Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac

Recommended Posts

Heh, uvek aktivna tema kod Milutinca, i debelog. Cak se razmisljam da li da otvaram svoju temu pod nazivom  " Debeli dobio brata :) "  ili da se nakalemim ovde s obzirom da imamo i motore, i felne, i boju i navigaciju istu, istog godista... :D

(Ukoro cu ga predstaviti.... , da to je onaj sa oglasa iz KG, kupljen pre 2 nedelje od tada se svasta izdesavalo, pa cu da pisem u slici i reci )

Edited by sibisi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde hajde, raspisi se, bas me interesuje sta ima kod brata debelog ;)

Evo ga debeli© 

 

DSC_0049.thumb.png.bebb399462ce3d3bfb93eb238e382e69.png

 

...uvek nesto zakera i problematise, ali dobro je sve, pali radi ide i ne stedim ga uopste vise...bice jednog dana kao puska ;)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuuuu, svidja mi se. Ja se spremam da tamnim stopove nazad, ali mnogo manje tamno nego sto je kod tebe, otprilike da se uklopi sa staklima koja ce ici u onu "najpitomiju" foliju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutinac, odlicna fotkica Bimbe, kao za reklamu :) .

@sibisi666

I ja se slazem sa gazdom teme - pisi, predstavljaj...

Iako sam ranije resio da zbog prilicno slicnosti najverovatnije preskacem tu generaciju (a iza nemamo dostojnog naslednika u C klasi) i jurim nesto drugo 4-5 godina staro, naravno van FL grupacije ili eventualno novo - moram da priznam da sam se cuo sa covekom u Koricanima i planirao da skoknem da pogledam auto koji si pazario. Bez obzira na godiste, i sto za moje potrebe ima i vise opreme nego sto mi treba (kozna sedista sa grejanjem i el. podesavanjem, panorama i sl.), ni taj 2.0 vise nemas gde kod nas kao covek da vozis... Zivo me zanima kako si prosao, nadam se da uzivas ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jeste reklama, za prodaju, da li ga zelis, da li zelis da IPAK ne preskocis tu generaciju - pa ne bi imalo smisla, napravicemo neku letnju akciju SAMO ZA TEBE? :D salim se, ne dam ga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa svi smo ti to i sugerisali, glupo je da posle toliko ulozenog vremena, truda i para razmisljas drugacije. I nemoj da zaboravis da sam prognozirao da ce se posle puta do Grcke polako rasplamsati ljubav, kada toliki dizel bude na svom terenu ;) .

A da se ne lazemo, nisam od onih "kiselo grozdje" tipova - meni se Bravac svidjao od kad se pojavio 2007., bas sam bordo Sporta prvog video uzivo u jednom salonu blizu Modene :) . Cak mi je dugo bio jedan od najlepsih i najoriginalnijih modela u C klasi, pa i dan danas uz sitnije moderne detalje (tipa LED i sl.) mogao bi da parira aktuelnim modelima. Pa pogledaj samo na sta lici eksterijer i enterijer Tipa, npr.

Share this post


Link to post
Share on other sites
40 minutes ago, Milutin-NS said:

Uuuuuu, svidja mi se. Ja se spremam da tamnim stopove nazad, ali mnogo manje tamno nego sto je kod tebe, otprilike da se uklopi sa staklima koja ce ici u onu "najpitomiju" foliju

Jaoo, stajes mi na zulj :) Bas nemam srece sa tim zatamljivanjem , posto sam odneo kod decka koji mi radio prethodnog bravca, (plavog , i tamo je odradio profi stakla) i izabrao sam mnogo svetliju i pitomiju foliju od ove koja je sad, medjutim ...tako je lose zalepio, sa toliko mehurica....da sam mu odneo auto nazad da to menja i uradi ponovo...ostavio auto , i kad sam se vratio, imao sam sta da vidim...zalepio mi je ovu mega tamnu koju uopste nisam ni zeleo...malo sam popizdeo, ali sta da mu kazem... drugi put mi vec folija, a ja ni sad nisam zadovoljan bas...i tako je ostala ova pretamna za moj ukus. inace kontam da cu odneti i tonirati sa sprejom kod coveka koji profi radi, i to ce biti ko fabricki tonirano. 

Edited by sibisi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Heh, ja cu tebe pitati za neke stvari gde se ide i gde se nosi :) posto kod nas ovde na krajnjem severu ne znam bas gde treba ici... :)

posto imam vec spisak  sta bih voleo da odradim :)

Edited by sibisi666

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto si rekao "vise me nista ne moze iznenaditi"?? :D Pa znas da je to najgore sto mozes da kazes!

Ono - Marfijev zakon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa raspitao sam se ja unapred...gde nositi dizne, gde bih ovo, gde bih ono... :D pu pu...

 

Znam ja za Marfija a i on za mene, ali stvarno vise ne znam sta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam utisak da bih sada konačno mogao da zaokružim priču oko nameštanja i sredjivanja...

 

Radi se o tome da kada sam petljao oko gasenja EGR-a i price da li treba da bude dzek od egra ustekan ili ne - bojao sam se da radim to sve sa novim protokomerom da ne bi opet stradao.

Test primerak je bio iz 2010. god i nije bas radio kako treba, kao da je kasnio malo, ali u svakom slucaju polozio je ispit. Moglo je to i tako da se vozi, ali log koji sam radio u ignitecu u Rumi je pokazao da nešto ne štima.

Naručio sam novi novi protokomer (cetvrti po redu, ili peti, prestao sam da brojim kod treceg)

 

0-02-05-56ca72cf37aed74b17c0ee0c0407109b8d36f1d4602c721596d19546d7ca525e_full.thumb.jpg.1b1b88c6d507145f5da9cb44494ed1b4.jpg

 

I priča gotova. Auto radi skroz drugacije, lepše povlači iz nižih obrtaja, i mnogo ujednačenije predje sa obrtaja 1000-2000 na deo kada turbina puni kao luda (2000-4000). Takodje i kada se lagano stisne gas na recimo 1400 obrtaja tu je on, spreman, odmah osetis kako penje i blago blago te drzi nazad za sediste, lep osecaj. Preko 2200 zalepi, realno

 

Konačno mogu da kažem da su mi sledeći radovi zatamljivanje stakala :) samo evo registracije za mesec dana pa moram malo da se smirim do tada. Do tada samo jedna sijalica, jer mi je riknuo xenon :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde čekamo merenja :D :thumbsup:

I nije strašno, za godinu dana, sem servisa, crkla sijalica. Znaš, ove sada novije su lošijeg kvaliteta i ne traju :whistle:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mozes ici na tamnjenje stakala bez remapa, to da znas, ne prima Sinisa stock kola

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A moram malo da se bavim drugim stvarima, znas ti da sam ja stajler stari :D bice bice sigurno, malo da se sada naviknem na ovaj setup pa onda idemo dalje

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/2/2017 at 10:30 PM, Milutin-NS said:

Moze moze, tu sam :) sve znam i sve sam prosao, vise me nista ne moze iznenaditi...

:lol::lol::lol:

On 8/2/2017 at 2:07 PM, Milutin-NS said:

Kod nas se za takve stvari ide u Futog. TCF se zovu, nema greske. Tamo cu ja stakla i stop svetla odjedared

:lol::lol::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 21.8.2017. at 10:52 AM, Milutin-NS said:

Imam utisak da bih sada konačno mogao da zaokružim priču oko nameštanja i sredjivanja...

 

Radi se o tome da kada sam petljao oko gasenja EGR-a i price da li treba da bude dzek od egra ustekan ili ne - bojao sam se da radim to sve sa novim protokomerom da ne bi opet stradao.

Test primerak je bio iz 2010. god i nije bas radio kako treba, kao da je kasnio malo, ali u svakom slucaju polozio je ispit. Moglo je to i tako da se vozi, ali log koji sam radio u ignitecu u Rumi je pokazao da nešto ne štima.

Naručio sam novi novi protokomer (cetvrti po redu, ili peti, prestao sam da brojim kod treceg)

 

0-02-05-56ca72cf37aed74b17c0ee0c0407109b8d36f1d4602c721596d19546d7ca525e_full.thumb.jpg.1b1b88c6d507145f5da9cb44494ed1b4.jpg

 

I priča gotova. Auto radi skroz drugacije, lepše povlači iz nižih obrtaja, i mnogo ujednačenije predje sa obrtaja 1000-2000 na deo kada turbina puni kao luda (2000-4000). Takodje i kada se lagano stisne gas na recimo 1400 obrtaja tu je on, spreman, odmah osetis kako penje i blago blago te drzi nazad za sediste, lep osecaj. Preko 2200 zalepi, realno

 

Konačno mogu da kažem da su mi sledeći radovi zatamljivanje stakala :) samo evo registracije za mesec dana pa moram malo da se smirim do tada. Do tada samo jedna sijalica, jer mi je riknuo xenon :)

uu, pa preiskusan si totalno, nadam se da ja necu toliko maf sensora potrositi oko zatvaranja egr-a, svaki tovj savet ce mi dobrodoci :) a ako imas visak tih mafova..mozda da probam neki , kako mi sa njim ide auto :) s obzirom da sam skidao  i maf i map pre neki dan..i ocistio i nisam primetio nista specijalno, mozda moram da menjam...jer knedla na 1800 rpm i dalje radi svoje....

 

Edited by sibisi666

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, sibisi666 said:

uu, pa preiskusan si totalno, nadam se da ja necu toliko maf sensora potrositi oko zatvaranja egr-a, svaki tovj savet ce mi dobrodoci :) a ako imas visak tih mafova..mozda da probam neki , kako mi sa njim ide auto :) s obzirom da sam skidao  i maf i map pre neki dan..i ocistio i nisam primetio nista specijalno, mozda moram da menjam...jer knedla na 1800 rpm i dalje radi svoje....

 

 

Neces imati problema. Ovo moje je neka specificna glupost na relaciji egr - proto koja me je kostala mnogo zivaca...

Tko ne veruje, eno pun net pisanija na tu temu, i ja tu ne vidim neku veliku povezanost ali jbg, tako je...

 

1 hour ago, sibisi666 said:

da, ali on sada dobija popust , posto vuce ozbiljne kolicine :) 

 

Nema vise odakle, kupio sam sve do jednog sa oglasa :D slikacu posle bas...

 

1 hour ago, dekirs said:

Mislim da su ti milutinovi protokomeri sprzeni.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

 

Tako je, tri sprzena i jedan pomalo neispravan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...