Jump to content
FAS Goran
milan-jtd

Fiat Punto - antena, prijem signala / skidanje antene

Recommended Posts

Imam i ja na Puntu problem sa antenom. Sa fabrickom je sve lepo radilo, ona je pukla i nepopravljivo je ostecena. Kupio sam neku AutoTech sa svojim nosacem ali prijem je katastrofa. Bolji je prijem kada spojim samo + zicu, kada dodam i masu odmah dobijem sum! Cak sam probao i da napravim kratak spoj na koaksijalnom kablu ali nema nikakve razlike, sto mi je cudno!

 

Jel Fiat ima neke posebne antene ili sta vec? Nije mi jasno... Za sada mi je spojen samo + bez mase, ali nisam nikako zadovoljan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam sredio signal, sve radi mnogo bolje sada.

 

Skinuo sam radio, razmrdao sve kablove, malo prsnuo kontakt spreja, naprskao sam i konektor na anteni (ispod plafonjere) i ono najbitnije posle cega sam primetio dosta bolji signal, naprskao sam navoj samog stapa antene, izgleda da je tu bio glavni problem. Pre ciscenja navoja se nije primecivala razlika u signalu sa i bez antene. Kada sam ga ocistio cim se prinese stap antene kucistu odmah se popravio signal. Tako da sam jutros celim putem kuca posao slusao rock radio. Juce je to bilo moguce do Zeleznika i gubio se signal.

 

Eto, mozda nekome pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze sve. :D

Spremi se sledece nedelje za "onaj" poduhvat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvinjavam se,ako moze pomoc ovde..

Cd sanzer za punta 2 fabricki..ne znam da pokrenem cd ili nesto nevalja..ubacim cd,primi ga,odradjuje nesto i izbaci ga. Tako u svh 5 slotova..Probam drugi cd,isto..

Gore mi je radio kasetas fabricki..

Tek sam uzeo auto pa ne znam kako to radi sve..mozda ima neka caka..

Inace to je drugi cd sanzer..prvi je zakovao,tako je dosao,drugi sam uzeo i on nista,kao gore sto sam vec naveo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj..nije valda da me neka glupost zeza?

Pomazite..ne poznajem ovo auto a zapinjem da mi proradi cd sanzer..

I drugi sam porucio..dobio i ukopcam dzek i nece..Prvi mi cd sz zaglavi,drugi primi cd zuji i vrati cd i danas treci:wallbash:

sve lepo primi i nece da pokrene:crybaby:

Sta znaci upario???

Samo prebacim gore na radiju,ubacim cd u bilo koji slot i neece..pa nije moguce da oba na isti nacin me zezaju,pokvareni..

Ima dzek fabricki gde je vec bio sanzer,zamenio sanzer drugi isto ukopcao i neecee:wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala..

Ali kad sam je iscitao vidim da sam ofulao..ovo smece od cd sanzera nikom ne radi..

Da sam znao uzeo bih odmah neki cd player i cao..a sad imam tri ova g...i prosto moram pokusati sklopiti jedan da radi..Dzaba sam uzimao..:wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu pa da se nadovezem na postojecu
Imam veliki problem sa prijemom stanica koji nikako ne mogu da resim
Panda nije imala fabricku antenu te sam na buvljaku kupio neku koja je dobro radila cak i kada se polomila
Kupim nov radio Pioneer mada je i stari bio Pioneer samo bez bt i od tada pocinje problem sa prijemom stanica
Kupim novu antenu u radnji malo bolje ali i dalje ne hvata lepo kupim pojacivac signala i jos gora situacija reklamiram radio stavim drugi opet isto
Da li neko ima savet sta da uradim ili kupim da resim problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

@clockwork_orange

Kod Fiata se pojacavac signala nalazi u samoj bazi radio antene. Tako da koaksijalni kabl uz radio signal, kroz svoj unutrasnji vod "tera" i +12V za rad pojacavaca (tzv. "phantom power"). Moze se proveriti napon tj. da li ga novi radio uopste salje, zatim masa koju kolega vec pomenu (baza antene je nazubljena sa donje strane), sam pojacavac... Ako radio ima ugradjen neki servisni meni, napon stanice koja se solidno hvata treba da bude oko 2-3V. Pisao sam ovde detaljno, samo za Nuova Bravo:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala puno na odgovoru ali nazalost moj auto nikada nije imao fabricku antenu ni radio uredjaj u pitanju je teretna postarska panda.
Antena nema pojacalo stegnuta je kako treba tako da verovatno ima i dobru masu naknadno je dodat i pojacivac signala koji je samo pogorsao stvar, naravno povezano je i napajanje na pojacivac
Buduci da se bavim elektro instalacijama svi kontakti i veze su ostvareni na kvalitetan nacin , fabrickim konetorima, lemljenjem ili krimpovanjem

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...