Jump to content
FAS Goran
dellas

Samouslužne perionice - lokacije/iskustva

Recommended Posts

Ne bi bilo lose napisati po opstinama ili mozda cak da ubacimo mapu pa da obelezimo(ako nekoga ne mrzi , mene mrzi :) ) lokacije samouzluznih perionica u Beogradu, eventualno neko iskustvo. Ja jednom mesecno auto perem u jednoj perionici na Vozdovcu da je ne reklamiram i prezadovoljan sam uslugom i njih ne menjam, ali cesto koristim usluge samousluzne perionice jer ne volim da je auto prljav, verujem da dosta ljudi sa foruma takodje koristi samouzluzne perionice.

 

Evo nekoliko kojih mogu da se setim, a vi nastavite:

 

Vozdovac - Brace Jekrkovic (kod mol pumpe), Vozdovacki kruzni put (kod Stepe), Trosarina (Kemoimpex - Ova je najbolja za spoljno pranje od svih koje sam probao!), Trosarina (Gazprom NIS), Kumodraska Maris...

Vracar - Gospodara Vucica (kod obilicevog stadiona - dobra perionica imaju i krpe i gumisjaj i parfem za auto...)

Palilula - Bogoslovija (EkO pumpa)

Novi Beograd....

Zemun.....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Novi Beograd kod Arene. Sad vec stara perionica i sve je razdrndano, doduse puske im rade odlicno i sampon i vosak su im dobri ali usisivac ne radi vec godinama.

Novi Beograd Eko pumpa kod bloka 70. Uzas zivi. Usisivac nemaju a puske se otimaju iz ruke kao da ce da iseku lim ali u stvari ne mogu ni obicnu prljavstinu da sastruzu.

Vozdovac pocetak Kumodraske. Perionica koju najcesce koristim jer mi je na 100m od gajbe. Malo su poceli u zadnje vreme da fusare na samponu i vosku ali i dalje uspevam korektno da operem auto. Usisivac imaju i radi paaa onako. Imali su sjaj za gume ali su ga skinuli.

Autoput kod Steco-a. Odlicna perionica. Sve hemije su im dobre. Imaju i puno boksova 5 ili 6 tako da se brzo dodje na red kolika god da je guzva.

Edited by francuz69

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ledine kod restorana Holyvood,pa Ledine preko puta grand kafe

NBG na tosinom bunaru,ja sam tamo najvise svracao

Altina na novosadskom u smeru ka bezaniji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod opstine Rakovica tj. Restorana Balasevic 5 mesta za samousluzno pranje. Zeton 50 dinara, 90 sekundi, za usisivac isti zeton, trajanje 5 minuta. Ja konkretno potrosim 2 zetona za pranje, 1 za voskiranje, 1 za ispiranje. Kompletno opran auto za 200 din + 50 ako usisavam. Naravno ima i pranje na cetke za 299 dindzi, rade 00-25 kako kod njih pise. :D

http://www.autocentarsedmica.rs

 

Druga u Patrijarha Dimitrija na samoj krivini kod Zandarmerije, tu nisam do sad prao ali je cena verovatno slicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kneza Višeslava, između Meka i Eko pumpe

50din. žeton- 90sek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juzni Bulevar-Jet Wash posle Pinolesa kada se dolazi od komande. 50 din-zeton 90 sekundi,usisivac 50 din-5 min,odlicno usisava...puske odlicne osim prve kada se ulazi sa leve strane. Imaju sjaj za gume,krpe,cesmu da se isperu,ljubazno osoblje(usluzno cak i oni peru vozila-ne znam cenu). Sve u svemu zadovoljan.

Jednom mesecno perem u Majamiju u Dzona Kenedija.(u poslednje vreme nisam zadovoljan)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Podrzavam ideju za mapu, rado bih je prosirio i na vise od Beograda :)

Integracija sa postojecom aplikacijom bi bila ubistvo za putovanje :)

Edited by m1hajlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel koristio ko ovu bezkontaktnu perionicu u NS na mol pumpi kod Sajma? Valja li cemu?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic

Ja sam danas svratio tamo i odradio jedno pranje moje Alfe.

Imaš dve mogućnosti:

- pranje sa jednim ciklusom hemije, bez sušenja = 300 dinara

- pranje sa dva ciklusa hemije, sušenje jakim fenom pri izlasku = 400 dinara

Ja sam uzeo ovo jeftinije. Sve je trajalo oko dva minuta, čini mi se.

Auto nisam prao mesecima, opran je dosta dobro, ali: ostalo je tragova od par ptičjih *ovana, pošto nije bilo sušenja na kraju ostali su tragovi od vode.

Pružiću im šansu još jednom sa ovim skupljim ciklusom.

Mada sve u svemu, mislim da za 200 dinara mogu bolje ispuškirati auto na drugom mestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Grafit  hvala

I kontao sam da sve preko 400 dinara nema svrhe ali za tih 400 da se sija :) pogotovo sto prekoputa ima komplet pranje za 650
200 din je dovoljno za puskiranje ali posle susenje, pa usisavanje, brisanje table i ostadoh 2h na perionici :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno, ja u NS kada god sam koristio te samousluzne perionice, skapiram da bi bas oprao auto, ono spolja, iznutra itd, treba mi ipak 400 kinti. Dakle, stvarno oprao, a ne skinuo samo onu najocigledniju prljavstinu. A onda ispada da mi je isto da dam komsiji koji drzi perionicu da ga stvarno bolje od mene opere za 500 kinti :)

 

E sad, realno, ima neki trip u tome da sam peres auto, valjda neki uzitak, sta li je, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

- Spominjao je tamo neki zaposleni da prilikom ulaska, kao, prska se auto i od dole. Ispod blatobrana koiko dobaci u par prolaza, ali to je slabo

- Ovakvo pranje je valjda za ljude koji neće da se sami bakću uslužnim puškaranjem, da se ne isprskaju. Ili žure, pa samo protrče kroz ovo, stvarno kratko traje ceo proces

- Najlepše je sam prati svoj auto. To je uživanje. Danas, kada malo toga možemo raditi oko svojih kola, ovo mu dođe kao rudimentarna osobina kod muškaraca. Napredak u tehnici nam je sve ostalo oduzeo. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ja sam isto u fazonu kad god mogu, da sam operem auto, pa bilo na toj samousluznoj gde sam prskam sto bi se reklo i virlan onom vodom ;)

 

Bilo u nekim dvorisnim uslovima.

 

Mada, moram priznati, ovi momci kod mene, sto drze perionicu, kada god sam im ga odvezao na pranje, bolje ga opetu, delom specije koje koriste, delom detaljni su bas i dobro to rade. Ipak, najcesce sam isto perem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde su momci? Ja sam bio na par mesta po Grbavici i okolini i nisam nesto odusevljen. Najbolje su prali bas tu na Molovoj pumpi gde je sad ova perionica dvojica starijih. Stvarno super operu ali ne rade vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako smem da ih reklamiram, napisacu jer sam imao dobra iskustva stvarno. Nalaze se odmah iza TC Pande prakticno na Bul. oslobodjenja, paralelna ulicica s ledja takoreci.

 

Stvarno su korektni, i moja iskustva su skroz ok, onako operu ga za sve pare sto bi se reklo ;)

Edited by Nidza Savin

Share this post


Link to post
Share on other sites

aha znam gde su. probacu. 

A sto se reklamiranja tice, mislim da zato postoje ovakve teme. To nije reklamiranje vec deljenje pozitivnog/negativnog iskustva. Kao sto si na temi sa gumama pisao o razlicitim proizvodjacima da li to znaci da ih reklamiras ili iznosis svoje misljenje i zadovoljstvo proizvodom? Isto tako postoji i tema o autootpadima, autoplacevima... Sto ne bi podelio svoje iskustvo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da kurbuljasi hvale onu perionicu sa aktivnom penom u ns-u, koliko znam toga kod nas u bg nema :mellow: mogao bi vlasnik da se prosiri do bg-a ako stvarno valja :D  

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj bre šta je perionica... nema dok švaba ne napravi

 

30 miliona € koštala, 400 auta na sat maximum, 300 prosek u praksi.

 

 

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da sam zaboravio da postavim link

24000 m2, 100 zaposlenih

 

 

 

 

Edited by neshaoct
popravio link

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...