Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
banderash

500L Lounge 1.4

Recommended Posts

Nikako da ga predstavim. Vozim ga već mesec dana. 1.4 95ks Lounge. Ugrađen TNG u AK Kole. Kupio u okviru akcije Noć čuda. Doplatio sam za Pokretnu panoramu, 17" felne i el.lumbalnu podršku sa naslonom za ruku. Zadovoljan sam autom. Jedino što smatram je da ovaj motor uopšte nije za ovoliko težak auto. Vuče dobro samo u visokim obrtajima. To je delimično nadoknađeno menjačem sa 6 brzina, ali opet nije dovoljno. Na autoputu šestom jedva ide oko 150 pod uslovom da je potpuno ravno. Boja je lepa, ali mora stalno da se pere (prethodni auto mi je bio srebrna metalik). Evo nekoliko slika.

 

IMG_20160721_144944.jpg

IMG_20160721_145034.jpgIMG_20160721_145049.jpgIMG_20160721_161710 (1).jpgIMG_20160805_193156.jpg

IMG_20160805_192917.jpgIMG_20160805_193123.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je za utehu, biće malo bolje kada se razradi, na ravnom može i do 170 samo mu treba večnost da dostigne tu brzinu ... čestitke, lepo skockan sa opremom ...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/13/2016 at 11:01 AM, Madra said:

Ako ti je za utehu, biće malo bolje kada se razradi, na ravnom može i do 170 samo mu treba večnost da dostigne tu brzinu ... čestitke, lepo skockan sa opremom ...

 

Išao sam 170, ali petom. Kad prebaciš u 6.ne može da održava tu brzinu (osim ako je makar blaga nizbrdica).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke na kupovini... mozda je do plina da ne moze preko 150 u 6.

Ne mislim na instalaciju vec kvalitet plina zna da zeza....

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 hours ago, peteroberts said:

 Čestitam i da dobro služi.Jer ja to dobro vidim doboše na zadnjim točkovima u lounge paketu?

 

Da doboši su pozadi.

 

7 hours ago, Zhorz said:

Cestitke na kupovini... mozda je do plina da ne moze preko 150 u 6.

Ne mislim na instalaciju vec kvalitet plina zna da zeza....

 

Možda malo, ali motor ipak nije adekvatan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, banderash said:

Išao sam 170, ali petom...

 

I kod ovih dizela koje vozamo a koji imaju menjač sa 6 brzina, veća max brzina je u petoj, tako im idu prenosni odnosi. Na šestu gledaj kao na ono što je nekada daaaavno na menjačima bilo obeleženo sa E, tj. ekonomik stepen prenosa. :)  Tada su retki menjači imali 5 brzina, ali su 4 bile obeležene brojevima, dok je peta kod dosta auta bila obeležena sa E što govori šta joj je svrha. Tako je danas sa šestom brzinom...iako ne stavljaju više slovo E. :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites
15 hours ago, neshaoct said:

 

Tako je danas sa šestom brzinom...iako ne stavljaju više slovo E. :D 

 

Ma bre...u 6tu kad ubacim sa 110-120 ide do 170km/h......sa krovnim koferom u 6oj ga gazim do 150 konstantno.

Bez kofer, od 145kmh u 6oj kada obrtaji dodju oko 3700-3800 kao da te neko pogura unapred do 160 !!!! I to me odusevljava

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad reče krovni kofer, razmišljao sam da poručim krovne nosače ( trebaju mi i ne trebaju). U salonu je bio jedan sa ugrađenim nosačima i nije mi se svidelo kako leži ona "kandža" sa strane i iskrivljeni kederi na vratima. Kakvo je tvoje iskustvo, imaš li originalne nosače?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kakve vi to motore u autima imate kad vam treba vecnost od 130 do 160??? Stvarno mi nije jasno, jel' ste kupovali aute sa nekom falinkom? jel' bili jeftiniji? :lol: 

 

A inace, jako lep auto, lepe felne, lep paket opreme, bolja sedista, dual klima... uffff sto bi lepo bilo da i ja imam jos nesto od toga :)

Dobro da te sluzi i mnogo km da predjes sa njim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/16/2016 at 8:24 AM, banderash said:

Kad reče krovni kofer, razmišljao sam da poručim krovne nosače ( trebaju mi i ne trebaju). U salonu je bio jedan sa ugrađenim nosačima i nije mi se svidelo kako leži ona "kandža" sa strane i iskrivljeni kederi na vratima. Kakvo je tvoje iskustvo, imaš li originalne nosače?

 

On 9/16/2016 at 8:37 PM, Zhorz said:

Original da...pa jbmga kedere pritisne ali za 12 dana koliko ih nosim nista se ne primeti.

 

Klik na:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65534-fiat-500l-krovni-nosači/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tek sad primetio temu. Odličan auto, boja meni jedna od boljih! Motor je takav kakav je. Kad se razradi i kad je auto prazan (samo vozač i jedan veći kofer, bez putnika), vuče sasvim sasvim dobro. Ja sam išao ako je suditi po satu, 178 km/h u šestoj. Mada ne vidim potrebu za brzinom. Niti je auto napravljen za brzinu, niti meni treba. Uglavnom vozim dete pozadi tako da ne jurim nigde. Pustim tempomat na 110, zavalim se u sedište, lakat na taj naslon za ruku i kad stignem - stigao sam. Ne zovu me džabe "deda". :D

 

Što se krovnog nosača tiče, ako je suditi po pisanju, nećeš moći da otvaraš panoramu kad je montiran. Moja panorama se ne otvara pa ne znam iz prve ruke. Inače je ok, ne grebe lak, lagano se skida / stavlja. Gume-kederi se vrate u normalan položaj kada se skine krovni nisač. Jedino što malo ulazi voda u okvir vrata kad je kiša. Ali ne prodire u kabinu, bez brige :)

 

Šteta za doboše, tu nije trebalo Fiat da štedi. Mi iz prvih serija smo dobili diskove.

 

Koji popust si dobio u Noću čuda? Baci još koju sliku. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekstra auto, novo je novo, u zdravlje da te služi :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

On 11/22/2016 at 0:38 PM, Deda Jung said:

Tek sad primetio temu. Odličan auto, boja meni jedna od boljih! Motor je takav kakav je. Kad se razradi i kad je auto prazan (samo vozač i jedan veći kofer, bez putnika), vuče sasvim sasvim dobro. Ja sam išao ako je suditi po satu, 178 km/h u šestoj. Mada ne vidim potrebu za brzinom. Niti je auto napravljen za brzinu, niti meni treba. Uglavnom vozim dete pozadi tako da ne jurim nigde. Pustim tempomat na 110, zavalim se u sedište, lakat na taj naslon za ruku i kad stignem - stigao sam. Ne zovu me džabe "deda". :D

 

Što se krovnog nosača tiče, ako je suditi po pisanju, nećeš moći da otvaraš panoramu kad je montiran. Moja panorama se ne otvara pa ne znam iz prve ruke. Inače je ok, ne grebe lak, lagano se skida / stavlja. Gume-kederi se vrate u normalan položaj kada se skine krovni nisač. Jedino što malo ulazi voda u okvir vrata kad je kiša. Ali ne prodire u kabinu, bez brige :)

 

Šteta za doboše, tu nije trebalo Fiat da štedi. Mi iz prvih serija smo dobili diskove.

 

Koji popust si dobio...

 

Ne znam, možda mu i šire gume prave veći otpor, malo uticaj plina... Motor mora preko 4000 obrtaja da bi imao neku vuču (preticanje, uzbrdica), a tad je buka velika. Ipak nemam mnogo prava da se žalim jer sam pretpostavljao da slabije vuče (samo 127Nm, a masa 1365kg) zbog cene koju sam platio. Lounge je tad bio 11420 (u cenu uključena boja po izboru osim bicolore). Siguran sam da na tržištu nema bolje ponude. Opcije sam plaćao po ceni iz cenovnika pa me sa njima i plinom koštao 13240.

   Jedva sam pronašao na GooglePlay aplikaciju za UconnectLive, ali neće da instalira, kaže nije kompatibilna sa telefonom HTC Desire 526G. Jesi li probao tu aplikaciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, banderash said:

Lounge je tad bio 11420

 

Ja sam pre 3.5 godine platio negde oko 17000e (ne sećam se tačno, 100 evra gore dole) u osnovnoj crvenoj boji tako da definitvno nemaš prava da se žališ :D S obzirom na prostranost auta, paket opreme koji si uzeo i sve ostalo... 100% nije bilo bolje ponude.

 

Što se aplikacije tiče, nisam ni znao da postoji alikacija Uconnect Live.

 

Ja koristim ono osvnovno, upari se telefon sa Uconnect preko BT, pusti bilo koji audio fajl ili striming sa telefona, i to ide na zvučnike auta. Kad neko pozove, poziv ide preko Uconnect-ovog handsfree-ja. Sve radi odlično. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ideš na dugme SETTINGS ispod radia ponudi se ta aplikacija. Pretpostavljam da je i u vreme kad si kupovao auto bila ista multimedia. Izgleda da može da se instalira samo na telefonu koji ima android 5.0 ili noviji, kod mene je 4.4.2.

Možda je dobra stvar, ali šta da radim, ne mogu sad da menjam fon.

 

On 11/23/2016 at 7:05 PM, Zhorz said:

Ni ja ne znam za app.....a i cemu sluzi?

 

Prati pokazatelje koji utiču na potrošnju i zagađenje (ubrzanja, usporenja, brzine, "šaltanje") i boduje te kako si vozio. Valjda je tako. Kad imaš tu app.na telefonu ima izgleda još nekih opcija.

 

On 11/23/2016 at 3:42 PM, Deda Jung said:

 

Ja sam pre 3.5 godine platio negde oko 17000e (ne sećam se tačno, 100 evra gore dole) u osnovnoj crvenoj boji tako da definitvno nemaš prava da se žališ :D S obzirom na prostranost auta, paket opreme koji si uzeo i sve ostalo... 100% nije bilo bolje ponude.

 

Što se aplikacije tiče, nisam ni znao da postoji alikacija Uconnect Live.

 

Ja koristim ono osvnovno, upari se telefon sa Uconnect preko BT, pusti bilo koji audio fajl ili striming sa telefona, i to ide na zvučnike auta. Kad neko pozove, poziv ide preko Uconnect-ovog handsfree-ja. Sve radi odlično. 

 

Koristim redovno hands free i radi super. Ima dosta i druge opreme koja se obično ne navodi u cenovnicima, tu je baš dobar. Posebno mi se sviđa što i zadnje klupe mogu da se pomeraju napred-nazad pa kombinuješ koliki ti gepek treba. Kad sam kod gepeka, pošto je kod mene plinska boca umesto rez.točka, njega sam stavio na dno gepeka, a policu na onaj sledeći oslonac tako da opet imam čist gepek bez rez.točka. I to me oduševilo. Pa onda svetla za krivine, polica za naočare, amortizeri za zadnja sedišta i haubu, odvojena pregrada sa hlađenjem, zadnji parking senzori,... sve ono što nije navedeno, a npr.kod Octavie se doplaćuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

eco-drive....ma ja reko nesto novo za mobilni, to je njesra app u autu, ima mene tamo medju prijavljenima ali ne i update........bilo interesantno 2meseca i posle je nisam ni pogledao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kod Octavije se doplaćuje na osnovni paket. U Elegance/Style je gomila toga standard, baš kao i kod tebe u odnosu na osnovnije pakete

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...