Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac

Recommended Posts

Bas mi drago sto je sve proslo ok, masina je to ipak

 

Slikacu i ja svoju potrosnju na 140-160 da se definitivno zaljubis u brava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vozio puntica 150 km/s oko 45 minuta, pa onda morao malo da menjam hladnjak! :D 

Za njega je po autoputu 110 optimalno.

 

Bravo vozim 140-150 svake nedelje nekoliko puta.... Imam osecaj da je 'ladovina, i da bi mogao tako jako dugo.

Potrosnja - smeh!

 

Ali bas bih voleo da probam neku duzu stazu, kao ovo sto si ti vozio. Obavezno i malo magistrale... Ih! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je možda za 1.2 optimalno

2 hours ago, Milutin-NS said:

Nikad ja punta nisam na duze staze vozio vise od 120-130...ne toliko zbog potrosnje koliko zbog izduva...jbg

 

Jeste i gasio si ga niz brdo :D

Edited by Dezurni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je dosta niska potrosnja. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/16/2017 at 9:35 PM, Sava said:

 

Slikacu i ja svoju potrosnju na 140-160 da se definitivno zaljubis u brava emoji14.png

 

A dobro, bilo bi to vise, ipak je tih 5.9l/100km = 500km nikiti - leskovac (120kmh) + 360km leskovac - NS (140-150kmh). Ali u svakom slucaju - dobro je to sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta se bunite jbt, potrošnja ti je ok. Troši manje na auto putu od Midea 1.3MJET od 70ks. Ajte molim vas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Laže bord :P 

Neša namestio 100% da mu ne uzmeš punta :D

Tako jedino može da te ubedi da zadržiš brava.

 

E dobro je sve to i očekivano s obzirom da je auto skroz sređen. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt., u šta se pretvori Milutinova tema... u potrošnju.

Eeeeeejjj! Onoga Milutina koji je žario i palio petljom, grejao se na dizel a kuvao na plin, sad mi tu vozi 120 i cinculira o potrošnji  :wacko:

 

A bio je nekada cool lik. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:lol::lol::lol:   :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/16/2017 at 9:46 PM, Smireni said:

Ja vozio puntica 150 km/s oko 45 minuta, pa onda morao malo da menjam hladnjak! :D 

 

 

Pa taj puntic bas juri sa 150km/s :D Jel to neki put za medjunarodnu svemirsku stanicu bio? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@YUgisa Jok more, auto put Bg-Zg. :D

Mada kapiram da kad vozis jugo, i punto izgleda kao raketa! :P

 

Isao je i malo preko 160 ali posto za to nemam fotografski dokaz (a bilo je rasprava u proslosti), onda kazem okruglo 150.

 

EDIT

A da, u pitanju je 1.2 8v, naravno da je on totalno druga zivotinjica od HGT-a.

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi, napisao sam km\s(at) umesto km\h(our).... I to su svi razumeli. Sumnjam da je neko pomislio da se radi o sekundama.

E sad ako cemo da glumimo grammar nazi po forumu i teramo mak na konac, onda ne znam ni ja o cemu ti pricas i sta ti je to NASU?

Ima slicnosti sa National Aeronautics and Space Administration ali to je NASA, a svi smo ucili da se akronimi ne menjaju po padezima u osnovnoj skoli. :)

 

Ne vodi nicemu. Ako je smesno i duhovito, onda ajd... Ovako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ste pominjali amortizera i opruge, šta si radio sa njima? Stavljao nove?

Ja imam 1.9 sport, i prenizak je napred, kapiram da su propale opruge (a možda i amortizeri) pa me zanimaju iskustva iz prve ruke, razmišljao sam da čak da stavim obične (odnosno nesport) zbog ivicnjaka I parkiranja po beogradu jer ovako bas imam probleme

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam fabricke opruge, sabijane za nekih 3 cm...taman kako sam hteo. Stvarno o visina i ponasanje u voznji - sada vrhunski

A ovo ti ne bih mogao reci, meni se mnogo svidja kako -sport- stoji na putu, ali ako u normalnoj voznji imas problema - moguce da je vreme za zamenu...

 

***Kod debelog nista novo, mislim stalno se nesto desava, ali nista veliko, tako je i bolje :) moram ovih dana do Rume, program a i sam nacin na koji su softverski ugaseni EGR i DPF ne valja tj moze a i verovatno je vec pravio probleme, tako da idem da se to koriguje. Ono sto je bitno je da kada je EGR ugasen i kada se isteka dzek iz EGR - ne bi trebalo da pokaze nikakvu gresku na tabli, a meni naravno - pokaze, pa idem to da resim, ali ne samim brisanjem koda iz DTC vec drugacije...
I tako... :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopinguj ga bar o istom trosku :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos saaaamo malo :) a i nesto vise volim da radim doping tamo gde imaju i valjci, ovamo nemaju...

 

Hteo @zalik da me navadi da posalje njegovu mapu pa da se prilagodi kod mene ali...polako, imam jos nesto da istestiram pa onda :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Stavio sam fabricke opruge, sabijane za nekih 3 cm...taman kako sam hteo. Stvarno o visina i ponasanje u voznji - sada vrhunski
A ovo ti ne bih mogao reci, meni se mnogo svidja kako -sport- stoji na putu, ali ako u normalnoj voznji imas problema - moguce da je vreme za zamenu...
 
***Kod debelog nista novo, mislim stalno se nesto desava, ali nista veliko, tako je i bolje moram ovih dana do Rume, program a i sam nacin na koji su softverski ugaseni EGR i DPF ne valja tj moze a i verovatno je vec pravio probleme, tako da idem da se to koriguje. Ono sto je bitno je da kada je EGR ugasen i kada se isteka dzek iz EGR - ne bi trebalo da pokaze nikakvu gresku na tabli, a meni naravno - pokaze, pa idem to da resim, ali ne samim brisanjem koda iz DTC vec drugacije...
I tako...
 

Zar ti nisi izvadio dpf i ugasio egr u safe chipu ili sam ja samo pogresno procitao. Ja isto gledam negde da odvezem kola kad se vragim da se vidi kako se dpf ugasio i da ugasim egr isto. Ne znam da li ugasen preko nekog programa gde su samo provukli mapu ili je odradjeno kako treba.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
48 minutes ago, Vule said:

Zajebi ti prilagodjavanje tudjih mapa, znas sta ti je ciniti, nisi amater :) 

 

Ta mapa ima 235ks na samo +0.2 bara. Made in Poland :) ali necemo tako svakako, idemo polako...

 

18 minutes ago, DraganUS said:


Zar ti nisi izvadio dpf i ugasio egr u safe chipu ili sam ja samo pogresno procitao. Ja isto gledam negde da odvezem kola kad se vragim da se vidi kako se dpf ugasio i da ugasim egr isto. Ne znam da li ugasen preko nekog programa gde su samo provukli mapu ili je odradjeno kako treba.
 

 

Ne ne ne, ja sam sve radio samostalno, vadjenje i to. A Goran mi je gasio, na drugarskoj bazi, switecom, a switec hoce da brlja...

Sad idem u ignitec u rumu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...