Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac

Recommended Posts

Sto ne znaci i da jeste...

Vise se vodim - ako motor ne trosi ulje, nema nekih belih dimova, ako nema problema sa kompresijom i radom uopste ne vidim razlog za ne sipati dobro ulje. 

 

Ako ulje ne menjas nego dosipas - naravno da ne treba ulaziti u dilemu marly/ravenol/motul/bardahl/shell/mobil/castrol vec ono sto ti padne pod ruku jer i nije bitno. Nista mu time nisi pomogao.

 

Uvek sam se igrao sa uljima pa tako planiram i na dalje. Ako se secate u HGT sam sipao belgijski Sunoco :) I dobro mi se pokazalo. Na HGT-u bar bilo lako odrediti kakvo je ulje - po potrosnji. Seleniju 20k mi je pio samo tako. Dve - dve i po litre na 10k. A Sunoco samo litru. 3 puta sipao sunoco - 3 puta uzimao po litru viska.

 

U brava sam sipao meguin i nisam bio zadovoljan npr.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim i sad da eksperimentisem sa uljima i dozvoljenim gradacijama, jer recimo meni je sad dozvoljeno 0-30, 0-40, 5-30, 5-40, ali je mrsav izbor za standard c3, ranije sam sa a3/b4 imao jedno 10 puta veci izbor i mislim da ne preterujem :) 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U GP poslednjih par servisa stavljam Motul 8100 X-cess i zadovoljan sam. Da li sam osetio razliku tada...tesko mi da se setim. Uvek je drugaciji zvuk sa novim uljem, pa to nije merodavno :(
Nekako sam mirniji kad sam stavio bolji kvalitet, iako je po Stalkeru Shell sasvim dobro ulje, vise nego dobro u sustini.

Share this post


Link to post
Share on other sites
18 minutes ago, MS PK said:

Ma neemoguce da nisi bio zadovoljan sa Meguin, ovo je za foto - video naslov :D
 

 

Meguin radi pod liqui moly-jem i kao aj da mu dam sansu. C. Jok. Necemo vise...

 

13 minutes ago, Bingodalton said:

U GP poslednjih par servisa stavljam Motul 8100 X-cess i zadovoljan sam. Da li sam osetio razliku tada...tesko mi da se setim. Uvek je drugaciji zvuk sa novim uljem, pa to nije merodavno :(
Nekako sam mirniji kad sam stavio bolji kvalitet, iako je po Stalkeru Shell sasvim dobro ulje, vise nego dobro u sustini.

 

Tacno. Bas sam citao Stalkera o Shellu. Cak ga stavlja i ispred mnogih drugih zvucnijih imena. I nemam bas nikakvu zamerku na Shell ali eto nesto me kopka da probam nesto drugo,

sto ne znaci da se necu vratiti na Shell

 

Nesto sam mozda trenutno najblizi Motulu. Gde ga uzimas i posto? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motul u mass-u uzimaj jer su ovlasceni, inace kazu da ima kopija.

 

http://mass.rs/en/kontakt/

 

Ja ih pikiram sad za sledecu zamenu ako imaju bmw ulje na stanju, taman da probam 5w40 :)

 

https://www.motul.com/rs/sr/products/specific-ll-04-5w40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo na Somborskom bulevaru (zatvoreno sada ja mislim), a poslednji put sam uzeo u Kit-u, mrzelo me da cekam. Ali svakako je nalepnica bila uvoznika, nije Kit uvoznik. Valjda je Mass.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motul 8100 X-Clean FE kod mene,4L+2L

 

 

Inace ulje placeno ukupno oko ~8100 u Kit komercu. Interesantno da bi me skuplje izaslo preko MASS company-a da sam narucio online sto, iskreno, nidje veze nema... 
 

Koliko staje u 2.0 diZlo nem pojma. Info od krajem prosle godine. Ja zadovoljan i dalje cu ostati pri Motulu.

 

Sent from my S10 PRO using Tapatalk

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

istina je da je u maloprodajama mass-a skuplje nego u drugim maloprodajama, koje nabavljaju od njihove veleprodaje. zasto je to tako - nesam skolovala. 

 

Vec duze vreme koristim Motul 8100 X-Clean 5w40, i zadovoljan sam svime, zvukovima, prljanjem i ostalo sta se bez hemijske analize moze primetiti... Izabrao sam ga jer je medju kvalitetnijima koji se mogu nabaviti u radnji uvoznika, i ima fiatove specifikacije (koje odgovaraju mom agregatu)...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekajte, svi nesto spominju Stevu Stalkera a onda se prave razlike izmedju nekih firmi koje su pod istim krovom  :P

 

2 hours ago, Milutinac said:

... u HGT sam sipao belgijski Sunoco :) I dobro mi se pokazalo....

 

 

Sunoco je u vlasnistvu Petronasa, kao i Selenia, i Eni i ko zna sta jos. 

 

 

Ali ne samo to. Sustina kod ulja je da bude original i specifikacija koju zadovoljava. Prezvakano 100x. 

 

Uzmi sad Motul, i uzmi u Mass-u.

Napisao je neko, na somborskom bulevaru, negde na pola sa desne strane kad ides prema GSP. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Motul je uvek nesto losiji od mobila i castrola makar u ovim gradacijama/standardima sto sam koristio, pa ga uvek zoabidjem, a sad kada sam izredjao sve vrste mobila/castrola/shella/LM doslo vreme i za motul :D 

Castrol domaci izbegavam nesto jer me strah od falsa, nisam siguran gde je 100% original, kao sto je mobil-plattner a motul-mass, uglavnom kupim preko ili iscimam nekog da mi donese kad dolazi, ali zatvorene granice, a servis treba raditi, mada cujem da je u bgu uvoznik, ali vec sam se naostrio za motul ovaj interval :D 

 

Kako sam ja ispratio po stalkerovim tekstovima kod 5-30 je najbolji mobil pa castrol pa motul, dok je kod 5-40 o kojem trenutno razmisljam castrol pa mobil pa motul, ali su te razlike verovatno vise akademske nego prakticne :D 

Quote

 

Mobil ESP 5W30 ispunjava i ACEA C2 i C3 (tj. na granici je) i uz druge osobine je jedan od idealnih izbora. Po meni je verovantno i no. 1 izbor (ili makar u prva tri).

Tu bi Mobil 1 ESP Formula 5W-30 bilo sa samom vrhu. Castrol Edge 5W-30 odmah za njim.

Motul Specific LL-04 i 8100_X-clean (oba) 5W-40 su jedno od (naj)boljih rešenja. Malu prednost bi dao X-clean ulju ali je više od akademskog nego praktičnog značaja.

U smislu “naj” (“the best”) bi to moglo da bude: Castrol Edge 5W-40.

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih livao Mobile iz Plattnera da postoji sa odgovarajucim Fiatovim specifikacijama... znam da to ne znaci puno, ali ipak mi nekako dodje plus kad vidim bas na kantici bas taj spec sto pise i u uputstvu... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima za info o Mass-u i Motulu :) mislim da sam odlucio...

 

Juce mi je bas debeli prijavio service za nekih 950km. E sad...verovatno ce sacekati kraj ovog sr...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Milutinac said:

service za nekih 950km. E sad...verovatno ce sacekati kraj ovog sr

taman narednih 2 meseca po 500, kako i preći više sada ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
42 minutes ago, MS PK said:

Koliki mu je interval?
 

 

Na 10 hiljada ga ja uvek namestim. Kada sidje na 1500km do servisa i ispod onda na svakih par dana izbaci obavestenje. Mada i na multi imam pracenje...

 

39 minutes ago, andreja.micovic said:

taman narednih 2 meseca po 500, kako i preći više sada ;) 

 

Taman tako i meni bilo u glavi. 2 meseca u ovim okolnostima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja čuo da u stvari pravi baba, kao nusproizvod đema od šipka... Verovatno mi zato auto i prdne kada prebaci u DPF mode ON pa iskaču latice ruže pozadi :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
57 minutes ago, YUgisa said:

Jel vi to provereno znate da je original ili samo pokusavate da verujete da je original zato sto je ovlasceni uvoznik :D

 

E pa jbg...onda jedino direkt u fabriku da se ode i to da im kazes doneo sam praznu ambalazu, tu mi sipajte :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim ono iz prakticnih razloga pre bih kupio negde gde imam poverenja u ljude nego po automatizmu kod uvoznika :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...