Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac

Recommended Posts

1 hour ago, ISV_01 said:

Ima tako da koci da mu spada lak i farba :D

 

 

 

Ima ovde raznih dodatnih varijanti jos :D videcemo...

 

1 hour ago, dekirs said:

Svaka cast Mile.. :) Sredjujes ti to za 10ku. 

 

Tako ili nikako :) hvala brat moi

Share this post


Link to post
Share on other sites

A mogao sam ja i ovako da ih zavrnem...

 

20210323_175501.thumb.jpg.566f56fdc6a85897b8ef9c4993f3cf2a.jpg

 

...tj zamenim plocice i zavrnem. Ali jednostavno sam imao zelju da ih odradim od nule. 

Do duse sada imam i zelju da ih stavim u dnevnu sobu na policu, aaaaaali zena nije odusevljena tako da ce ipak morati na djembelog :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Četvrtak, a ?   :innocent:

 

Posle posla ?

 

Hoćeš prvo SIKI stop da odradiš, pa onda pun gas aerodrom via ring road ili ćete to posle... Pitam za druga, da znam kad da dođem  :cool:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siki check stop kazes? :D to bi mogla biti pre vecera, jer mislim da sam oko 6 tamo mimo aerodrUma...

 

9 minutes ago, PremieRacing said:

Četvrtak, a ?   :innocent:

 

Trebalo prvo biti danas...ali crveno BMW vozilo mora sutra da napusti prostorije tako da mora Stančo Pansa danas/sutra da ga zavrsi...pa zato... (ako sam dobro razumeo)

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je li ti sada lakse :D ?

Svaka cast, verujem da ce da zabada kao besno. A i vrhunski izgleda :thumbup:.

Nego, u q... , sad onaj prokleti efekat kad uradis jedno, pa krene da te izaziva drugo, sto je ovo prvo uradjeno proizvelo :lol: ... Malo ih sakriva ova Sport multispoke 17'' felna - zamisli da je recimo ona em otvorenija, em sa manjim srcem, em veca Sport 18'' dupla petokraka, da skroz istakne Brembo celjusti... Samo naglas razmisljam, kada vidim kako ovo dobro cuci.

 

PS: A jesam ti predlozio boju :stuart: ? Za moj ukus je leglo na tvoju boju auta da ne moze bolje.

On 6/3/2021 at 2:25 PM, Ivan said:

Na tu tvoju boju auta - Ferrari zuta da izbija oci :D :

 

dc8122550a83bcba26f1fc3a511a1ae2.thumb.jpg.b013d13c51ed0c4f87266eacdc399eb6.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, Ivan said:

PS: A jesam ti predlozio boju :stuart: ? Za moj ukus je leglo na tvoju boju auta da ne moze bolje.

 

Jesi, jesi, to je bio prvi predlog za žutu varijantu

 

10 hours ago, Ivan said:

 veca Sport 18'' dupla petokraka, da skroz istakne Brembo celjusti..

 

Ja sam uvek u potrazi za 18 felnama :D a to traje zato sto nisam nesto odusevljen tim sport 18 felnama...nekako su mi...kao blade 17 na stilu, dobra felna, neobična (blade) ali nekako isfurana.
Evo pre 20-ak dana sam imao ponudu da menjam moje upravo za 18 sport i to sa dotxx19 dunlop gumama "glavu-za-glavu" ali sam nesto brzo odustao i ohladio se.
Trazi se Tomason 18 po Njemackama, bice valjda nesto, ne smem ni da kazem za koliko evra su pobegle jedne a mi zakasnili malo...

 

10 hours ago, Ivan said:

Je li ti sada lakse :D ?

 

Uh, da znas da jeste :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je kod tih otvorenijih felni, plus sa malim srcem, uvek dobar i efekat u voznji. A zamisli tek sad, sa tvojim velikim zutacima :D :

 

car_photo_212897.thumb.jpg.24d1107669a16c1fb4f2a0778387a23b.jpg

 

Jesi li zamazao i zadnje celjusti, to ti je pozadi ostalo fabrika?

Ja sam se sve nesto kanio da na totalno crni auto ofarbam celjusti takodje u neku varijantu zute - ali em je sve oko kocnica tutto fabbrica, em sam (kako sam stariji) nazalost sve vise lenj da se igram sa bilo cim osim sa redovnim odrzavanjem.

PS: Kod vas u NS mogu da prezive te kapice ventila koje nisu one najobicnije crne i plasticne (a koje i sam imam, zbog prethodno navedenog :D)?

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ispratio koliko je ovo sad mm disk napred i nazad, a koliko je bilo, takodje jel to sa nekog namunjenog starijeg leona, posto vidim nalepnicu na kutiji.

 

@horvat kapice ventila mogu da potraju dosta, mozda ako si bas baksuz, ali centralni cepovi na felnama su specijalitet.

Meni su ukrali 2 puta cepove usred dana i 1 po noci, znaci ne boje se uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, Ivan said:

Jesi li zamazao i zadnje celjusti, to ti je pozadi ostalo fabrika?

 

Zar si sumnjao? :D

20210909_155128.thumb.jpg.9e6ec6af712cdf0116ef67c86d9dee9a.jpg

 

9 hours ago, Ivan said:

 em sam (kako sam stariji) nazalost sve vise lenj da se igram sa bilo cim osim sa redovnim odrzavanjem.

 

Ajde ajde ajde, gde ti je entuzijazam...pa nije ni meni 25...godina?! :D 

 

9 hours ago, Ivan said:

PS: Kod vas u NS mogu da prezive te kapice ventila koje nisu one najobicnije crne i plasticne (koje i sam imam)?

 

 

Ja ih menjam na mesecnom nivou, crvene sam narucivao po 2 seta, mislim da su mi 5 puta maznuli, ali samo iza posla, kod kuce je ipak iza kapije :D

 

9 hours ago, vagenovac said:

Nisam ispratio koliko je ovo sad mm disk napred i nazad, a koliko je bilo, takodje jel to sa nekog namunjenog starijeg leona, posto vidim nalepnicu na kutiji.

 

305 je sada napred, a bilo 281. Nazad je 251 ali sto je zanimljivo i delta napred sa brembom 330 nazad ima istu 251 celjust, tako da sto se toga (nazad) tice - nemam sta i necu :)

 

Nije bilo lako otkriti sa cega tacno su celjusti, ali nekako sam iskopao da su isle samo uz doplatu na Seat Leon Cupra turbo R, zato je kod nas bilo nemoguce naci set za reparaciju. To je stiglo sa ebay-a

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutinac said:

Zar si sumnjao? :D
20210909_155128.thumb.jpg.9e6ec6af712cdf0116ef67c86d9dee9a.jpg

 Pa kad mlatis nama sirotiLJi pred ocima samo sa tim prednjim celjustima :P.

Jesi li i zadnje peskario i farbao ili si samo presmirglao i rokao sprej? Koja je sifra boje, izvinjavam se unapred ako sam propustio?

1 hour ago, Milutinac said:

305 je sada napred, a bilo 281. Nazad je 251 ali sto je zanimljivo i delta napred sa brembom 330 nazad ima istu 251 celjust, tako da sto se toga (nazad) tice - nemam sta i necu :)

Samo da te ispravim - u pravu si za Bravo, sve verzije imaju 251 mm diskove pozadi. Ali Delta u svim verzijama ima malo vece 264 mm. Samo je 1.8 Di T-Jet verzija do nekog VIN imala 278 mm, pa su Zabari kasnije i to uniformisali na 264 mm.

Tako da - eto ti nove zabave :harhar: .

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više verujem tebi nego AutoDoc-u, ali vidi...

 

Screenshot_20210917-125417_AutoDoc.thumb.jpg.2943ea69fdb0cb35625499d6cc88c0a0.jpg

 

Odatle i greska, verovatno...nema veze, svakako sam zavrsio pricu sa kocnicama...

 

8 hours ago, Ivan said:

Jesi li i zadnje peskario i farbao ili si samo presmirglao i rokao sprej?

 

Nisam ih kompletno sredjivao (peskarenje i to), jer to bi iziskivalo da budem 2-3 dana bez kola, a taj luksuz ne mogu da priustim :D tako da sam im uradio sta sam mogao, oprao, smirgla, boja koju sam vec imao za prednje i četkicom polako. Što se mene tiče - stanje 9/10 kako je ispalo...

 

8 hours ago, Ivan said:

Koja je sifra boje, izvinjavam se unapred ako sam propustio?

 

Ova...

 

14360281034_fbec31807f_b.thumb.jpg.3b4ca94c2a45bcd4ff6bd8fc9cc53dbf.jpg

 

258/A, zvala se tako jednostavno... Giallo Ginestra :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutinac said:

Više verujem tebi nego AutoDoc-u, ali vidi...

Koji covek... Ali, sta ali :lol: ?

Ne vredi drugacije, moram da izvlacim i tesku artiljeriju :D , pa mi javni ako negde vidis 251 mm za Deltu ;)

 

Untitledz.png.a95108976a8f6a9ad7cf395092b56dec.thumb.png.ff7dc7d6199b6c3ad7255d490a7698d4.png Untitled2.png.a08257040dc28c0798aa291486cb2144.thumb.png.3d218cdb4ec74605190487ab9b070a24.png

 

PS: Pozitivna stvar je da sam proverio i da me secanje jos uvek sluzi :P .

1 hour ago, Milutinac said:

zvala se tako jednostavno

Jagodinka Simonovic.

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Ivan said:

Ne vredi drugacije, moram da izvlacim i tesku artiljeriju :D , pa mi javni ako negde vidis 251 mm za Deltu 

 

Ja ti kazem...verujem vise tebi nego AutoDoc-u :) Stavljam ti ono cisto da vidis odakle meni info o - 251 na delti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...