Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac

Recommended Posts

Bas cudno, pogotovo sto pise da je za sve modele 19mm a dodatno sto je tvoj najjaci...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bas zato sto sam nalazio razne podatke - kada sam vec imao stanglu u ruci je i izmerio. I nema sta - 17mm

 

Powerflex sajt mi npr izbacuje varijante i od 17mm i od 18mm i od 19mm...

 

Imam u telefonu npr jos ovo...

 

1253535.thumb.jpg.af29708cceac2bd30254da4afffd3c73.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas cudno, znam da powerflex ima sve tri dimenzije, isto je i za stila a on postoji samo sa 17mm i 18mm, mislim da ni jedna verzija nema 19mm.
Ali ako si izmerio onda je to to, mozes samo da vidis da li se broj stangle uklapa po tvom broju sasije...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Grande Sport ima 21mm.
I da ne verujes, pukla mi stangla u voznji, nista previse neravno, od Strazilovske ka Bulevaru pored bazena na tim ulegnucima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Kuvalja said:

Bas cudno, znam da powerflex ima sve tri dimenzije, isto je i za stila a on postoji samo sa 17mm i 18mm, mislim da ni jedna verzija nema 19mm.
Ali ako si izmerio onda je to to, mozes samo da vidis da li se broj stangle uklapa po tvom broju sasije...

 

Imao sam ja varijantu gde mi je neki lik nasao i 23mm, jos ja tada nisam mogao nista da nadjem i obradujem se, kao ipak sam nasao nesto, ja reko samo da mi premeri jel 17mm, kaze on ovde ima 23 :huh:

 

Zato prva stvar kada sam skinuo stanglu, da bih video i to sto sam uzeo da li odgovara je bila da uzmem subler...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako je najsigurnije premeriti, a sto kaze Kuvalja mozda cisto informativno baci pogled da li ti se uklapa stangla po VIN u ePer.

Lepo ti to sve pakujes :thumbup: .

Plastika oko rucne odlicno fabricki resena, ne znam samo kako su ono uspeli :lol:. Sto ti kazes, vidjao sam to na masi Bravaca, isti slucaj i kod mene, nikako da se nakanim da to resim. Jesi li kupusao celu konzolu ili si tako uspeo da (s oprostenjem), uglavis? Za originalnu bi moralo pretpostavljam sve da se rastura?

5 hours ago, Milutinac said:

Osecaj sada - jos bolji jer zbog toga sto nisam na sredini vise, nego je sediste skroz dole

Ma dzaba gubimo vreme, kada cemo da gledamo neki Evo sa kraja produkcije? Vidis sta kazu ljudi po drugim temama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas tako Yugisha, od modela koji je imao najdeblju...
Milutine proveri bas po broju sasije, veoma moguce da je neko nekad zamenio.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prilazem jos jednu sliku.. :D

 

5c6d81d9daa67_Capture_2019-02-20-17-07-12.thumb.png.8b7ba8d6dab32419037a4dd2694cf73b.png

 

 

3 hours ago, Ivan said:

Jesi li kupusao celu konzolu ili si tako uspeo da (s oprostenjem), uglavis? Za originalnu bi moralo pretpostavljam sve da se rastura?

 

Tako je. Originalna bi sigurno moralo sve da ide dole. A ovo posto je ipak...labavo...moze da se uglavi. I tako bude malo pomeranja, uglavljivanja...ali moze :) bitno samo sa ne moram rupu vise da gledam...

3 hours ago, Ivan said:

 

Ma dzaba gubimo vreme, kada cemo da gledamo neki Evo sa kraja produkcije? Vidis sta kazu ljudi po drugim temama...

 

To? To kad budem hteo veca kola...e onda :D

 

 

+ plus jos jednu...

 

 

IMG-30420a08c368c1215fad93949866f060-V.thumb.jpg.fbd1b88feb8c7edb4c1a01a01be18989.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Dalje pretraga po broju iz epera daje ovaj broj 51797442

 

 

Taj broj kada se ukuca na guglu izadju gumice sa precnikom 16mm ,a po slici potpuno iste kao one moje (made in Indjija) pre 3-4 strane ovde

5c6d850d47715_Capture_2019-02-20-17-48-06.thumb.png.447825b542d901fbc93a0089f62da61a.png

 

Evo ih...

 

20181220_153226_HDR.thumb.jpg.6d92176bcdced867ab3fb0784f7f7eaf.jpg

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj broj u eperu kaze da je 19mm, a ovo sto pise na powerflex-u pripisujem tome sto sve delove za brava i stila stavljaju pod isto... Kako god ako si ti izmerio 17mm onda je tako, nego sam pomislio da neko nekad nije stavio drugu...
A to sto tamo neko pravi o nekim dimenzijama nista cudno, KYB pravi 1,5-2cm vislju tacnu amortizera na istom od fabrickog, pa posle auto stoji kao koza.

c7f3e4fb3822f694259206ee1e31a043.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja - da da jasno. Znam sta hoces da kazes...jedino sto ostaje je da kad opet sad za par dana budem imao stanglu u ruci da na njoj samoj vidim broj koji je i sta pnda kaze

 

U svakom slucaju...velicinu za moju stanglu nisam promasio...e sad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi merio negde na stangli ili bas gde je bila gumica, hoce da se pojede ispod gumice, onda svakako treba 17mm, ne kazem da si ti omanuo, tj prvo sam mislio da si se zeznuo dok nisi izmerio, a posle toga mi bilo cudno....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merio ga na recimo 20 cm od stabilizatora...tj gde mi bilo zgodno dok nisam imao stanglu u ruci. A onda i kad sam je skinuo tacno tamo gde treba da ide gumica. Inace i ta gumica (made in Indjija) koju sam kupio bas po broju sasije je imala unutrasnji precnik 17mm jer sam je merio u radnji cisto zbog provere i ono uklopila se idealno.

Vidi se pre 3-4 strane da kakvu sam gumicu skinuo - takvu sam i namestio...iste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi li je uglavio bez rasturanja te konzole oko rucne ili je moralo da se rastura? Moram ja da odradim na Cromi nesto tako... Meni je pukla na dva dela tako da imam jedan iznad i jedan ispod rucice...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
47 minutes ago, Milutinac said:

iako je stangla 19mm a gumica 17mm

a zna da zulja ako je uza gumica :) 

 

E super se boja usb-a uklopila u okolinu :animier:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...