Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac

Recommended Posts

To svakako, ali ako je neko entuzijasta, moze da odradi upgrade sa nekom laganijom aftermarket felnom...

Kao sto rekoh, dosta ljudi misli da je alu felna po default lagana.

A sto se izgleda tice, uvek sam za OEM varijantu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 minutes ago, Ivan said:

 

Kao sto rekoh, dosta ljudi misli da je alu felna po default lagana.

 

 

...neko ko nije imao "u ruci" dynamic 16 felnu sa stila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je najgore, ja sve to iz iskustva - najbolji deo je iznosenje Dynamic pri zameni setova :lol: .

GT 16'' su laganije, ali ne toliko drasticno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mis'is, ozbiljan smor :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/28/2018 at 12:43 PM, Milutin-NS said:

 

...neko ko nije imao "u ruci" dynamic 16 felnu sa stila :D

Ova varijanta...

Bravo sneg.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znas onaj - "nahrani svinje i ne diraj nista" :) ?

Ta dvobojna 17'' Sport meni super izgleda, OK je profil guma i nisu skupe, laksa je od 18''... Bar za moje uslove voznje i ukus bi definitivno bile izbor za Bravo Sport, ako se gledaju iskljucivo OEM felne.

S obzirom na drugaciju situaciju tamo, mozda gledas i 18'' Sport ili neke lepe, lagane aftermarket?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 28.2.2018. at 10:24 PM, Ivan said:

Mis'is, ozbiljan smor :) .

 

Pa da, ali draze mi je da sam menjam :)


Ne brinem oko kapica ventila (stavili ljudi specijalnu plasticnu pincetu za to da se ne bi felna ogrebala), nema brige oko sigurnosnih srafova niti oko toga koliko su i da li su zavrnute felne. Tako da sat posla, ali daleko mirnije spavam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači zato si ti nagruvan..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igor Vulkanizer.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/2/2018 at 8:12 AM, Milutin-NS said:

E bas ta :)

Ali ima novi logo sticker:smoke:

On 3/2/2018 at 3:16 PM, nstyner said:

Auu brate na čemu je ovaj lik :lol:!

Na mirisu nove gume:smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/2/2018 at 11:17 AM, Ivan said:

Znas onaj - "nahrani svinje i ne diraj nista" :) ?

Ta dvobojna 17'' Sport meni super izgleda, OK je profil guma i nisu skupe, laksa je od 18''... Bar za moje uslove voznje i ukus bi definitivno bile izbor za Bravo Sport, ako se gledaju iskljucivo OEM felne.

S obzirom na drugaciju situaciju tamo, mozda gledas i 18'' Sport ili neke lepe, lagane aftermarket?

 

imas i onu : Veži konja di ti gazda kaže...

 

Ja sam stavio za zimsku varijantu neke jeftine 17ke, tek da nisu ragave ratkapne :) a kilazu nisam merio, s obzirom da je zima, zima...i onda ni ne ludujem toliko.

inace ne znam zasto se ljudi toliko frapiraju kad cuju da ces alu felnu za zimu da koristis? par njih se brecnulo kad sam rekao da stavljam zimske na alufelne (nasao sam 5tokrake 17ke rupa na rupu za 90 eur sve 4) kada mi cena celicnih i nekih alufelni skoro isti kur, a auto izgleda normalnije :)

Edited by sibisi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za vikend sam vozio 3 zene u shopping u Segedin <_< ne znam sto mi to trebalo...

I opet imao priliku da vidim kako navi moze lepo da radi...i opet mi sada crv proradio da uzimam karticu sa svim mapama.

Evo cisto da docaram...

 

Standardni "pogled"...naravno ima jedno 10-12 nivoa zumiranja sigurno. Samo vrtis tockic desni za zum in/out

 

0-02-04-4204505cbc8e9f898b1ab129432f9b28b1cbdbba3aa870d6705057fa19aae466_full.thumb.jpg.65e0ca5e15363c0592a8a18a64714442.jpg

 

0-02-04-b23607f6571291bbc2129a693974f602c7d6d1cd9fc0b01f5678bbb5ab54c45d_full.thumb.jpg.b63b25b53467b3e065f35097ef8d545c.jpg

 

Evo je fora kada se priblizavas skretanju pa dole levo prikaze tacno iskljucivanje i kuda ides i za koliko stizes do samog skretanja

 

0-02-04-5f361991f94e9b35b288a5e179b3aa199dc9ed2231b007ab430c36b10f16e95c_full.thumb.jpg.d5f4758222155f8da6fd0847ef99f808.jpg

 

A ovde je varijanta kada sam u media playeru, a navi radi, pa onda u levom delu ekrana vodi i prikazuje osnovne podatke, a desno muzika... Tako je isto i kada si u TRIP meniju, podeli isto

 

0-02-04-acb52754aed1d74c1fad7771788f4f0d8fead769142509815859a860680505f1_full.thumb.jpg.54cbb395db46e1ea54e25db6e08913c1.jpg

 

Interfejs jeste malo zastareo i pomalo spor, u smislu da kada trazis ulicu, on ti izbaci poredjana slova pa tockicem vrtis od A - Z, ali zato jednom kada se namesti i das mu sve podatke - sve super fercera...

 

 

Edited by Milutinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

OK je kada fabricku varijantu navigaciju vec imas u autu. Sljaka to, jeste malo zastarelo, nefunkcionalno, sporo (naravno, u poredjenju sa danasnjim standardima), nemas komande preko Touch nego preko dugmica... Ali ima dosta stvari koje su lepo uparene sa ostalim funkcionalnostima na autu (i funkcionalno i estetski). Ista prica kao svojevremeno za Stilo ConnectNav+ koga i sam imam u autu.

Bese negde oko 130-150 EUR su mape?

Cisto poredim, jer vec za cca 250 EUR moze da se uzme neki Android aftermarket. Mogucnosti, multimedija, navigacija, interfejs, brzina, nadogradnja - ne mogu da se porede sa fabrickim. Vezivanjem na Canbus vidim da mogu da prikazu dosta stvari, rikverc kamera je Plug&Play... Pricam generalno, vidim da se npr. sa 500L muce da ubace fabricku navigaciju sa ekrancicem od 5'', a sve to za manje para i muke, uz vise funkcionalnosti moze da pruzi neki Android aftermarket.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine, ovde se slazem sa Ivanom. 

Ipak android je android, pravim odabirom uzeces uredjaj koji moze da ti prikaze vise nego sto imas. A i imas slobodu da instaliras sta zelis, tipa torque ili tako nesto. Iqo ima lepsi prikaz za skretanje od gore, zatim voznja kroz tunel, nailazak na iskljucenje sa vise pravaca gde se prikaze tabla kao saobracajni znak za pravac i koje je iskljucenje... 

Jos ako uzmes da podrzava sim karticu pa kopiras svoju da imas 1 broj na 2 kartice, ukljucis wifi u kolima... Rikverc kamera... 

 

I ko majstor Kroka, dodas slavinicu za toplu vodu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 minutes ago, Ivan said:

Cisto poredim, jer vec za cca 250 EUR moze da se uzme neki Android aftermarket. Mogucnosti, multimedija, navigacija, interfejs, brzina, nadogradnja - ne mogu da se porede sa fabrickim.

 

Ali meni to sve bas ne treba. Muzika lepo radi, slaze po folderima, lako ih saltas. Video mi apsolutno ne treba. Klinja em ne bi video ekran, em ima svoj tablet samo za putovanja i to je to.
Meni samo treba da navi radi uvek i svuda i da ja napravim svoje -favorite- adrese i to je to. Pobornik sam original uredjaja, felni, opreme, dodataka itd.

 

Kartica nova da stigne sa mapama citave Evrope bi bila oko 220, a update na moju karticu bi bio oko 180

 

Ps - kamera mi takodje ne treba, pored senzora koji rade odlicno i na koje sam navikao da se oslanjam gotovo uvek - nema potrebe

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ne volim ni ja visak tih dzidza-bidza koje odvlace paznju, slazem se... Da ne pricam tek sto na karti malo proucim gde idem i uzivam u voznji i snalazenju :) (navigaciju palim samo za ne daj Boze). Koliko sam se nekada "lozio" kada je to bila retkost, toliko mi je sada muka od tih silnih ekrana na svakom koraku. Ali opet svako odabere sta mu treba, a mogucnosti ima gomila.

Pomenuo sam najvise u kontekstu cene za SD mape, znaci jos je vise nego sto sam imao info... Recimo za Stilo smo mape imali dzabe na CD-ovima (opet samo za inostranstvo), probao sam par puta cisto da vidim kako radi. A i cena (tada Win CE) aftermarket uredjaja je bila paprena, pa je fabrikana bila koliko-toliko OK izbor (opet, za to vreme).

Ovo sada je totalno drugacija prica jer je sve to pojeftinilo i Androidi su bas pristupacni. U svakoj varijanti ispada povoljnije da covek uzme tako nesto i ako nema fabricku navigaciju (ili zameni i proda postojecu) nego da daje oko 200 EUR samo za mape za zastareo uredjaj.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

200€ za mape je boleština. Ni za jedan auto nije ni blizu te cene. Meni su npr. 30€ mape sa sve USB-om , a koji mogu da koristim i za svaki drugi noviji Citroen, tj na svaki koji preko USB učitava mape.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...