Jump to content
FAS Goran
debelizmaj

Gde staviti TAG - sve o elektronskoj naplati putarine (ENP)

Recommended Posts

Pffff, deda Mario kasni jedno 20-30 godina... tako smo prolazili dok je on još mogao da hebe   :P

 

i onda je i meni stiglo "sve odjednom" na naplatu pa smo prešli na drugi sistem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/24/2023 at 5:53 PM, bane1321 said:

Korist: Manja će biti cena putarine za nas koji imamo TAG. 

Šteta: Biće viša nego sad!

I, da li je na kraju manja putarina na taj način?

Ovih dana su neki sa TAG-om pisali da ih i dalje duže sa 100% cenom ?

Edited by moron

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pretprosli vikend, Milos Veliki, do Ljiga, putarina 240 din. Nemam pojma koliko je pre bilo. Voznja sa tagom. 

Mozda ce znaciti nekom ovaj info. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce u Srbija Putevima mi zena kaze da u Open Balkans ne ulazi Grcka (bar ne jos) dok ENP sa nasim tagom u MK svaki dan trebaju da puste u rad. To je pod uslovom da je nas TAG vezan za platnu karticu a ne na dopunu. 

Inace, ako hocete da vas tag na dopunu 'prepravite' na ovaj sa platnom karticom, NE VRACAJU vam novac / dopunu sa TAG-a ako imate ista vec se 'odricete u korist Puteva Srbije'....tako da istrosite sto mozete inace nema vracanja. 

Ovo gore vazi za konverziju sa dopune na platnu karticu.

 

Za Grcku imate Grcki tag

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nas domaci TAG koristim godinama cim se pojavio Makedonski odmah sam ga kupio i prosle godine sam kupio i Grcki tj Egnatia Pass
Kako predjem granicu samo promenim uredjaj
Makedonski tag se online dopuni bez vecih problema dok ne mogu da nadjem kako se dopunjuje grcki ako neko zna pomoc bi mi dobrodosla buduci da cu preci granicu na NIKI prelazu i nigde usput nemam opciju za dopunu

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, clockwork_orange said:

Egnatia Pass

Imas aplikaciju za njega, zove se bas kao gore navedeno. Instaliras, ukucas neophodne podatke (mislim da po broju tag uredjaja automatski se popunjavaju polja, ako ne nije tesko popuniti) odaberes iznos za dopunu iz padajuceg menija,  ucukas karticu da platis i eto ga.

 

Screenshot_20230606_085728.jpg

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 hours ago, ISV_01 said:

Imas aplikaciju za njega, zove se bas kao gore navedeno. Instaliras, ukucas neophodne podatke (mislim da po broju tag uredjaja automatski se popunjavaju polja, ako ne nije tesko popuniti) odaberes iznos za dopunu iz padajuceg menija,  ucukas karticu da platis i eto ga.

 

Screenshot_20230606_085728.jpg

Hvala ali dzaba ne mogu ni da se ulogujem u aplikaciju ne znam user i pass

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 6/6/2023 at 1:24 PM, clockwork_orange said:

ne znam user i pass

Registrujes se (create web user). id si dobio u ugovoru, tax isto. Ne stikliras mobilepass. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolege, da li je moguce sa postpaid tagom, znaci vezan za tekuci racun, prebaciti tag i koristiti ga za drugi auto? Je li potrebno nesto menjati/prijavljivati drugo vozilo u ENpay aplikaciji? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolege, da li je moguce sa postpaid tagom, znaci vezan za tekuci racun, prebaciti tag i koristiti ga za drugi auto? Je li potrebno nesto menjati/prijavljivati drugo vozilo u ENpay aplikaciji? 
Meni je postpaid tag vezan za druge tablice i redovno ga koristim, jedino što na naplatnoj rampi ti ispisuje druge tablice na koji je prijavljen.
Može da se promeni, mene mrzi iskreno.

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo vidi da je ista kategorija vozila kada 'setas' tag.

Edited by ISV_01

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja promenio auto i hteo da promejim i registraciju na TAG-u odem na NIS pumpu gde su mi trazili raznu dokumentaciju ukljucujuci i ugovor za koji ne znam ni gde je
Odem na MOL gde mi devojka bez problema promeni registraciju ali i pogresi u jednom slovu
Mrzelo me da isprtavljam tako vozim vec tri godine kada mu crkne baterija kupicu novi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam promenio registraciju na TAG-u pre neki dan na NIS benzijskoj pumpi (Zmaj, BG).

Trazili su mi samo saobracajnu i LK..i zavrsili za dva minuta.

I jos dobio odstampan primerak ugovora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na novom tag-u ostavio stari broj tablica od pre xy godina, još kad sam kupio prvi tag... Nekako me uvek prijatno iznenadi kad mi ispiše tablice tog auta koji sam daaaavno prodao a lepe me uspomene vežu za njega   :D

 

i da, radi naš postpaid tag u MK tj. proradio je Ne znam kad pošto sam išao u junu i julu i nije radio, a sad u avgustu radi bez problema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/24/2023 at 11:51 AM, PremieRacing said:

 

 

i da, radi naš postpaid tag u MK tj. proradio je Ne znam kad pošto sam išao u junu i julu i nije radio, a sad u avgustu radi bez problema. 

Kolega, jel si radio nesto u vezi taga neka dodatna konfiguracija ili nesto za Makedoniju? Ili prosto radi po default-u? 

Edited by MiloshBg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naštelovali mi sve još kad sam ga uzeo u AMS i jun/jul nije radilo...

 

U međuvremenu sam samo promenio platnu karticu pošto mi je stara istekla i dobio novu, i sada u avgustu kad sam išao radio je tag bez problema.

 

Dakle nisam ništa dodatno konfigurisao ali ima nešto što treba uraditi tj. registrovati se kod makedonskog preduzeća. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pet godina posedovanja i tri auta u koje sam prebacivao nosač bez problema, ja zadovoljan!

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, MiloshBg said:

jel si radio nesto u vezi taga neka dodatna konfiguracija ili nesto za Makedoniju? Ili prosto radi po default-u?

Prilikom registracije TAG uređaja na WEB portalu imaš da dodaš SMKD kao državu i dodaješ broj platne kartice (pričamo o "Open Balkan TAG" uređaju. Nisam rekonfigurisao stari pripejd TAG). Jednostavna je procedura. Prilikom kupovine "Open Balkan TAG-a" imaš uputstvo za registraciju ali ima i na njihovoj WEB prezentaciji.

 

Ja nisam imao nikakvih problema ni u odlasku u Grčku ni u dolasku. Neki su pisali po FB da su imali problem ako idu vikendom pa kao banke da ne rade konverziju novčanih sredstava vikendom i kao dolazi do blokiranja TAG uređaja. Nisam baš siguran u tu priču ali nisam ni mogao da to istestiram pošto sam išao radnim danima u oba pravca. Verujem da banke automatski rade konverziju, pogotovo što je VISA ili MASTER kartica u pitanju, a sa njom se može plaćati u inostranstvu.

 

Na naplatnim rampama u SMKD piše da treba spustiti brzinu na 30 km/h. Nisam probao da idem većom brzinom u SMKD kroz naplatnu rampu.

Edited by IDzO

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...