Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

restyling sa gt line opremom =  :wub:

Na karavan mislim naravno, posto mi je hatch nekako nedovrsen.

Edited by skile86

Share this post


Link to post
Share on other sites
Treba tebi jedan zeno-punto-HGT-mobil da mu meces i farbas felne, stakla, folije, prskalice, neonke, display, sedista, (roll-bar?)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mnogo je toga drugacije na tom sa slike nego li na mom autu, ali i dalje.....reno....karavan....
Ovaj auto je stvar potreba, a ne emocija


Eto primer kako se sa emocija prelazi na...potrebe. Kao kad ti se zena ugoji, pa onda eto sad izgled nije toliko bitan :D
A svi ceznemo za zgodnom komsinicom, tj. Alfa, Punto hgt... ;)

Sent from my GT-I9301I using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo je drugacije. Tj skroz drugacije. Na protiv. Zena je omatorila pa je dosla komsinica, mlada i lepa, jeste mozda inteligentna kao bukva i smara pricom iiiiiii.....

Ali klimaks joj je jos daleko, vozi se fino, utegnuta je biiip, prefinjenija, tiša, manje presla, lepse mirise...... :D

Jeste da ne moze da zameni prvu ali.... i ne mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jos malo 5 meseci proslo, 5500km se vozimo, za sada sve kako treba.

 

Od novih iskustava po snegu mogu reci da Firestone Winterhawk3 odradjuju posao vrlo dobro, da je ventilacija sjajna i ne magli ni jedno staklo, grejanje pocinje da duva toplo posle bukvalno 1min.

Lepo upali na minusu ali kad zacuka prvih dva tri udarca pomislis nesto nije u redu :D

Bezbednosni sistemi protiv proklizavanja fino rade.

 

Jedna velika greska, makar po meni, soferka je felika, silazi ispod/iza instrument table jos 20cm tako da taj deo soferke nije grejan, a brisaci se bas tamo nalaze zavuceni pod haubu. Kad treba da se ocisti taj deo, brisaci, tj poluge ne mogu da se podignu gore jer smeta hauba. Neko je predvideo da se brisaci menjaju sa otvorenom haubom valjda. Ono sto resava ovaj problem je ipak brzo grejanje koje duva nesto iznad brisaca pa otopi led ako su smrzli za staklo.

 

U svakom slucaju za mene je ovo promasaj. Lepo izgleda sto se brisaci ne vide uopste posebno iz auta ali....funkcionalnost?

 

Brave su oblikom jako slicne onima na stilu ali se eto nije desilo da zalede pa ni nakon pranja mada mi auto nocu stoji u garazi. Imao sam par dana i noci da je auto bio napolju, sneg padao, topio se, ponovo ledio....bez problema.

 

Sada vec mogu da se osvrnem na navigaciju i moram da kazem da radi sjajno, precizno, tecno, jasno.

 

Kad su mali motori u pitanju sve zanima potrosnja, kod mene je prosek na preko 3500km izmedju 5.4 i 5.5l, sa oko 500km auto puta i po oko 1500km strogo grad i magistrala. Gorivo NIS obican ED.

 

Za voznju je jako lagan, okretan ali uzasno nepregledan pozadi. Koji nema senzore ili rikverc kameru mislim da je mucenje za voziti po gradu. Jesu retrovizori veliki ali.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ocigledno je lepota bila prioritet, a tu se onda stosta zrtvuje. Ali zato je stvarno lep. :)

Послато са GT-S6310 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, kolega.jankovic said:

Brave su oblikom jako slicne onima na stilu ali se eto nije desilo da zalede pa ni nakon pranja mada mi auto nocu stoji u garazi.

Pred svaku zimu, kao redovnu pripremu, naprskam kedere, brave, kontaktne povrsine kvaka silikon sprejom. Kod kvaka i brava visak posle pokupis krpicom i to je to, pola cuke posla ali stvarno nisam nikada imao problema sa otvaranje vrata ni na ispod -20C.

Jesi li sa necim tretirao kvake pred mrazeve ili je to fabricki dobro reseno? Za brisace se slazem da je totalna nebuloza, pre neki dan komsija sa otvorenom haubom pokusava da brisace vrati u funkciju. Jos jedna stvar, ako se nepropisno parkiras, onda moraju da ti krive rucice prednjih brisaca :D ?

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidis nisam o tome razmisljao :D

 

Na Stilu sam redovno svake jeseni i proleca sve gumene povrsine premazivao silikon-sprej prskao u brave, kvake, kedere, cak i gume oko prozora, u keder gde ulazi staklo pa i prednju masku :D i nisam imao problema sa mrznjenjem.

Sada nisam stigao na Meganu nista od toga da uradim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jesi siguran da za zamenu metlica nema poseban položaj brisača, tj kao kod 307 npr?
Sa ugašenim autom klikneš ručicu brisača i oni dođu u krajnje položaje na šoferci.

 

Edit: Evo ti, 'biiip smotana :D

 

 

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, kolega.jankovic said:

Džangrizavi starac Fočo od stotinu ljeta.......idi busi lopte deci......u stvari zima je.....idi posipaj im pepeo na stazu za sankanje :D:D

 

Jao bre ja sam imao jednog takvog u ulici. U početku je posipao pepeo, a posle uzme, pa očisti sneg 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj nas je jednom prilikom srusio deci kucicu za ptice jer mu zaklanjala pogled na prodavnicu. Srusio sneska jer smatra da je to uzaludno trosenje sargarepe. Zamotao ljuljasku oko sipke da deca ne dohvate, smeta mu skripanje. Busio lopte, razbijao zvonca na decijim biciklama, sekao lastise devojcicama..... a jaooooo ne smem sve ni da pisem :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...