Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
vladag

Fiat/Alfa/Lancia - sličnosti i razlike

Recommended Posts

Ma stvarno je razlika Alfa 147 i Stilo kao nebo i zemlja. Evo nekih utisaka nakon pređenih skoro 20000 km sa Alfom.

Generalno, mnogo je kvalitetnije odrađen auto nego Stilo. Kvalitet materijala je znatno bolji a sedišta, pa sedišta su tek posebna priča. Ova sedišta u Alfama su perfektna i ne zamaraju na dužim putovanjima.

Što se tiče samog osećaja u vožnji Alfa je daleko upravljivija od Stila a nije ni nešto tvrđe oslanjanje (poređenje je sa 15-ticama gumama na oba auta). Daleko je tiša a naročito pri velikim brzinama.

Jedina mana joj je mali gepek. Čini mi se da je gepek po veličini na nivou Punta. Sve ostalo je bolje i kvalitetnije nego kod Stila.

 

Cena održavanja je slična osim trapa, koji je malo skuplji kod Alfe. Zaboravite priče da joj je nežan trap. Ako se vozi normalno sa 15-ticama gumama, trajnost trapa je identična Stilovom.

Generalno, moj utisak je da se sa kupovinom Alfe 147 ili 156 dobija daleko više za uložen novac nego sa Stilom. Ovo sve pišem za model 1.9 JTD jer sam i Stla imao sa takvim motorom). Po meni, Alfa se jedino isplati ako se kupi sa 1.9 JTD motorom. Benzinci prave suviše problema a održavanje je preskupo.

 

 

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alfa 147 sledeci auto koji uzimam(JTD samo). Imam par drugara kojinih voze i auto je avion. Jedan je reparirao trap ceo u Kragujevcu kod nekog lika pre 2 godine i danas je kao nov. Otac mi je vozio 156 a sad vozi 159...Stilo je ipak ispod 147 po kvalitetu,bar po meni,a i auto je lepsi i upravljiviji. Nije mi jasno sto svi od nje beze...ali dobro svako razmislja drugacije.

Ovu jednu 147cu sto sam vozio je zaista lud auto...remaprana je na 150ks sa 115 ja mislim...i onakvu silu povlacenja ja jos nisam osetio(pricam o normalnim vozilima).Potrosnja kaze drug sad je do Italije tj Vicence otisao,tempomat na 130km/h i po bordu je trosio kaze 5.7,Beograd-Vicenca 850km 55 evra goriva....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elektronika je mnooogo bolja nego na Stilu, ali se osećaj u vožnji a naročito u krivinama ne može porediti (Alfa tu tuče svaki auto koji sam do sada vozio). Kada sam kupovao auto, drugar me je nagovorio da jedna od opcija bude i 147 ili 156, ali samo sa 1.9 jtd motorom. I hvala mu na tome. Nikada se nisam pokajao a kako vreme i kilometri prolaze sve mi je draža.

I zaboravio sam da napomenem, Alfa je na ovaj Fiatov motor stavila svoj menjač i to je pun pogodak. Zbog toga je dosta startnija od moga bvšeg stila, koji je uz to bio i multijet, dok je 5 brzina dosta dugačka (auto je izuzetno tih na velikim brzinama).

 

@zunto apsolutno se slažem sa tobom da je ovo bespotrebno podcenjen auto, a dodao bi, da je i auto koji daje dosta više od očekivanog za novac uložen u nju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@cuore_sportivo

 

kolega evo ti moje iskustvo iz prve ruke. Na putu za Grčku (preko Makedonije) sa dupke napunjenim autom, nas četvoro u kolima i non stop uključenom klimom potrošnja je bila oko 5,3-5,4 litra. Napominjem da sam na auto putu vozio prosečno 120 - 140. Na pojedinim deonicama sam je očepio i na 170 - 180. Bez problema je to podnela i ako je bila stvarno opterećena. Ove sedamnaestice felne su tata za stabilnost ali je auto dosta tvrđi nego sa 15-ticama. Ali su te male gume sviše slabe da je zadrže na putu. Po meni najbolja je mera 16-tica, što se tiče udobnosti i ležanja na putu.

 

Moram da napomenem da postoje i 18-tice felene slične ovim mojima (isto titanium model) koje brutalno ubijaju kako izgledaju na autu. Oni totalni zaljubljenici u Alfe jure te felne i spuštaju Alfu. E tek onda ,sa odgovarajućim čipom, to je to. :rolleyes:. Nađi na netu kako Alfa 147 1.9 jtd sa čipom kida Astru, BMW, Stila i sl. Jedini auto koji je nju pokidao je Subaru Impreza, benzinac sa turbinama. :D

Za Alfe 147 i 156 postoje tri vrste tvrdoće amortizera i opruga koje su fabrički ugrađivane. Relativno ih je lako naći pa je auto zgodan da dorađivanje, naravno koga to zanima. Uz to, to nije nikakvo budženje već ugradnja fabričkih delova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih samo podsetio da je to bio auto godine kada se pojavio tako da sve ima svoje, ima kompleksniji trap, malo manje mesta od Stila ali i samo tri zvezdice za bezbednost što meni u danasnje vreme nije zanemarljivo, dakle dosta slabašnu karoseriju, ali veoma solidan auto sve u svemu koji može da jako dobro posluži....Izuzetno dobra kupovina jer joj je cena tragično mala...

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, vladag said:
Elektronika je mnooogo bolja nego na Stilu.

 

Samo ako bi mogao da preciziras sta to od elektronike je bolje, sta se to razlikuje?

Raskopusao sam par alfi a i mog stila i bas bi voleo da znam gde je tacno razlika ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuvalja, što bi onda tebi objašnjavao kakva je elektronika na alfi i stilu pošto si ti to već video (po tvojoj priči rasklopio si nekoliko Alfi i Stila). Znaš ti dobro na šta sam mislio.

Ja sam imao Stila 3 godine a sada alfu. Samo prenosim moje inpresije. Nekome mogu da se svide a nekome ne.

A za one koji misle da sam protiv Fiata, samo da napomenem da u svom dvorištu, pored Alfe, imam i jednog Fiata, a to je Punto 1.3 mjt.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, vladag said:
Kuvalja, što bi onda tebi objašnjavao kakva je elektronika na alfi i stilu pošto si ti to već video (po tvojoj priči rasklopio si nekoliko Alfi i Stila). Znaš ti dobro na šta sam mislio.

Ja sam imao Stila 3 godine a sada alfu. Samo prenosim moje inpresije. Nekome mogu da se svide a nekome ne.

A za one koji misle da sam protiv Fiata, samo da napomenem da u svom dvorištu, pored Alfe, imam i jednog Fiata, a to je Punto 1.3 mjt.

 

Bas zato sto znam sta je unutra zeleo bi da mi ti kazes sta je to razlicito i sta je bolje kod jednog a losije kod drugog, nista ne napadam i ne branim samo me bas zanima o cemu ti to konkretno pricas, ajde da pokrijemo price argumentima, inace su to jako suplje price.

156 se razlikuje, nema veze ni sa stilo ni sa 147 vec je priblizbija libri, starom bravu.....

To ako si ti imao nekog lesa pa si kivan to je druga stvar, onda kazes uzeo sam lesa neodrzavanog, bez potkrila i zastitnih plastika.

 

Nema potrebe meni da objasnjavas ali ovde si to rekao javno svima, onda napises da znaju ljudi sta je razlika.

A ja imam dva fiata jednu lanciu i u planu je alfa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam samo razliku da imam drugare koji voze Stila i koji voze 147.

Niko,ali pazi niko mi nikada nije rekao da ima problem kod 147ce. Dok Stilo...crkava jedan pa drugi far(zameniti ga je haos), pali lampice za ovo za ono,elektropodizaci zezaju(nije na svakom sve ovo ali zavisi od slucaja do slucaja)...zasto je to tako ne znam ali nije slucajno sigurno,u KG-u reparacija kompletnog trapa sam skapirao da je oko 250 evra(147). Sto je smesna cena..za uzivanje u voznji..a i brate...lepsa je i nema toga sad "ukusi su razliciti" to je tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, sad imam drugog Stila, pre njega Lybru 1.9 jtd, pre nje ozloglasenog Stila 1.6 sa ocs senzorom, mukom oko motornog kompjutera....i nikakav problem nisam imao oko elektronike ni sa jednim od njih.

A pre njih sam imao 3 (slovima tri komada) Punta, jednu Mareu, jedan stari Bravo, nikada ni jedan problem sa elektronikom nisam imao, ili i ako ih je bilo verovatno su bile neke sitnice kojih sada i ne mogu da se setim posto su verovatno bile beznacajne.

Koliko sam upucen Lybra i 156 su nastale na platformi starog Brava, a Stilo je nova platforma, na kojoj su takodje pravljeni Novi Bravo i Delta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, cuore_sportivo said:
Ja znam samo razliku da imam drugare koji voze Stila i koji voze 147.

Niko,ali pazi niko mi nikada nije rekao da ima problem kod 147ce. Dok Stilo...crkava jedan pa drugi far(zameniti ga je haos), pali lampice za ovo za ono,elektropodizaci zezaju(nije na svakom sve ovo ali zavisi od slucaja do slucaja)...zasto je to tako ne znam ali nije slucajno sigurno,u KG-u reparacija kompletnog trapa sam skapirao da je oko 250 evra(147). Sto je smesna cena..za uzivanje u voznji..a i brate...lepsa je i nema toga sad "ukusi su razliciti" to je tako

 

Dobro ajde sad ako nije elektronika onda je lepsa, hahahha, ko je spomenuo izgled? Samo sam se uhvatio za elektroniku.

 

Svakako da alfa ima bolje vesanje, udobnije, sportski podeseno, bolje lezanje..... ali meni je stilo i lepsi i bolji, oba auta su mi bila u opticaju i izabrao sam stila. 147fl je skroz ok ali pre fl je vec dooosta demode i zastarela izgledom, a i unutra ima mesta kao namunjeni punto dok je u stilu komocija, i tako ima dosta toga zasto je jedan bolji a zasto drugi..... moja jedina zamerka je sto stilo nema zadnje vesanje nezavisno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kuvalja imam dovoljno godina da ne mora niko da me nipodastava ako se slazes? ;)  samo sam iskazao svoje misljenje i napisao sta vidim oko sebe o gore navedenim automobilima. 

I da Alfa je definitvno "lepsi" auto od Stila...ne znam sto si se odmah nasao prozvanim? :) elektronika i bubice kod Stila su na zalost surova realnost kao i kod Punta...dok jos nisam video Alfu da ima generalno toliko problema te vrste kao sto se prica.Nije mi jasno kako neko moze kada kupuje JTD-a,i bira izmedju ta dva i izabere Fiata? Eto..niti sam tebe hteo nesto da uvredim niti spustim a i nije ni mesto za takve stvari ovde...samo razmenjujemo misljenja malo i to je to. :) pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako? Pa lako, uvek ces pre da nadjes fiata u boljem stanju nego alfu, veca je ponuda fiata, jeftiniji za odrzavanje ( mada je sad to da kazem i isto ali pre nije bilo) , veci je stilo, robusniji - jaci u odnosu na 147, itd.itd.

147 ima dosta bolju voznju, dal je lepsa ili ne, stvar ukusa. Dosta je manja unutra u odnosu na stilo, a elektronika opet kazem jeste bolja ako se uporedjuje sa stilom 1.6 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Italijanska staza balloco, cisto radi neke komparacije lezanja, sa obzirom da je 147/156 na doradjenoj tipovoj platformi iz 89 godine dobar rezultat su napravili, djulijeta je nastala na doradjenoj stilovoj platformi.

 

252. Fiat Bravo 1.9 Mjt unknown 3:16.53 150 / 1360

 

256. 159 Sportwagon 1.9 JTDm unknown 3:17.03 150 / 1560

 

271.

Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet unknown 3:18.30 150 / 1290
272. Delta 1.9 Twin Turbo Mjet unknown 3:18.30 193 / 1430
273. VW Golf 2.0 TDI (Mk V) unknown 3:18.50 140 / 1281
274. Mercedes-Benz C 220 CDI (W203) unknown 3:18.65 150 / 1590
275. Citroen C4 Coupe 2.0 16V VTS unknown 3:18.85 177 / 1412
276. BMW 745d unknown 3:18.90 299 / 2015
277. VW Jetta 2.0 TDI (Mk V) unknown 3:19.07 140 / 1486
278. Mini Cooper Clubman unknown 3:19.08 120 / 1190
279. Renault Twingo GT Luigi Moccia 3:19.19 101 / 955
280. Cadillac STS 3.6 V6 unknown 3:19.20 306 / 1806
281. Audi A6 2.7 TDI Avant (C6) unknown 3:19.40 179 / 1695
282. Audi A4 Avant 2.0 TDI (B7) unknown 3:19.70 140 / -
283. Ford Focus Turnier 2.0 TDCi unknown 3:19.82 136 / 1368
284. Mazda6 Sport Kombi 2.0 CD unknown 3:19.85 140 / 1395
285. Volvo XC90 V8 unknown 3:20.00 315 / 2177
286. Kia Pro Cee´d 2.0 CVVT unknown 3:20.03 143 / 1342
287. Volvo S80 D5 2.4 unknown 3:20.05 205 / 1626
288. Fiat Stilo 1.9 Multijet unknown 3:20.30 140 / 1340

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne slazem se ..imas Stila koji su kante boze me sacuvaj....bara bara su....ja gledam po malo sad 147ce i naravno bio je i Stilo u opticaju :) jos sam"momak" pa gabariti auta nisu od znacaja  i nemam 2 metra i sto kila... :) tako da.... slazem se da je Fiat veci,izdrzljiviji sto je diskutabilno ali dobro. Najbolji drugar vozi 147cu i veruj mi sa redovnim odrzavanjem a ne cekanjem da nesto crkne auto moze da te sluzi vrhunski kao sto i ti znas. Imam i jednog kome se raspada 147,pazi kada nista ne valja ali to je do vlasnika....

Evo burazer vozi 1.6-16v Stila i auto mu je sada dobar ali....pre toga...katastrofa totalna,nema sta mu za 3 godine nije zamenio...sad ga ne bi prodao nikada..a i sto bi kad je cenovno stukao mog punta u njega...tako da sve zavisi kako se kome zalomi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam rekao da je losa, taman posla. Ja sam za sebe isto hteo 147 jer mi vise odgovara po voznji a i ovako mi je lepa ali je ispalo da uzmem stila. Pricao sam u globalu, naravno da ima lesina i kod jednih i kod drugih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odošmo baš u off i to baš da zahvalim Kuvalji i sličnima.

Celu temu sam započeo kao neko ko je prešao veliki broj kilometara, kao neko ko je bio profesionalni vozač i kao neko ko zna da izabere auto. Tema je za iznošenje mojih utiska a kome se sviđaju u redu, a kome ne, opet u redu, ali to su moji utisci i sigurno ih neću menjati zbog toga što mi nešto tvrdi Kuvalja. Imam dovoljno godina života i iskustava iza sebe.

 

Nikakve krševe nisam do sada vozio, šta više, znam da izaberem auto, nekada sam radio sa njima. Po profesiji sam neki mehaničar (doduše za buldozere i druge radne mašine ali taj posao nikad nisam radio) a završio sam i neku bezveznu školu za inženjera mašinske informatike :D. Dakle, i te kako sam stručan da mogu da procenim kvalitet pojedinih sklopova.

Zato se i smejem konstataciji da je 147 rađena na tipovoj platformi, a 156 na librinoj. Vi očito nešto znate što ni Alfa, kao fabrika nije znala. Ali, hajde da vas prosvetlim. Alfa 145/146 je rađena na bazi tipa a motore je preuzela od 33-ke. 147 i 156 su potpuno nove baze a koliko su uspešne, pokazuje da su prodavane od 1997 (1997 godine je izašla 156-ca a ona je prvi auto sa 1.9 jtd motorom, mislim da 1999 izlazi 147-ca) do 2009 god uz smešni facelift. Uopšte, 1.9 jtd je prvi common rail motor u svetu.

Hajde da još nešto pomenem, pošto to nije Kuvalja pomenuo (za čuđenje je,rasturio je toliko Alfi). Mana 147-ce je što joj sva elektronika ide preko instrument table, pa ako ona crkne, bolje da potražite dobrog, ali zaista dobrog, elektroničara. Glupo napravljeno, ali tako je kako je. 

 

A sada malo o zaluđenosti određenim tipom automobila. Davno sam prevazišao zaljubljenost u svoj auto. Sve sada gledam čisto sa praktične strane. Nastojim da mi auto uvek bude po PS-u, da ne bacam pare na kojekakve gluposti i sl. i da bezbednost bude na najvišem nivou.

Jednostavno, procenio sam da mi u ovom trenutku Alfa više odgovara od Stila. Posle mojih iskustava, ako bi opet kupovao auto, a neko ispred mene postavi Stila i 147-cu u potpuno istom stanju, uvek bi izabrao 147-cu, i to ne zato što je volim, već zato što dobijam više za moj novac. Samo zbog toga i zbog ničeg drugog. Jeste manja, ima manji gepek, ali meni nije potreban onoliki gepek, i ima dovoljno mesta da se osećam udobno u njoj. Jedan savet za buduće vlasnike 147-ce. Birajte modele sa 5 vrata koji su fabrički isporučivani sa čeličnim felnama. Manja je šansa da je taj auto neki klinac urnisao u Italiji.

 

Što se tiče elektronike, pitam tebe Kuvalja, misliš li da Alfa nije ništa menjala u postavkama softvera? Misliš li da je ista klasa elektronskih komponenti kod Stila i 147-ce?

Što se tiče mehanike, tu su tek ogromne razlike između Stila i Alfe (počev od vešanja pa do menjača i ostalih sklopova). Kvalitet upotrebljenog metala (legure upotrebljene u izradi vitalnih sklopova) je daleko ispred stila. Dakako da Alfa ima mana, ima ali manje nego kod stila (jedna od mana je da su geniji provukli čelične vijke kroz otvore u Al. i što su vijke provukli kroz gumu a to sve bez čaure - otuda škripanje i teško izbijanje vijaka).

Libru nisam vozio, nju neću komentarisati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema na cemu naravno.

Ja sam prosto postavio pitanje na tvoju konstataciju, izbegao si da odgovoris zato sto se ne razumes u to sto si napisao i eto...nesto sam ja naucio a nesto mozda i ti. Izvini ako sam te povredio.

I da zasto ja nisam spomenuo i ko sam se narasturao.....pa nisam pomenuo nesto sto nije istina :) na 147 ne ide sve preko table, nego identicno kao kod stila preko body racunara a to sto ti pricas je kod 156, toliko o poznavanju elektronike u alfi i fiatu, a da ti ja dalje ne bi bacao u temu u off skini lepo eLearn za stila, 147 i 156 pa ces da vidis o cemu ti pricam i da nesto naucis za neku narednu diskusiju.... i stilo i 147 se vozr, pale i idu bez table, raskaci pa probaj.

 

Uvek se umesam kad vidim da neko siri neke dezinformacije koje nemaju veze sa vezom pa to neko moze da procita i shvati da je tako, a u stvari samo neko napiso neke svoje pretpostavke......

Platforme nisam ni pominjao, meni je upalo u oko samo to oko elektronike, stilo je dve generacije ispred 156 sto se tice elektronike, a samo za nijansu ispred 147, ako budes zeleo mogu to da ti argumentujem i objasnim da znas o cemu se radi.

 

9 hours ago, cuore_sportivo said:
@Kuvalja Nije mi jasno kako neko moze kada kupuje JTD-a,i bira izmedju ta dva i izabere Fiata? Eto..niti sam tebe hteo nesto da uvredim niti spustim a i nije ni mesto za takve stvari ovde...samo razmenjujemo misljenja malo i to je to. pozdrav

 

Nisi me naravno uvredio, evo dodji na neki skup sa tvojom 147 i parkiras pored mog stila i bice ti odma jasno kako neko moze da kupi Fiata, jeste smorices se malo i bice ti truba zbog ostalih ljudi tu ali ok, kazes jbg uci se dok sam ziv i onda nastavimo dalje druzenje na skupu.

Ima uvek 2-3 stila na skupu, pa mozes da malo uporedjujes i da isprobas elektroniku da vidis da to nije bas tako kako mislis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 hours ago, vagenovac said:

djulijeta je nastala na doradjenoj stilovoj platformi.

 

Giulietta je na potpuno novoj C platformi, prvi je model napravljen na njoj. 

 

zza4464.jpgzza4465.jpg

 

U odnosu na staru C platformu (na kojoj je i Stilo), isti je samo jedan deo patosa. Sve ostalo je različito.

Počev od materijala koji se koriste za njenu izradu (znatno je čvršća nova), do predviđenog vešanja i napred i pozadi jer ova nova platforma ima napred alu vešanje, a pozadi nezavisni alu multilink, dok je kod Stila/NuovaBravo/NuovaDelta to mnogo prostije napred i naročito pozadi. Plus, modularna je pa se lako mogu menjati tipovi vešanja. Motori i menjači koji se mogu ugraditi u nju nikada ne bi mogli u onu staru C platformu. Ona, tj. njena produžena verzija (veće međuosovinsko rastojanje) služi kao platforma sa nazivom CUSW (Compact U.S. Wide), ili Compact Wide za nove modele u okviru cele FCA grupacije s obzirom da podržava ugradnju Chrysler motora veće kubikaže. Platforma podržava i pogon na svim točkovima, a ne samo na prednjim kao što je bio slučaj sa starom platformom. Ta platforma (C i njena produžena varijanta) trenutno, ali i u budućnosti je veoma važna za FCA grupaciju jer će dosta modela biti (neki novi već i jesu) na njoj. To je ono što znam, sigurno ima još detalja i najava oko novih modela...

 

1 hour ago, vladag said:

147 i 156 su potpuno nove baze a koliko su uspešne, pokazuje da su prodavane od 1997 (1997 godine je izašla 156-ca a ona je prvi auto sa 1.9 jtd motorom, mislim da 1999 izlazi 147-ca) do 2009 god uz smešni facelift. Uopšte, 1.9 jtd je prvi common rail motor u svetu.

 

Da, Alfa 156 je prvi automobil na svetu koji je imao CR dizelaš, Punto mk.2 od 1999. godine je prvi sledeći model u okviru grupacije koji je dobio CR dizel. Alfa 156 limuzina/karavan se pravila do kraja 2005. godine. Verzija Q4 se pravila još par godina. Pravila se na platformi Alfe 155, a ova je opet Alfina verzija platforme Fiata Tipo sa kraja 80-tih. Ali, mnogi izvori kažu da je toliko izmena platforma pretrpela u odnosu na originalnu Tipo platformu da se može klasifikovati kao nova.

Alfa 147 je predstavljena 2000. godine na sajmu automobila u Torinu i pravila se do 2010. godine.

 

Voli @N.N. ove priče oko platformi, pa će verujem dopuniti. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, vladag said:

Jednostavno, procenio sam da mi u ovom trenutku Alfa više odgovara od Stila. Posle mojih iskustava, ako bi opet kupovao auto, a neko ispred mene postavi Stila i 147-cu u potpuno istom stanju, uvek bi izabrao 147-cu, i to ne zato što je volim, već zato što dobijam više za moj novac. Samo zbog toga i zbog ničeg drugog. Jeste manja, ima manji gepek, ali meni nije potreban onoliki gepek, i ima dovoljno mesta da se osećam udobno u njoj.

 

Postoji barem jedan segment gde je Stilo znatno ispred Alfe 147, a to je bezbednost. Razlog je verovatno u tome što je on ipak prvi model na novoj, modernijoj, boljoj platformi, a Alfa 147 ipak na prerađivanoj/dorađivanoj staroj Tipo platformi.

 

 

 

Pogledaj samo kako se patos i krov uvijaju kod Alfe 147, dok kod Stila toga nema.

Ok, neko može da kaže da to i nije baš toliko važno, ali meni, naročito posle ovog iskustva, jeste važno. Moj Stilo se bukvalno ponašao kao na ovom testu. Normalno sam otvorio vrata, bez ikakvog napora, pedale se nisu pomerile u kabinu, nisu mi povredile stopala, motor je krenuo ispod kabine, a ne u nju...sve je uradio kako je i projektovan. Tu jednu zvezdicu više u odnosu na Alfu 147 sam nažalost proverio u praksi, i dobro je što je postojala ta jedna zvezdica više. :thumbup: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

Da, samo jedan srednji dio je zajednički između Stila/Brava i kasnije Giuliette. Recimo sličnosti između današnjih Maseratia i Chryslera 300C su daleko veće. Dio gdje se "kači" ovjes na golom komadu lima je kod njih praktično identičan. Naravno sam ovjes nije iako su neki ovdje tvrdili drugačije.

Što se tiče 147, ili je bila 156, no mislim da je 147. Tadašnja Fiat Grupa je tražila da se EuroNCAP ponovi jer je cijela tada serija imala po njima grešku na varovima. EuroNCAP ih je odbio iako je u par navratima Nijemcima, između ostalog i Mercedesu, isto dopuštao zbog istih razloga.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Quote

The Type Two platform was a front wheel drive platform designed by the Italian Fiat Group and used during the late 1980s, 1990s and early 2000s for a range of Alfa RomeoFiat and Lancia models. It introduced the concept of a "modular" platform, allowing the group to assemble various models, also with some special modifications, from the same floorpan. It uses four-wheel independent suspension, composed ofMacPherson struts at the front and trailing arms at the rear, with Alfa Romeo Spider and GTV using a multilink setup rather than trailing arms.

The first generation Fiat C-platform was directly derived from this platform: it has only minor differences, and is also called "Type Two rev. 2". The Alfa Romeo 156 and Lancia Lybra platform is also derived from the Type Two rev. 2 platform and called "Type Two rev. 3", with streched wheelbase and different suspension setups (MacPherson struts at the front and GLA at the rear for the Lybra, double wishbones at the front and MacPherson struts at the rear for the Alfa).

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ljubitelje, dobri stari Top Gear i test Alfe 147  GTA

A evo i odmeravanja snaga Stila i Alfe 147

https://www.youtube.com/watch?v=o2XqdoT74O0

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...