Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
gagyns

Fiat Albea 1.2 16v 2003. Curenje ulja na semeringu birača brzina

Recommended Posts

Pređoh skoro dve hiljade kilometara sa dve boljke od kojih sam jednu rešio danas a to je curenje antifriza na kućištu termostata, pored curenja problem je bio i sa samim termostatom pošto je previše otvarao i hladio motor kada je neopterećen, pri spuštanju sa Galičice od Ohridskog ka Prespanskom jezeru malte ne nisam stiskao gas, puštao sam ga u trećoj i motor se bukvalno hladio do prve crte, čim se da gas posle nekog vremena zagreje se, no ova priča nema veze sa temom, čisto jedno iskustvo da podelim ako neko bude imao slično dešavanje...ali drugi problem, ovaj iz naslova me malo muči jer da bih se pomenuti semering promenio navodno je potrebno skinuti i rasklopiti ceo menjač, ta akcija me košta u najavi 100 eurona za deo koji košta 200/300 din. Ne znam da li je moguće da ne postoji drugi način, majstora ću zvati u utorak, on će se takođe raspitati, u pitanju je drug mog prijatelja tako da se ne radi o nekom zavrtanju što bi narodski rekli, svaka pomoć ili iskustvo su dobrodošli...toliko sam keša ulio u ovaj naš napaćeni auto, da sam komotno mogao još jedan takav kupiti pa skidati delove sa njega, ali ajde sad, što bi se reklo kad bih znao gde bi' pao ja bi' leg'o :)

 

E da, i još jedna stvar, kad sam već u radnji, auto trese pri kretanju, prvih par puta kada se upali ladan posle recimo stajanja preko noći,  majstor kaže da je do kvačila, naslušao sam se raznih teorema od priče da meša plin i benzin, preko nosača motora, na kraju ako ova priča sa skidanjem kvačila bude realizovana pregledaće zamajac, da napomenem da je set kvačila menja pre godinu-godinu i po dana, "Luk"-ov set kvačila...

 

 

 

Edited by gagyns

Share this post


Link to post
Share on other sites

E samo da javim rezultat akcije: menjač skidan, zamenjeni svi semerinzi, lamela prenitovana, sada više ne curi ali i dalje trese, majstor kaže nosači dobri, zamajac "k'o čaša", korpa i druk dobri, lamela se nepravilno pojela, navodno zato je tresla, sada opet trese, doduše manje ali sa tendencijom povećavanja ako je suditi po iskustvu prošlih nedelju dana, kaže majstor "takvo ti je kvačilo" šta god to značilo, sve u svemu 100e manje sa neproporcijalno sreće više, ne znam, toliko sam love ulio u taj auto, posvađao se sa ženom milion puta, sve je manje ljubavi prema tim kolima a sve više patnje...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...