Jump to content
FAS Goran
Palio

Fiat Punto mk.2 - servisiranje/popravka automatskih menjača

Recommended Posts

Evo kao da sam znao  pre par meseci..... desio se trenutak koji naši kupci polovnih odličnih 15-godišnjih automatika sa xxxxxxxx km ne vole..."nepouzdanost" tih menjača posle tako "kratkog" perioda eksploatacije i skup servis, tj. naletanje na monopolizovanu srpsku mafiju:ph34r: koja se bavi popravkom istih.

 

Dobro sam upoznao stanje i shvatam  očaj u kome se  nađe vlasnik automatika kada naleti na taj lobi....ali na sreću ima rešenja :)

 

 

"Loše su se pokazali" ti menjači kažu svi " eksperti " koji ih nisu nikad ni vozili.

Pa stvarno loše  - 15 godina sa par promena ulja...ko zna dok je stigao do mene kako je vožen. Taj auto ima nenormalno ubrzanje kad zabodeš gas do kraja i kao automatik, a ima i sekvencijalni mod - mogućnost ručnog menjanja 6 brzina....... opet u ekonomik penzos.modu troši 7,5- 8 l benz. po gradu - ko ne veruje ...ne mora. Uzdržavam se da ga vozim jer jednostavno mami da ugasim ekonomik mod i nagazim gas...

 

Kvarr, ništa strašno.....vidim počeo da loše vuče uzbrdo i teško prebacuje u višu brzinu.....potraga za servisom je trajala mesec dana dok je auto strpljivo čekao, vožen svakodnevno. Svi dostupni servisi na internetu koje sam kontaktirao /osim jednog/ a kod nekih " dunđera " sam i lično bio su apsolutno nesposobni da servisiraju Puntov Speedgear CVT sa 6 brzina tj. Subaru-ov menjač koji se ugrađivao samo u njega i Nissan Micru.

 

Većina ne zna ni kakav je to menjač i lupetaju... neki su me ubeđivali da je klasični hidraulik sa 4 brzine iako sam pokušavao da dođem do reči i vikao Subaruuuuu..a na menjaču još piše Fuji Heavy industries tj. Subaru.

 

"Elitna" dugogodišnja poznata ekipa koja to radi iz okolnih Bg selendri neće ni da se bakće sa tim jer oni ispod 1200 EUR ne razgovaraju..... jer je ovo mali autić i znaju da je teško "izuti" toliko vlasnika auta koji košta koliko i takva "popravka".

 

Izdvajam  paničara blizu autokomande koji je dramio " Da li ste svesni da to može da Vas košta 1200 evraaaaa!!!!", a on je taj koji nije u životu video CVT menjač, nego kao papagaj... 4 brzine pa 4 brzine...a gleda nivo ulja u menjaču  na ugašenom motoru. ....kod ovog Punta se ulje meri dok motor radi pod opterećenjem tj ubacite u rikverc..date gas i držite kočnicu -to je dunster neviđeni, a hteo je da prihvati da ga popravlja...strašno.

 

Bilo je i bar poštenih koji su već telefonski rekli da im se to ne isplati i da ne rade remont - nego da kupim polovan i donesem da  zašrafe.

Na otpadima takvog menjača nema...izvrteo sam sve u Srbiji.......

 

Eeeeeee onda sam na FB  pronašao KRALJA automatika : Neša sa Novog Beograda kod paviljona. Kulturan, realan, zna sve i o mom menjaču, ima delove...menjače ...sve , i svim ostalima  hoće da popravi svaki  menjač po adekvatnoj ceni...za nas Puntiše primerena cena / trećinu one koju su cenjeni "eksperti" pominjali........ za puniše takođe adekvatna .

Kakav auto dovezeš vidi  se koliko možeš, a i moraš da platiš jer za višu klasu jbg. i delovi više koštaju.

 

Uradio ga je da bude kao nov i ponovo radi kao sat, više ne trza i opet vuče kao lud.

 

Za razliku od ove ekipe samoreklamera sa moćnim sajtovima, očajnika koji sami prave teme na forumima i reklamiraju sami sebe tako što se registruju i pišu lažna iskustva sa raznim imenima i istim pravopisnim greškama  -  prepoznaće se jedan takav;) genije.................NEŠA je apsolutni KRALJB) i Br. 1 majstor za automatike.

 

Ovog Punta sam kupio ženi da joj bude lakše za vožnju, ali sad kad imam pravog majstora više nemam problem da i sebi kupim neki jer su Ameri ipak u pravu - manuelni menjač je obično gubljenje vremena i g.vn. .

 

Kome treba i kontakt  tel.  ako ga zeza automatik neka piše poruku  ...ali ovom čoveku ne treba ni reklama ni posao jer ga već ima previše .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno napisi broj telefona tog Nese, znacice nekom sigurno.
Ako ti nije problem mogao bi da podelis sa nama i koja je bila cena servisa za taj menjac.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Pa ako sme javno evo.....nisam stavio da ne bude reklama.....Neši stvarno  ne treba i teško sam ga našao - one koje lako nađete zaobiđite......pazite ima jedan tzv. "majstor" i u Zemunu - on ima praktično svoju temu na jednom drugom  forumu, ali kači se i na sve ostale, pa mu se stalno javljaju zahvalne "mušterije" koje, začudo,  prave identične pravopisne greške kao i on :)....njega sam čak isto zvao, iako ga pratim na tom forumu, 'ajde jedan plus  za njega  je što bar nije hteo da lupa cenu dok ne pogleda....kao neki....dakle:
 
Nešina adresa:
 
tel: 060 0192183 Neša

 

https://www.facebook.com/automatik.menjac/

 

meni je Neša uzeo za komplet poravku 450 eur,  menjač kao nov sastavljen od mog i nekih polovnih i novih delova - komplet remontovan sa novim uljem i filterom.............a tražili mi neki 100 eur samo za filter i ulje kao ...možda proradi.

 

 "Sideshow Bob" sa Autokomande "3 slova servis" je poznat Neši ...kaže .... mlad dečko...uči još... i smeje se.....on odokativno traži do 1200 eur ali moooožda i manje s tim da mi prvo rasturi menjač ili verovatno samo  odnese Neši...verovatno je to hteo....uglavnom,  CVT -  garantujem niti je video / iako je gledao moj/, niti zna kako radi.

 

Ne bojte se automatika i ne ubacujte manuelne kad crknu - ovoliko para je i kvalitetna zamena kvačila kod običnog.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/21/2016 at 9:32 PM, Palio said:
Pa ako sme javno evo.....nisam stavio da ne bude reklama.....Neši stvarno  ne treba i teško sam ga našao - one koje lako nađete zaobiđite......pazite ima jedan tzv. "majstor" i u Zemunu - on ima praktično svoju temu na jednom drugom  forumu, ali kači se i na sve ostale, pa mu se stalno javljaju zahvalne "mušterije" koje, začudo,  prave identične pravopisne greške kao i on :)....njega sam čak isto zvao, iako ga pratim na tom forumu, 'ajde jedan plus  za njega  je što bar nije hteo da lupa cenu dok ne pogleda....kao neki....dakle:
 
Nešina adresa:

 

https://www.facebook.xxcom/automaac/

 

meni je Neša uzeo za komplet poravku 450 eur,  menjač kao nov sastavljen od mog i nekih polovnih i novih delova - komplet remontovan sa novim uljem i filterom.............a tražili mi neki 100 eur samo za filter i ulje kao ...možda proradi.

 

 "Sideshow Bob" sa Autokomande "3 slova servis" je poznat Neši ...kaže .... mlad dečko...uči još... i smeje se.....on odokativno traži do 1200 eur ali moooožda i manje s tim da mi prvo rasturi menjač ili verovatno samo  odnese Neši...verovatno je to hteo....uglavnom,  CVT -  garantujem niti je video / iako je gledao moj/, niti zna kako radi.

 

Ne bojte se automatika i ne ubacujte manuelne kad crknu - ovoliko para je i kvalitetna zamena kvačila kod običnog.

 

 

 

 

POVLAČIM SVE ŠTO SAM NAPISAO KAO PREPORUKU ZA GORE NAVEDENOG "MAJSTORA" NEŠU, POTPUNO ME JE RAZOČARAO,  NEKA SVAKO RADI PREMA SVOJOJ SAVESTI

 

 

 

- posle 4 meseca je menjač počeo da proklizava .......tako ga je žena vozila još nekako do avgusta 2017. jer nam je trebao, a onda je ponovo stigao kod dotičnog u servis - gde se zadržao ČITAVIH OSAM MESECI SA NEVEROVATNIM ARSENALOM RAZNORAZNIH IZGOVORA. Ja ne mogu da se setim kakve mi je on nebuloze sve napričao, te čeka ovo, pa mora ono, iz Italije, Švajcarske , navodno mu je svašta izmenjao i usput putovao, bolovao,  imao probleme....bla, bla......to je degutantno - kada sam poludeo i počeo da zvonim i proganjam ga non stop, jer kad god odem do servisa - moj auto stoji parkiram na istom mestu...a skupe mašine vise na dizalicama i lova kaplje iz Audija, Mercedesa, Poršea....skarabudžio ga je za par dana u Martu 2018.!! i naplatio mi nešto sitno jer je znao šta će se desiti - i eto...... prvo ga nismo ni vozili, jer je žena već navikla da ne vozi, čuvali smo ga kao rezervu - kad sam ja počeo da ga vozim  jer sam dao svoj auto na servis da ga oporave jer sam ga skoro godinu dana vozio za oba - a vozio sam nežno i lagano, naslujućuji da je auto  samo zbudžen da me se reši  - naravno  nije izdržao ni 400 km - menjač je zakucao 12.5. i sada više ne nameravam da ga popravljam - ovde u Srbiji  ne postoji mogućnost da ga osposobim isplativo. DOTIČNOM "MAJSTORU" SVAKA ČAST I PUNO USPEHA

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/14/2018 at 8:17 PM, dekirs said:

Cekaj jbt, kako 8 meseci da stoji auto kod njega ? O.o

Verovali ili ne, toliko me je vozao - priznajem  majmun sam što sam  to trpeo, ma majmunčina na kvadrat. Ali neka... ja mirno spavam.

Iskopiracu ovih dana svu prepisku porukama iz telefona  - to je ništa u odnosu na telefonsko pros......vanje,   koje sam slušao, ali postaviiću screenshotove da vidite bar malo te folove. Inače ..ne javlja se naravno da vidi auto, obećao je u ponedeljak  dolazi po mene da vidi on to -ma sigurno nije menjač, nego vanzemaljci valjda, sunčeve pege....ja tripujem da auto ne ide itd. Neka,  neka... ne mora više, završili smo tu priču, ne treba mi više u životu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

SAMOZVANI  MAJSTOR  ZA AUTOMATSKE MENJAČE  -Neša 20638126_1928739900718076_43726930985672

 

 

 

Bolje zapalite Vaš auto sa automatskim menjačem, umesto da ga poverite njemu - verujte da se  više isplati , u međuvremenu sam upoznao i druge sa automaticima (BMW)  koje je zajebao - ma nije bitan Fiat ni CVT , lik nas radi sve podjednako, kao volove, potpuno isto bez obzira na vrstu auta.

Nek ti je Bog u pomoći dragi Nešo s takvim poslovanjem - od mene ti je prosto, automatik Punto  sam prodao budzašto nakon tvoje druge  "popravke" koja je držala tri dana.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav i hvala na prijem na forum

E..ovako

kupio sam fiat punto2 1.2 16v 59kw 2002god/ u top stanju/ sa automatskim menjacem,

medjutim problem je ovaj ,nece da ubacuje u brzine osim u rikverc i moze da se vozi ,a

u ostale brzine mrtav.Mehanicar mi je rekao da je mozda crkla elektronika,i da ce pokusati

osposobiti./a gde naci tu elektroniku?/

 

druga opcija je ubacivanje manuelnog menjaca,znam da treba sve da se menja,ali da mi je

 drugi mehanicar rekao da treba cela tabla da se skine zbog pedala!?

Ako neko zna sta da radim,nek mi pomogne da resim problem.

HVALA

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 minutes ago, belipotok2 said:

druga opcija je ubacivanje manuelnog menjaca,znam da treba sve da se menja,ali da mi je

 drugi mehanicar rekao da treba cela tabla da se skine zbog pedala!?

Treba sve ovo:

On 10/15/2010 at 5:47 PM, Martini said:

Pedale, komandu menjaca, zamajac, alnaser, menjac i mozda pouosovine. Ostaje problem elektronike i greske na tabli, sitna prevezivanja rikverc svetla. Najbolja varijanta (i najskuplja) je motorni racunar, centalna elektronika, i tabla sa drugog auta. Najeftinije je nakon montaze probati sta ce se desavati sa radom motora.

Pogledaj odgovarajuće teme za promenu menjača:

Punto mk.2 - ubaciti manuelni umesto automatik menjača?

Fiat Punto mk.2 1.2 16v - ubacivanje manuelnog umesto automatskog menjača?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...