Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac

Recommended Posts

11 hours ago, rkoma1986 said:

Svaka ti cast druze na entuzijazmu, ja ga gubim s godinama, a ti sve ludji i ludji :) autic je prelep

 

Hvala Markoni :thumbup:
Entuzijazma ne manjka, a ni ideja. "Krive" su mreže i ostala s*anja, vidim nešto što mi se svidi, udje crv u glavu i moš ga jepsti... 

 

11 hours ago, MS PK said:

Sad je vec malo nad.kan :D

 

Za to smo se borili :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prepakivanje pod vedrim nebom!:lol:

Lepo Milutinac,ja sam ljubitelj većeg točka!

Jesi primetio neku razliku u udobnosti,upravljivosti,ležanju.....?

I da ,nikako višlja guma,gubi se smisao i lepota veće felne....bar po meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
32 minutes ago, nstyner said:

I da ,nikako višlja guma,gubi se smisao i lepota veće felne....bar po meni.

 

Slazem se...a pogotovo se slazem jer nikakvu razliku u odnosu na /45 r17 nisam primetio - sto se tice udobnosti.

MADA, moram reci da sam ih danas vozio samo Detelinara - Liman - N. Naselje - Detelinara. Ono sto sam primetio je da mi je volan nekako direktniji i kao da me vise slusa sta radim i sta hocu...


Vec mi u glavi da batalim gume koje sam dobio i da ih odmah vidim na nekim novim gumama :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji odziv na volanu ćeš imati,bar sam ja isto primetio prelaskom na veću felnu a nove gume.....šta reći,kako to odmah vuče jedno-drugo...;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

A zavisno od pneumatika i vecu buku. Bar moje iskustvo sa Savom AS. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod tebe je u pitanju bucnija V-shape sara i kvalitet smese. Probaj neki premium u kojoj god hoces dimenziji ;) .

Konkrentno na 17'' i 18'' sirina pneumatika ostaje ista, 225. Menja se samo visina boka /45 vs /40 (ako se ostaje na fabrici).

 

Ovaj nas Mile kao da postavlja post na Ana.rs :P .

Pretpostavljam da je ET felni 20 i kusur mm? Ostali distanci, takodje pretpostavljam?

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Ivan said:

 

Pretpostavljam da je ET felni 20 i kusur mm? Ostali distanci, takodje pretpostavljam?

 

Jeste. ET24. 

Cak cu probati i da skinem distance...da vidim kako ce to izgledati :) mozda ni nema potrebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam i pitao ;). Pretpostavljam da je na pomenuto i sama felna sira od fabricki uske 7" u 17" ili 7.5" u 18".

Vec na osnovu samo ET imas 7mm napolje u odnosu na 17" i 11mm vise u odnosu na 18". Na to treba dodati i sigurno vecu sirinu felne, izadje mozda i vise nego stara sa distancom. Ako napises jos i sirinu felne, a ne da te ja ping-ujem za svaki podatak :D, pa da racunamo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

8J! :)

na oko je to onako upadljivo napolju...mislim da ne bih ni pokusavao da se priblizim tehnickom pregledu sa montiranim distancima :D sva sreca pa je krajem septembra pa mogu da se provucem sa nekim zimskim fabrickim 17 setom :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci zoll sira i 7mm manji ET nego fabricka 17". 

Znaci 1.27 cm izbacenija zbog sirine i jos 0.7 cm zbog ET. Sto mu summa summarum dodje 1.99 cm :), a toliko ti bese i distanc? 

Ako jeste, bio sam blizu. Ova 18" je izbacena kao OEM 17" (pre restyle) sa distancom od 2 cm. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Srecno sa kolotrazima, na bravu trap nije bas najsrecnije resen, pa cak i na fabrickim 18 voli da "bezi", mogu samo da zamislim sa ovoliko izbacenim tockovima na šta liči :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
39 minutes ago, Milutinac said:

@Ivan- 16mm :)

Na koliko duvas 18'' :D ?

Lepo i nesvakidasnje :thumbup: . OEM 18'' Sport felGe nisi razmatrao?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/19/2022 at 7:40 PM, Nikolaa said:

Srecno sa kolotrazima, na bravu trap nije bas najsrecnije resen, pa cak i na fabrickim 18 voli da "bezi", mogu samo da zamislim sa ovoliko izbacenim tockovima na šta liči :D

 

 

Za sada mene volan vise slusa, iako stvarno nisam mnogo presao, a recimo gume koje sam dobio su ocajne...to pod hitno moram resavati...doduse 2 napred koje sam dobio su zimke u bas losem stanju, tj za kantu su.

A sve 4 letnje koje sam dobio su Nexen (dot18) i nisu lose, montiracu ih ovih dana pa cemo videti sta i kako ce se desavati...


A pritome planiram posetu "Kristini" (da ne bude zabune - trap servis Kristina :D ) pa bih napravio jedan krug na trapu i izmanjao sve sto (misle) da treba...

Bice to ok...ako ne bude i na najmanju nesigurnost - vracamo se na 17...

 

On 3/19/2022 at 7:56 PM, Ivan said:

Na koliko duvas 18'' :D ?

Lepo i nesvakidasnje :thumbup: . OEM 18'' Sport felGe nisi razmatrao?

 

 

2.4

Pa nisam iskreno, bude ih uvek na oglasima i mogao sam ih vec uzimati i u zamenama, ali nesto me...ne rade...te felne.

Privlacna mi je samo velicina, a felna da je 16 ili 17 - bila bi potpuno obicna. Barem onako kako ih ja vidim :) sto nista ne mora da znaci...mozda i stignu nekad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Milutinac said:

2.4

Mozda zato i ne osecas neku razliku u udobnosti, fabrika za 225/40/18 kaze 2.6 Bar, a 2.9 Bar na opterecenju? Ipak je to 9 cm visok profil gume.

225/45/17 ide na 2.3 Bar, ona je sa 1.1 cm visim bokom od 225/40/18.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Današnja poseta vulkanizeru - vrlo uspešna :)

 

Skinute dve zimske gume koje su bile napred i bačene u kantu odmah.

Nema više nekog brujanja koje sam imao, i bukvalno unutra osećaj kao što sam imao na 17. Niti bučnije niti šta tiše...
Gume su Nexen N Fera SU1, dot 18, sa nekih 5mm, po ocenama neka sredina, Autobild ih po godinama stavlja na 14/50 mesto, pa 10/15, 22/50 itd.
Sve u svemu pokusacu da ih kotrljam ovu letnju sezonu pa cemo videti za dalje...

 

Idemo dalje malo sa trapom, da se pregledaju viljuške, možda neki silen da se zameni, kugla, ili tako nešto. Bliži mi se i veliki servis...

 

 

On 3/19/2022 at 8:21 PM, ISV_01 said:

Auto perionice likes this.

 

 

*like

 

Množina - nema nastavak S.

 

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, Ivan said:

Mozda zato i ne osecas neku razliku u udobnosti.

 

 

Onda ih i ostavljam na 2.4 :D pitao sam ovog sto smo menjali felne na koliko si duvao, kaze on 2.4-2.5, ja otisao na pumpu, sve bile na 2.4 i ja ih ostavio tako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam jedino da taj pritisak nije malo za taj profil. Bolje i da bude malo tvrdje, nego da negde ajsnes :) felnu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...