Jump to content
FAS Goran
dellas

Samouslužne perionice - lokacije/iskustva

Recommended Posts

Imam fobiju od usluznog rucnog pranja automobila otkako je jednom prilikom radnik u perionici podigrao sundjer koji mu je ispao na patos (prasina, kamencici) i nastavio da trlja po crnom automobilu, jedno 10ak sekundi nisam mogao da reagujem, sok bukvalno, nevera :)  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steco point ubacio neku penu, ebemliga koliko je delotvorno ali nije lose za prvu pomoc protiv izmeta od ovih pticurina.

IMG-de9a1b508f7d69853a4c79d2589ea256-V.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nesto novo? Znam da je Steco imao aktivnu penu , zasebna puska vec duze vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze biti da sam neobavesten ko Kostunica, ali cini mi se da je ovo doslo tek u ovom novom redu (do sada sam prao u ovom redu iza), nova puska i touchscreen meni za biranje opcija cini mi se da nema u prvom redu. Ovo je Steco point kod Hitne, pre neki dan kad sam bio montirali su jednu od kabina u novom redu..:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedna od boljih u kojima sam bio je Top Sjaj u Sremcici. Nije blizu ali prolazio sam tuda pa rekoh daj da probam. Imaju aktivnu penu i vrlo dobro se opere auto. Steco kod hitne , onako bili su bolji ranije cini mi se. Kod arene mi se uopste ne svidja, vrlo lose opere auto ali ima dosta prostora. Perem cesto kod mostara, oni su onako zadovoljavajuci. Kada sam radio da Dorcolu, isao sam dole u Zorza Klemensoa. Imaju jake masine, solidno se opere auto samo zna da bude guzva. U bulevaru gore iznad Cvetka, bio jednom i nikad vise. Ali ima malo perionica sa aktivnom penom, vise deterdzent sa toplom vodom i jedva da bude deterdzenta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se ona kod Arene pokazala kao najbolja. Ne samo meni, vec i drugarima koji su presli tamo, definitivno najbolje opere, mislim da od 100 puta koliko sam otisao tamo 2,3 puta mi je bila prljava krpa posle brisanja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brate, katastrofa je da obrises auto posle samousluzne

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni ja ne brisem posle samousluzne. Samo voznja i cao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Habas krpu? :D

Licno perem na samousluznim vecinu vremena i jednostavno moras sa vremena na vreme prebrisati krpom jer se skupi neka "patina" koju puska ne skida, cak se i ne vidi golim okom dok ne prodjes krpom, a onda tacno vidis razliku tu gde si prosao krpom i ostatak.

Послато са Mi MIX 2 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa bas ta patina (razni mikro ostaci), koja se ne skine puskom, a krpom potencijalno prevuces i napravis malo po malo sitne ogrebotine na laku. U praksi nista strasno, sto poliranje nece da odstrani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to je mnogo bezbolnije nego da teram u perionicu da mi pere sa sundjerom koji je pun kamencica i cega sve ne :) Isto tako sam odgledao pun q klipova gde su ljudi polirali auto i savetovano je da se brise iskljucivo mikrofiber krpom ili velikim peskirom, niko nije spominjao da se ne brise posle pranja :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni na jednoj perionici mi ne ostaje cista krpa posle pranja, ne moze puska toliko dobro da opere koliko god je dobar prasak.. 
Zato odem lepo na Steco ili na Bogosloviju (najbolja perionica trenutno u BG) prvi zeton obican sampon da ispere grubu necistocu i onda preko toga aktivna pena, onda uzmem ovu rukavicu:

783089_l.jpg

Istrljam ceo auto sa njom, ostavim jos malo da pena uradi svoje i nakon toga vosak i ispiranje.. 
Posle toga prebrisem peskirom ceo auto (2 peskira - za gornji i donji deo auta) 

mikrofiber-auto-peskir-45x38cm-deblji--- - aliespres fazon

 

jedino tako mi je auto potpuno cist i ne ostaju fleke

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci sme da se toliko zauzima slot za pranje, da imamo vremena da sa aktivnom penom predjemo ceo auto sa tom rukavica krpom (imam je vec), ali sam se uvek tripovao da sve kao pozurim da ne zauzimam mesto…

 

inace gde kod Bogoslovije?

Edited by GiDrA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto istrljam ceo auto, samo idem u doba kada nema guzve, onda imam mogucnosti da budem u boxu koliko treba, mada sta mi pa treba vremena da na brzinu istrljam auto izmedju dva zetona. Posle pranja ga i ne brisem, beo je svakako :D

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, GiDrA said:

Znaci sme da se toliko zauzima slot za pranje

inace gde kod Bogoslovije?

Pa kad stavis aktivnu penu, moras da sacekas 2-3 min da ona reaguje zar ne? Onaj ko ceka isto mu je da li ces ti stajati pored auta ili ces to vreme utrositi na trljanje rukavicom.. 

od kruznog toka Severnim bulevarom odmah desno

https://www.google.com/maps/place/Samousluzno+Auto+pranje+NORTH+WASH/@44.8141347,20.4914051,18.43z/data=!4m5!3m4!1s0x475a7b8181a7110f:0xfa4d4fecbc480435!8m2!3d44.8140527!4d20.4918374?hl=sr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jeste, kad tako rezonujes, u pravu si.:thumbup:

jos pogotovu ako odem u nekom periodu kada nije peak time… ne bi trebalo da bude frke.

 

Tnx za lokaciju.

btw, jel su i oni skratili sa 180 na 120 sec za 100 din?

Edited by GiDrA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja brisem samo stakla i panoramu. Zavisi od perionice i vode ali neki put mi ostaju bele tackice od vode  kad se osusi ako je tvrdja kad ne obrisem. Limariju nikad ne brisem i uvek imam svoje krpe.  Nikad ne koristim tamo postojece. Retko ko lepo ispere krpe i vrati na svoje mesto. Ocista sta im treba i samo bace tako prljave. Aktivna pena se saceka par minuta, da reaguje i da krene da klizi i tako se cisti auto.

Edited by gand

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, GiDrA said:

 

btw, jel su i oni skratili sa 180 na 120 sec za 100 din?

pojma nemam, skoro 2 meseca sam bez kola pa nisam dugo isao

Share this post


Link to post
Share on other sites
53 minutes ago, db_polish said:

jos uvek 180 za 100 dindziemoji1.pngemoji1.png

To pricamo za ovu North perionicu, u Severnom bulevaru kod Bogoslovije?

Pozitivna vest ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...