Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Shole

Fiat Tipo - presvlačenje neba (plafona)

Recommended Posts

Pozdrav drugari,

Poseldnjih par nedelja polako resavam limariju na tipu, i jos po koju propratnu stvar. Izmedju ostalog hocu i da presvucem nebo. Materijal sam kupio, lepak sam kupio, jedino sto su mi ljudi sto su mi prodavali lepak rekli da moram detaljno da ocistim staro nebo od starog-fabrickog materijala. E tu dolazim do nedoumica sta da radim, jer gledajuci jos po forumu i netu nailazio sam na price kako skidaju bez problema stari materijal. Medjutim kako probam da skidam sa mog neba cupka se pomalo i ostaje opet prilicno "dlakava" podloga koju ne znam kako bih dalje eliminisao a da ne ostetim glavni deo neba (ne znam od kog je materijala ali je prilicno mekan i krt), bojim se da ga ne iscepam

 

uploadfromtaptalk1470740497809.jpguploadfromtaptalk1470740504716.jpg

 

Na prvoj slici je deo koji sam malo iscupkao a na drugoj je poledjina, tu se vidi od kakvog je materijala nebo. Pretpostavljam da je neko imao vev neka iskustva pa bih bio zahvalan ako bi uleteli sa kojom smernicom :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja nisam hteo da se igram sa nebom jer je od kartona. I skoro pa nemoguce da skines taj prvi sloj pa da ostane glatko dole.

Od kolege@sindrom -a sam kupio drugo nebo kao NOVO je bilo, a kolega@Axic kad bio kod mene ga oprao. I to je izgledalo kaoooo novoo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na mom tipu pre nekoliko godina skinuo stari materijal bez vecih problema, a tebi to što ostaje mozeš da probaš lagano nekom šmirglom da skineš.Što se tiče lepljenja tu mi je drugar pomogao tj. ja sam pomagao njemu :D pošto je on bio spretniji u tom delu.Lepak je bio syntelan,mada je postojao lepak u spreju ali je bio dosta skuplji i čekao se desetak dana pa sam odustao od njega.E sad ako lepiš syntelanom očekuj da "miriše" još 10-15 dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E bas kao da je od kartona. Razmisljao sam samo o pranju ali ima vec nekih sitnijih ostecenja a i bice da je nekad dobro vlazio jer sva 4 coska lepe vodene fleke imaju :-) lepak sam kupio neki u sundjerani, navodno izdrzava temperature do 150 stepeni, neki njihov uvoz, nema etikete. Kazu namazem materijal i nebo, sacekam malo i krenem da peglam. Posto radim sa folijama(i za kola i onim za ravne povrsine) lepljenje mi nece biti problem :D  

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Smirgla grublja i nekih 2 sata zuljanja i sislo je sve sto je ostalo kd starog materijala. Nebo je presvuceno, i za prvi ovakav poduhvat sam prilicno zadovoljan

 

zza4231.jpg

 

Par detalja mi malo bodu oci ali verujem da ako se vremenom ne ispeglaju, navici cu se lako na njih :-) kad sam poceo i mazao prvi segment,malo jace sam presavio materijal ne misleci na to da ce se mozda desiti neki "zalom" materijala jer je prilicno mek, vidi se na slici malo izrazenije nego uzivo

 

zza4232.jpg

 

Isto to mi se desilo pred kraj na jednoj ivici ali to mi se cini da ce prekriti plastike. I na delu gde ulazi onaj suncobran nisam mogao da nateglim materijal bas skroz u taj cosak pa izgleda kao malo naguzvano

 

zza4233.jpg

 

Sutra cu ga montirati ako stignem, ne mogu da docekam da vidim na sta ce liciti :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Biće to mnogo bolje nego staro isflekno a tih par sitnica se neće primećivati.Ja sam kod mene stavio krem beli materijal pa sam imao utisak kao da mi radi neka sijalica usred dana :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih,čisti tapacirunzi pa još novo nebo,da ne prepoznaš sopstveni auto :lol:!Jesu zvučnici proradili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisu, a ocistio sam ih bogovski. Garant je unutra do magneta zapalo svega i cao zdravo. sad ce i tu nesto novije da cucne valjda... odo da smontiram nebo sad :-)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije lose verovatno bi bolje ispalo da si koristio materijal koji je postavljen tankim sundjerom ja se spremam za istu operaciju i nabavio sam takav materijal .Inace lepak za tapaciranje neba se pravi i kod nas u Prepolju i nanosi se pistoljem za farbanje, fabrika se zove Elan i mozete ga naruciti direktno od njih dovoljan je jedan kilogram nanosi se na obe strane tj nebo i materijal.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zza4237.jpg

 

I ovaj je postavljen tankim sundjerom, pa me bas zbog toga i zacudilo sto se tako vidi taj prelom. I ja sam potrosio jedno pakovanje ovog lepka mada sam ga nanosio cetkom(nisam mogao da se snadjem za kompresor i pistolj), i mazao sam i lepio u segmentima(i nebo i materijal). Tako su me savetovali i materijal i lepak gde sam uzimao. Tu samo nema zurbe, i posle mazanja(prskanja) treba ostaviti koji minut da lepak proradi pre nego sto se krene sa lepljenjem. Materijal bi trebalo da moze da se nadje u tim radnjama sto drze kojekakva platna, stofove i slicno. Ova gde sam ja uzeo se zove ALEKSEJ, u NS taj materijal drzi i jedna manja radnja KUDELJA. Zacudio sam se npr sto u SUKNU ne drze te materijale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima kod mene u gradu tog materijala kod lokalnih obucara sto liju papuce na poliuretanskim masinama  ako ti je problem imam viska moj je  materijal sivi  plis samo je sunjdjer vece gustine od tvog na slici.

 

plis.jpgplis1.jpgplis.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sreca pa mi je taj problematican deo u slepom uglu iz moje perspektive :-D pa mi toliko ni ne smeta. Da mi je pred ocima, verovatno bih vec ponovo skinuo nebo :-) koliko si placao taj materijal? To mi deluje prilicno deblje od ovog mog materijala

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...