje... 

 

Inače Cerak već ima onu malu samouslužnu sa 3 boxa kod Lidla. 

Edited by Axic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlicna samousluzna perionica u Zemunu, Prvomajska, kod skole Petar Kocic. Odlicna hemija i jak pritisak na puskama


Sent from my iPad using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/5/2020 at 5:39 PM, stefanan said:

A sta ti smeta na gaspromu u žarkovu? Sledeca je knez petrol ali iz suprotnog pravca

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Da zanemarimo što je žeton 100 din, loše pere, dva puta sam bio i oba puta kao da nisam oprao.

On 2/5/2020 at 10:11 PM, Axic said:

Inače Cerak već ima onu malu samouslužnu sa 3 boxa kod Lidla. 

Da da, na toj maloj sam čekao red na ulici kada je bilo lepo vreme prošle nedelje :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Pluto said:

Da da, na toj maloj sam čekao red na ulici kada je bilo lepo vreme prošle nedelje :D 

Meni je ona prekoputa zgrade a idem gore kod restorana Filmski grad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da su blokirali i samousluzne perionice. Bio danas do Steca, nece da povuce novac za zeton. Moram u selo za vikend

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na Mirijevu video danas da radi, jedan auto je bio unutra. Mada, moguće da je došao na tehnički, pa zbog toga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...