Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Oprema je pola auta. A motor jeste mogao da bude jaci npr 1.5 110hp, ali neke stvari su se izmenile vremenom kod mene i nije mi vazno koliko hp ima.

Jeste cudno kad nabodem gas a ono nema cimanja....no dobro. U stvari najvise smeta na uzbrdo kad vozis autoputem npr 130 i nabodes gas.....ubrzava.....lagaaaaanoooo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ga ti u zdravlju vozis. Naviknuces se vremenom na motor. Ima li BT? To je meni ubjedljivo najbolja opcija na mom scenicu :-) vidim sve ostalo skoro ima :-) prvo ulaganje rikverc kamera :-)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio BT na radio uredjaju nego na handsfree paljenje otkljucavanje i zakljucavanje? Ja sam se navikao na to i stvarno je predobra stvar

Naravno da izgleda fabricki neupadljivo a ne neki kic :-)

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video juce koleginog Megana, seo unutra, enterijer je u bukvalnom smislu reci nov, smrdi na novo prosto receno. Ceo auto ostavlja utisak novih kola. Sasvim solidno prostora za putnike, gepek pravi, pravilan, velikog otvora, niskog praga (u ravni sa patosom).

Celokupno stanje auta je 10/10. Totti svaka ti cast kakvog si ga pronasao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako se moj klinac odusevio kad je video Stila :)

Pita ko je ovaj cika sto ga vozi? Jel se to nesto pokvarilo pa ce cika da popravi i da nam vrati Stila ?

Totti samo ti dodji na rebarca, don't be the Micha :D

Ivan mi je skrenuo paznju na to da je gepek dosta bolji nego kod Libre i da ima ravan prilaz, stvari koje nisam ni primetio jer mi nije bas bilo mnogo vazno da imam karavana. 

Presao sam oko 1000km za 20ak dana. Zaključci su isti. Auto je odlican u svakom smislu, jeste nesto meksi od stila ali ne mnogo, osetan manjak snage u odnosu na Stila samo na uzbrdicama i deluje da su stilu vise prijale brzine od 160/170kmh

Mesta u kabini dovoljno, u gepeku mnogo mesta, dosta jednostavniji auto za koriscenje. Sve sto u Stilu stoji na pogresnom mestu ovde je gde treba (npr tempomat) i za vecinu stvari klik dva/tri manje vam treba.

Boja je sjajna, niko nije prisao autu da nije rekao da je boja prelepa, ali zato zajebana po mene i odrzavanje.

Potrosnja ocekivano malo manja nego kod Stila ali o tome cu kad predjem malo vise km.

Neke stvari koje su me kupile su jako tih motor, posebno u kabini, svetla/farovi koji gotovo da ne zaostaju za onim iz Stila, oblik gepeka koji nije klasican karavanski....

Sto se tice Francuza i plastike, na moju zalost auto je spolja kompletno od lima i nema plasticnih elemenata. Unutra je sva plastika jako prijatna osim komada oko rucne i menjaca koja je obicna, glatka, tvrda plastika. Ostalo je meko na dodir, i za sad nema nikakvih zvukova, skripanja, cviljenja....

Od kupovine jedino ulaganje je bilo gorivo, sledi v.servis za koji dan/nedelju i nadam se posle njega samo gorivo....

 

Nisam clan Renault kluba, za sad i ne planiram, nemam vremena, ovde sam upoznao dosta divnih ljudi, sa kojima sam postao i privatno dobar, koji mi svakodnevno oduzmu toliko vremena da nemam vremena za jos takvih :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pu bre, ja sam izgleda jako dokon kad sam clan kluba i foruma skoro svakog proizvodjaca automobila  :blushing:

 

A sto se tice Megana, sve si lepo predstavio, i + i -

 

Trebalo bi samo da uvek sipas sto kvalitetnije gorivo, kako bi ti to i ostalo jedino ulaganje i ubuduce. I uzivaj, izbor ti je odlican!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu gorivo sipam uvek na istoj pumpi u komsiluku. Drug iz skole je bio sef te pumpe (NIS) koja je skoro renovirana i doslo je do greske u proracunu, pa tako sada ta pumpa ima manji kapacitet nego sto su stvarne potrebe, svako malo stize gorivo, a kako su mi vec nekoliko njih rekli to je jako bitno u kvalitetu goriva. Cisterna, creva, instalacija se stalno ispiraju gorivom koje ne stoji dugo pa su valjda i manje sanse za vecim greskama u kvalitetu. Na toj pumpi godinama sipamo u nekoliko auta i nikad problema. Ali sipamo obican ED, ne onaj sa aditivima.

 

Ostalo je jedno ulaganje jos, veliki servis, zakazan sledece nedelje, da obavimo i to pa da ne diramo nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Carina, renovirana skoro, sve novo, cisterne, instalacija, tocilice....

 

Kod sprortskog je najgora u gradu

Da li i u Megana sipas obican ED? Mebi nekako savest mirnija kada sipam Ultra ali ne primecujem nikakvu razliku...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...