Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Evo posle skoro dva meseca od kapare, stiže i meni 500l. Malo se kasnilo delimično i mojom krivicom, zbog promene boje i odlaska na odmor.... Elem, skoro dve godine razmišljam o novom autu, a kako smo pre tri meseca dobili drugo dete, auto više nije mogao da se odlaže. Pre skoro 10 godina sam uzeo novog Zunta i odlično me sluzio i služi, ali ga je malo pregazilo vreme i smanjeni gabariti. Gledao sam aute u cenovnom rangu od 10-15K €. Naravno da što više izvučem za svoje pare, eventualno da bude neko ok finansiranje. Tako da je u obzir ulazio i Duster (odustao sam jer ipak malo preglomazan a ja 80% vozim po gradu, pa ne znamda koliko mi je potreban suv), gledao sam i Ford C max (on ima odličan gepek i prostran je ali se za oko 15k evra dobija verzija sa 1.0 eko bust motorom sa tri cilindra. To me je malo odbilo, tako mali motor u onoliko autu) i na kraju gledao sam i Scenik (on je nešto iznad 15k € sa 1,2 turbo benzincem i ok opremom, ali njega više ne prodaju jer se očekuje novi model krajem septembra). Kada se pojavila akcija noć čuda, odlučio sam da uzmem 500L 1.3 za 12.990 €, benzinac je bio ubedljivo najbolja kupovina, ali dobio sam savet od brata koji vozi i jedan i drugi da je bolji dizel pa sam rešio da prežalim malo više para. 

 

Prvi utisak je da je auto veliki, mani malo deluje nepregledan, verovatno ću se brzo navići na gabarite. Veomaje prostran, a i gepek mi deluje ok, tj. ženi deluje ok, a to mi je važnije :) Motor ne mogu da cenim osle pređenih 10km, ali je veoma tih pa još nemam osećaj za šaltanje, a i onaj pokazivač stalno traži veću brzinu. Ono što mi se čini je da se motor baš trgne na oko 1800 o/m. I S&S sistem super radi, samo ja po nekad ne sklonim nogu sa kvačila pa neće da se ugasi. :) Boja me dosta namučila, žena je htela crveni, meni se nije sviđao pogotovu unutra, pa sam se dvoumio između srebrnog i tamno sivog i uzeo na kraju tamno sivi (skoro pa crni). Znam da se više prlja, ali nekako mi se više svideo. Ostaje sada dilema da li dodati beli krov, pošto kaže majstor da one dve uzdužne lajsne moraju da ostanu crne, mada mislim da i to može da mu da neki šarm, tu bi mi dobro došao vaš savet. I naravno kupovina armstera za ruku i nadam se da će da me lepo posluži... evo i par sličica...

 

IMAG0211.jpgIMAG0212.jpg

IMAG0216.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

cestitam na novom autu i sjajan izbor auta,ali i motora,sa srecom da ga koristis i vozis

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cestitke na kupovini kolega, da te lepo sluzi. Interesuju me ove tvoje alu felne, jesi ih dodatno platio i da li su '17?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gume su čini mi se 16' pa i felne. To sam doplatio naravno 550€, kada sam menjao boju. Senzore, maglenke i felne, mada njih i nisam baš nešto mnogo želeo, pogotovu što mislim da su one stare bile lepše, ali nije moglo da se bira. A senzore sam uzeo zbog žene, a vidim da ce i meni biti od koristi dok malo ne udjem u štos. Takođe i maglenke sam želeo, pa su felne upale pride. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas lep primerak!!!

U zdravlju ga vozio!!!

Stavi presvlake odma, ova bela boja na rubovima ce se brzo isprljati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čemu stavljanje presvlaka? Pa još kod novog auta?

Predmetne po meni imaju svrhu samo da sakriju nedostatke na sedištima a ne da čuvaju nova sedišta. Za koga se čuvaju sedišta...za sledećeg vlasnika?

Podjednako je iluzorno stavljanje navlake na volan koji dobro izgleda. Kupiš auzo sa kožnim volanom i onda ga pokriješ da ga sačuvaš.

Uživajte u svojim ljubimcima (naročito novim). Zato ste ih i kupili!!!

Zaboravih......

Čestitam kupovinu i želim ti puno bezbrižnih kilometara sa njim!:thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepotan!

Krov u belo i sigurnosne šrafove na felge za sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima na čestitkama. Nisam neki fan automobila ali sam oduševljen ovim primerkom. Čudi me koliko je tih a dizel, nadam se da neće da se prodere kasnije :), motor lepo vuče ali se turbina oseća tek oko 2000 om. Naravno da ne stvaljam presvlake ni zaštizu za volan, kupio sam da uživam dok je lepo  i novo. Stavio sam gumene patosnice, armster i planiram da kupim onu gumu za gepek (tašta već prosula supu nazad :(( ) A klinci se veru i skaču, ali neka, samo nek on ide kako treba. Da li mislite da su felne toliko kritične? Noću je u našoj garaži, neće valjada da ih skinu za par sai na gradskim parkinzima? 

Imam još jedno pitanje, da li ima negde tema kako skinuti ecodrive aplikaciju, ja sam pokušao ali ne ide, ima neka air ekstenzija koju ne mogu da otvorim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tesko da ce preko dana da ga diraju, ali svakakvih mozgova ima, ja bih ipak stavio sigurnosne srafove, nije veliki trosak a znaci.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

jel ti je ovo varijanta za kes ili kredit, posto je bas dobra cena (mislim cena od 12990eur koju si dobio)? da li je auto sveze proizveden ili su rasprodavali zalihe iz 2015god?

 

Edited by dudule1

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je za keš, sada je proizveden, to je bilo u okviru akcije noć čuda, 300e jeftiniji od tadašnje cene za pop star, i biras boju koju hoćeš. Naravno felne, senzori i maglenke su dodatnih 500e. Inače mislim da auto vredi te pare, a osnovni 1.4 je svakako najbolja kupovina bio, za 10.400 veliki auto sa brdo opreme.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vukas, ne zamaraj se sa tom aplikacijom...ako vec hoces , da taj air se skida kao aplikacija i koristi...probaj sa Run as administrator

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu ste Zhorz, nisam ni pokušavao više da pokrenem tu aplikaciju. Potrošnja je posle oko 600 km, 6.1 l čist grad, oko 5 magistrala i auto-put. Motor je ok, nije ferari ali u preticanju lepo povuče, tih je što mi je najvažnije i nedostaje mnogo 6. brzina za auto put. Inače sve drugo je odlično i prezadovoljan sam autom. Pošto je ovde već sve ispričano i viđeno, glupo je da se hvalim armsterom, kadicama i belim krovom. Inače beli krov je super čučnuo, one lajsne nisu mogle da se prelepe, ali i ovako je ok, meni je možda i lepše. Jedino što imam par pitanja pa molim za pomoć. Prvo, prilikom montaže folije, majstor je podigao gumu od antene sa prednje strane da podvuče foliju i sada ta guma ne leži lepo na limu. Pokušao sam da vratim ali kao da guma ima neki falc koji stoji između nekih podloški koje se verovatno popuštaju sa donje strane ispod neba u kabini. Moje pitanje je da li može nekako da se vrati ta guma bez odvijanja? Evo i fotografije, nadam se da se vidi. Da ne procuri voda bez gume u kabinu? :-D

Imam i pitanje za Paju, čini mi se da je on postavljao pragove, ali nisam mogao da nađem onaj njegov post. Da li se u kompletu dobijaju sva četri praga? 

IMAG0242_(2).jpg

Evo još par slika i antena još jednom

IMAG0246.jpg

IMAG0244_1.jpg

IMAG0245.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nekog hoces da dozoves onda stavis @ @pavaobg

Pa ce lakse videti poruku kad se vrati s mora ☺

Za antenu ne znam kako je instalirana ali mislim da su ti sjebali tu gumu...bar po slikama....mogu da vidim kod mene pa ti saljem sliku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žorž me prizvao :D

 

Ja sam dobio sva četiri praga, al nisu OEM, nego poručeni sa ebay-a. Koliko znam OEM postoje samo prednji.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 25.8.2016. at 5:33 PM, nikola vukas said:

U pravu ste Zhorz, nisam ni pokušavao više da pokrenem tu aplikaciju. Potrošnja je posle oko 600 km, 6.1 l čist grad, oko 5 magistrala i auto-put. Motor je ok, nije ferari ali u preticanju lepo povuče, tih je što mi je najvažnije i nedostaje mnogo 6. brzina za auto put. Inače sve drugo je odlično i prezadovoljan sam autom. Pošto je ovde već sve ispričano i viđeno, glupo je da se hvalim armsterom, kadicama i belim krovom. Inače beli krov je super čučnuo, one lajsne nisu mogle da se prelepe, ali i ovako je ok, meni je možda i lepše. Jedino što imam par pitanja pa molim za pomoć. Prvo, prilikom montaže folije, majstor je podigao gumu od antene sa prednje strane da podvuče foliju i sada ta guma ne leži lepo na limu. Pokušao sam da vratim ali kao da guma ima neki falc koji stoji između nekih podloški koje se verovatno popuštaju sa donje strane ispod neba u kabini. Moje pitanje je da li može nekako da se vrati ta guma bez odvijanja? Evo i fotografije, nadam se da se vidi. Da ne procuri voda bez gume u kabinu? :-D

Imam i pitanje za Paju, čini mi se da je on postavljao pragove, ali nisam mogao da nađem onaj njegov post. Da li se u kompletu dobijaju sva četri praga? 

IMAG0242_(2).jpg

Evo još par slika i antena još jednom

IMAG0246.jpg

IMAG0244_1.jpg

IMAG0245.jpg

Rekao bih da je ovo loše odrađeno. Baš sam pogledao kod mene ... ta guma izgleda savršeno. (inače foliju su mi postavili u Black Glass-u).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega najpre da čestitam na makini... i poželim puno bezbednih KM.... dobar auto i jos bolji motor.. ne mogu a da ne kazem svoje misljenje u vezi krova... meni se to ne dopada... mozda sto i ja vozim crn auto... pa mi je takav lepsi... ali dobro... a i u krajnjem slucaju to je samo folija... srećno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala @Zhorz na pouci, slab sam ja forumaš pa ne razmišljam dovoljno na ovaj forumski način. Inače antenska guma je sigurno loše urađena, ne znam da li bi mogla nekako da se malo naulji npr. wd spejom i da se lagano ugura u ležište? Ovde bi savetom mogao da pomogne čovek iz proizvodnje @kubura čini mi se, ali njega nešto ne viđam, ne znam da li je još uvek na forumu. Ako ne može ići ću kod ovih momaka što su radili i tražiti da mi to poprave u AK Kole ili Komresor pošto za njih oni dosta rade. Ne znam da li postoji  Foliju su vrlo dobro odradili ali kao što je negde napisao čini mi se @pavaobg ne može da se poredi folija i original bicolore, zato je ova varijanta 3x jeftinija. Inače folija mnogo znači i zbog sunca, čini mi se da je krov hladniji i 10 stepeni od ostalog tamnog dela auta. Da li je neko stavljao one mrežice za sunce pozadi i da li ima da se kupi neka dobra after-market varijanta baš za 500l? I gde ima da se naruči onaj stiker 500, nalepio bi to u kabinu na poklopac one gornje pregrade? Malo sam smorio sa pitanjima, ko mi je kriv kad sam kupio kola 3 godine kasnije, kad će većina vas već da razmišlja o novom... :)

Edited by nikola vukas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...