Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac

Recommended Posts

Ostali mi jos samo tapaciri...dok stignem kuci i dok sidjem do kola padne mi mrak i onda bukvalno odradim jednu stvar na dan...

 

 

Ova cisto da se vidi razlika...

0-02-05-1dcd87138249e7c1e739261fb90ec1a55acc209c3827a6b7479f1c8e0ecd2f36_1cf35c76.thumb.jpg.cc7941efa8a08c7592552d5b1bf2450f.jpg

 

0-02-05-bca72f2c6a44927f19d7ea0b4fd6eff3d77b1921f32a64dc8c241dc1b596abd7_a1575b89.thumb.jpg.c3091e67927794c4e201bfffc72aae40.jpg

 

20181116_093803.thumb.jpg.b2c154d902b5fd6277fbf9ed176f8fb2.jpg

 

Kad sve zavrsim opalicu neku sliku kompleta, ali razlika je dupe i glava, vidi se na slikama...a sama sedista su bukvalno u stanju 9.5/10

 

E DA! Sedista su potpuno ista tj. sraf na sraf, isti konektori, isti deo za pojaseve, sve sve...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas lepo izgledaju, i ono, sad mi krivo sto ih nisam ja uzeo, hahahh :D:D 

Sad moras i volan da odradis sa crvenim koncem, cccccc :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas li mozda godiste sa kog si uzeo sedista? Da vidimo da li ima razlike u konektorima izmedju restajlinga i starijih (kao na Stilu sto je bio problem) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi trebalo da bude. Sto se sedista tice, jos kad se vozacko spusti do poda i zavali - uzivancija za voznju na duze. Super drze po krivinama, najjaci mi je komentar supruge da vise ne mora da se drzi za rucku vrata, kada ponegde dam oduska po krivinama :lol: . 

1 hour ago, Milutinac said:

Kad sve zavrsim opalicu neku sliku kompleta, ali razlika je dupe i glava

To je ono sto sam vise puta pricao - detalj po detalj i dodje se do poprilicno stvari koje Sport izdvajaju od "standardnog" Brava. Zato mi je restyle bio iskljuciva opcija ako to ne bude nesto 3-4 godine staro iz drugog tabora. Najvise mi se svidja sto nije nakindjuren, vec skup diskretnih detalja u enterijeru i eksterijeru daje utisak da je tu ipak nesto malo cacnuto i drugacije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, shomispc said:

Bas lepo izgledaju, i ono, sad mi krivo sto ih nisam ja uzeo, hahahh :D:D 

Sad moras i volan da odradis sa crvenim koncem, cccccc :D 

 

I volan i rucica menjaca idu sa crvenim koncem. Crveni usb kabel sam vec narucio :D

 

Untitled1221212121212.thumb.png.8d1da00e88d892668033f854069c58f3.png

 

:lol:

 

52 minutes ago, Danilo1 said:

Znas li mozda godiste sa kog si uzeo sedista? Da vidimo da li ima razlike u konektorima izmedju restajlinga i starijih (kao na Stilu sto je bio problem) 

 

Mislim da je 2008, i ima razlike, ali ne znam u cemu, jer potpuno su ista sedista, isti airbegovi, isti senzori na dupetu...nemam pojma iskreno ovo plavo za sta je, verovatno nesto oko senzora dupeta ali kod mene sve isto funkcionise sada i sa ovim "viskom" plavog dela...

 

Znaci -sport- sediste ima 3 ova, a staro samo 2...

 

0-02-05-1934d9617aad0cbb5a8853f5474e3575167734079bc01b340905fe37d4c44cf9_d028fb4c.thumb.jpg.4af5f8a1e8524e316b9c7fcbf8bb1c0d.jpg

 

0-02-05-1a28e6fd4ae54adfa941044c54aa45784b83555b66f8bd9a44a23e4a669f64a3_738ed086.thumb.jpg.15dfa8560a1f7d4c54cacc2ab44a33eb.jpg

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konsultovao sam se sa @Sava... Sava kaze da kada su sedista elektro ili imaju grejace da te dve stvari imaju posebne konektore ispod...tako da ovo...ipak...pojma nemam sta je :D mozda odbrojava pa me samo posle nekog vremena ispuca kroz krov...ko zna ^_^

 

Patosnice sam dobio od kolege @gile smederevo... njemu su bile visak pa smo se trampili za sok od cole od 2 litre i tutku keks :D

 

Znam da su mi kola kao svinjac :) vidi se na slikama, ali nista ne diram dok i tapacire ne zavrsim...

 

 

Gile - evo te i na temi pa baci pogled cime sam se juce bavio :P

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Procackacu ti po eLearn da vidimo za taj konektor, jedino je "problem" sto imam samo za verzije pre restyle.

3 hours ago, Milutinac said:

20181116_093803.thumb.jpg.b2c154d902b5fd6277fbf9ed176f8fb2.jpg

Upade mi u oko, je li ti ovo sada fiksna visina vozackog sedista? Cudi me da nije imao podesavanje i na suvozackom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I drugarov Bravo Sport ima visinu samo na vozacevom sedistu.. mada ne sumnjam da ce to sve da se skocka tako da oba sedista imaju visinu

Sto se tice konektora, na 159 su ovakvi identicni dzekovi, ali je potpuno odvojen i drugaciji dzek za grejace i elektro pomeranje..

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 minutes ago, Sava said:

na 159 su ovakvi identicni dzekovi

Sa ili bez ovog treceg?

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, Ivan said:

Upade mi u oko, je li ti ovo sada fiksna visina vozackog sedista? Cudi me da nije imao podesavanje i na suvozackom.

 

Trenutno fiksna, ali ne zadugo :) uskoro sva podesavanja na oba...

Nece vala ni suvozac (gospodza) da lupa glavom o korv, a bogami ni ja ^_^

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da suvozacev ima tri, od cega je taj treci za senzor prisutnosti suvozaca, a cini mi se da vozacev nema taj treci dzek..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabari :lol: ... Bas cu da sacnem sta kaze eLearn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedina stvar koju moram da proverim je to da li ce da pali obavestenje za vezivanje pojasa suvozaca. Sto sa starim sedistima nisam imao, a mozda sada imam :D pa resimo sve nedoumice...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutinac said:

I volan i rucica menjaca idu sa crvenim koncem.

Ako hoćeš crvenu navlaku za volan znas da je @Bogisha zaduzen za to. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
17 minutes ago, Milutinac said:

Kod mene oba -sport- sedista imaju 3 konektora, a stara sedista 2 (isto oba).

Jedina stvar koju moram da proverim je to da li ce da pali obavestenje za vezivanje pojasa suvozaca. Sto sa starim sedistima nisam imao, a mozda sada imam.

Skoro sam pricao sa kolegom koga je na restyle '12 ili '13. pocela da zeza upravo ta lampica, tj. pojas i/ili senzor prisustva... Kada neko sedi vezan pali se i gasi. A oprema slabija nego tvoja Emotion, moguce da je neka od onih novijih Easy ili tako nesto.

Koje su onda kombinacije Zabari sve tu ugradjivali krstise.gif.3cccab38fccc58cd713e653b3ffbb692.gif ...

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koja kupusijada od opreme, imas emotion zezalice, a sedista iz nize opreme... Kod mene je maltene klot pa imam taj senzor pritiska u oba prednja sedista...

ps. morace i rucna sa koncem :P 

Edited by shomispc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda da vracam i znakove u crveno :)

 

Pa imam sedista iz emotiona...samo zasto ne radi na suvozacevom - nemam pojma. Da li zato sto nema ili nije radilo...ne znam. Najbitnije da gresku nije prijavljivalo a to da li ce da pisti kada se suvozac ne veze...kgj :)

 

U svakom slucaju ostaje da probam da li sada radi sa sport sedistima. Moje radi kako treba a drugo - videcemo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema veze to sto nije pistalo, to moze da se ugasi dijagnostikom valjda, bitno je da li ce da svetli ona ikonica za pojas :) 

U svakom slucaju, bukvalno najmanji problem na svetu :D 

 

Koliko složeno deluje prebacivanje sa tog novog sedišta na "postolje" sa podešavanjem visine? Ja imam ručkicu na oba prednja sedišta..

Share this post


Link to post
Share on other sites
44 minutes ago, Milutinac said:

Najbitnije da gresku nije prijavljivalo a to da li ce da pisti kada se suvozac ne veze...kgj :)

 

20 minutes ago, shomispc said:

U svakom slucaju, bukvalno najmanji problem na svetu :D

Razmislja li neko o otvaranju suvozackog airbag-a, za ne daj Boze...

Na Stildzi su dodatno komplikovali sa MultiStage, pa sa jastuk naduvavao proporcionalno tezini suvozaca.

A za OCS simulatore su postojale one PUKI seme sa i bez prisustva suvozaca.

Naravno da smo svi stavljali onu sa stalnim prisustvom, Bogu hvala pa niko nije imao priliku da testira kako to radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...