Jump to content
FAS Goran
Bokimaricu

Fiat Grande Punto/Evo - Blue&Me, USB port, proxy problemi

Recommended Posts

Pozdrav, imam Grande Punta 2006. god, predstavljen na ovoj temi 

 

Trenutno me muči usb u kaseti i Blue&Me sistem koji uopšte ne radi. 

 

Problem je u onom čudu u kaseti gde ima i usb port, kapiram da je to neki sistem koji se bavi samo Blue&Me sistemom i ima taj usb port koji takođe ne reaguje. Bio sam na Vidikovcu kod Bokija što radi auto elektriku i čip tjuning, stavili mi drugi kompjuter u kasetu (identičan) i sve radi kako treba, javlja se teta na italijanskom sasvim regularno.

E sad, nude mi taj njihov komp za 80 evra sa kodiranjem, pa me zanima da li je neko imao iskustva sa ovime, da li da procunjam po otpadima da probam da potražim ili da se izujem za ovo?

Problem nije samo što ne radi Blue&me i usb, već trepće i km sat, dakle treba da se uradi proxy alignment, što smo takođe probali i neće zbog ovog čuda koje je ili crklo ili ima neka caka sa tim. 

 

Hvala unapred :)

 

Našao sam na netu, čisto da pojasnim o čemu se radi: 

 

http://www.ebay.com/itm/FIAT-GRANDE-PUNTO-2005-2010-COMPUTER-MODULE-AND-USB-PORT-555550311201-/151779550111

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ovo pomaže pogledaj, ispao sam malo iz tih Fiatovih "noviteta"  sa ovim mojim starcem, sad me je zainteresovala tvoja tema i  ako su u svim novijim Fiatima sad Marelli+Microsoft+Bosch  -   https://en.wikipedia.org/wiki/Blue%26Me  više me ne interesuju noviji od 2002.:mellow:

 

http://www.fiatforum.com/blue-me/

http://www.teamfiat.com/threads/problem-with-blue-and-me.8354/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala, ispregledao sam oba foruma i sve se svodi na to da mi je crkao komp u kaseti. Dijagnostika ga ne vidi, čisto sumnjam da će skidanje - kleme na pola sata da ga resetuje. Ostaje mi ili da pljunem 80 evra, ili da vidim negde da ga nadjem jeftinije, mada nijedan otpad koji sam zvao do sada nema taj deo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi se raspitao da li može da se popravi? Ima dosta specijaliziranih servisa za auto elektroniku pa mislim ako mogu popraviti ins tablu,body i motorni komp mogu i ovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bokimaricu da li si uspeo nešto da uradiš povodom kompa? Pitam jer sam imao isti problem na Puntu 2012, bio kod Gorana na Altini, otkačio mi komp i ubio ga na fiatucuscan-om Reče mi da ne zna gde može da se popravi, pa me interesuje da li si iskopao neku jeftiniju verziju od kupovine novog?

Послато са Nexus 7 уз помоћ Тапатока
 

Edited by dejajankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na Bravu 2012. imao problem sa blue&me, nekoliko elektronicara mi je reklo da je to djubre i da se ne popravlja, vec se uzima polovan.

Niko nece da se bakce sa tim, ne isplati se.

Izmedju ostalog mi je i mehanicar u ovlascenom servisu rekao da cesto crkava.

Ne ginu otpadi i polovan.

 

Ako neko ima drugu informaciju, neka kaze, ja jos uvek imam stari, pa ako moze da se popravi, prvi sam u redu! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni radi blue&me al mi ne radi usb port. Da pustim muziku a radio je :-P

A sija, ono narandzasto ili kako :-)

Edited by Miki.Zvrk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verujem da usb nije formatiran kako treba, probaj da nadješ uputstvo o updetu kompa za blue&me na njihovom zvaničnom sajtu, tu piše kako treba formatirati usb pre upotrebe, da li je FAT32 ili šta već

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dejajankovic a radill je najnormalnije i onda ja izvadio flash i vratio posle par dana i nece pa nece

A isto imam i jos jedno mesto za usb ispod jednog poklopca. A nedaleko odntog poklopca plasticnog pise da je podrzsno sa windows telefonima. Cemu to sluzi?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Miki.Zvrk

 

Nije podrzano sa windows telefonima, nego sa operativnim sistemom windows. Imaš i utičnicu (rupu) pored na koju možeš spojiti telefon preko činča 3.5 mm i slušati muziku sa telefona
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bitno da je proradio, mada bi trebao automatski pri ubadanju usb-a da ga prepozna i odmah da pusti muziku sa njega.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk



Bitno da je proradio, mada bi trebao automatski pri ubadanju usb-a da ga prepozna i odmah da pusti muziku sa njega.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk




Uz put da doradim svoj post od skoro pre godinu dana, deo koji upravlja sa blue&me se zove centrala blue&me, nov oko 400evrića ( tako mi rekli ), polovan 80-100, ali je potreban stari zbog serijskog broja da se po njemu traži jer je sa godištima menjan i tip centrale. Ako nekom zatreba...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre je blue&me bio na italijanskom pa sam prebacio na engleski i mislim da je tad nastao problem. I kad rekoh play usb on upali :-D probacu sutra da izvadim pa vratim da vidim da li ce ga idmah ucitavati kao pre :-D

 

I jos uvek nisam naucio da povezem telefon sa autom i pozivam i tako to

Share this post


Link to post
Share on other sites

https://www.fiat-lancia.org.rs/Manuals/Grande_Punto___Blue_me.pdf

 

1 hour ago, dejajankovic said:

Uz put da doradim svoj post od skoro pre godinu dana, deo koji upravlja sa blue&me se zove centrala blue&me

Mozda bude od koristi, seme doduse za Nuova Bravo:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo. Od skoro imam problem sa blue me i usb portom odnosno blinka mi km sat pa me zanima da li neko moze da me uputi kako to da resim ili na nekog dobrog postenog majstora koji moze da resi taj problem. Inace sam vlasnik grande punta evo 2010

 

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nisi radio update Blue&Me na noviju verziju?

Sta se desava sa funkcionalnostima sistema, opisi malo detaljnije...

Blinkanje kilometraze oznacava da je konfiguraciju uredjaja na CAN mrezi definisana u Body Compu, razlicita od one koja je trenutno na vozilu. Tj. visak, a u ovom slucaju manjak uredjaja, konkretno centrale Blue&Me. Treba proveriti i resetovati konekciju, a moze da se desi i da je centrala "zveknula".

Imas i par tema ovde, sa kojim cemo spojiti pitanje. Imas ovde seme koje sam kacio, kako sistem radi:

 

On 10/26/2017 at 4:17 PM, Ivan said:

Blue&Me je takodje jedan od uredjaja na CAN mrezi, trebalo bi da moze da se prekontrolise dijagnostikom.

E sad, malo sam kopao, posto i mene zanima i retko ko zna detaljnije oko Blue&Me... Posto si pitao za fabricki USB i za sta se vezuje - on ima 5 linija i spojen je za Blue&Me centralu. Pinout USB konektora, vidis linije 2-6, kao i na koje odredisne pinove centrale idu:

bm1.thumb.jpg.f4b8f1250e981a7cd13fb5391a13f053.jpg

 

Pinout konektora na centrali, vide se ulazne linije USB konektora, kao i da je vezana na radio i BodyComp. Na taj nacin se moze ispitati veza izmedju centrale i USB slota:

b2.thumb.jpg.3c279c0777509f3db6ba4e2cd8273f68.jpg

 

Centrala se nalazi u delu table ispred suvozaca:

bm3.thumb.jpg.26a841b751b905af1c1b4f0f1c94f8f5.jpg

 

Ono sto je interesantno, moguce je da sama centrala ima dodatni USB prikljucak (pomocni, po ovome sto sam ja video), gde bi mozda direktno mogao da zabodes USB i vidis ima li kakvog rezultata. Taj konektor se vidi na drugoj slici:

bm4.thumb.jpg.ebe33812520cc9b4105c59970b736aba.jpgbm5.thumb.jpg.d50ee0d29288b85e596c954ed393392b.jpg

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Uros24

Pitanje spojeno sa postojecom temom, pa mozes da pogledas i dosadasnja iskustva i seme koje sam ostavio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam radio nikakav update..jednostavno ne radi.. ni blue me.. ni usb port.. i km blinka.. da li je komplomovano da sam skinem  blue me centralu.. pa da vidim da li ce nesto da se desi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skines kasetu i odvijes 3 ili 4 torex srafa ako se ne varam. Kod mene je bila izgorela stampana ploca tj neki cip na njoj. Po serijskom broju sam bio kupio polovanu u Sapcu, mislim oko 100€ da je kostalo.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao isti problem, crkla centrala blue&me. Blinkanje kilometraže sam rešio proxy aligmentom kod Gorana na Altini. To je bilo pre 2 godine. Pre mesec i po dana nadjem u Šapcu polovnu centralu od Ducato-a za 100€ i sam je ubacim. Sve radi, ali km sat počeo da blinka. Probao da uradim proxy ponovo, ali pošto je centrala sa drugog modela automobila, nije moguće odraditi uspešno, bar mi je tako rečeno u VB auto servisu. Nekako mi draže da centrala radi a na blinkanje ću nekako da se sviknem.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko moze da mi pomogne .Vlasnik sam Grande punta Evo1.3. multjet 2010, i imam problem sa blue me /usb portom koji mi nije u funkciji. Kilometraza na autu mi blinka, a koliko sam uspeo da saznam to je jedan od pokazatelja da Blue me nije u funkciji. Ako neko ima iskustva sa ovim i ako moze da me uputi kako da resim navedeni problem ( na neki pouzdani servis,.. majstora.. koji ne deru kozu sa ledja)

 

 

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...