Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac

Recommended Posts

12 hours ago, nstyner said:

Fabrika nastavci ili...?

 

Da da fabrika

 

Nista od posla danas, trebalo bi da ostavim kola da Bata napravi lonac i onda da me zove kada zavrsi lonac da dodjem pa da zajedno odradimo branik i poziciju nastavaka. Nece to da radi bez mene, sto je sasvim ok. A ja danas zbog posla ne mogu tako. Nastavak sledi - sreda ili cetvrtak

 

10 hours ago, andreja.micovic said:

Milutinove pripreme preko vikenda
 

maxresdefault.jpg2018_08_18_11_15.13_5b77e3a124fea_8600103775175-Pribor_big.thumb.jpg.a79ac5419360eaf395692d8cc7a3a4bb.jpg

 

:D

 

 

Verujem ja da će biti kako treba... 

 

Sve pripreme obavljene, sve spremno, ali sam opet skeptican da ce meni to biti kako treba.

Nego pokusavam da izbegnem davanje 8000 dinara

 

https://automotodelovi.rs/magneti-marelli-021316001900-2

 

:D

 

No dobro, opet ako Bata i ja s*ebemo to - postoji varijanta da se uzme fabricki deo i samo da se namesti, tu onda nema greske...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ti imaš već taj deo pripremljen u braniku ili je branik ravan pa hoćeš da zasečeš tu gde će cevi ići?
To uglavnom ne ispadne kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oce da zasece svoj, koji je ravan, a ako ne uspe, onda moze da zameni samo taj 'spojler branika' ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam taj deo, treba da se malo zasece.

Razmisljanja sam da vredi probati, ako mi se ne bude svidelo i ako ne bude totalna imitacija toga kako fabrika to napravi - eno ga gore na linku, spojler zadnjeg branika, sa tim otvorom, 8000 i dovidjenja. Ali zasto ne probati da se izbegne to, ako vec moze

 

6eca1175-1190-4eb5-9eaa-358b65d16fe0.thumb.jpg.a4bd2e8adf9562d041e42b883b8d4bf4.jpg

 

Lajsnu koja ide oko otvora imam, to nije problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da će ispasti kako treba...

Bata ima strpljenja i živaca,sve što mi je radio ispalo je baš kako sam zamislio.:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je nekom pala na pamet ovakva varijanta kao kod Giulie koja ima jedan ili dva izduva koji izlaze iz branika...

Ja sam za Deltu nesto razmisljao kako bi to leglo posto Delta ima branik nekako jos dublji nego kod Brava, naravno ako je branik onaj osnovni bez useka za cevke sto isto vazi i za Brava...

 

6eca1175-1190-4eb5-9eaa-358b65d16fe0.jpg.3dee9da3c1cd3bc4f595df00f965993a.jpg

alfa-romeo-giulia_100723963.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ce veoma tesko ispasti dobro jer fabricko resenje nije samo rupa u toj plastici, nego ima onako 'uokvireno', ne znam kako da opisem, ali pogledajte, i to puno znaci...  jako bi bilo smajling da je samo rupa... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@S.V.E.T.A. - imao sam ideju o dve rore, ali sam nekako odustao, vise sam za fabricke varijante...a i kako sam dobio ove fabricke izduve skroz sam se orijantisao na to

 

Ideje...

 

FB_IMG_1545077173111.thumb.jpg.310c2f7e6755d3d110b169c487ed7e30.jpgFB_IMG_1562488257647.thumb.jpg.813ebcb5b9ff2fcabb6f3003626ce3b1.jpg

 

FB_IMG_1544901469296.thumb.jpg.d916aee35a9e28c263ac109ed1116d5c.jpg

 

 

Odradio sam i kod sebe kako bi izgledalo

 

IMG-c5c65e1818b64e5ca84384d4fd850e63-V.thumb.jpg.a3af5f51bf6f2d9e7ff2cb8f8fef55e3.jpg

 

A evo i smajling varijante

 

FB_IMG_1521930482960.thumb.jpg.3270aa20739cf6d306c37024bf3ed08a.jpg

 

Ruzno^

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, meni ovo sa poslednje slike izgleda extra samo mi nije jasno sto je cevke izbacio toliko nazad i napravio smajling varijantu:) Bila bi skroz druga prica da su cevke u ravni sa branikom kao kod Giulie koju sam pomenuo...

Nekako mi ne stoji na Bravu i Delti takva varijanta sa usecenim delom za cevke (iako je to fabricki islo tako) posto je ceo dizajn auta pun oblih linija narocito pozadi i u donjem delu branika, pa mi ne deluje kao neka skladna celina...

Edited by S.V.E.T.A.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Axic said:

@Milutinac lepše je samo s jedne strane dvocevka kao fabrički nego ono što si kačio po jedan top levo i desno. 

 

 

hqdefault.jpg.c91d68ad7fc40daabfe37adb6054257c.jpg

 

 

To i radimo. Sutra :)

Inace...a i tacno sam znao, jesam budala majko mila. Juce mi dune kroz glavu da nadjem taj spojler, zvao onaj za 8000, tek za nekih 15 dana bi mogao da stigne. Zovem oglase sve moguce, ko god ima bilo kakvog brava...nadjem 2 sporta, ali bez zadnjeg branika...neko je bio brzi...
Tako da, nista, secemo sutra pa cemo videti. I biiip da ispadne stici ce nov za 15 dana <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da treba da stavis zavrsetke tako ali samo za ukras a cev iz lonca da duva dole u zemlju :D Tako rade na premium automobilima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledao na onom sajtu, za Deltu je taj spojler oko 100 evra :) 
A manje materijala + kod brava su maglenke i rikverc u tome, na delti je sve plastika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecno sa radovima, ne sumnjam da ce to sve i vise nego dobro ispasti vec u prvoj iteraciji ;) .

Planiras li mozda i Sport pragove i kacket? Bas diskretni, a lepi detalji. Nisu "drececi", a opet se vidi da tu nesto ima i da auto nije isti kao vecina drugih na ulici :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, Milutinac said:

Pa jel delta "Najskuplji stilo ili nije???" :D

Nego kako... Mada bolje reći, konačno završeni stilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

 

Da, planiram, i tu da stanem sa svim -sport- dodacima. Ne zelim da napravim -sporta- od -emotiona- vec jednostavno da dodam stvari koje ce ga uciniti da izgleda onako kako bas hocu...

 

Zadnji spojler na gepeku se lako namesti, ali mislim da oko pragova ima malo gimnastike, logistika tek sledi :)

 

4 minutes ago, andreja.micovic said:

Nego kako... Mada bolje reći, konačno završeni stilo

 

Mislis konacno zavrseni i najskuplji stilo sa pravim motorima -_-

 

@MS PK ups slucajno tagovao Micu

 

^_^

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...