Jump to content
FAS Goran
darkman14

Marea Weekend 1.9jtd ELX

Recommended Posts

4.5l mora magistralom uz normalnu voznju ( da se ne obraca paznja na potrosnju nego kako ti dusa oce :D ) mora opusteno, naj opustenije :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosle godine do na more, 90% magistrala, malo AP kroz Srbiju i BiH, uz prilicno ziske divljala je potrosnja na 4.8 l :D .

U odnosu na opustenih :) 4.52 od prosle godine istom rutom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toeto što se tiče magistrale, lagano sa vožnjom u okviru ograničenja, se postiže 4,5-5 litara...i manje. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E baš i ne mora da bude tako :D

Nisam hteo ništa da pišem dok ne proverim ali evo i brojki za mene. Nasut pun na Šepku NIS pumpa, put do Baošića, malo po lokalu HN i Kotor. Na granici na ulasku u CG čekao oko sat, 4x zaglavio u gužvi na Jadranskoj magistrali kao da je BG špic i samo prva-druga, klima uglavnom bila upaljena pola puta, nas dvoje u autu i stvari tipa 50kg. U povratku u Karakaju na Nestru ponovo nasut pun. Metodom čep-čep na skoro 900km potrošnja 6.4l/100km. 

 

A saga sa crevom se nastavlja...

IMG_20170805_130410.thumb.jpg.4ae1a31204e61ac50037e476aabee8f9.jpgIMG-aa65a6690e9bb12cc6c17118671d5a44-V.thumb.jpg.783a6ed72b6694847d70ad1070b51ad6.jpg

 

Izgleda da sam ojačao i preterao šelnu. Popucalo gde je bila šelna. I onda dizalicu i pod auto

IMG-79882188ac0d52fd90e295dd2757f6dc-V.thumb.jpg.7a7071beeeb8f919b17f200b14711ff0.jpg

Nije imao ko da me slika gde mi vire samo noge. Napolju +37°C i sve upeklo, lim vreo... 

Namestio crevo, dosuo tečnost antifriz G12+ destilovana voda u odnosu oko 50:50, možda 55:45 za vodu. 

 

E sad, šta me muči... Juče sam dosuo vodu, otvorio sam 2 plastična čepića na hladnjaku da izlazi vazduh, nasip tečnost do min, upalio auto, sačekao da se otvori termostat i dolivao po malo vodu dok nije počela na čepiće da izbija, zatvorio čepiće, zatvorio posudu i ostavio tako. Naravno nije bilo do max voda, čak je bilo ispod min. Jutros pre puta dolio oko 2dcl da bude između min i max i krenuo. Na pauzi nakon 300njak km da proverim i vidim da opet fali nekih 2dcl da bude između min i max. Dolio i nastavio. 

Ima li ko ideju gde ode višak? Ranije mi se dešavalo da neki put bude puna posuda i preko max, a neki put ispod min.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviđa mi se kako si podupreo dizalicu - sa ciglama ispod točka! :D

Tako sam i ja juče, kada sam skidao šuspleh (koi se pokrivio nakon problema sa kompresorom).

 

Potrošnu su ti podigle te gužve u koje si upao, ne mnogo, ali sigurno su digle prosek za litar+veće gume (e, izvini ako smaram u vezi veličine guma ali toeto;)).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako kod mene izgleda posudica sa vodom. Nivo rashladne tečnosti uglavnom je i niži nego što se vidi na slici. 

WP_20170806_16_30_14_Pro.thumb.jpg.a869792e2a7088db66af1feb6c177d47.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martin hvala na slici. Tako i kod mene bilo, ali sam dosuo. Proverio sam kad sam došao kući za sada je max.

Stao posle Vlasenice da se zamenim za vožnju i proverim da li curi. Digao haubi i sve kaplje. Kad sam pipnuo ono hladno. Nekih 5cm od creva je odušak od klime.

Za gume sam skroz svestan. Veći/teži točak, šira guma... Bilo bi to sa 14"-15" i za litru manje. Negde se dobije, negde se izgubi

IMG_20170806_155703.thumb.jpg.ae697d6ed2dd47aea448e8a49a38ed1f.jpg

 

A evo temperature posle 15 min na suncu kod Miće Bradine. Stao na kafu i malo da odmorim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tebi svaka čast kada ideš tim рutem na more. Ja рre neki dan bio u Trebinju. 480 km i nešto više od 8h vožnje. Smorio sam se za medalju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dezurni Nešo, kad dođeš do Trebinja more ti je na sat , mogao si se i ti okupati :D E jeste smor put pogotovo deo Rogatica - Goražde - Foča - Čemerno. Em radara em dobar deo uzak put i puno krivina. A ovi ssa našim tablama mile, ograničenje 60, svi voze 45, gde je 80, svi jedva 60. Smorio sam se, sve prestizao jednog po jednog. Bilo je par odvažnih BMW GT i Tuareg BG table koji su prestizali kolonu sa 100-120 i preko pune. A posle zajedno pijemo kafu na Sokocu u Viktoriji. 

 

I stvarno sam prijatno iznenađen. Nisam ništa očekivao, otišao samo da se izležavam na ležaljci i pivo, a super sam se proveo. More čisto, ovi što rade po kafićima i prodavnicama za divno čudo jako pristojni i uslužni. Čini mi se da su ih Rusi malo izmenili. A pun HN i okolina Rusa. U Kotoru više stranaca nego domaćih. Kakvu pamtim CG od ranije, nije ni blizu toliko loše kao što je bilo. Mada i ranije sam bio uglavnom Budva, Bečići i taj deo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod Mice Bradine na kafu?? Valjda na mlaku jagnjetinu, majku mu! :D 

Drugar moj je isao tim putem skoro i kaze da je u sustini ok, malo smaraju ogranicenja, i da je na jednom delu, mozda 20-30km toliko usko da samo molis Boga da ne naidje kamion iz suprotnog pravca. Ako izadjes sa celim levim retrovizorom, ono.... castis! :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kvalitet рodloge je suреr. Jedino taj deo od Foče рreko Tjentišta je sr*nje. Mimoišao sam se sa dva šleрera i busom. Kako je lik isрred mene ukočio kad je video iz krivine рrvi šleреr. Odsekao se. Рosle toga je vozio još sрorije. 

Sve u svemu, zanimljiva avantura, ali brate 8 sati za neрunih 500 km :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@SmireniIdem sa Romanije i da svratim kod Miće na jagnjetinu?! :P A gde je Mosko...

 

A taj deo je užas, usko i put ispucao. Lakše za vožnju kad se ide ka Foči nego obrnuto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci, iz vise izvora potvrdjeno, taj deo puta nije dobar.

 

Nego, kad god smo se premisljali da li da jedemo kod Mice, ili cemo negde "bolje".

Uvek smo se za*ebali. Uvek.

Uzgred, ako neko planira da ikad jede u Suncanoj reci, drugarski bih savetovao da ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A gde u Vojvodini i Mačvi ima jagnjetina da valja? Nikako u ravnici. Najbliže da valja je u Mladenovcu MB ili Daščara. Ili čak u Topčideru onaj restorančić na stanici trojke. 

A za taj kraj, meni među 5 najboljih klopa što sam jeo http://www.selo.rs/RS/ponuda/planinski-konak-milica (https://goo.gl/maps/svCbb1xNSKQ2). Sve domaće od soka i rakije do mesa. Jeste podalje, ima čak i 5-6km makadama. Od Loznice se stigne za nekih 20 minuta. Sve hoću društvo da pokupim da odemo na vikend. Noćenje je nešto 600-700 dinara.

A za Sunčanu reku znam, krš je totalni hrana, hvataju na izgled, blizinu Drine i što su na magistrali.

 

A ima na 5 minuta od Miće u Majuru, isto dobar etno restoran i proverena klopa. Uđe se sa magistrale u Majur i pre centra sa desne strane.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 hours ago, Dezurni said:

Sve u svemu, zanimljiva avantura, ali brate 8 sati za neрunih 500 km :wacko:

Jbg, celom duzinom je obican ili magistralni put, a nekom normalnom voznjom postize se prosek od oko 60 km/h, sto mu dodje otprilike toliko.

Licno na mestima gde je propisano 50-60 i gde moze da bude zasede vozim oko ogranicenja, ostalo oko 10-20 km/h preko i bude prosek brzine malo jaci, naravno nista bitnije sto se vremena tice, cisto radi uzivanja. Sta znam, meni je dobar deo cele te deonice zanimljiv za voznju, krivine, preticanja, ima lepe prirode okolo... Koristio sam X puta i pomenuti deo Rogatica-Ustipraca-Foca i Visegrad-Ustipraca-Foca (prelepa deonica uz Drinu sa skoro 30-ak tunela). Tacno je da ka Tjentistu i Cemernom treba obratiti paznju na one koji dolaze u susret posto je usko, dole ka gatackom polju zna da bude i zivotinja na putu... U svakom slucaju mi je 10 puta lepse za voznju nego smorcina autoputem ili nekom ravnicom :) .

PS: Sto se tice Trebinja, za pola cuke si u Kuparima na moru, samo ti treba pasos, uglavnom bez guzve na granici. Ili varijanta do HN, kao sto svi znamo, nesto duze.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slaže se da sam išao na odmor, pa lagano. Sada sam putovao poslom, pa mi nije prijalo. Pogotovo što sam u Trebinju bio 15 min i odmah nazad za NS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drug dobio garažu i što da je ne iskoristimo B)

IMG_20171019_204110.thumb.jpg.6ea4a0edaa85a8c306d6e4fd0b3744d4.jpg

IMG_20171019_204049.thumb.jpg.8f64a89e3276dd5319704941b9b86b14.jpg

3M zeleni čep i odrađeni hauba i krila. Za prvi put sam zadovoljan. Krov i vrata ostavljamo za neki drugi slobodan dan. 

Izašlo na videlo svi propusti pri farbanju.

Takođe, sve spremno za mali servis

IMG_20171019_164333.thumb.jpg.7091b8be27b83a697d2474ca7e13f83e.jpg

+ Paraflu + crevo usisa pre turbine (postojeće se raspalo). Za to crevo mi u NS tražili 12000 onako odokativno, Bogunović original 3300 ali Fiat to ne isporučuje više, na kraju kupljeno u Auto Miki na šalteru oko pola 12 noću za oko 1500 :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispoliran skroz, voskiran i spreman za kišu, sneg... Makar lim :D Gume i felne sledeći mesec

Za prvi put ja zadovoljan. Pre neko veče išao da operem auto pre poliranja ostatka. Prijatno sam se iznenadio kad je preko haube samo lila voda, nema zadržavanja, nema kapljica. A površina glatka :wub:

 

IMG_20171111_113202.thumb.jpg.dc1c902939565b49e04d18b28cbab25f.jpgIMG_20171111_113151.thumb.jpg.ab651d036721769c14fa6178a79faf30.jpg

 

A stigla iz Kine nova zanimacija :) 

ayMxzvt-7UVMzjOPtIAJVJv7imRTkxRqPXVOYsaa RK-7158G

 

i

 

y1Jdk2YWPs1q4LXK2YRE6OI8Af1789DfbZbAOnzU kontrola na volanu.

 

 

Ubačeno u auto i super se uklopilo, biće i slika, video... i dalje je u test modu. Za kontrolu na volanu, volan je malo debeo pa moram duže šrafove uzeti i isprogramirati dugmiće. Navigacija radi, mape Srbije unutra, IGO Primo softver.

 

Nisam provalio da li može RDS na radiju pošto ili ja ne znam da uključim ili nema. Nervira me što se ne vide nazivi stanica :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Andrija,druze reci mi koe su ti gume na marei,mislim velicina,sirina...i kojom polir pastom si polirao? Lepa  ti je Marea,u zdralju da te sluzi..:)

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...