Jump to content
FAS Goran
N.N.

Novi FIREFLY motori

Recommended Posts

@Ivan

 

Ovako mi nešto upada u oči.

 

Stari 1.37 motor je imao 170 KS i 250 Nm na 2500 o/min. Novi je 1.33 i ima 180 KS i 270 Nm na 1850 o/min. Onih 285 Nm su američke specifikacije ali po istima recimo Giulijin 2.0 ima 415 Nm na 2000 o/min, a kod nas 400 Nm pri 2250 o/min.

 

P.S.

Dolazi 1.5 GSE. Nemoj to zaboraviti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
54 minutes ago, N.N. said:

Ovako mi nešto upada u oči.

Stari 1.37 motor je imao 170 KS i 250 Nm na 2500 o/min.

A pazi sad ovo ;) , idem redom od mladjih. Max torque od 2500 rpm koji pominjes je bio na restyle MultiAir Giulettama (150 i 170 KS). Dok je na prvim verzijama max torque bio na nizih 2250 rpm. I najsmesnije za kraj - MultiAir kod mene na Sportu (140 KS) ima max torque na samo 1750 rpm (230/255 Njutna, Normal/Sport). Da li je to istina i koliko odstupa, nisam jos merio na valjcima - ali stvarno ubedljivo poteze vec sa 1800 rpm, maltene kao generaciju stariji dizeli.

Mene zanima i sa kakvim ce menjacima da upare GSE na Tipu, i to ce uticati na dosta stavki. To je jos jedna stvar koja mi se svidela sa C635 - po cajgerima je na 120 km/h na okruglo 2500 rpm, na nasem ogranicenju od 130 km/h je na 2700 rpm, na 140 km/h "lize" 3000 rpm. Sto je odlicno za malog benzinca, rasterecuje motor i donosi manju potrosnju. Pisah vec da sam do Istanbula i nazad, sa nas cetvoro i punim autom imao potrosnju od 6.43l po cepu. A u Bugarskoj, koja je najveci procenat puta je dobrim delom ogranicenje 140 km/h, znaci cruising malo preko te brzine (SRB 130 km/h, TR 120km/h).

Male turbake najvise i dalje kolje potrosnja po gradu, ostalo je odlicno. Videcemo sta kazu ovi novi FireFly u praksi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

 

1.4 je imao različite turbine za 140 i 170 KS verziju. Kod 1.3 to nije slučaj. Zato si kod 1.4 imao ili moment nisko ili snagu. Druga vremena, malo starija tehnologija.

 

Ja što sam vidio mjerene brojke mogu reći da 1.3 sa 180 KS ima manju potrošnju pod opterećenjem od 1.4 170 KS. To je i bilo gdje su tražili poboljšanje. Naravno i performanse su bolje. Mislim da je razlika stvarnih Nm i KS još veća nego li na papiru.

 

Za sada 1.3 kao FWD je uparen isključivo sa C635 DCT mjenjačom i to je ona 150 KS verzija. Mali 1.0 ide sa C630. To je star 6 stupanjski ručni mjenjač korišten još davno i kod V6 Busso motora. Vjerujem da je ovdje nešto dorađen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebali bi ubaciti i ručni mjenjač kod 150 i 180 KS verzije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je, evo na današnjem tržištu se baš manualac traži kod jačih motora. Kako da ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites
10 hours ago, N.N. said:

1.4 je imao različite turbine za 140 i 170 KS verziju. Kod 1.3 to nije slučaj. Zato si kod 1.4 imao ili moment nisko ili snagu.

Da, da, kod mene na MA140 je Garrett GT-12 (MGT1238), dok je na Giulietti npr. 170 isto Garret ali GT-14 (MGT1446).

Poenta je i bila upravo to - da su na Fiatu potencirali da je vise responsive na nizim obrtajima (1750 rpm), zgodno za svakodnevnu upotrebu. Dok su kod Alfe logicno terali da se zavrti, prve verzije max torque na 2250 rpm, a restyle na 2500 rpm.

Od novih GSE ocekujem upravo to sto i ti pricas. Nazalost, nisam imao priliku jos uvek licno da ih probam, T4 mi deluje vrlo interesantno.

Hvala za info za menjace, nisam istrazivao. Taj C635 (i manuelac i DCT) se, koliko vidim, ovih godina korektno pokazao u praksi, ni licno nemam nekih primedbi.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, N.N. said:

Je, evo na današnjem tržištu se baš manualac traži kod jačih motora. Kako da ne.

T-Roc 

 

T-Roc 1.5 TSI ACT manuálna 6st.

T-Roc 1.5 TSI ACT DSG  automatická 7st.

 

CX3

 

2.0 SKYACTIV-G, 150 K, 6-stupňová manuálna prevodovka, AWD

2.0 SKYACTIV-G, 150 ks, 5stupňová automatická prevodovka, AWD

 

i30 Fastback N 6-stupňová manuálna

I30 1,4 T-GDi COMFORT 6 MT 103/140

 

itd itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo šta je o novom T4 motoru sa 150 ks u kombinaciji sa DCCT menjačem nedavno napisao auto novinar Perica Rajković u testu fiata 500X ( ceo test je objavljen na sajtu "AutoRepublike", lako ga je naći), ispod je samo deo, uz napomenu da se gradska vožnja koja se dole pominje odnosi na Pariz, a ono što je meni malo nejasno, to je dole pomenutih 3.000 rpm pri 130 km/h (ako je to tačno):

Quote

 

" ... Znatno je ubedljiviji i prijatniji izvan grada, jer u principu se radi o savremenoj menjačkoj kutiji s dvostrukom spojnicom, bez obzira što joj nedostaje još par stepena prenosa. Osim toga, Fiat nije predvideo više režima funkcionisanja (tipa Sport i Eco), a zauzvrat kod 500X Sport, ponudio je minijaturne ručice za menjanje brzina pored upravljača. Što da ne, mogu biti od koristi, no na kraju elektronika ima poslednju reč, umeša se ukoliko je režim rada motora previsok ili prenizak.

 

Savremen agregat, ali…

Poznavaoci brenda znaju da Fiat i Jeep poseduju još jedan automatski menjač AT9, no ovaj se eksluzivno ugrađuje samo uz najsnažniji dizel 2.0 od 150 ks (obavezno integralni pogon). No najveća mana ovog Fiata ipak je potrošnja, bez obzira koliko se trudili nikada se neće spustiti ispod 7 litara. Na auto-putu, što zbog “kratkog” menjača (pri 130 km/h vrti se na visokih 3.000 o/min), što zbog samog motora, treba mu punih 9 litara. A kada se uđe u grad, pa zaglavi u gužve kakve sam opisao, putni računar pokazuje između 13 i 17 litara u proseku! Sam agregat je moderan, od aluminijuma, sa direktnim ubrizgavanjem i turbopunjačem. Poseduje sportski duh i dopadljiv zvuk, njegovih 270 Nm (230 Nm kod bivšeg 1.4 T MultiAir) apriori obezbeđuju dobru elastičnost. No nekako je previše linearan, jer da bi se iz njega izvuklo obećanih 150 ks, mora se navući u visoke obrtaje. Nažalost, ova generacija agregata nema kao nekada selektor nazvan “Drive Mood”, koji omogućuje da se vožnja prilagodi vremenskim uslovima, odnosno raspoloženju vozača. Podsećanja radi, bivši 1.4 T poseduje tri režima, Auto, Sport i All Weather (za sve uslove). Isto tako ovde ne pronađoh ni takozvani “Traction Plus” (elektronska kontrola diferencijala, koja prebacuje obrtni moment na točak koji ima bolji kontakt sa podlogom), što mu kod ove verzije previše ni ne nedostaje. Naime, spomenuta poboljšanja imaju veoma pozitivan efekat, 500X Sport poseduje voznu dinamiku za primer. Koliko god da sam ga maltretirao po suvom putu nije ni mrdnuo od zadate putanje, iako se odlični Dunlop pneumatici ipak moraju zagrejati pre nego li se upusti u preterano dinamičnu vožnju. Po klizavom je druga priča, ova verzija nema pravo na integralni pogon, te je, uzevši u obzir spuštenu karoseriju i niskoprofilne gume, prava ludost upustiti se u nekakvu off-road vožnju, bez obzira što se suštini radi o jednom krosoveru…"

 

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu je rekao da je dobar motor, koji malo vise srkne... A pitanje i kako razradjivanje masine utice na potrosnju, mozda mu je radio regeneraciju GPF-a, ko zna sta, sto se konkretnog podatka tice, kao i za svaki motor, sacekao bih malo veci uzorak za neki komentar. A o bespotrebnim modovima necu ni da govorim... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 minutes ago, moron said:

a ono što je meni malo nejasno, to je dole pomenutih 3.000 rpm pri 130 km/h (ako je to tačno):

Sta je nejasno, puno ili malo :) ? Kod mene se, doduse sa manuelnim C635, prethodna verzija MultiAir vrti na 3000 rpm i +10 km/h od navedene cifre. Razlika je i sto je auto fabricki spusten i zalepljen za patos, pa i tome pripisujem deo razlike:

19 hours ago, Ivan said:

To je jos jedna stvar koja mi se svidela sa C635 - po cajgerima je na 120 km/h na okruglo 2500 rpm, na nasem ogranicenju od 130 km/h je na 2700 rpm, na 140 km/h "lize" 3000 rpm.

Uz duzno postovanje prema autoru, iz licnog iskustva jednostavno mi nema logike da moderniji motor trosi toliko koliko je navedeno. Podrazumevam proveru cepovanjem i normalnu voznju 130-150 km/h autoputem. Po tome ispade da auto slicne tezine, krcat do krova prtljagom, sa 4 putnika, sa motorom starije generacije ali boljom aerodinamikom, na 2000 km malo preko ogranicenja autoputem trosi 30% manje. Po cepu, normalno.

Apropo gradske voznje, upravo i ja napisah da je jos uvek slaba tacka malih turbaka potrosnja po gradu i sa tim se slazem da se tesko moze bitnije popraviti i u ovim novijim generacijama motora. Ali cifre od 17l su mi neverovatne. Pa kao da je u pitanju stari 1750 TBi. Board moze trenutno da pokazuje svasta, ali kada se podvuce crta bude to dosta normalnije kada se cepuje i stavi na papir. Bar moje iskustvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za Fiatov, ali znam da je Renault DSG daleko iza VW DSG mjenjaca po "kulturi" rada i ugođaju vožnje. 

Mada je Fiat uvijek imao odlične ručne mjenjac nekako su zapostavljali automatike. A i taj mjenjac iz 500X je vec u solidnim godinama. 

 

Nije tema, ali sjetimo se Selespeeda i muka majstorskih. 

164 i Thema su imale ZF automatike. 

Edited by Elra

Share this post


Link to post
Share on other sites

To bas i ja pominjem par postova iznad. FPT je prvo krenuo sa C635 manuelcem krajem 2009. Odmah iza njega krece DDCT C635 i na kraju robotizovani C635.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan

500X je visok 161 cm, što vodi lošoj čeonoj površini za jurcanje auto putem, tako da u uslovima većih brzina mora da troši. I moj 500L (visok 165 cm), kada baš brzo "poteram" auto putem, taj auto lepo "pije" i tu ne pomaže previše ni što je dizel.

Što se tiče potrošnje po gradu, meni ne deluje neistinito/nemoguće ni tih 13-17 litara za turbo benzinca od 150 ks. Meni fobija TSI95 "po krugu dvojke", u vreme gužve, lako troši oko 10-12 litara, a ni yaris 1,5 ne troši ništa manje (a uopšte nisam agresivan vozač). A dešavalo mi se i da 500L nekada dobaci do 9-10 litara dizela. I šta je onda 13-17 litara za Pariz i benzinca od 150 ks? Meni je to skroz životno.

Konačno, oko onih 3.000 rpm u šestom stepenu pri 130 km/h za 500X sa T4 motorom, za mene su to suviše visoki obrtaji. "Finalni prenos" je tu suviše kratak. Fabija sa petostepenim menjačem se toliko ne vrti pri 130 u petom stepenu. Nemam link do specifiakcija za tu fobiju, ali, na sajtu https://www.automobile-catalog.com/ možeš da vidiš da audi A1 25 TFSI (što je isti motor i menjač kao u fabiji TSI95 ) u petom stepenu prenosa ima teorijsku maksimalnu brzinu od 262 km/h ( pri 5.500 rpm), što znači da se pri (stvarnih) 130 vrti na oko 2.700 rpm (u praksi, na škodi, kada cajgeer pokaže 130 km/h, to je oko 125 i obrtaji su samo oko 2.600 rpm) . U petoj ... 

Nešto je tu "suviše kratko" u prenosnim odnosima kod tog 500X sa T4 :) 

 

 

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 hours ago, Ivan said:

To bas i ja pominjem par postova iznad. FPT je prvo krenuo sa C635 manuelcem krajem 2009. Odmah iza njega krece DDCT C635 i na kraju robotizovani C635.

Ne postoji robotizirani C635. U neki ruku svaki DCT je robotiziran.

Meni je interesantno što se C725 ne nudi u Europi. On bi sjeo idealno za 1.0.

No sada idemo prema mild hybridima. Vidjet ćemo što i kako će se nuditi no svakako nas očekuje smrt manualnih mjenjača.

 

BTW. Negdje sam lijepio test nekog modela sa 1.3 motorom sa 150 KS. Trebala bi biti i mjerena potrošnja. Talijanski QR to jako dobro radi.

22 hours ago, Elra said:

Ne znam za Fiatov, ali znam da je Renault DSG daleko iza VW DSG mjenjaca po "kulturi" rada i ugođaju vožnje. 

Mada je Fiat uvijek imao odlične ručne mjenjac nekako su zapostavljali automatike. A i taj mjenjac iz 500X je vec u solidnim godinama. 

 

Nije tema, ali sjetimo se Selespeeda i muka majstorskih. 

164 i Thema su imale ZF automatike. 

Mislim da je u tehnici ipak engleski jezik ustaljen pa bih molio da se koristi naziv DCT.

 

DCT u Renaultu proizvodi Getrag, a ima više modela. Isti mjenjač koriste Mercedes i BMW ako je riječ o onome sa mokrom spojkom i 7 stupnjeva prijenosa.

Rekao bih da jedino loše može biti logika koji je složio Renault.

21 hours ago, moron said:

@Ivan

500X je visok 161 cm, što vodi lošoj čeonoj površini za jurcanje auto putem, tako da u uslovima većih brzina mora da troši. I moj 500L (visok 165 cm), kada baš brzo "poteram" auto putem, taj auto lepo "pije" i tu ne pomaže previše ni što je dizel.

Što se tiče potrošnje po gradu, meni ne deluje neistinito/nemoguće ni tih 13-17 litara za turbo benzinca od 150 ks. Meni fobija TSI95 "po krugu dvojke", u vreme gužve, lako troši oko 10-12 litara, a ni yaris 1,5 ne troši ništa manje (a uopšte nisam agresivan vozač). A dešavalo mi se i da 500L nekada dobaci do 9-10 litara dizela. I šta je onda 13-17 litara za Pariz i benzinca od 150 ks? Meni je to skroz životno.

Konačno, oko onih 3.000 rpm u šestom stepenu pri 130 km/h za 500X sa T4 motorom, za mene su to suviše visoki obrtaji. "Finalni prenos" je tu suviše kratak. Fabija sa petostepenim menjačem se toliko ne vrti pri 130 u petom stepenu. Nemam link do specifiakcija za tu fobiju, ali, na sajtu https://www.automobile-catalog.com/ možeš da vidiš da audi A1 25 TFSI (što je isti motor i menjač kao u fabiji TSI95 ) u petom stepenu prenosa ima teorijsku maksimalnu brzinu od 262 km/h ( pri 5.500 rpm), što znači da se pri (stvarnih) 130 vrti na oko 2.700 rpm (u praksi, na škodi, kada cajgeer pokaže 130 km/h, to je oko 125 i obrtaji su samo oko 2.600 rpm) . U petoj ... 

Nešto je tu "suviše kratko" u prenosnim odnosima kod tog 500X sa T4 :) 

VW toliko slaže prijenose u novijim automobilima da su im međuubrzanja usporediva sa kilavom babom. I to je već neko vrijeme tako. Kod Euro 6d Temp motora je to nos više izraženo.

 

I onda neko kaže malo troši. Normalno kad ne ide.

 

Što se tiče brzine. Kad je na brzinomjeru 130 km/h vozila VW grupacije najviše lažu i veći a ih je tu negdje na 121 do 122 km/h. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
24 minutes ago, N.N. said:

VW toliko slaže prijenose u novijim automobilima da su im međuubrzanja usporediva sa kilavom babom. I to je već neko vrijeme tako. Kod Euro 6d Temp motora je to nos više izraženo.

 

I onda neko kaže malo troši. Normalno kad ne ide.

Slažem se da TSI95 sa 5MT nije dobro rešenje u smislu "dužine finalnog prenosa", ali i "veličine koraka" izmedju dva stepena prenosa, a što se u nekim uslovima vožnje jako loše odrazi na medjuubrzanje. Naime, iako taj motor ima max. obrtni moment deklarisan počev od 1.800, pa "ravna linija" do 3.500 rpm (mislim), u praksi zna biti mrtav ispod 1.800 rpm, što nekada ima za posledicu da , ako pri odredjenoj konstantnoj brzini kretanja u nekom višem stepenu prenosa, naglo stisneš gas, motor prosto samo bude zagušen (ako je ispod 1.800 ). Ali, sa samo pet stepeni prenosa, u želji da se u petoj brzini vrti na što manjim obrtajima (da ne bi gutao gorivo "kao šupalj"), to drugačije i nisu mogli da reše. Sve su "produžili". 

Daleko je to bolje u verziji 1,0 TSI sa 6MT ( vozio sam, to je "nebo i zemlja" u odnosu na 5MT i taj 5MT bi uz TSI "zakonom trebalo zabraniti" ), a posebno mi se dopao hondin 1,0 turbo. Kako je taj motor elastičan i kako dobro povlači iz niskih obrtaja (maltene sa ler gasa), ono je neverovatno. "Dva koplja" ispred 1,0 TSI.

Opet, ako se vratim na "problem menjača", koji je uz T4 možda ipak "malo kraći" ( pretpostavljam, želele su se ipak bolje bolje perfomanse, pa, makar i malo veći obrtaji pri vožnji auto putem ), kao dokaz da onaj 5MT i nije tako "dug", evo ih prenosni odnosi i maksimalne teorijske brzine uz onaj isti TSI 95 u kombinaciji sa DSG-7 (uz napomenu da im je "duža" treća kod 5MT, nego li četvrta kod DSG-7):

 

I:

42 

II:

70 

III:

103 

IV:

141 

V:

185 

VI:

229 

VII:

274 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, moron said:

što znači da se pri (stvarnih) 130 vrti na oko 2.700 rpm (u praksi, na škodi, kada cajgeer pokaže 130 km/h, to je oko 125 i obrtaji su samo oko 2.600 rpm) . U petoj ... 

Nešto je tu "suviše kratko" u prenosnim odnosima kod tog 500X sa T4 :) 

Pa to je to, u najvisoj brzini manuelca, oba motora koje pominjemo se vrte na 2700 rpm, sa 130 km/h na satu:

21 hours ago, Ivan said:

To je jos jedna stvar koja mi se svidela sa C635 - po cajgerima je na 120 km/h na okruglo 2500 rpm, na nasem ogranicenju od 130 km/h je na 2700 rpm, na 140 km/h "lize" 3000 rpm. Sto je odlicno za malog benzinca

Meni sasvim OK za cruising autoputem, ovde samo pomenuh primer potrosnje, a pisao sam detaljno u odgovarajucoj temi.

Razlika je sto je taj slabasni 95 KS razvucen kroz 5 brzina, a ovde imas 140 KS kroz 6 brzina. Sve ste rekli sta je planirano da se tako postigne, obicno slabiji motori nadoknadjuju manjak snage kracim prenosima, u tvom primeru je obrnuto i u prvom planu je samo niza potrosnja na nesto visim brzinama.

Evo prenosnih odnosa, i tu se sve lepo vidi. Levo je taj Vagenov koji pominjes, desno C635 manual u benzincu:

 

Untitled.thumb.png.7e7ee92e18463f90acb7c33c29180758.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, evo šta je Perica Rajković rekao o novom T3 motoru, u testu za Renegade ( takodje objavljeno u AutRepublici), a koji motor ćemo, ako Bog da, možda gledati i u redizajniranom Tipu:

 

Quote

"... Potpuno suprotno njemu, testirani 1.0 T, samo imenom pripada familiji terenaca. Verujem da bi se u grobu prevrnuli osnivači Jeepa kada bi znali da njihovo čedo danas pokreće motor ovako “smešne” zapremine, no vremena su se promenila… 

 

Striktni minimum

 

Po startovanju, ovaj mali, ali moderni blok od aluminijuma, potpomognut turbopunjačem i direktnim ubrizgavanjem goriva, ne može sakriti svoje poreklo. Sva sreća, kabina je odlično izolovana, tako da se u vožnji više čuju šumovi od strujanja vazduha i buka od kotrljanja točkova. Tu se negde i završavaju kvaliteti vezani za njega, jer uprkos 190 Nm i 120 ks, težina od nekih 1.400 kilograma, uzima svoj danak. Motor je prosto “ugušen” (posebno kada je u vozilu više osoba). Da bi se ostvarile koliko-toliko prihvatljive perfomanse mora se “navlačiti” u obrtaje, što se odmah manifestuje natprosečno visokom potrošnjom. Ni predugi prenosni odnosi ne olakšavaju mu posao, zbog čega se neprestano mora “igrati” pomalo “gumenom” ručicom menjača.

 

No živce sam najviše iskidao prilikom polaska, odziv na gas s lakim zakašnjenjem, komplikuje brzo startovanje. Naime, često mora da se “napumpa”, odnosno podigne na barem 2.000 obrtaja, uz obilatu upotrebu kvačila. Jednom kada se savladana tehnika polaska, sledeći cilj je spustiti gradsku potrošnju ispod 15 litara. Izvodljivo, ali zaista treba imati “pero lako” stopalo na gasu i sreću da se uhvati “zeleni talas”. U tom slučaju računajte na nekih 11-12 litara, manje od toga je misaona imenica!

 

Na otvorenom putu motor je znatno ekonomičniji (bez sportskih ambicija zadovoljava se sa 7-7,5 litara), osim toga, do izražaja dolazi veoma dobro ponašanje na putu. Iako možda i nije najagilniji u klasi, Renegade je primerno udoban, uz malo podupravljanja prilikom temperamentne vožnje. Kako se jedno vreme kroz medije provlačila priča o odizanju zadnjih točkova pri jakom kočenju, nalazim za shodno da istaknem kako tako nešto nisam zabeležio

 

Naše druženje s njim završili smo vikendom u Normandiji, nakon nekih 500 kilometara auto-puta (u oba smera). Bez imalo sumnje, Renegade 1.0 T nije najtalentovaniji SUV za duži put, no ipak je sposoban održavati dobru “krstareću” brzinu od 140-150 km/h. Želim da kažem da u ovakvim okolnostima nije preterano hendikepiran relativno malom snagom agregata, no zauzvrat “popije” 8,5 litara na 100 km. Ukoliko bi trebalo izvesti neki zaključak, moj savet vam je da posegnete za snažnijim 1.3 T ili dizelom blokom. Voženi možete pokloniti recimo ćerki, koja ionako nema pojma šta su to cilindri i čemu služe, važno je da ima jedan fensi “džipćić”! Tako ćete i mirnije spavati, osim što je siguran u svakom pogledu, Renegade 1.0 T ubija želju sa “jurcanjem”, jer kada se baci pogled na putni računar, gde stoji prosečna potrošnja od dobrih 9 litara, dva puta će razmisliti hoće li njime “zapucati” na more, ili će uzeti avion. S druge strane, treba pohvaliti početnu cena od 17.070 evra, no želite li ga kao na fotografijama (završni nivo Limited), plus nekoliko atraktivnih opcija kao što su veliki panoramski krov s električnom komadom, kožna sedišta, ekran od 8,4 inča, Hi-Fi sistem Beats…, koštaće će vas brat-bratu oko 25.000 evra..."

 

20 hours ago, Ivan said:

Pa to je to, u najvisoj brzini manuelca, oba motora koje pominjemo se vrte na 2700 rpm, sa 130 km/h na satu:

Slažem se, meni bi to bilo skroz ok.

 

 

Edited by neshaoct
formatiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites
23 hours ago, N.N. said:

Dolazi 1.5 GSE. Nemoj to zaboraviti.

Ima li neki link do vesti o tom motoru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500X 1.3 DCT potrošnja

 

90 km/h   5.20 l/100km

100 km/h   5.74 l/100km

130 km/h   7.81 l/100km

140 km/h   8.62 l/100km

 

Grad   8.00 l/100km

Otvorena   6.57 l/100km

Autocesta   7,40 l/100km

Prosječno   7.35 l/100km

Just now, moron said:

Ima li neki link do vesti o tom motoru?

Osim mene.... Koji sam to pisao za jedan američki sajt pred.... Mislim da je skoro 2 godine ima i press materijal talijanskih sindikata negdje pred kraj prošle godine koji spominje 1.5 i da će se proizvoditi u Termoliu u Italiji sa početkom prvi mjesec 2021. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne, QR mjereni podatci, test procedura je ista za sve. Točno se zna kako se ubrzava, kojom se brzinom vozi i slično. Za svaki automobil isto. 1.3 troši manje od 1.0.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja stavio mjerene podatke. Ovo su korektne brojke za automobil te veličine tj. bolje reći visine i težine.

Share this post


Link to post
Share on other sites
26 minutes ago, N.N. said:

Osim mene.... Koji sam to pisao za jedan američki sajt pred.... Mislim da je skoro 2 godine ima i press materijal talijanskih sindikata negdje pred kraj prošle godine koji spominje 1.5 i da će se proizvoditi u Termoliu u Italiji sa početkom prvi mjesec 2021.

1,0 i 1,3 GSE motori su novi. Ako ne grešim, imaju i cilindre iste zapremine (slično kao i kod renoa 1,0 i 1,33 TCe). Zašto bi Fiat, pored savremenog 1,33 GSE, odjednom razvijao i novi 1,5 GSE? To nema ekonomske logike. Suviše je skupo imati dva istovrsna i slična motora, a različite zapremine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...