Jump to content
FAS Goran
debelizmaj

Gde staviti TAG - sve o elektronskoj naplati putarine (ENP)

Recommended Posts

@PremieRacing Imam ja jedan viska za putnicki program, dam ti Dz. Ak si odavle mogu ti na nekom skupu doturim ili preko nekoga. :thumbup:

 

Mozda mozes i da pitas u nekoj poslovnici Srb. Puta, reci polomio mi se, a ja vas uvazeni korisnik, kako cu platit ak ne funkcionira. 

 

E bre ko jos kaci TAG na soferku, to bre u brzini kroz naplatnu samo se prilepi na soferku dok radis jos xyz poslova ccc.. :lol:

Edited by ISV_01
Added

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim, nije da se pravim mLogo pametan, ali zar TAG ne radi na radio signal, pa bi trebalo da je sve jedno da li ga držim zalepljen na staklu ili u nekoj pregradi na tabli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo naši su čudna sorta. Mene je onaj na rampi ubedjivao da sam ga naopako držao pa nije ocitao 

:o

Kaže mora crna boja spolja... Idiot

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bglion

Ti tag uređaji komuniciraju na frekvenciji od 5.8GHz na kojoj se radio talasi prostiru praktično pravolinijski i imaju veoma usmerene antene tako da jeste važno kako su orijentisani. Nisam probao ali vrlo verovatno da naopako stvarno ne mogu da komuniciraju ako su antenice direkcione. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam nista o tim opasnim frekvencijama :) Nedavno sam vozio čoveka čiji je tag bio u torbici na tabli i otkucalo je njegov tag umesto moj koji je na soferci...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te opasne frekvencije i ponašanje talasa na njima su skoro kao naučna fantastika tako da nemoj ništa da te čudi. Samo kažem da ima smisla to što je rekao radnik na rampi. A možda je i taj primerak taga buđav. Nije baš lako napraviti antenice na štampanoj ploči da idu u masovnu proizvodnju i da svaka ima dobre karakteristike. :thumbsup:

Edited by BGMilos

Share this post


Link to post
Share on other sites

To pokusao da prokrijumcari Alfu na autoput pa dobio rampu :lol:

 

Salu na stranu, ja drzim Tag u onom njegovom malom pakovanju, za koje legenda kaze da poseduje svemoguce moci neocitavanja istog kada se prolazi ispod Tag releja, dok kad zatreba izvucem Tag sa sve nosacem na njemu i samo prilepim za soferku pri prolasku kroz naplatnu. 

 

Takodje postoji legenda po kojoj neka vozila, zbog nekog premaza u soferci (npr Scenic mk1) Tag nije ocitavao ako se postavi u gornji deo soferke. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

TAG uredjaj na akciji. Sa postpejd placanjem preko ENPay aplikacije. Nema vise pripejd dopune, nego nakon 10 dana nakon prolaska kroz naplatnu stanicu skinu vam iznos sa kartice a rwcun salju na mejl. Malo sam istrazivao kako je ovo moguce i fora je izgleda u tome da se vas tag vodi na pravno lice, u ovom slucaju ENPay, a njima je omogucena postpejd naplata. Uglavnom nema provizije tako da se ne placa vise od regularne  cene putarine. 

Screenshot_20200218_150928_com.facebook.lite.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je to bilo interesantno i hteo sam da probam taj "postpejd" ali je aplikacija loše ocenjena i toliko ima loših iskustava da sam odustao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja koristim tu app već par meseci. Generalno radi ok. Preporuka samo staviti neku drugu karticu, ne onu na koju primaš platu i uplatiš elektronski na nju pa skidaju pare sa te kartice. Uvek dođe izveštaj posle 10tak dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za registraciju na app se ne sećam, možda.

Potreban je broj platne kartice i da imaš 600 din na njoj. Kad odrade prebacivanje taga na postpejd, ovih 600 dinara ti domu kao kredit, kad potrošiš skidaju dalje. 

Tag čak nisam ja ni lično odneo. Dao šuraku kad je išao za BG i sve odradili za 5 min

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za registraciju traze broj licne karte. To sam ostavio. Sto je malo i logično. Jer napisao sam kako funkcionise. Tsj tag koji ti imas se vodi na pravno lice tj na njih. Ti kao fizicko lice ne mozes da placas postpejd, samo pripejd. A fora je da oni imaju valjda popust od 5 posto kao pravno lice l, i tu oni zaradjuju. Oni tebi taj popust ne obracunaju, ali ne placas ni njima proviziju. Juce sam porucio, videcemo kad stigne tag, kakva su iskustva. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koristim ENpay od početka, negde od 01.11.

Nikakvih problema nije bilo do sada, sve funkcioniše besprekorno - prolazi kroz rampe i naplata. 

Već je spomenuto, najbolje koristiti karticu na koju ne leže plata, nego karticu koja se koristi za plaćanja preko interneta (npr). 

Obračunski period je deset dana i po dobijanju specifikacije, potrebno je prebaciti potrebnu količinu novca na karticu za plaćanje. 

 

Na TAGu poželjno je potrošiti sav novac, jer preostale količine novca ostaju na TAGu dokle god je isti u ENpay sistemu naplate 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nije idiot, stvarno treba drzati crnu stranu spolja, inace nece raditi... Probao vise puta  
Koliko sam viđao, a i kod mene je tako, nosač je napravljen tako da bela strana bude spolja, prolazi se rampa normalno, ne znam odakle priča da crna treba spolja, tako bi ga onda i dizajnirali da je to bitno.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radi gde god da je. Drugar "izgubio" svoj pa ga nasao tako sto ga je cuo da je zapistao ispod sedista

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ima na pumpama da se kupi novi drzac za tag? imam neku cudnu soferku i samo na malim mestima oko retrovizora mi prolazi signal, a ne mogu da ga ciljam stalno, ovako sa nosačem je idealno, ali sam polomio skidajuci sa auta starog 
jel uspeo neko da kupi? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
jel ima na pumpama da se kupi novi drzac za tag? imam neku cudnu soferku i samo na malim mestima oko retrovizora mi prolazi signal, a ne mogu da ga ciljam stalno, ovako sa nosačem je idealno, ali sam polomio skidajuci sa auta starog 
jel uspeo neko da kupi? :D

Ima na KP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...