Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac

Recommended Posts

Debeli se malo ponovio...nista znacajno ali mislim da sam nasao odlicnu ponudu pa rekoh da napisem, mozda se neko povede mojom :)

 

Posto je fabricki 60Ah MagnettiMarelli aku izdahnuo juce definitivno, malo sam se bacio na istrazivanje i setio se da u NS imamo direktnog uvoznika exide akumulatora, firma se zove -Andreja-

Rekoh ajd da vidim sta npr. ima u tempu...odem danas...jedina meni zanimljiva roba je varta blue po ceni od 11500. 

Odem u ovu -Andreja- firmu i uzmem exide premium za 1000 din cak manje od varte.

 

Exide ima 4Ah vise od fabrickog

gabaritno je u mm isti kao fabr.

40 meseci garancija

640A udarna snaga, sto je i max

 

20171219_172002.thumb.jpg.70ed997c67d89de85ad7dc2ae592cc7f.jpg

 

 

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo Exide, ja sam za moju nesrecnu Alfu uzeo Exide, vrhunski akumulator, profi lepo odrade u Andreji, premere ga novog, izbaci ti stampac speficikaciju da se podudara sa fabrickom, garancija, fiskal, sve top fino.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prava stvar, Premium Carbon Boost. Kod mene je 77Ah 760A, vrti i posle par zima kao blesav.

Pre njega imao takodje Exide, ali tada aktuelni "X-tra +" od 75Ah, trajao je vise od 6 godina. Mogao je jos da gura na nekom manjem zahtevnom vozilu, ali je Stilo zbog elektronike bas osetljiv na pad napona pa sam ga dao u zamenu. Na Xsari takodje Exide, uzeta sa njim 2009. i taj se jos uvek bori, neverovatno ali istinito :) .

Inace i ovde u BG uzimamo kod Andreje - predstavnistvo im je kod bivse lakat krivine na novosadskom putu. Najpovoljniji i uvek sveza roba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene je bijo isto ove godine menjan nov akomulator a sa njim i nov alternator jer je otišao kod 320 hiljada km.  Alternator Denso je koštao 242 € a akomulator je stavljen Exide Excell 74 Ah 680 En za 72 €. Znači originalni izdržao 7 godina

Edited by Mišo165

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta je bio problem na alternatoru, pa je menjan ceo? Reparacija izadje par desetina EUR.

Btw, Carbon boost se pokazao mnogo bolje nego Excell.

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 minutes ago, Ivan said:

Sta je bio problem na alternatoru, pa je menjan ceo? Reparacija izadje par desetina EUR.

Btw, Carbon boost se pokazao mnogo bolje nego Excell.

ne znam ako je reparacija baš par deset evra, na prošlom Bmw E39 sam obnavljao pa je izašlo za zamjenom 180 €. Valjda odu neke četkice a možda i navijanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zavisi u kojoj zemlji. Kod nas ima delova jeftino, rad je jeftiniji pa to izadje...jeftino :) Kuma su npr na prolece odrali u CG za reparaciju alternatora. Secam se samo da je regler iz originala bio 105eur :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, skile86 said:

A i ta Varta se nije proslavila na najsvezijim testovima akumulatora.

 

Tacno tako. To sam bas i procitao negde za tu varta blue seriju...

 

9 hours ago, PremieRacing said:

Milutine, jesi im dao stari i koliko su ga racunali? Koliko din po kg?

 

Nisam jos, ali hocu. Posto sam zurio nisam odmah tamo zamenio.

Stari stoji u gepeku pa kad budem prolazio blizu Kisačke...

Valjda je 10din po 1Ah...znaci 600 din u mom slucaju uopa! 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutin-NS said:

Valjda je 10din po 1Ah

Jeste, meni su racunali 750 kinti za 75Ah.

Ali ako vec vozas tako stari accu u gepeku i usput ti je neki otpad - moze da se dobije cak i duplo vise dobije ako se proda na kilo (proporcinalno amperazi i tezini).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nama neki otkupljuje svaki akumulator za 1000 din. Nebitno da li je 45 ili 100 Ah. Još i dođe na poziv

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A za dpf i katalizatore koliko placa?

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj neki :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Zvacemo ga Žika ajde :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Idemo dalje konacno... :)

 

-2 viljuske by Popovic-Kragujevac

 

-2 stabilizatora Lemforder. Bio sam se raspitivao...kazu da bi trebali biti odlicni. Posto mi je jedan ruville potrajao nekih 16000-17000 moram da probam nesto drugo. Videcemo sa ovim kako ce biti

 

20171223_142317.thumb.jpg.fc5d7bd5c0cfbaa7cf6449e0ea144b9c.jpg

 

20171223_142330.thumb.jpg.436d77ce6ee71370611c4c990dd951ca.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...