Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac

Recommended Posts

1 hour ago, Dezurni said:

Spomenik da mi dignes kada predjem Horgos :P

Pa kaĆeš konačno druye da ti pošaljem jedan veliki POYY. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj od 9000e bi izasao na 12 000e sa slicnim zezancijama lagano sto je mene plasilo.

 

Ja sam prvo kuburio sa klasom vozila da bih pronasao opremu koja mi odgovara pa sam razmatrao Insigniu i 508 koji su preterano veliki automobili za moje potrebe, a i brinulo me je dokle mogu da doguraju sa troskovima ako ne bih imao srece pri izboru vozila. Tako da je nov auto u tom trenutku delovao kao daleko bezbolnija opcija.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, skile86 said:

Meni najlepsa felna na Bravu, a i sire.

 

Najlepse sigurno. Mada 18-ice sport deluju dosta opasnije :)

 

1 hour ago, nstyner said:

Milutinac jel to zimska guma ili si poranio sa letnjim setom?

 

Nenene...zimske zimske :) mada sam jutros kroz Jase Tomica vozio polako kao da vozim na celavim letnjim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

17'' sa Bravo Sporta.

Meni su jedino lepse 18'' takodje sa Sporta, ali 225/40 vec nije za nase oranice.

Za Bravca su ove pun pogodak i lep kompromis izgled/udobnost/cena guma, naravno ko sredjuje auto u tom fazonu.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda bolje zameniti motor, nego tockove :stuart: .

Salu na stranu, mislim da su 18'' Sport felne teze malo jace od 1kg od 17'' Sport.

U malom mozgu mi je da su 17'' teske 11.5 kg, a 18'' 12.6 kg, ali proveri ipak...

Iz istog izvora :lol: mislim da je 16'' drasticno laksa, oko 9.6 kg, ali je vec to mali tocak za Bravo.

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
6 hours ago, Milutin-NS said:

 

Najlepse sigurno. Mada 18-ice sport deluju dosta opasnije :)

 

 

Nenene...zimske zimske :) mada sam jutros kroz Jase Tomica vozio polako kao da vozim na celavim letnjim...

Izvinjavam se, kao da sam te video na čeličarama pa sam pomislio da prizivaš lepo vreme sa letnjim setom :lol:. Jesu 17"sa 225/45 gumom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima razlike u tezinama felni, ali i u prenosu snage.

Ja vozim 2.0 tdi sa 15",16" i 18" felnama.

 

Na 15" se desi nenamerno da potpise u 2. brzini po kisi pri malo jacem ubrzanju, za 16" treba biti malo sivonja da se to desi, a 18" hvata iz prve.

A ima i solidne razlike u upravljivosti. Nazalost i u udobnosti, mada tome doprinosi i FR vesanje na Leonu.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, nstyner said:

Izvinjavam se, kao da sam te video na čeličarama pa sam pomislio da prizivaš lepo vreme sa letnjim setom :lol:. Jesu 17"sa 225/45 gumom? 

 

Dadada...taman velicina :)

 

Sto se tice izgleda...meni je ovo sa 17 tek kako treba postalo kada sam metnuo opruge. A mislim da bi 18 delovalo dobro i bez opruga

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, MS PK said:

Sad nemoz' ni da povuce taj 2.0? :D

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока
 

Može da povuče ali kod boljeg ubrzanja igra ulogu svaki dodatni kg po točku na vuči. Provjereno više puta. Nisu sve alu felge iste težine i jačine. Da bi jih napravili čvršće ulivaju više aluminija, a težina onda ide gore. Zavisi koja marka felgi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako, laksa felna utice na ubrzavanje/kocenje. U tom slucaju smanjuje se i tzv. neogibljena masa, a posledica toga je manja inercija prilikom oscilacije tocka - brzi odziv celokupnog oslanjanja, sigurniji kontakt tocka sa podlogom...

Jedino sto se dosta ljudi zezne, pa po default misle da je alu felna laganija od celicne - sto u slucaju teskih fabrickih alu felni i nije bas slucaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma bre ta je napravljena za njega, nije aftermarket , tako da nema tu sta da se razmislja :)

Послато са SM-J320FN уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...