Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac

Recommended Posts

40 minutes ago, horvat said:

A ima li to mozda veze sa tim sto su ti fabricki podaci sa merenja motora na stolu, a da zapravo teret svega vuce to malo u desno?

 

Moze biti...ima smisla jer mi je potpuno nerealno...EEEJJJ 1850!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad pokusavam onako u glavi da zamislim, kako bi izgledalo da sam ja klip. Dobijem neki pritisak, ali zbog veceg otpora ne uspem da gurnem tolko jako dole, medjutim kako polako savladavam otpor, a pritisak ostane isti e onda (malo) kasnije i uspem da ga stisnem maksimalno... 

 

Jer ti i kad gledas krivulju, npr on dobije max OM na 1850, al onda ista (ili slicna) vrednost stoji tako nekoliko stotina obrtaja. Sad ako je OM isti, a obrtaji manji, to znaci da je manje KS, i onda mozda sa tom KS koju generise na tim obrtajima (mislim da je yugisha jednom sracunao oko 90) prosto ne moze da pobedi otpor u potpunosti i onda biva 'ugusen', uslovno receno... 

 

Dok recimo na stolu, kad nema otpora, samo sto sam sebe vrti, druga prica, uspe max da stisne i na 1850 rpm. 

 

Ali ponavljam, ovo ovako lupetam sve iz glave, za pocetak, pojma nemam kakav otpor pruzaju ti valjci... Ako kojim slucajem ne velik, onda mi pada teorija u vodu :) 

 

Mozda bismo mogli da uporedimo recimo krivulju turbo pritiska (kroz rpm), sa krivuljom obrtnog momenta na valjcima. Ako turbo isporuci max pritisak vec pri 1850 rpm, a na valjcima nije max OM tada - onda mozda moja teorija ima nekog smisla :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ih, gotove :)

3 dizne odlicne, jedna za nijansu losija.

Vrednosti im idu od 3.3 - 6.6 mm3/H

Jedna je na 3.95 a ostale tri na 5.15, 5.97 i 5.66. 

Danas u 7 na montazu :)

 

Ceh nije tajna...3000 dinara...ali verujem da je cena "za mene"

Ne verujem da bi da nije za mene bila nesto drasticno veca vec sumnjam da bi tako sitne stvari uopste i radio. 

Kad sam video sta mu stoju u dvoristu i ceka ozbiljnu popravku a ja doneo 4 dizne na stelovanje... o_O

 

IMG-0935a2e52d668adb8564dc982145f27b-V.thumb.jpg.aa2c60967d91656ce4d941da5a165392.jpg

 

IMG-5a0e36d2a750bbb461417a003ef8fdfa-V.thumb.jpg.0b6d50f85d0a73a683f58fd920ae7539.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
7 hours ago, Ivan said:

Ma to je samo zbog nagiba puta :lol: .

Ako obezbedis neku da upravlja, nas dvojica mozemo da dodamo jedno 2 konja i koji Njutn :D :

 

guranje-automobila.thumb.jpg.65fc37104a9ce7ab3a187a77a3b2f308.jpg

Mislim da bi dodali i vise, pod uslovom da doticna gospodjica upravlja kolima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A evo ga i posle B) 

Vrti se oko tih nekih vrednosti...

 

20190905_203953.thumb.jpg.f54d15045a0faf43e9ed152cafeb864f.jpg

 

20190905_203510(0).thumb.jpg.13591bbace26e9cd772ae6226cf83c1a.jpg

 

Opet imam puniji gas :D da uprostim - na isto stiskanje pedale od pre - sada se malo vise stvari desava. I malo ranije, koliko tacno ne mogu da ocenim...vozio sam samo 6-7km...moram za to neki duzi test da pravim (Miseluk) :)

 

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve 4 su sredjivane. Nastelovane i ociscene. 

Ne verujem da moze bilo kakva varijanta. Kazem...mislim da covek u redovnim okolnostima ne bi uopste ni radio tako nesto sitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni rekao Brana izmedju ostalog kad smo stavili nov zamajac i kvacilo i posle pogledanih korekcija dizni da bi valjalo srediti ih jer i takve korekcije kao pre mogu da nacnu zamajac. Eto npr.

 

Ne vidim ni jedan razlog zasto ne vratiti korekcije dizni na fabricke ili bar blizu fabrickih vrednosti. Ako vec postoji mogucnost. Uostalom nisam blesav...auto mi def radi bolje posle "zahvata"...nije to drasticna razlika...ali ako svaki dan koristis auto pa posle ovoga sledeci dan sednes u auto i kazes "oho" - valjda onda ima -zasto-

Uostalom valjda bi mi i Dule kojeg poznajem rekao "druze nemoj to da radis - nema svrhe, nemoj da trosis vreme i sebi i meni"

 

 

Ps - Na koliko bari je gorivo koje je ostalo "u dizni" posto ja automobil ugasen? Toj teoriji govori i prica coveka koji radi zenox aditive za ciscenje dizni..koji kaze da zenox najbolje cisti - ne kada sipas aditiv i spicis 500km na auto-putu vec kada vozis pa ugasis pa on dok dizna ne radi "nagriza" pa opet vozis pa ugasis pa aditiv radi i tako u krug...

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, ChobbyNS said:

Zar nije bila priča da nema šta da se šteluje i čisti na diznama

2 hours ago, skile86 said:

Tako je i meni rekao Brana

1 hour ago, Milutinac said:

Meni rekao Brana izmedju ostalog kad smo stavili nov zamajac i kvacilo i posle pogledanih korekcija dizni da bi valjalo srediti ih jer i takve korekcije kao pre mogu da nacnu zamajac

:wacko: nesto mi poznata ova prica, Mile ce znati na sta mislim ;) .

Ili neko od vas nije dobro cuo :lol: .

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je posle Zenoxa mirnije auto radio i to primetno. Za korekcije ne znam, ali npr par ljudi mi je reklo da su testirali pre i posle i da je bilo razlike u korekcijama.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Ivan said:

:wacko: nesto mi poznata ova prica, Mile ce znati na sta mislim ;) .

Ili neko od vas nije dobro cuo :lol: .

 

 

 

Nisam siguran da znam na sta mislis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ka sam preventivno sipao winny's za dizne, a kasnije za sastitu celog comonrail sistema. Ofc sve na duze voznje. Moram priznati da sam imao blago poboljsanje, nista ono VAU ali se primeti. Taj zenox ce pasti za slobodu na sledeci servis pa da vidimo.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danasnja epizoda - Debeli obesmislio tehnicki pregled.

 

20190920_110905.thumb.jpg.213cf2b56bb5945224199890585f1d48.jpg

 

Na 3 stiskanja gasa sa ovom lulom u aspauhu je izbacio vrednosti 0.17, 0.30, 0.17

Prema recima ovih kontrolora tu i kada bude granica imaju neki info da ce biti na 1.5.

 

PS - na proslom tehnickom su mi samo rekli - sve ok, a evo za ovaj put imam i neke brojke koje su me interesovale

 

PS 2 - info za novosadjane i one koji se tako osecaju... tehnicki pregled i registracija VBS, na Bul. Vojvode Stepe, iza Renaulta, tehnicki je 2500 dinara. Tako da eto ako neko hoce da mu ostane 1500 din u dzepu. Izdaju nalepnicu na licinom mestu i ovako skroz su korektni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pominjao sam i ja na odgovarajucoj temi - NS, Lazarevac, Cacak ima tehnickih za 2500 din. U BG, sve koje sam zvao su 4-4500 din.

Pa kome je usput a ide mu tehnicki, moze da spoji lepo i korisno. Ovde za tehnicki, onde za gorivo, namakne se :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

I u NS ima za 3500-4500 din :) 

 

@Milutinac jesu pitali a gde je DPF? :) 

8 minutes ago, Ivan said:

Ovde za tehnicki, onde za gorivo

Krenes iz BG, odes do BN natankas pun, preko Fruske Gore do NS na tehnicki, vratis se preko Banstola...

I eto pljeska kod Brene dok traje tehnicki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...