Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac

Recommended Posts

Evo i moj mali doprinos  ,obezbedio sam ti u rezervi fantastičnih dvanaest.

Nisam na slici je ne smeju da me povežu.

 

 

IMG_20200924_075658.thumb.jpg.d7685ed28a161af141cd95819610e09a.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auuuu ne svidja mi se kombinacija reci -turbocharger- i tih kineskih simbola. Preskacem! :)

 

Ps - ako su PAK japanski i ako jos negde pise nesto tipa 2JZ ili tako nesto...spakujte mi 2 komada za poneti

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutinac said:

Auuuu ne svidja mi se kombinacija reci -turbocharger- i tih kineskih simbola. Preskacem! :)

 

Ps - ako su PAK japanski i ako jos negde pise nesto tipa 2JZ ili tako nesto...spakujte mi 2 komada za poneti

Jača je ovo turbina . 2 je slabo, ovo je 226-1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno je da Japansko cudo radi posao!

Koliko kosta to pakovanje? Ja sam pre koristio Amway silicon glaze ali ga vise ne mogu nabaviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko bi rekao da će Milutinac ovoliko da zavoli dizelaša ???

I to u sami sumrak dizela.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, ivan.ik said:

Ko bi rekao da će Milutinac ovoliko da zavoli dizelaša ???

I to u sami sumrak dizela.

 

Sta da mu radim...moj je, pa na koje god gorivo da je :) trebalo je malo vise vremena (nego sto sam mislio) da se sve namesti...ali od kada se namestilo - jako lepo se vozimo.

 

 

15 hours ago, MS PK said:

Rucno se nanosi?

 

Da da da :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali vidis sta kazu, moze da se koristi za dosta nanosenja. Stavio sam torbicu danas na krov, sletela :D Juce sam prao kola, inace su mi potrebna 2 zetona, juce sam bukvalno mogao da operem sa pola jednog :) mnogo dobra stvar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mile, vidim da jos nisi promenio ime teme u:

Fiat Stilo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Stildza2- by Milutinac

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par nekih sitnijih stvari, nije mi se dalo da pisem pojedinacno, a sad mi nesto dosadno pa cu ubacim sve u jedan post...

 

1. Uzeo sam pre neki dan ovu stvarcicu. Proverava kolicinu vode u kocionom ulju...

 

20210201_161736.thumb.jpg.30d8b26dd1e44034ec180ff23caf11c5.jpg

 

Pa s obzirom da sam menjao ulje u kocnicama 20.06.2018 i da je od tada proslo dve i po godine, a da je neka preporuka da se menja ulje na 2 godine...imamo ovo

 

20210202_075203.thumb.jpg.091364d83417127fb5454c9ae0bc84d1.jpg

 

0 bodova. Odnosno 0% vode u ulju. E sad, da li uzimamo -vodu u ulju- kao jedini parametar istrosenosti tog ulja ili ne? Ja sam svakako hteo da ga menjam, ovaj put za neku malo bolju varijantu. Prosli put sipano ATE SL.6, da kazem - neki standard.

 

Rezultat ulja u kocnicama na sluzbenoj fabiji koje je 99% fabricko i trci vec 15 godina... ... ...vriste lampice. Ide zamena na sledecem malom servisu

 

20210202_110934.thumb.jpg.40802b171198e9190ae93cd3c7a5e11a.jpg

 

 

2. Znam ovu "foru" od ranije, ali kada sam video da su Yugisa i @horvat radili ovo, rekoh to ce meni kolega @YUgisa da lako napravi i tako i bi. Ja sam premerio moje nosace, sta i koliko mi treba, poslao Yugisi i caure brzo stigle

 

O cemu se radi? Nosaci na jednom, onom vecem srafljenju nisu na knap oko srafa, vec kao imaju stelovanje, tj trebalo bi namestiti oba nosaca  -u centar- i tako zasrafiti, ja to nikako nisam mogao lepo da odradim, taman jedan namestim i zasrafim, onaj drugi se pomeri, pa ne budem zadovoljan kako izgleda, pa odvrnem pa se sve po*ebe i tako u krug. E sada sa caurom obe koske dole su u centru centra i nema stelovanja.

 

20210121_172701.thumb.jpg.fb21f00f7cb6458554102f3058def2a0.jpg

 

20210121_172750.thumb.jpg.20df1daa0ce7f9e5165837e7133cfe8b.jpg

 

20210121_175549.thumb.jpg.2a5f2e3048472489a3540be6d0b104ab.jpg


Prva pomisao mi je bila da ce preneti negde vibracije odmah dalje, i mislio sam da cu mozda i napraviti gore, medjutim vrlo lep osecaj. Niti je mekanije niti tvrdje, samo jednostavno imam neki osecaj da je celo vesanje tog dela nekako...gumenije. I nema nikakvih nus-pojava. Cak mislim da mu je sam rad motora spolja tisi za jedno 20%, nekako se smirio, mekanije nekako. A pritome su i nosaci gotovo novi i dobri tako da verujem i da to utice na ceo feeling...

 

3. Nemam vise ni jedan fabricki zvucnik, zadnje one "papirne" sam zamenio za kenwood

 

20201129_130525.thumb.jpg.0d843bbd8930ac56600715cf7018389c.jpg

 

Pre

20201129_130555.thumb.jpg.4caa464b4f123580f2f56d9a894f0610.jpg

 

Posle

20201129_133359.thumb.jpg.568a44ceac7896d0464d73b69e709f7c.jpg

 

Opet nisam zadovoljan kako svira fabricka multi, ali sta da mu radim, to mu je sto mu je...ne znam ni sam...

Bolje jeste nego pre, ali, ocekivao sam vise...

 

Moze biti da ima jos nesto odradjeno, ali to cu u sledecem javljanju :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam znao da su na Bravu nazad 13 zvucnici. Kod mene su 16... 

 

Za srednji-donji nosac, meni mozda i malo zao sto nisam probao samo taj umetak, da vidim kakav je efekat samo toga. Nego sam stavio i nov nosac i odma umetak u njega, i sveukupna promena nije toliko vezana za vibracije, koliko za shift-feel. Da nisam gledao majstora, i da mi je rekao da je dotegao sajle, ja bih poverovao skroz. Tako su nekako cvrsci i precizniji hodovi rucice menjaca...

 

Sto se kocionog tice, kod mene identicno stanje posle 2 god. Odlucio da ne menjam ovaj put... :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/5/2021 at 1:24 PM, horvat said:

Nisam znao da su na Bravu nazad 13 zvucnici. Kod mene su 16... 

 

Da da, nisu se pretrgli bas...izgleda da im je ozvucenje na bravu bila poslednja stavka, ali bukvalno...jedino ko je bas hteo da doda i woofer, e tu su se malo potrudili...standard zvuk je...mlak

 

On 2/5/2021 at 1:24 PM, horvat said:

i sveukupna promena nije toliko vezana za vibracije, koliko za shift-feel.

 

Shift-feel kod mene...slabo, nema velike razlike, ali ima u mirnoci, nije sada da ono ne cujem motor kad sam pored njega, ali ako ga slusam vec svaki dan - onda od tog dana primetim da ima maaale razlike... :) unutra se i pre i posle nista i ne cuje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni na Giulietti nista bolje, nego sam mislio da su te velicine standardizovanije malo... 

 

Ja sam proslo leto menjao zadnja dva, uzeo original, mada, mozda mi malo i zao sto nisam uzeo neke aftermarket... al eto... u planu je :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...