Jump to content
FAS Goran
darkman14

Marea Weekend 1.9jtd ELX

Recommended Posts

Zamenjeno i staklo i konačno zasluženo komplet pranje.

IMG_20181023_213336.thumb.jpg.2e583317b5bf217d5f52c7080360c9c5.jpg

Dok se staklo sušilo, stavljene i nove pločice, zasad ne škripe....

Pokušali smo i šoferku da zamenimo jer stara imala naprslinu, ali na moju sreću, prilikom montaže kvrcnula samo malo i ja rekao "hvala" majstoru. 

Ipak će pred registraciju pasti nova u Ivaniću, ne isplati mi se zezati sa polovnim, iako su povoljnije duplo.

 

Pohvale za auto perionicu kod sajma u NS na Molovoj pumpi. Zadovoljan sam kako su oprali i koriste različite krpe za stakla i ostatak auta 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve danas, sutra i prođe oko 2 nedelje od zimskih priprema...

Prvo što je urađeno je poznati R4 termostat na 89°C. Kako je zahladnelo primetio sam da malo teže dostiže željenu temperaturu i onda nakačio na komp, provozao se malo video da bi osveženje dobro došlo.

IMG_20181108_200411-864x1152.thumb.jpg.c77ede31606accb263dece2fffbe190a.jpg

I rezultat:

IMG_20181110_125943-864x1152.thumb.jpg.63e60d7fdccfcc0d52c2cc400b522f7d.jpg

I tako ni na putu za Beograd nešto lupi, mislio neki kamen, i do BG otkrijem da menjač ne stoji kako treba, da ima lufta u svakoj brzini i da je teško pogoditi 2-4-R. 

Razlog, otpao nosač sajle ili šta već sa menjača?! Objašnjenje nije lepo bio dotegnut kad je vraćan menjač...

Pored toga novo ulje u kočnicama i sad koči kako valja. 

Naravno, pred prvi nazovi sneg, zamenjeni i točkovi sa sve novim setom dužih šrafova

IMG_20181118_132928-864x1152.thumb.jpg.478144b268ed5a1ca7adfa2c19224934.jpgIMG_20181118_153135-1152x864.thumb.jpg.f3620857ce5857f694f9f361dadaed2f.jpgIMG_20181118_153149-1152x864.thumb.jpg.4667023702f4f8740ad1c2952d259fe5.jpg

Drugi branik u garaži čeka malo vremena, sajtu sređujem kad nađem majstora u NS i tako...

Nastavljamo da se kotrljamo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimske čarolije 

IMG_20190223_094145.thumb.jpg.81b93abf25b984ca665ac2c7fcb00038.jpg

Preko noći oko -18° a kad sam ga upalio pokazivao je:

IMG_20190223_094320.thumb.jpg.bd3a4651b15322bb57133e6458591586.jpg

Posle par dana stajanja grejao jedno 4-5x i na kraju iz druge upalio. Za to krivim gorivo jer se mučio da povuče. Akumulator me iznenadio, nije se ispraznio iako je u upotrebi već skoro 3.5 god a garancija istekla :) 

 

Pre puta prekontrolisan auto i odrađen mali servis. Nosači na čekanju, ide sad VIII registracija

 

I na kraju mlađi brat:

IMG_20190223_101956-1728x2304.thumb.jpg.5df7b6f57b8377139ace2ed4403c2c15.jpg

 

Probao ga, bio u Stojanovu par puta. Ovaj karavan bi mi tako odgovarao ali cena... Da se uzme u fullu oko 20k i još ne postoji model sa panoramom što mi nije jasan potez fiata.

 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par godina za docek Nove godine na Zlatiboru u ponoc je bilo -21c a koliko je islo posle ne znam. Sutra preko dana sam ga upalio i isao da se provozam, reko cisto da vidim da li je ziv :D Upalio je normalno, malo dimio plavkasto verovatno poceo da se steze parafin, doduse bio jd pun rezervoar i Castrol Tda u njemu jer je vec bio mraz a i javljali su jos veci

Послато са SM-J330F уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ja sam se skroz opustio što se toga tiče. Ni na pamet mi aditiv nije pao, makar da sam litar benzina sipao u rezervoar. Kola u garaži stalno, po NS i nemam neke vožnje, nema zime...

Kad sam se popeo gore i buster mi pao na pamet, mogao sam kupiti jedan, pogotovo po ovim cenama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg, takvo pokretanje motora na toj tempraturi nije izuzetak, ali to je znak da su grejači oslabili - ne signalizira da su ne ispravni, samo se ne "užare" koliko je potrebno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguće. Mada za sad neće biti problema, sa tim smo završili, ne idemo više u te krajeve ove godine :) tako da, poslužiće.

 

Inače deonica oko Han Pijeska uopšte nije bila čista, 10tak cm snega na putu, kamioni na usponima stoje u krivini... I tako jedno 30tak km. A dotle očišćeno kao pista, suv kolovoz, ima rizle. Može se voziti opušteno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U sred leta ujutro gore, oblaci magla, 5-7 C, a u vojvodini vazduha za disati nema od vrućine i sparine..

 

Tamo bi ja na letovanje, al... ženče voli slanu vodu.

 

Послато уз помоћ Тапатока

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 hours ago, Martin said:

Han Pijesak i leti zjban. U septembru, kad sam prolazio, bilo 3 stepena.

Pre neku godinu, pocetkom maja sam natrcao na solidan sneg koji je iznenada napadao par dana posle prvomajskih praznika. A ja na Sport BluResponse Dunlop-kama, koje od sare imaju maltene samo uzduzne kanale. Go*no mi se smrzlo :) niz one serpentine od restorana "Pogled" (koji je najvisa tacka puta) pa nizbrdo do Vlasenice. Jos severna strana, zurka uzivo, kad stigosmo u BG kisa i 12C. Put lud kao struja i prelep za voznju. Mada postoje mu i 2 malo duze alternative (Kladanj/Olovo i Visegrad/Rogatica).

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
U sred leta ujutro gore, oblaci magla, 5-7 C, a u vojvodini vazduha za disati nema od vrućine i sparine..
 
Tamo bi ja na letovanje, al... ženče voli slanu vodu.
 
Послато уз помоћ Тапатока
 
 
 
 

U istom smo problemu

Sent from my E2105 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Ivan said:

Visegrad/Rogatica

Iskreno, Višegrad - Rogatica je lepši. Ili me ovaj zasitio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste prelepa deonicu uz Drinu, pogotovo Visegrad-Ustipraca, put uz jezero, bezbroj sirokih tunela... Samo sto ga ja pamtim iz bivse Juge kada je bio kao pista, a sada su nazalost cele deonice sa losijim asfaltom, pogotovo deo iza Visegrada. Za voznju mi je lep i deo iza Rogatice do Ravne Romanije.

Ako budes hteo da promenis ;) , prva pomenuta ruta - ne ides u Vlasenici levo gore u serpentine, nego hvatas desno i nizbrdo. Super put (trenutno renoviraju par km), nema guzve, u Kladnju izlazis na magistralu ka Sarajevu. Za Jahorinu se ne isplati jer je duza ruta, ali do grada da (pogotovo ko ide u zapadne delove, Ilizda, Rajlovac, Novi Grad, Vogosca, cak je i krace i ne prolazi se kroz centar).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slušao navigaciju, možda nije mesto, trujemo temu, odvela me savršeno pogrešno u bajkovite predele. Krda konja, ovce, krave, potoci, proplanci, kuće u daljini, zimzelene stare šume, put nov ali uzan, za jedno vozilo, krivudav, pored strmina. Više puta sam stajao.
Ovde od prilike, od sokolca pa se izađe kod nekoga restorana na glavnom putu.

 

95d2a3564f2f757fb0f6af7196c3c584.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

:lol:

Ima i ta fora, a redovno na onom pomenutom pravcu Kladanj-Olovo, navodi te da ides na Han Pijesak :lol: . Veze sa mozgom nema da te "skida" sa kraceg puta i magistrale na neki raspadnuti lokalni, jos navedes da zelis najbrzu deonicu. Skoro je nas Stefan sa foruma vozio nekog do tamo i nazad, nije isao nikada pa me zvrcnuo da se konsultujemo i bas sam mu naglasio da se tu slucajno ne zaje* i ne krene za navigacijom. Pre neku godinu se vracam iz Dubrovnika, od Foce ubi da me prebaci na Prijepolje, pa posle na Priboj da sam je na kraju ugasio jer znam put. Isto veze sa mozgom nema, jer je na nasu Mokru Goru i Kremnu ubedljivo najkrace i najbrze, cini mi se da je neki Igo bio u pitanju. Ima jos gomila mesta, da ne davim ni ja temu. Odavno sam prestao da koristim navigaciju, zadnjih par godina bas uzivam da proucim kartu pre polaska i navodim se prema znacima i kilometrazi kao nekada. Navi koristim jedino ako sam u nekom vecem, nepoznatom gradu na strani i to je sve.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Došlo doba da se rastajemo. Eto skoro 8 punih godina za kojih 20tak dana... 

Tu je još do petka pa se vraća na BG table

 

IMG_20190306_181202.thumb.jpg.247187da63ab2e8c40e4bb5795c28a1e.jpg

 

 

Stigla je odgovarajuća zamena, bar tako mislim.

Prateći trendove foruma, evo i teaser-a:

IMG_20190306_181520.thumb.jpg.d14648c55c1775cd2af95cef983d25b4.jpg

 

Nisam našao odgovarajućiu sliku i način da je dovoljno zamutim ali tu je unutra...

 

I kakvi su trendovi na forumu u pitanju je nešto 2.0, nešto skoro 170 ks... 

Uglavnom, ja zadovoljan kupovinom

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...