Jump to content
FAS Goran
nemke

Punto mk2b Mjet/HGT

Recommended Posts

Kao sto znamo Mico svaki motor je drugaciji i nista ne bi trebalo da se radi sablonski. Pricate tako jer se ne radi o vasem motoru/automobilu vec o necijom drugom, a da je vas itekako biste hteli da proverite, a ne samo teraj, sve je to ok, to tako na onom drugom i to tako treba...pogotovo sto vidimo da ostali tuneri praktikuju merenje pre i posle chipa, odnosno prvo merrenje, merenje posle popravke, i merenje posle chipa...sve ostalo meni ne pije vodu, bez obzira na osecaj "E ide bolje sada, daj sada vatru", krive, istu tu snagu na nekom drugom automobilu i dr.

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeeeee, sve si u pravu Milutine, al' ja ovde ne bi pravio problem. Možda je bilo skroz očigledno da je jbn egr pravio problem pa je zato rezultat bio slab na prvom merenju. 

EGR sređen, auto čipovan, nema grešaka, ide super, ima papir sa rezultatom koji se poklapa sa subjektivnim utiskom. Mušterija zadovoljna.

 

Sad smo mu samo na forumu usadili crv sumnje bzvz. Zato majstori i ne vole kad im dođeš sa pričom "čitao sam na forumu". Odgovor obično bude: Epa idi onda kod foruma da ti sredi kvar!

Nemke, uživaj i ne brini!

 

edit: U stvari, nemke - uradi kako TI misliš da treba da bi TI bio zadovoljan, ali nemoj da ideš đonom. Ostavi prostora tj. 50/50 da je sve OK i da je tjuner znao šta radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutin je u pravu ! Auto nije bio potpuno ispravan. Popravljeno - provera na valjcima. Odrađen remap - provera na valjcima. Ako treba da se doplati, objasni mušteriji a on neka bira šta će .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@PremieRacing - I sve sto ti kazes - u pravu si, ali...

 

2 hours ago, PremieRacing said:

 Ostavi prostora tj. 50/50 da je sve OK i da je tjuner znao šta radi.

 

...zbog tih pola/pola bih uvek imao crv sumnje, koji sam nenamerno ubacio Nemketu, samo zato sto bih ja tako uradio...mozda ja tako kako razmisljam je pogresno, ne znam...jbg

 

2 hours ago, vicent said:

Milutin je u pravu ! Auto nije bio potpuno ispravan. Popravljeno - provera na valjcima. Odrađen remap - provera na valjcima. Ako treba da se doplati, objasni mušteriji a on neka bira šta će .

 

Oooooo `fala qr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam samo naveo ko mogucnost da je to u pitanju, i mislim da je tako u njegovom slucaju. Dobio je 25% po meni je to to za drugu mapu, sad sta znam, nisam imao iskustva sa tim nikakva :) Da je radio neku jacu mapu a dobio 120ks bilo bi ocigledno da nesto nije u redu pa bi trazili sta je, ja tako gledam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka sumnja se mogla otkloniti za 5 minuta...

Hebe se Raletu za forum i sta mi pisemo, ali musterija je musterija, vratice mu se neko tako i reci ti si mi s*ebao tvojim cipom to i to...da je odradio merenje pre chipa...izvoli druze, tvoj auto je bio ispravan/ili nije, odradili smo chip/ili nismo...i cao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dajte ovih par poslednjih postova u temu vezanu za chip a nemketa u nedelju na obracun sa @neshaoct ako sme. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

A sta ako bi tih 126ks ustvari trebalo da bude 135ks da je zaista 100% ispravan tj. popravljen? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Irena HGT said:

Moraće i sa mnom, kad je već tražio... :P A i sad smo tu negde sa ks :lol:

Drzite se teme rece jedan Nebojsa jednom prilikom u jednoj temi.:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, pa valjda znaju šta rade i mislim da ako je to tako odrađeno da je to velika sramota za njih, a ti Nemke pregledaj i proveri čisto zbog tebe, pošto je u svemu najbitnije da vozimo potpuno ispravne automobile, bitna je i snaga ali po meni nije presudna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutin je 100% upravu...

 

Sacekacu ja do ponedeljka. Da vidim jos sta i kako.. Jer mi je receno ako ne budem bio zadovoljan mapom da mogu da im se javim.. da smanjimo ili pojacamo...

ja samo zelim da odem i da mi skinu mapu.. i kad mi skine mapu onda da ga izmeri... ako izmeri bez mape sa zatvorenim egr ventilom tipa 98-101ks onda je sve OK ako ne onda znaci da me je uradio za pisljivih 100e ali aj nije za 100e nego sto me je pustio da unistim auto... ako se ispostavi da je sve ok. druze vrati mi sad tu mapu sto si mi predhodno stavio izvini za cimanje... i platicu mu ako treba to jedno merenje i sve ok nema vise crva...

 

A sto se tice Nese ili ti @neshaoct i @Irena HGT.. stanite u red... jedan po jedan... sad u nedelju je za vas dan D... 

 

Malo pre sam se vratio iz Indjije prosecna potrosnja na 100-120km/h 5l a pre cipa je bila na otvorenom 6.5l sto opet pokazuje da je ok. spustio je potrosnju..

 

i jos nesto.. zasto auto mnogo dimi??? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
31 minutes ago, nemke said:

i jos nesto.. zasto auto mnogo dimi??? 

 

Zato što je ispravan. :D 

 

Inače, u red jedino možeš da staneš ti jer imaš najslabiji auto od svih pomenutih... :) uostalom, evo...može, ali samo na brzinama preko 200  :D 

Imao si Punta sa 110KS i toliko si bio brz da te Stilo dva puta pretekne na mostu preko Ade...ono...jednom..pa kočim da me obiđeš..pa onda još jednom..i to sve u tih koliko, 1.000 metara.

Sad si napredovao još, pa ćeš izgleda izbeći da budeš i drugi put preteknut...ako uopšte budeš stigao jednog dana na red. :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

banujte ga molim vas :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zastranio si nešto... :D

Npr. na ovim tvojim današnjim obrtajima: 

 

image-0-02-05-780a79af66d132e01a23a3aede976cca2f60aa43def4c52b90bc12ddd02ee02f-V.jpg

 

...Stilo pokazuje 215 km/h u šestoj :P B)

I, šta ti onda 'oćeš... :D:D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spalicu te djenka @boki :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/6/2016 at 0:53 AM, nemke said:

Izbacio je 126Ks i 285Nm

 

Na njihovom sajtu piše celih 315 Nm nakon čipa

 

dddd.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma vise ne znam gde bijem... ispade da sa zatvorenim egr ventilom i chipom dobija 26ks i 20nm nesto tu grdno ne valja... Danas idem u novaspeed da skidam mapu... pa da sredim auto kako treba pa cu onda da radim chip.. ovako samo mogu da ga saranim za veoooma kratko vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, neshaoct said:

 

Na njihovom sajtu piše celih 315 Nm nakon čipa

 

dddd.jpg

ma neko je nesto lose napisao, a vidi sta pise koliko taj motor ima fabricki, samo 196Nm, u svakom slucaju ovde su malo ispali neprofesionalni....

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 minutes ago, mlgagi said:

ma neko je nesto lose napisao, a vidi sta pise koliko taj motor ima fabricki, samo 196Nm, u svakom slucaju ovde su malo ispali neprofesionalni....

to je od 85 konja,ovaj ima 100 konja 1.9 multijet i pise mu 260Nm fabrika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem resen. :D

Skinuli protokomer probali na valjke i dobijem Nm...

20161212_104647.jpg

Sa iskljucenim protokomerom izbaci 95.5Ks i 214.7Nm

Stavim drugi protokomer i stavimo opet mapu i na valjke. I izbaci zadovoljavajuce 130Ks i 310.9Nm

Auto je sad taman kako treba... 

Inace ima drugi problem sa iberom koji cu da saniram sa nekim check oil sistemom od 22e koji cu naruciti i ugraditi jer mi vraca ulje neko. koje ne znam ni ja..

20161212_102946.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...