Jump to content
FAS Goran
darkman14

Marea Weekend 1.9jtd ELX

Recommended Posts

Stalno viđam 2 stila parkirana oko Caribica u Maksima Gorkog (parking na Trgu carice Milice) sa Blade felnama :) možda je neko i odavde

Jednog sam merkao cele zime, gledao kako leže gume, koje su gume... 

Oba su teget plava, a primetio sam da jedan ima auspuh sa 4 izduva, tj 2x2 izduva.

Jedan ima u žuto ofarbana kočiona klešta, drugi mislim u crveno 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice tih Blade felni kod Fiata, na stilu su besprekorne, ali vec na Bravo/a Marea nisu mi lepe,  njima vise stoje neke petokrake ili one zicaste sa puno linija ali crno siva kombinacija :)

Super za Test!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo slobodan dan da se domognem kuće i garaže :lol:

LM bilo je radno, prvo sam probao kako stoje felne, koju dimenziju gume da uzmem i rezultat je:

IMG_20170324_171322.thumb.jpg.d825bd9994819a3b56f11811be853140.jpg

IMG_20170324_175236.thumb.jpg.228c9fda89c8f41f53ec295a7af31a9b.jpg

 

Odluka je pala na Lassa Driveways 205/45 R17. Uzet i set sigurnosnih šrafova, sve stavljeno i skockano.

 

Pošto gledam gde mi pušta ulje (sumnja se na dihtung dekle) opran motor:

IMG_20170324_142547.thumb.jpg.25a2b968d4ac2aa52ecbbbb8e19a91c2.jpg

IMG_20170324_142552.thumb.jpg.14275a87b34af0ec820e66bb3ad1af34.jpg

 

Ovako se usijao zahvaljujući @Johnny B lude i njegovoj Steam perionici (ima svoju temu na forumu za one koji ne znaju). Još jednom Hvala Džoniju i preporuka od mene za njega i njegov rad.

 

Kad sam već tu kod kuće, iskoristio vreme da odradim i tehnički, skupim papire za registraciju. Eto, od aprila 2011. na red došla i sedma registracija. A kupih ga kao na 2 godine :lol:

 

A kupih i stabilizatore da promenim (preventivno) kad se već zezam sa točkovima, ali zapekao šraf skroz, moraću negde na pneumatski pištolj

IMG_20170324_105946.thumb.jpg.4b15b383d970167b4785bdd51dfb63a7.jpg

 

Kako stoje stvari, to će biti odrađeno kad budem otišao u servis da rešimo dihtung. Obradovaće se Stanko :rolleyes:

 

Pošto su došle nove felne biće farbanje svega redom. 

Svidelo mi se kako je @nstyner ofarbam svoje doboše tako da ću ići u tom smeru

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

IMG_20170408_183232.thumb.jpg.be9c613ab75d9034809c089fd64b647a.jpg

 

Obišao kuću da vidim jel i dalje na istom mestu :lol: i evo jedna porodična @marko131

A dvorište puno FLA (Marea, Lybra, Marengo i 147 ts) 

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mali teaser (ako se to uopšte tako može nazvati, više je prekinula me kiša i fali mi garaža :lol:)

Gs_nh0NuNUZubNbBIdAilOPvNNif5wSIuXbq_ffQghugyTocfzElRK5HT-ZXJMMnxDzJXnVKkZCjcCdf

 

Ako se neko nekad pitao da li mogu sedišta od Libre u Mareu odgovor je mogu. Sve šraf na šraf.

Sedišta kupljena pre par dana i danas stigla sa dubinskog. Teget plava alkantara, stanje zadovoljavajuče, ići će presvlake svakako samo da dođem do Bubanj potoka i onih što rade po meri. Sedišta imaju podešavanje u lumbalnom delu, električno što znači moram provući napajanje. Kod mene je bilo ono na navijanje :)

 

E sad, ako se neko upusti u ovaj posao, bilo je par očekivanih zahebancija. Prvo treba skinuti naslon za ruku sa sedišta pre montaže jer ne staje iznad mareinog naslona. I montaža zadnjeg leđnog dela iza suvozača je prouzrokovala manje probleme. Da li se rupe ne gađaju ili je iskrivljen taj nosač od stajanja, svakako rupa je bila pomerena za nekih 1 cm pa treba malo nategnuti nosač. Lako je kad je 4 ruke, a ovako sa 2 ruke i 2 noge u gepeku, malo nategnuto, ali na kraju se uklopilo. Različiti su konektori za senzor vezivanja pojasa na Librinim i Mareinim sedištima. Pošto je meni vozačevo sedište već u kontejneru, isekao sam samo konektor sa dobrim delom žice pa ću zameniti konektore. 

 

Utisci izvanredni. Za razliku od Mareinih sedišta ovo su fotelje, lepo se zavalim, mekano... Primetio sam da su sedišta i kad su najniže spuštena, viša nego ranije. Verovatno zbog više materijala. 

 

A za nastavak -> zamena enterijera gepeka sa Librinim (uključuje 12V utičnicu u gepeku i osvetljenje u stranici), zatim nosači zvučnika i zvučnici elipse iz libre pozadi u gepeku, Bose woofer, Bose zvučnici u prednjim vratima.

 

Sve plastike i enterijer sam dobio uz sedišta, bilo je "Nosi, mi to ionako bacamo". Sve nastavljam sledeće nedelje. Kuća, garaža, kanal, alat... Svi uslovi ispunjeni.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
27 minutes ago, MS PK said:

Sto bre da pokrivas alkantru presvlakama? :)

Vide se tragovi korišćenja, vozačevo sedište sa malo ućebalo sa leve strane, isto tako zadnje iza suvozača. Da potraje :) 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obrij ih i vozi se ko covek. Za sta ces da ih civas da potraju, neces da ih vozis jos par godina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 hours ago, andreja.micovic said:

Evo mali teaser (ako se to uopšte tako može nazvati, više je prekinula me kiša i fali mi garaža :lol:)

Gs_nh0NuNUZubNbBIdAilOPvNNif5wSIuXbq_ffQghugyTocfzElRK5HT-ZXJMMnxDzJXnVKkZCjcCdf

Nema slika. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martin

@Markobgd isto koliko i ti 60 evra. Ima i takva siva, mislim da znaš kakva su. Prodavac kaže da su bolja ali su bila zavučena u šupi zatrpana. Počeo čovek da vadi, ali ja sam rekao nema veze i ova su OK. A sa druge libre mi skinuo nosače za zvučnike, zvučnike i komplet tapacire u gepeku. Setio sam se tebe i pitao ga za onu plastiku u gepeku ispod petih vrata pošto je bila cela. Kaže to ne prodaje, treba njemu za njegov auto. 

Zna da je traženo i da retko gde bude cela.

 

Nisam znao da se slike ne vide, lakše mi bilo preko gPhotos  da šerujem link nego povezujem tel na komp.

Ovako sada direktno sa telefona

Edited by andreja.micovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super. Ti si i te ostale stvari dobio u tu cenu? Ja sam samo sedišta platio toliko. 

Svakako je jeftino a videćeš koliko su udobna sedišta na dužem putu. Super update!:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Platio sam samo 2 zvučnika 1000 dinara preko. Sve ostalo sam dobio za 60 evra. Retko ko kupuje i ostatak pa bukvalno daju sve to. A i velika većina menja sedišta jer vozačevo propadne. Vozačevo košta 30-40 evra a komplet 60-70-80. Bolje onda ceo komplet menjati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra Marea i dobra tema. Volim lepo odrzavanje i kad se radi upgrade na autu, pa makar to bile i sitnice...

Do skoro sam bio u Punto taboru, sad sam u Marei, pa da se citamo i pisemo malo vise... Pozz

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока

Mislim, ne kazem da si radio samo sitnice, dosta je ozbiljno odrzavanje kalo vidim... Sve pohvale... Pozz

Послато са Lenovo A5000 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj produženi vikend bio za chop-shop akciju, ali bukvalno. Još da kiša nije zezalo kad ne treba bilo bi još štošta završeno.

Librina sedišta su sad skroz u funkciji, uklopila su se i sa bojom a udobnost je na daleko višem nivou. Sad je ostalo da nervira samo vetar pri većim brzinama. Provučeni su kablovi za električnu lumbalnu podršku i prepravljen konektor za signalizaciju zavezanog pojasa. 

 

Ubačeni Bose zvučnici u vrata, adapteri odrađeni na licu mesta tankom brus pločom :lol:

IMG_20170513_140326.thumb.jpg.39fa9f3c521b1772adb5764eda84e404.jpg

IMG_20170513_142534.thumb.jpg.7630d7ed79525600d8b1000ad6ca00a9.jpg

 

 

Ubačen woofer

 

IMG_20170514_093117.thumb.jpg.c50bce32cb9acfcf0c961337d8e4ccf5.jpg

 

Ova desna strana se lošije uklopila, nju sam prvo radio, ali leva je lepo sela

 

IMG_20170514_113434.thumb.jpg.21a9fdcd3368fd1cdc7c78c9d5dff2d8.jpg

 

Takođe, iskorišćene su prednosti Librinih tapacirana, utičnica u gepeku i svetlo gepeka 

 

IMG_20170515_113547.thumb.jpg.1351be286d2c5e833690694a6821b648.jpg

IMG_20170515_113539.thumb.jpg.6779dd1009e9827b009227c97bccbabb.jpg

 

 

Ima tu dosta rupa i nije sve fiksirano, za sada će sačekati malo lepše vreme i da nabavim stakloplastiku i sve što ide pa će biti malo ukrajanja, biće zatvorene rupe...

 

Zvuk odličan smešak bio od BG do Ns

 

IMG_20170515_113435.jpg

IMG_20170515_113547.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brt, gepek je trenutno kupusara, al samo polako....nemaš mnogo da pokrivaš. Jedino zadnji stub i oko petih vrata. ;)

 

Kada si spomenu vetar na višim brzinama - šta si mislio pod time (oko vrata, brisača)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Martin skroz je kupusara. Ovo ovako je sve samo probno, bitnije mi bilo da namestim sedišta i provučem sve kablove, ovo samo stavljeno da vidim kako šta gde ide. A sve ovo došlo uz sedišta, ako mi se ne svodi, na staro vratim za 500 dinara koliko koštaju ti tapacire oko točkova.

A za buku mislim na buku oko vrata, od vetra. To ne znam kako da rešim, mislim da zamena kedera neće pomoći nešto preterano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E i ja sam primetio da na marei postoji neko sustanje vetra pri vecim brzinama spolja...nije do kedera,ne znam do cega je...iritira po malo al sam se navikao...

Sent from my 5010D using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E svaka čast na hrabrosti... Super će da bude kad se sve skocka... ;)

 

Nego za šuštanje... Ne znam ni ja, ne vozim je dugo da bih bio kompetentan... Al ima "fiatovo" škipuckanje plastika... Al je podnošljivo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...