Jump to content
FAS Goran
debelizmaj

Gde staviti TAG - sve o elektronskoj naplati putarine (ENP)

Recommended Posts

11 hours ago, Dzimbo said:

Zna li ko koliko dugo traje ENP tag u praksi?...

 

Iz prakse, može i 3 i 5 i više godina... Baterija je jedini ograničavajući faktor, ili ako ga fizički razbiješ   :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, clockwork_orange said:

u Makedoniji i Grckoj daju TAG besplatno,

Kad uzimaš sebi, uzmi i meni jedan besplatan makedonski!;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pola 7 sam video ovo za sajam, da sam barem ranije pogledao šta ima na forumu.

Neverovatno da sam pored ostalih zvao i puteve Srbije i niko nije imao pojma za ovu akciju vezano za sajam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Okrenem jutros opet puteve Srbije reko možda su produžili akciju neki dan ili možda i do sajma automobila,mada realno ova akcija mogla bi stalno da bude aktivna.

Sad mi kažu da bila je akcija ali samo za vreme sajma. Reko šta je tačno bilo ako nije problem.

Prvo mi pomene ovo što je knežević76 javio za postpejd i platnu karticu. A druga kombinacija pripejd samo sada je uplata 6000 dinara i dobija se besplatno tag sav novac ide za putarine . Ovo za pripejd ista priča što je Woodoo kupio prošle godine samo 1000 dinara skuplje. Nisu ništa rekli za sajam automobila,nadam se da će biti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se sa tobom, TAG treba džabe da dele, bez nekih uslova preteranih. Ne vidim svrhu zašto se glupiraju sa tim.
Pa prošle godine burazer poručio grčki tag, zbog puta na more. Stiglo mu za par dana na kućnu adresu! I to besplatan TAG iz GRČKE!

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/27/2023 at 9:04 PM, knezevic76 said:

Pa prošle godine burazer poručio grčki tag, zbog puta na more. Stiglo mu za par dana na kućnu adresu! I to besplatan TAG iz GRČKE!

Kolega, da li moze neka detaljnija informacija o ovome ?

Hocu da uzmem tag za mene i gledao sam po netu gde se moze uzeti TAG za Grcku (dok ne implementiraju sistem da tag kao tag moze u sve zemlje ili bar par njih, sto se trenutno radi u Putevima Srbije) i izlazi mi sajt EgnatiaPass koji nudi uslugu koriscenja Tag-a kroz celu Grcku tj njihove naplatne rampe uz besplatno slanje TAG uredjaja na kucnu adresu.

 

Da li je buraz uzeo njihov Tag ili od nekog drugog provajdera ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Kolega, da li moze neka detaljnija informacija o ovome ?
Hocu da uzmem tag za mene i gledao sam po netu gde se moze uzeti TAG za Grcku (dok ne implementiraju sistem da tag kao tag moze u sve zemlje ili bar par njih, sto se trenutno radi u Putevima Srbije) i izlazi mi sajt EgnatiaPass koji nudi uslugu koriscenja Tag-a kroz celu Grcku tj njihove naplatne rampe uz besplatno slanje TAG uredjaja na kucnu adresu.
 
Da li je buraz uzeo njihov Tag ili od nekog drugog provajdera ?
Tako je, na tom sajtu se uloguješ i pratiš uputstva.
Na mejl koji budeš uneo ćeš dobiti ugovor, proveri podatke, jer se desi nekad da pogreše. Popuniš ugovor, skeniraš, ili kako već možeš, i vratiš im nazad. Oni to provere, i šalju ti TAG preko UPS kurirske službe. Mislim da uplaćuješ 15€ koje ti oni refundiraju na TAG kao kredit. Inače dopunu TAGa možeš preko njihovog sajta ili njihove aplikacije za mobilni.

Buraz je dao tag kolegi prošle godine, i ako su druge tablice, nigde nije imao problema.inale je TAG stigao za par dana.

PS sa detaljima iz ugovora praviš aktivaciju naloga.

Evo i bitan deo da se ne zbuniš.37f3f7c39e11a687ed2195e037ad8232.jpg

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videh danas na sajmu akciju za naš tag, uplatom 6.000 na jednom tagu dobija se drugi gratis a kupovinom dva taga treći je gratis. Bila je još jedna akcija, manje interesantna pa nisam ni zapamtio šta nude.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@knezevic76 Da li mozda znas, pod ID card/ Passport NO da li je buraz uneo broj pasosa ili LK ? Nekako mi logicno da je broj pasosa kao stranog lica al da pitam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
[mention=15344]knezevic76[/mention] Da li mozda znas, pod ID card/ Passport NO da li je buraz uneo broj pasosa ili LK ? Nekako mi logicno da je broj pasosa kao stranog lica al da pitam. 
Pasoš

Sent from my 2203129G using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konačno uzeo tag danas na sajmu posle malo zevao po istom , najpovoljniji Kinezi.

Uglavnom hteo sam da uzmem postpejd ili da plaćam preko računa ali ništa od toga. Ova kartica za platu je Dina nikad nisam ni tražio drugu nije trebala ne može Dina samo strane kartice. Imam Vizu ono za internet pa nju dopunjavam po potrebi ali nisam kupovao ništa mesecima i reko preko nje ću,kad istekla pre 3 meseca.

Tako da mi ostalo jedino ovo pripejd za 6000 dinara i gratis tag. Još pomenu ovaj na štandu da nije ograničeno za koliko mora da se potroši novac,to mi nebi ni palo na pamet da pitam. Ako se kupe 2 taga 3 je gratis

Share this post


Link to post
Share on other sites

B92: Vlade Srbije donela odluku: Poskupljuje putarina http://www.b92.net/biz/vesti/srbija/vlade-srbije-donela-odluku-poskupljuje-putarina-2307508

 

"Vlada Srbije donela je na sednici odlluku o poskupljenju putarina za 14 odsto, odnosno 8 odsto za one koji koriste u uređaj za elektronsku naplatu putarine ENP"

 

Eto neka korist i od Taga

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne vidim nikakvu korist... Kao i sa penzionerima, skinucemo vam 10%, vraticemo vam 10% sad imate isto... 
A matematika nam nam nije ista :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Korist: Manja će biti cena putarine za nas koji imamo TAG. 

Šteta: Biće viša nego sad!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 3/23/2023 at 1:39 PM, dach@ said:

Konačno uzeo tag danas na sajmu posle malo zevao po istom , najpovoljniji Kinezi.

Uglavnom hteo sam da uzmem postpejd ili da plaćam preko računa ali ništa od toga. Ova kartica za platu je Dina nikad nisam ni tražio drugu nije trebala ne može Dina samo strane kartice. Imam Vizu ono za internet pa nju dopunjavam po potrebi ali nisam kupovao ništa mesecima i reko preko nje ću,kad istekla pre 3 meseca.

Tako da mi ostalo jedino ovo pripejd za 6000 dinara i gratis tag. Još pomenu ovaj na štandu da nije ograničeno za koliko mora da se potroši novac,to mi nebi ni palo na pamet da pitam. Ako se kupe 2 taga 3 je gratis

Ne znam kako nisi mogao sa dina karticom da resis postpejd. Jer sam ja bas juce uzeo tag za 1 (jedan) din. Jer i ja imam samo dina karticu. I jos su mi ubacili otvoreni balkan pa u makedoniji isto tako placam ovim tagom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@aca 81   Ne znam tako su mi rekli na šalteru i ne jedna osoba već više njih. To je najbolja opcija vežeš za karticu i ne misliš o dopunama i najpovoljnije

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/9/2023 at 12:39 PM, Bingodalton said:

Zar nema gore prostor oko retrovizora koji nema te grejace i slicno. Na Skodi postoji i bas tu lepo radi Tag i bilo sta drugo sto hvata recimo GPS signal.

 

Ima   :blushing:   Našao sam mu tu 'rupu' u zaštiti i premestio TAG. Vidi se samo po lepom sunčanom danu, kad je sunce sa prednje strane, i još doooobro da se zagledaš. Ili je meni vid počeo da popušta zbog godina...   :rolleyes:

 

Sve u svemu, više ne moram da skidam TAG i otvaram prozor ili šiber i da mašem kao džiber    :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osamdesetogodišnjak u Puntu otkrio kako besplatno voziti auto-putem

 

Fiat Grande Punto crveni.jpg

 

''Deda Mario'' ima 80 godina, vlasnik je Fiat Punta s kojim je donedavno italijanskim autoputem vozio bez plaćanja putarina, no nakon dve godine besplatne vožnje - stigao je kraj. Na njegovu adresu stigla je kazna od 4.000 evra za sve dosadašnje besplatne vožnje, a njegove prevare otkrivene su uz pomoć nadzornih kamera na autoputu.

 

Prema izveštaju policije, Mario je prolazio autoputem bez plaćanja tako što bi se ''zalepio'' za vozilo ispred i projurio ispod rampe pre nego što se ona spusti. U razgovoru za CorrieredellaSera, Mario je otkrio kako je ''pobedio sistem'', ali i zašto odbija da plaća putarinu.

''Ja sam običan penzioner, što znači da mi prihodi nisu jača strana. Svoju penziju u potpunosti uplaćujem staračkom domu. I kako da onda putujem? Našao sam svoj način i prošao celu zemlju bez plaćanja. Šte je trebalo da radim dok su drugi spavali? Ne mogu da budem unutra ceo dan. Što se tiče kazne, neću je platiti, putevi bi trebalo da budu javni - u vlasništvu svih nas i ne smeju ih naplaćivati. Da ne spominjem da su cene previsoke za uslugu koju nude. Sa ovakvim cenama očekujem više, usluga im je loša'', rekao je deda Mario. ''U svakom slučaju, ne nameravam da plaćam putarine'', zaključio je ovaj penzioner, koji je i dalje uveren u svoju nevinost.

 

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...