Jump to content
FAS Goran
darkman14

Marea Weekend 1.9jtd ELX

Recommended Posts

@andjelkovic 3M pasta zeleni čep i onda turtlewax hard shell. Nisam polirao redom 3M pasta po čepovima, samo zeleni jer sam taj mogao da kupim 200gr, ovi ostali se prodaju na kg a ne treba mi toliko. 

 

Gume su 205/45/R17.

 

Hvala. Služi već 6,5 god i 140kkm. Sled godine već planiram treći veliki servis :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pao sneg za vikend i krajnje je vreme:santa:

 

IMG_20171204_181550.thumb.jpg.ec0cc565f26f878196cdd06e661e974c.jpg

 

Hvala Borku @PremieRacing što ih je sredio lepo. 

 

I hvala komšiji ili kome već što ne može da promaši ovoliki auto :wallbash::censored: 

Da mi je znati ko je... Ali srediću na proleće, do tada ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Konačno snimio malo kako radi Igo i navigacija na kineskom HUD. 

Generalno sam zadovoljan, radi, precizan je. Moram mape samo update-ovati, ubaciti poi i 3D karte. 

Evo ovde poređenje brzine na Igo i na brzinomeru. Tu su negde. Uglavnom se poklapa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@toma ks oko 90-100 eura izađe preko aliexpressa. Samo sam ja naručio preko drugara koji donosi robu iz UK da bih izbegao plaćanje carine/poreza... koštalo me je nešto oko 16000 din ovo i komande na volanu koje nikako da povežem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja cena je sad za ED tamo?

I ja mislio da stavim letnji set sada za vikend, al najavise neko lose i hladno vreme tokom sledece nedelje pa me mrzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 minutes ago, Ivan BG said:

Koja cena je sad za ED tamo?

Uz granicu opet oko nasih 115 kinti (i posle povecanja akcize), kako se odmice dalje cena ide malo uvis.

1 hour ago, andreja.micovic said:

Vraćam se pumpi u Bosnuuuu :wub::lol:

Oooo, to je ta, ljubav fatalna :stuart: ...

Vidim, granicna procedura ispostovana, lampica za gorivo -> rezervi.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan BG said:

Koja cena je sad za ED tamo?

Sipao sam na prvoj pumpi posle granice za 20km čisto da imam do BN. Sutra ću dopuniti na Petrolu do vrha.

Skoro 11l za 20km, mislim da je oko 1.9km litar.

1 hour ago, Ivan said:

lampica za gorivo -> rezervi.

 

Lampica na rezervi još od Iriga. Da je bila malo veća gužva, gurao bih preko mosta. Odavno nisam bio na ovolikoj rezervi, poklopila se kazaljka i zadnja crta.

Inače kako je poskupelo gorivi, osetno su manje gužve na granici, pogotovo radnim danima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došao red na registraciju... Kao i svake godine, bude 01. aprila. Od kako je uvežen i kod mene, osmi put. Registracija i zeleni karton 26800 din. 

U iščekivanju sledećeg jubileja ~150kkm kako se družimo i treći veliki servis kod mene :whistle: ovom dinamikom, to će biti tamo negde posle leta.

 

A dok ne stigne garaža, vozikamo se ovakvi kakvi smo. I tražim branik sa prskalicama za farove u boji. Ukoliko se odluče da budu oštri na tehničkom, neka stoje, neka bude da su fabrički ksenoni ;) 

Kad uđe u garažu biće sređivanja, ionako je više na parkingu nego što ga vozim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ventilacija ne postoji posebno. Gore je kosi krov, nema plafon već je samo krovna konstrukcija. Razmišljam o tome da probijem negde za ventilaciju al onda... Nije Opel pa mi lakše :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taman toliko da moze da stane novi 4vero tockas (ili se ono racuna sa jos x2) poprijeko ;). Imam srece pa je po nekad vidim i uzivo, stvarno djeluje podmladjeno. Samo nastavi tako ;)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martin nisam merio, ali dovoljno da mogu napred da napravim neki sklapajući radni sto i da pozadi stanu bicikle. Sad definitivno i njih doterujem u NS pošto do sada nisam imao gde da ih držim a meni je korisnija bicikla od auta ovde. 

@dovladms hvala Vlado, ima mesta i za takvog četvorotočkaša :D znaš i sam, meni garaža kao ženama cipelarnik. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam u tripu od tih garaža sa slabom ventilacijom ili bez ventilacije - kontam da mi je od toga propala limarija - mokar auto+sneg - ostavim ga uveče, dođem ujutru on mokar i dalje. I tako garažiran 2-3 godine. :)

 

Slažem se za bicikl - sad je sezona taloženja gareži u usisu JTD-ja. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno da iskoristim čari garaže koliko je to moguće odrađen mali detailing

Pre:

IMG_20180729_164637.thumb.jpg.91e84aeddcb06edb17f0bcdb28c1132d.jpg

Posle (korišćen domaći recept soda bikarbona, sirće, prašak za veš i topla voda):

IMG_20180729_180233.thumb.jpg.a07946028783447d1c102226433c9d85.jpg

 

Dodat punjač za telefon (smorilo me stalno da koristim onaj na upaljač)

IMG_20180729_174937.thumb.jpg.fbb7d6fb163004c7e14ca9cced4583f7.jpgIMG_20180729_173936.thumb.jpg.7a3a3088cbf6cd9a6421ca97544be014.jpgIMG_20180729_193322.thumb.jpg.c769f80b060a63869736edbede1abfec.jpg

 

U update-ovane mape na navigaciji (2018.Q1)

IMG_20180729_150406.thumb.jpg.539e6576d5d8da1d3a2a965e5f933653.jpg

 

Neki naredni vikend nastavljam... Primetio sam da mi prekidač kvačila ne dohvata do pedale (u MESu video grešku P0704 Clutch Switch Input Circuit Malfunction) i onda se uglavio da pogledam i čini mi se da taj prekidač nije onakav kakav bi trebao biti već da je kao od pedale kočnice. Tako da sad Eper pa redom :)

 

 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...