Jump to content
FAS Goran
draganc

Fiat Stilo 1.6 16v - istopljen klip

Recommended Posts

U trenucima nervnog rastrojstva bi to gore napisano bila neka moja reakcija na njihovo ponašanje u predmetnom slučaju!;):D

I da, nadam se da ćeš predmetnu sagu završiti kod Gorana i napokon uživati u automobilu!:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo za sve forumaše a i goste one ne registrovane koji bi mogli nabasati na problem nemirnog rada motora na leru.

 

Prvo na dijagnostiku i proveru podpritiska na usisnoj grani, ako je >350mb = Loše zupčenje. Logika je prosta, bregaste ili jedna vam nisu u dobrom tajmingu te se ventili ne otvaraju tj. zatvaraju u pravo vreme što dovodi do toga da motor "ne diše" kako treba što dovodi do nemirnog / nepravilnog rada na leru i gašenja u vožnji prilikom zaustavljanja jer kompijuter sve vreme pokušava da "ispegla" rad promenom vrmena ubrizgavanja.

 

Ko god ima ovih problema toplo preporučujem Fiat Servis Goran u Zemunu (Altina), momci su krajnje profesionalni i korektni. I ovde im jedno veliko HVALA!

Takođe zahvaljujem svim forumašima koji su učestvovali u ovoj temi javno il tajno (putem poruka) i pomagali da se reši problem!

 

Ako neko zatreba pomoć stojim na raspolaganju za sva pitanja da podelim iskustva iz prve ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav svima evo i mene sa istim problemom ,kao sto sam vec pisao u drugoj temi ,desila se ista havarija na motoru ,inace je u pitanju stilo 1.6 16 v bez plina da napomenem ali je problem isti tj 2 cilindar ne radi ,posto je vec provera izvrsena i ustanovljeno da je kvar na tom cilindru bice radjena generalna motora ,e sad mene zanima posto mislim da je uzrocnik kao i kod kolege draganc famozni ecu ,na koji  nacin moze da se proveri da li je zaista do ecu i da je on problem ,inace nema drugih simptoma da brljavi ecu ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...