Jump to content
FAS Goran
Milutinac

Fiat Bravo MJet 2.0 Emotion 2010 aka -Debeli- by Milutinac

Recommended Posts

Ne moze turbina da prepunjava, to samo znaci da nije dosta goriva :D Pogresno resavas problem :lol:

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, radomir.g said:

Preletio sam zadnjih desetak stranica. Svaka cast za auto i detalje.

Nego sto se tice opruga.. Ja ne znam da li se samo meni cini kao da je ta opruga okrenuta naopako? Ovaj suzeni ravni deo mi izgleda kao da bi trebao ici gore na solju? :/

A sto se visine tice veruj mi cim ga krenes voziti visine se izjednace. Kod mene je trenutno stanje 67mm nazad do ruba i 65 napred i kad se natisne po gasu zadnji deo cak i pretekne prednji..

 

 

Hvala drug :)

 

A za ovo cini ti se...sve je isto samo sto je ova spustenija pa kad ih pratis pogledom levo - desno malo cudno deluje. A i ne vredi gledati jedno pored drugog, sve bi drugacije izgledalo da se postave jedan drugom na ledja, tako sve izgleda kako treba

A ovo za visinu znam, jeste tako, dovoljno je da ja sam sednem i u voznji se iznivelise

5 minutes ago, YUgisa said:

Ne moze turbina da prepunjava, to samo znaci da nije dosta goriva :D Pogresno resavas problem :lol:

 

 

Da ja prvo sve dovedem u red pa cemo onda da se igramo :)  sad sam resio turbinu da resim :)

Edited by Milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 minutes ago, YUgisa said:

Ne moze turbina da prepunjava, to samo znaci da nije dosta goriva :D Pogresno resavas problem :lol:

 

 

Ma ja sam samo čuo za taj naziv. De znam šta radim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hoće li ostati nešto od tog motora?

Kupio dizel i mora da ga razhebe :lol:

 

I kad sve središ biće lupa ovde nešto, nije kao hgt :lol:

Milutine pusti čoveka da uživa u Jelen pivu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta da radim kad moram sve da vidim i svuda da zavirim :) ne bih bio miran...

 

Ne znam kako moze da uziva u jelen pivu :mellow: u laškom itekako, ali jelen, sta ima i da uziva, samo sam ga spasao piva sa kukuruznom krupicom... :D

 

 

 

12 minutes ago, @bane@ said:

Barem je sad toplo onomad se smrznušmo ka pi...... :D

 

E bas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste juce, a juce se i prvi put javio problem sa krilcima, kada pomeris polugu cujes i osetis kada zapne, cak na prvo pomeranje prstom ostala u nekom srednjem polozaju. 

Ocistili...sada su krilca i poluga super ali pratili na dijagnostici pa mora to jos malo bolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugaru na 1.9 150 u bravu sport prepunjavala i na punom gasu duzem od 6s na brzinama preko 140 znao da upadne u safe i upali check, prvi tip da turbo prepunjava, posto smo proverili overboost, wastegate, pa cak i probalo sa drugim map-om do duse ne bas odgovarajucim nego sa 140ks, ali nisu bili isti kataloski brojevi.... na kraju uradili logove i poslali nekom ko cipuje receno je da je turbo pred raspad.... oteran auto kod Gorana da resi problem i naravno covek resi problem, zamenjen map sa novim i sve radi kako treba... ako imas neciji map na zajam da probas i odradis logove to bi ti bilo najbezbolnije.

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/27/2017 at 4:21 PM, Milutin-NS said:

Teaser photo kao najava nove epizode...

@Dezurni Nenad je postao tetka jednog malog turbo andjela

 

image-0-02-05-ac499e4893847985a256bb7cd211010dbc76e8afd316e06bce14604faeb877c4-V.jpg

 

 

Sta je ovo? Otkud ova fotka? Vazi li ovde zastita autorskih prava, tuzicu te sudu!

 

Hocu da dole pise "photo by" ja...  :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teaser :) bravo je svasta nesto doziveo u poslednjih par dana, u garazi sam danas bio od 10 do 21h i nemam snage ni za sta, sutra detaljnije ...

 

#stripped #fiat #bravo #lets #see #imalizivotaispod2000rpm #uzice #turboservis #intercooler #famozna #gumica #itd

 

Ps - naravno sve odradjeno by nerazvojni tandem @Dezurni i moja malenkost. Budemo li ikada imali servis zvace se "nerazdojni tandem..."

 

IMG_20170516_214113.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, werp690 said:

No smoke,no fun!

 

Ma samo nek je fun :D

 

4 minutes ago, Dezurni said:

Ispravi molim te post. Nismo nerazvojni tandem. Valjda smo nerazdvojni :D

 

Popilo se hvala bogu... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/20/2017 at 3:48 PM, Ivan said:

I ja sam uvek za fabriku, sve dok je funkcionalno :) . Ali ako se stiker ubaci u postojeci "frame" na fabrickom znaku i izabere neki normalan logo, bez senki i sl. - moze odlicno da izgleda. Pogotovo sto kad se vec i korak odmaknes od auta maltene da se ne primecuje razlika. Najveca je prednost sto je neunistiv (za razliku od ovog fabrickog sra*a sa kojim sam se i ja zezao, slicna prica i na Stilu). Evo ovde primera kako moze da izgleda, jos uz neku diskretnu custom varijantu:

image.thumb.jpg.404b25b5c431fe44616ef354226c84d9.jpg

 

 

 

 

Ovaj bi trebao da je moj Malisa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
33 minutes ago, MS PK said:

Sta je bilo, turbina?

 

REcimo da da...ali ako je neko ocekivao eksploziju, izostala je :D

Ne sad ozbiljno i u kratkim crtama...pokusali @Dezurni i ja da odgonetnemo sta je sa turbinom, koja je radila kako treba ali je pocinjala da zvizdi na 1400 rpm pa na dalje, nikakvih dimova, nicega...probali overboost da zamenimo, probali ciscenje varijabile, nije uspelo, i tu kad je doslo do toga da narucujem wastegate da probamo i njega popizdim i odlucim da uozbiljim situaciju jer nije zezati se sa zvizdaljkom, ipak ide mi i more, i svasta nesto planiram...i turbina zavsi u dobro nam poznatom turbo servisu Uzice. Jednostavno sam izgubio zivce i hteo sam da odradim i to i budem miran...

 

Dalje, poziv iz servisa. Neko biiip je proletelo kroz turbinu, pokrivilo lopatice, moja/nasa pretpostavka a i servisa je da je naka zaostavstina od ciscenja usisne grane...divno jelte...

 

 

0-02-05-b51d1f81f64d69b6a2694a2eb155a3ea93a4059acc38c863806b4bab6ddd705f_full.thumb.jpg.504ca5f07ae79f89a89dc1f61040b958.jpg

 

Danas montirana turbina, usput intercooler odnet na ciscenje, skidali karter da pregledamo, zamenio famoznu gumicu uljane pumpe u karteru, i jos 20 malih stvari...

Nismo dobili danas intercooler nazad, tako da sutra i to se vraca nazad. A ja prekosutra po kola. A do tada vozim najbolje vozilo na svetu, jednog srebrnog 1.8 punta :D

 

Do sada sam govorio idemo dalje...a sada mislim da je dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolko love uzelo Uzice?

Bices zadovoljan jednog dana, vidim ja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uh jbte,tebe bas bas poteralo.:o

Nadam se da ce se to zavesiti na ovome.:wacko:

Mozda bi mogao da omandas nesto tamno ( a da nije pivo ),mozda cak i dezurni pa da mu se konacno oslobodi garaza...;):D

Jedno pitanje jos,ako je to nesto proletelo kroz tubinu i pokrivilo-izlomilo (ako je mozda pukla) lopatice,zanima me gde je to zavrsilo?:huh:

Sve u svemu izgleda da je bas losa sreca.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...