Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
sinisavb

Fiat Bravo 1.8 16v / Fiat Bravo 2.0 HGT

Recommended Posts

zza4320.jpgzza4321.jpgzza4322.jpg

zza4323.jpgzza4324.jpgzza4325.jpgzza4326.jpg

 

Pozdrav drugari, evo da i ja predstavim svog Fiata. Nista jos ne znam o njemu tek sam ga pazario. Ali nadam se da ce biti sve Ok. Imam svasta u planu, videcemo da li cu ostvariti.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Treba uvek da imaš dosta keša za benzin, otprilike je to sve što treba da znaš o ovoj verziji. :D Po Beogradu bi trošio oko 12-13 litara, ali pošto si u SM (ako je po tablicama auta) imaćeš drugačije vožnje, onda će biti manje.

Nemaš varijator koji zna da pravi probleme na onim 1.8 16v koji su se ugrađivali posle njega, pa zato nemaš malo preko 130KS, nego 113 konja, ali i to je skroz ok, dovoljno. :thumbup: 

Obično su te verzije 1.8 16v dolazili sa malo boljim paketima opreme, što se vidi i kod tvog auta u smislu kačketa (spojlera na krovu), alu felni...

Boja zna da im bude problem, tj. krene da se ljušti lak i matira...verovatno i ti imaš takve tragove na svom autu, pre svega po krovu, ili stubovima, ili haubi. Njih Sunce najviše opeče :) , pa prvo tu pokaže tragove. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve si u pravu. estetski je mnogo ruzan. Iz Kv sam al u Sm sam ga kupio. Jos nisam odradio prenos, vozicu ga na Sm do isteka registracije. Ima ugradjen plin, ali danas me je vec ostavio na putu. Nema snagu, prosto odbija da ide. Sutra cu kod Elektricara na dijagnostiku pa da vidimo sta je. Pali mi se ona lampica za losu mesavinu ali boga pitaj sta je u pitanju. Nadam se da nije nista preterano skupo. Videcemo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala. Ma on nece ni na benzin ni na plin da ide. Upalim ga na benz, cim prebacim na plin on se ugasi. A ako pokusam da ga vozim na benz moze dok se malo ne ugreje onda i na benz pocinje da se trese i gubi snagu. Na leru kad mu dam gas nece preko 3500-4000 obrtaja. I onda sve manje i manje obrtaja dok ne padne na oko 500 i tad ako pipnem gas on se ugasi. Citao sam neke teme vezane za to pa sad od prilike i znam sta treba da pogledam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam Mareu sa tim motorom, bila je bas dobra, motor je sasvim korektno nosio tu karoseriju, trosila je 15-16 litara plina po gradu, na otvorenom osetno manje. Imao sam problem sa crkavanjem bobine, i auto mi se odprilike u toj situaciji ponasao kao tvoj, nemrino radio, nije hteo da vuce...i sl. Bobine im crkavaju zato sto su pod aluminijumskim kucistem pa se tesko hlade, a temperatura im smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali update, danas je brat pokusao da preparkira auto ali nije mogao ni da ga upali. Majstori mi se nisu javljali ceo dan na telefon tako da cu morati da cekam sutra. Javicu kad saznam sta je bilo, ali imam na pameti sve sto ste mi rekli da pogledam. Hvala puno svima.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ime :D Planiram da ih sredim samo da zavrsim ovo oko plina. nesto crno crveno cemo da pokusamo. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozz drugari, mali update oko kvara, ne znam sta je bilo u pitanju posto nisam bio sa majstorom, ali rekao mi je da nisam pogresio sto sam uzeo ovaj auto i ako ima da se ulaze u njega. Ali ima jedan skup problem, malo je poceo da dimi pozadi, sto znaci da cu verovatno uskoro morati da radim polu generelanu. Sto ce da me kosta oko 55.000 rsd. Auto sada ide, ali mi je receno da obratim paznju na ulje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 hours ago, sinisavb said:

Pozz drugari, mali update oko kvara, ne znam sta je bilo u pitanju posto nisam bio sa majstorom,

 

Da li, ipak, možeš da se raspitaš šta je bilo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam bio kod majstora. Ni pod tacku razno nece da mi kaze sta je radio na kolima pa sad idu bez greske

A i sinoc sam prisustvovao prvom paljenju njegovog Fiata posle 5 godina stajanja sa rastavljenim motorom.

Covek dobio HGT-a 2002 u Super stanju u neku zamenu, i zena htela da proba auto, seli ona i sin. I par minuta posle prolete pored majstora sa 190-200 i on taj dan rastavi motor. I napokon je dosao trenutak da se zver vrati u zivot.

Nista lepse cuo nisam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo mene opet, crvenog sam se resio jer je motor bio rikavela. Ali ne odustajem od Fiata, majstorov HGT (koji nije '02 nego '00) je sada zvanicno moj. Prezadovoljan sam za sada sa njim.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/21/2016 at 11:20 AM, sinisavb said:

...sinoc sam prisustvovao prvom paljenju njegovog Fiata posle 5 godina stajanja sa rastavljenim motorom.

Covek dobio HGT-a 2002 u Super stanju u neku zamenu, i zena htela da proba auto, seli ona i sin. I par minuta posle prolete pored majstora sa 190-200 i on taj dan rastavi motor. emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png I napokon je dosao trenutak da se zver vrati u zivot.

Nista lepse cuo nisam.

To je ovaj Bravo koji si pominjao prošlog septembra? 

Što rekoše ljudi, daj slike, a može i zvuk da se snimi u nekom kratkom videu kad nahvataš vremena... :thumbup::) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas taj sto sam pominjao, jeste Zut, ali malo saren jbg. Bice i slika i zvuka. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je restyle verzija sa tzv. VIS motorom 155ks, ide jako dobro zvuk je jos bolji (kod starog tipa 147hp je cak jos nijansu lepsi), ali bitno je da ovaj novi tip nema problem sa podmazivanjem klipova i "prolupavanjem" na radilici. U zdravlju te sluzio! Jel benzin ili ima neki seqvent?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cist benz, i nemam u planu da ugradjujem plin iz razloga sto mi je

 

1. Zao da ubacujem plin u ovakav auto
2. Majstor preporucio da ne ugradjujem jer kaze da bi ''ubio'' auto ako bi ugradio plin

Hvala puno. Auto je u solidnom stanju, ima posla oko limarije jer je dugo stajao pa su ga cukarali ponparkingu ali dobro boze moj, unutra je u odlicnom stanju (bar ja tako mislim) ali kad ubacim slike enterijera vi ocenite Potrudicu se da jos danas ubacim koju sliku, mada ga jos nisam oprao od kako sam ga kupio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...