Jump to content
FAS Goran
dellas

Samouslužne perionice - lokacije/iskustva

Recommended Posts

Ipak nije Alchajmer. Kad se edituje post, onda se obriše link, sad sam provalio. Tako da nisam još uvek izlapeo...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedna samouslužna perionica u Košutnjaku na ulazu kod Avala Filma. Ima dosta mesta.

Ovaj, pošto sam duduk :blink:, jer sam staru Fiestu ranije prao na četkama EKO pumpe, nemam iskustva sa ovim samouslužnim perionicma, nikada nisam probao. Jel može neki kratki tutorijal za pranje čisto da se ne obrukam? Na šta da obratim pažnju? Da li ta sapunica i vosak valjaju za metalik boju novog auta? Koliko da udaljim pušku i to...

Edited by Mix74

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mix74 Video i ja da su otvorili, fino izgleda, ima mesta poprilicno. A za pranje, pa valjda standardno kao i do sad, prvo pranje, pa voskiranje i na kraju ispiranje. Voskiranje mozes i da preskocis, ne moras uvek da ga koristis mada je kao dobro za zastitu laka i boje.

Ja najcesce perem kod Lidla u onoj maloj samousluznoj perionici, tu mi je na 2 min od zgrade, imaju i podno pranje. Mana je sto ima 3 mesta pa ponekad ako potrefis nezgodno vreme bude malo guzve i ceka se.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic Auf jeste. Tu kod Lidla je baš gužva. Zato mi se i ide do Košutnjaka.Kada kažeš pranje jel krećeš odmah sa sapunicom ili pre toga isprskaš običnom vodom? Malo me taj redosled zbunjuje, i da li na mestu gde ga pereš imaš sve dostupno? U smislu ako hoću da ga usisam da li moram da ga premeštam na drugo mesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pise ti na automatu sve, obicno i uputstvo ima, npr : korak 1 pranje sa sapunicom ( udaljis pusku lupam 10cm od auta i prskas-peres) korak 2 : negde imas ispiranje nekim kao spec bla bla ne znam cim ( mozes da preskocis) obicno na Erhle perionicama, korak 3 : voskiranje , predjes auto tim kao voskom, voda sa voskom kobajagi i korak 4 : ispiranje , klasicno ispiranje cistom vodom. Ja perem npr jedinicom ( sapunica) i cetvorkom (ispiranje) i to je to

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, bez sunđera nema pranja to svi znaju ali kad smo već prinuđeni onda koristimo samouslužne perionice. 

Što se tiče redosleda ja perem kao što sam ti napisao, odmah pranje sa sapunicom, onda voskiranje i na kraju ispiranje. 

Kad završim pomerim ga, obrišem jelenskom krpom i onda se parkiram do usisivača ako mi treba usisavanje. Voskiranje ne moraš baš svaki put kao što ti napisah gore. Uglavnom kao što MSPK reče, 1. pranje sa sapunicom i 3. ili 4. Ispiranje, zavisi gde je kako napisano i napravljeno u perionicama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic to za sundjer se slažem.ne znam dal postoji perionica koja koristi sundjer sad svi peru bezkontaktno.Čime god da se puškira nema šanse da skine onaj sitan kao pesak,prašina što se lepi na kola,tako da nije baš dobro brisati tu vodu sa kola jel posle par meseci ostaju sitni tragovi vide se na haubi,vratima na odsjaju sunca.Ovo pričam za nova kola.Ja koristim perionicu na Čukaričkoj padini ispod FMP,200 din puna kapa za pranje Punta. Šampon,vosak, ispiranje, usisavanje da ti dosadi za 50 din.Vosak odradi posao da nemora da se briše,neostaju tragovi vode posle par minuta vožnje,samo mora da se vozi odma nakon puškiranja.Stakla i unutrašnje delove vrata brišem kad dodjem kući.Kupio sam i ovo silikonsko čudo što koriste perionice za skidanje vode,oko 500-700 din u Metrou dobra stvar,skine svu vodu pa nakon toga nema potrebe za magičnu ili jelensku kožu,mada ga retko koristim 

Screenshot_20190720-213430.jpg

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@ Gde je na Padini ta perionica, dole blize crkvi i skretanju ka Maxiju ili ... Prolazim svaki dan tu a veruj mi da nisam obratio paznju gde se nalazi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic kad ideš od padine prema FMP čim prodješ raskrsnicu kod crkve levo,kad ispraviš odma na desnoj strani je. Imaš na ulazu prodaju plinske boce pa iza njih je perionica,znači skoro je kod raskrsnice. Ima 4 mesta za pranje i 1 za usisavanje.Radi dugo možda 7-8 godina.Zimi je vruća voda sa šamponom,to je uveo pre 2-3 godine. 100 din je nešto preko 3 minuta

Edited by dach@

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Mix74 malopre bio u onoj novoj perionici na Kosutnjaku. Žeton je 50 dinara i kako sam razumeo onog što gore radi do 21h je trajanje pranja sa jednim žetonom 120 sekundi, posle toga tj. posle 21h se trajanje smanjuje na 90 sekundi. Bio je u gužvi sa zamenom hemije tamo u onoj kućici gde je automat za žetone pa ću sledeći put kad budem išao ponovo pitati kako i šta važi sa tim vremenom posle 21h.

Kako god, standardno kao i u većini perionica ima 4 programa za pranje, voskiranje, ispiranje, 4 štipaljke za pranje  patosnica pored one puške. Ne videh jedino gde su im usisvači jer mi nije trebalo usisavanjei i ne znam da li neki od boxova ima podno pranje automobila što bi značilo u zimskim danima.

Sve u svemu nova, velika, ima mesta da se posle pranja preparkiraš, obrišeš auto a da ne smetaš nikom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam negde da treba izbegavati te samousluzne perionice. Navodno je losa hemija svuda i voda ima neki sastojak (ne mogu da se setim tacno koji) koji stete farbi iako se auto ne brise posle puskiranja (jos plus ako se brise posle ono zakorelo ode lak). Perionica ima na svakom cosku i realno spere se samo prasina. Mozda bolje oprati u profi perionici sa dobrom hemijom za 500 kinti i dobiti tiptop auto nego za 200-300 kinti "oprati" i usistati na samousluznoj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Borči u relativno novoj perionici blizu Šopija, ima čak i aktivna pena, tako da ja kad god sam u prolazu svratim i tu. 50 din žeton, prekrijem ga celog penom i onda odradim još 3 programa i sve super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nikola 1.6

Okreni, obrni... U samouslužnim perionicama mora da bude jak pritisak vode i kvalitetna hemija, da bi uspeli da skinu prljavštinu sa tela! Naši "bizmismeni" koji drže perionice štede, da bi više zaradili, a i kontrole neke ne verujem da ima, ili na pritisku vode ili stavljaju onda jaku, agresivnu hemiju, da bi prikrili tu štednju na pritisku (mušterije pre primete neopran auto, nego nagrizanje laka i farbe).

Sa druge strane, u gooomili ručnih perionica, koriste takođe lošu hemiju, a najčešće ne menjaju i ne ispiraju dobro sunđere, niti imaju različite sunđere za gornji i donji deo auta. Pa sav pesak i kamenčići od prethodnih auta ostanu u sunđerima i malo, po malo oštećuju lak. Ne bi bilo razlike od 250 do 700 dinara u pranju da svi koriste iste stvari!

Bilo, kako bilo, prednost samousluga je to što ne moraš da zakazuješ, čekaš, jeftinije je, brže, dobro dođe da se skinu razna s...a poput g...anaca of ptica, blata, soli zimi, naslaga snega i leda... Moj savet je da se manje koristi program sa hemijom, a duže programi ispiranja...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, djomla said:

@shomispc posle Shoppija ka Padinjaku sa desne strane? 

Ne, iza Šopija onom novom ulicom što su probili. 

image.thumb.png.e62c60bc6f7e61ff288fcb5237c3fd58.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bane1321 Imas li iskustva sa snow foam-om? Vidim da ga perionice sve vise koriste. Isprskaju, isperu, posle obrisu krpom i to je to.

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jok! Ili perem sam na klasičnim samouslužnim ili perem kod komšije, old school varijanta, ali detaljan i skup!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/23/2019 at 9:44 AM, Nikola 1.6 said:
Citao sam negde da treba izbegavati te samousluzne perionice. Navodno je losa hemija svuda i voda ima neki sastojak (ne mogu da se setim tacno koji) koji stete farbi iako se auto ne brise posle puskiranja (jos plus ako se brise posle ono zakorelo ode lak). Perionica ima na svakom cosku i realno spere se samo prasina. Mozda bolje oprati u profi perionici sa dobrom hemijom za 500 kinti i dobiti tiptop auto nego za 200-300 kinti "oprati" i usistati na samousluznoj. 


gde ima profi pranje za 500 din. ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema nigde,to samo ako te mrzi da usisavaš i da obrišeš stakla iznutra pa platiš nekom.Peru i po pumpama za tu kintu 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/23/2019 at 5:42 PM, dach@ said:

Sve u svemu nova, velika, ima mesta da se posle pranja preparkiraš, obrišeš auto a da ne smetaš nikom.

@AxicMogu samo da ti potvrdim.Perionica je odlična.Pored levo su dva mesta za usisavanje, a preko puta dve česme sa nekim parfemom i sjajem za gume.Imaju njihove sunđere i jelenske krpe.Nema gužve, nije tesno, ma sjajno.

E jedino me interesuje to podno pranje.Kako uopšte izgleda takav box?

Edited by Mix74

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima za 500 u Vodovodskoj. 

Autoperionica Popovic. Decko pere odlicno, ima i fora da se doplati za vosak, parfem itd itd. Radi i poliranje, svasta nesto. 

Razume se dosta u sve to, ne kazem da ce profi detailing da uradi za 500, ali opere ga 5x bolje nego samousluzna. 

Elem, ta na Kosutnjaku nije losa, ali bolje je Slonce kad se krene ka Zelezniku sa desne strane. Imaju i hemiju za felne koja zapravo radi odlicno. Isto brdo mesta za brisanje, krpe itd.. Hemija je bolja nego na Kosutnjaku. 

Ubedljivo najgora perionica je ta na Padini, hemija uzas, smanjio je i vreme za 200 din, puske biiip, malo malo pa ne radi neki box, sve u svemu izbegavati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...