Jump to content
FAS Goran
slavkogonzales

Lancia Lybra 1.9 JTD - problem sa opadanjem gasa na preko 3000 obrtaja

Recommended Posts

Pre svega da pozdravim sve Lybrase i clanove foruma. Novi sam na forumu i ponosni vlasnik Lybre. Do sada sam vozio benzince i ovo je prvi Italijan u mom vlasnistvu i jos dizel. Predpostavljam da Vam svi gusteri dosadjuju al moram i ja da im se prikljucim. Pogledao sam sve probleme slicne mojim na forumu al ipak zelim da pitam.

Dakle motor je 1.9jtd 86kw po fabrici 116konja ali moj je kupljen cipovan. Vlasnik sam od septembra 2015 godine. Majstor mi je rekao da je minimum 160konja odokativnom metodom i test voznjom. Imao sam peh kao neko ko nezna nista oko dizela da mi je lik koji mi prodao auto uvalio zamaskiran motor. Na 700 predjenih kilometra trosio je litar ulja. Problem sam resio kupovinom novog motora (polovnog sa garancijom). Da ne sirim temu skoro mi se desilo da mi je u petoj na 140 na sat upalio slicicu motora ili kako se to strucno kaze  chec engein.

Kada nastavim sa istom brzinom ode u safe mod a ako odma po paljenu pustim gas cim padne ispod 140 ugasi. Sada mi se to smanjuje. Vec na 120 pali. Moje pitanje je sledece: Da li je maf ili map senzor u problemu ili owerboost ili sta vec u pitanju? Mozda sam smesan sa pitanjima ali za ovih skoro godinu dana koliko sam vlasnik nisam nabasao na mastora koji me kupio znanjem. Bez uvrede za izuzetke do kojih nisam dosao naravno svojim neznanjem. Neko sam ko voli da je sve pod konac i svaki zvuk ili nepravilnost mi smeta i nisam neko ko bez od ulaganja u kola koja inace obozavam. Nadam se da ce noko da mi odgovori. Unapred zahvalan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vrati prvo fabricku mapu, mozda je tu problem inace ovako lici na overbust, vakum , protokomer..

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/18/2016 at 5:31 PM, Ivan BG said:

Bas tako, ima jos Librasa na forumu.

 

dobar dan...dobar dan. imam problem taj i taj...lepo mu se pojasni, gde, sta, kod koga...covek resi problem. i napise preporuke za tog i tog i cao. nestane sa foruma...:whistle::sick:

Share this post


Link to post
Share on other sites

e za ovo su ljudi u pravu stvarno pa zar nije u stanju tri recenice da napise bilo je ovo ili ono tako i zato....pa da svi znamo sta moze biti i sta se desava,sebicnost i sramota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi sa pravom me pljujete. Nisam se logovao neko vreme i skroz sam zaboravio da treba da vam javim sta je bilo u problemu. Izvinjavam se jos jednom. Imao sam toliko problema sa kolima da nisam vise znao da li da ga zapalim ili popravljam. Elem sto se tice ove teme bio je problem u  overbust-u. To je reseno ali sam imao gomilu dodatnih problema. Predhodni vlasnik je unakazio auto sa neodrzavanjem. Do sada sam dao 1300e na otklanjanje anomalija. Novi motor (polovan sa garancijom),kompletan veliki i mali servis, reparacija plivajuceg kod fice na ostroznici, viljuske i da vas ne davim vise. Bio sam miran mesec dana i sad imam problem sa sistanjem na desnoj bocnoj strani motora. Zvuk je identicam prskalici u dvoristu koja rasprskuje vodu. Svejedno idem kod Gorana na altinu da vidi sta je pa vam obavezno javljam sta je bilo. Izvinte jos jednom na propustu. Soryyy

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...