Jump to content
FAS Goran
debelizmaj

Gde staviti TAG - sve o elektronskoj naplati putarine (ENP)

Recommended Posts

Znam, citao sam , mislim da se tu radi o onom tackastom crnom delu, koji mi i nemamo soferci. Nije mnogo bitno gde ces da ga stavis, ja sam danas isao za BG drugim autom, nosio sam tag na istrument tabli i bilo je sve isto

Ima problema sa nekim soferkama koje imaju neku termo izolaciju, ili sta vec

Gledaj gde ces da ga stavis da ti bude lakse za skidanje, zbog dopunjavanja

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto informativno koliko kosta TAG, kako doci do njega, jel moze vise njih da ga koristi i ostalo.

 

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste vezan za tablice, ali nije bitno ni presudno....

Koštao je davno 1.300,- sada je tih 2.000,- a za kupovinu je potrebna LK i saobraćajna vozila na koje se tag registruje.

Meni kad prođem rampu i dalje pokazuje reg.oznaku auta koji sam davno prodao, a prolazim bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije vezan za tablice. I postoji popust za uplate, tipa na 25000 je 4%, na 100000 je 10% :D

 

Super stvar i za preporuku, samo da se ovi naši usklade sa popustima jer svrha taga je da se poveća protočnost. A sad, zašto bi ga neko uzimao ako ne koristi često autoput. Jedino zbog popusta. Kako sam video u HR, imaju stalni popust oko 24% za njihov ENC

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da napišem da vredi svaki dinar! Pogotovo u letnjim mesecima kao sada...

 

JESTE vezan za registarsku oznaku, ali se prolazi bez problema i ako nisi tim vozilom na koje je tag registrovan. To što može da se koristi sa različitim vozilima ne znači da nije vezan za tablice... a to nije ni bila namera puteva Srbije ali su vremenom dozvolili.

 

A treba da ga ima svako ko koristi auto put u letnjim mesecima pošto je dovoljno da te jednom spasi višesatnog čekanja na Bubanj potoku i po meni - isplatio se.

Loše je što naplatna rampa BG-NS nema žutu traku za ENP pa se često zaglavim i čekam dok mamlazi shvate da ne mogu da idu na rampu koja je namenjena samo ENP-u

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam TAG i biiip je zestoko. Posle god dana je vec brljavio. Odem da ga reklamiram, kazu garancija je prosla, ali ipak proveri u ugovoru, mozda je 2 god. Baterija ne moze da se menja. Reko date mi govno koje od prvog dana malo zajeb... a sad necete da ga zamenite. Kaze zena reklamaciju treba da podnesete na naplatnoj rampi kad vam se to desi. Reko zezas me. Treba negde da krenem pola sata ranine racunajyluci da ce da zvekne tag i onda tamo da ga reklamiram!

To je jedna prica. A druga je sam princip rada. Govno.

Programer sam i znam kako stvari mogu da se naprave.

Mnooogo jednostavnije.

 

Nego sad kad hocu da ga dopunim ja idem u njihovu poslovnu jedinicu, cekam zbog guzve, placam, uzimam gotovinski. Zasto? Cekam tu tada, jer kao eto imam vremena, da ne bih cekao na naplatnoj.

Kreteni. I jos izbacuju novi model taga, manji! Promenite sistem.

A kako samo moze da radi, pa lepo. Imas svoj poziv na broj, uplatis lovu i pare su u sistemu za tebe. Prilazis naplatnoj, uplatis sms-om 500 din i pare su u sistemu. Prolazis. Milion nacina brze i jednostavne dopune.

A TAG u obliku RFID nalepnice koju ocita skener na rampi i koji mora biti online da proveri stanje i da te pusti. Nalepnica kosta 100 din, dopuna jednostavna. Al jbg, sta da rade svi oni ljudi po kancelarujama, ko da se ugradi u TAG uredjaj? Vise mi sjebe put tag kad ne radi, pa u poslednje vreme uvek placam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bingo, opet ti...  :D:P

Apsolutno si sve u pravu, ALI dok to sve ne bude tako kako treba - džaba nervoza.

 

Iz ličnog iskustva ti savetujem da se opremiš strpljenjem i reklamiraš tag. Proceduru su ti saopštili  :D 

Mogu da ti kažem da novi, mali uređaj radi bez problema a onaj stari, veliki je i meni pojeo živce dok sam ga koristio.

 

Na kraju te čeka još jedno iznenađenje kad obaviš reklamaciju, oni usvoje (posle 40ak dana zakonskog roka), platiš sve što treba, onda moraš da odeš za BG (strogi centar) da podigneš svoj uređaj zato što kreteni ne šalju niti brzom poštom na kućnu adresu niti internom poštom na naplatnu rampu gde si reklamirao!!! Strašno i užasno veliki kretenizam i neprofesionalnost...

Share this post


Link to post
Share on other sites
52 minutes ago, Markobgd said:

Agziću, najbolje je da ti ideš od KŠ za KG preko Rekovca i nema da te boli glava:lol:

:lol:

Od pocetka godine sam bio samo jednom za Uskrs i verovatno je to sve za ovu godinu.

Zanimljiva su mi iskustva sa uredjajem. Verovatno ce se jos nadogradjivati sistem da bi olaksao svima njegovu upotrebu, mada je vinjeta "mama" za sve ali nasima naravno to ne odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedini spas TAGa je iz Nisa ka bg na b.potoku...tu ti bas pomaze u guzvama...sve ostale naplatne rampe ako ima vise od 10auta ti ne mozes da dodjes do trake za TAG rampu....

Platite online dopunu, svratite i dopunite tag u AMSS za 10min ako necete da cekate....Nesto mi puno to 2000din za nov tag...videcu koliko mi placamo pa javljam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze da se vozi u istoj kategoriji, ali ako se promeni vozilo samo se stane na bilo koju pumpu gde se uplacuje i promeni se tablica u uredjaju.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, PremieRacing said:

Bingo, opet ti...  :D:P

Apsolutno si sve u pravu, ALI dok to sve ne bude tako kako treba - džaba nervoza.

 

Iz ličnog iskustva ti savetujem da se opremiš strpljenjem i reklamiraš tag. Proceduru su ti saopštili  :D 

Mogu da ti kažem da novi, mali uređaj radi bez problema a onaj stari, veliki je i meni pojeo živce dok sam ga koristio.

 

Na kraju te čeka još jedno iznenađenje kad obaviš reklamaciju, oni usvoje (posle 40ak dana zakonskog roka), platiš sve što treba, onda moraš da odeš za BG (strogi centar) da podigneš svoj uređaj zato što kreteni ne šalju niti brzom poštom na kućnu adresu niti internom poštom na naplatnu rampu gde si reklamirao!!! Strašno i užasno veliki kretenizam i neprofesionalnost...

 

I naravno, jeftinije je samo kupiti novi, sta ces kad njih boli uvo da nesto pojednostave. Reklamaciju necu, ako je tako kako kazes.

A sistem placanja ima svaki fakultet bolje organizovan nego oni, platis ispit na svoj poziv na broj i proknjize sutra uplatu.

Tolko para imaju, a nesposobni su.

 

Svakako ste me podsetili ovom temom. Treba da idem na more, pa bi bilo bolje to srediti da se izbegnu guzve.

Mogu da mi prebace sredstva na taj, a i manji je i jednostavniji za kacenje. Za onaj veliki beli nisu imali ni dodatnih nosaca, cisto da mogu da ga koristim u dva auta.

Inace sam negde cuo da rade zamenu baterija na tom belom, otvaraju ga, premoste bateriju, pa ubace novu.

 

Inace, sve cesce placam karticom.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj naš TAG je čist inžinjerski omašaj da nema dalje. Toliko gluposti skupiti na jedno mesto u obliku Putevi Srbije / TAG stvarno je uspeh.

Imam 6 kojekakvih tagova na šoferšajbni i kad bi se u svakoj državi zamajavao po naplatnim rampama ili pumpama i gubio vreme ne bi znao kud bi. Postupak reklamacije je jako komplikovan jel mi oduzima dragoceno vreme na putu. Zvao sam telefonom puteve slao mejlove, pitao ih da li su čuli za brzu poštu odnosno kurirske službe, da li su u toku da je nastupio 21.vek i normalno ništa. Reklamacija i dalje isključivo na naplatnoj rampi, ne može čak ni na nekom prodajnom mestu. Sistem dopunjavanja toliko komplikovan i opet ogromno gubljenje vremena. Kvalitet uredjaja skoro pa nikakav. Stari uredjaj mora da se zagreje da bi profunkcionisao, u njega na naplatnim rampama duvaju, trljaju ga da se zagreje :) daju mi preporuke da sedim na njemu nekoliko minuta pre prolaska kroz rampu itd itd.

 

Čekanje na inkasanta po rampama ukoliko ne očita TAG je posebna priča isto kao i naplata najskupljeg dela putarine u koliko se slučajno otvori rampa a tag neda zvučni signal, dva puta sam plaćao po 4 hiljade i nešto više pravili zapisnike, konsultovali kamere, ma užas jedan. Ne mogu da kažem oba puta su vratili novac, jednom posle 6 meseci drugi put posle 2 meseca. Jedino može da pomogne kad je velika gužva na rampi i ništa više. Sve dok je ovakav sistem funkcionisanja neće biti od neke koristi.     

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko je bio u Rusiji zna da na svakom ćošku postoje aparati na kojima može da se uplati praktično sve, od kredita na telefonu do kredita u banci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...